Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Yardım edebilirseniz çok sevinirim

emre234

Öne çıkan mesajlar

HErkese Slm ,bu sene biyoloji dersinden berbat bi hocadan ödev aldım kadın tutturdu internetten bul yoksa olmaz fln vücudumuzdaki feedback(geri beslenme) mekanizması ile araştırma yapıcam internetten.Ödev bu ama bulamıyorum elli yerden arattım ya alakasız şeyler çıkıyor ya fransızca falan oluyor . Arkadaşlar bana bi link veya bir tavsiye verebilrseniz çok sevinicem inanın bi ögrencinin bir senesi kurtulacak bu dersden kalmamam lazım.Şöyle biyolojiyle ilgili falan bi site bilen varsa lütfe söylesin şiddetle rica ediyorum.
Sosyal ağlarda paylaş

Aklıma ilk gelen (negatif) feedback mekanizmaları
Anabaşlık olarak
@Enzimatik reaksiyonlar
- *Hücre içi ara ürün-son ürün reaksiyonları*-
Glikoz denge mekanizması ögeleri- Aminoasit ara ürün-son ürün denge mekanizmaları - yağ asidi ...intersitisyel osmatik denge ...genel olarak osmatik denge reaksiyonları v.s.
-Genetik kodun replikasyonu protein yapımı .
vallaha yaz yaz bitmez bunlar
@Hormonal denge mekanizmaları-
@Sinir hücrelerinde duyu iletimi-Kas kontraksiyon denetimleri v.s.
@Bilimum kortex fonksiyonları (ne diyim)
@Sindirim sisteminde:sempatik,parasempatik innervasyon artı hormonal kontrol+
@Dolaşım sisteminde :kalp debisi denge mekanizmaları,kardiyak output denge mekanizmaları v.s. bunlar böbrek fonksiyonları +hormonal kontrol+sempatik kontrol+kendi kontrol merzkezinin fonksiyonları+vasküler resistans vs.... ilede iç içedir.
@Üreme ,boşaltım sistemi....
Her sistemde vardır kasamıycam.

Bide pozitif feedback var ,bazılarında oda var sen ödevinede böyle yaz hiç girme bence.
Bunları fizyoloji-biyokimya vs... başlıkları altında arattır.[signature][hline]Show No Mercy
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...