Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

LeMan'ın terbiyesizliği...

horacegoesskiing

Öne çıkan mesajlar

said:
unity100, 29 January 2004 19:42 tarihinde demiş ki:
said:
Halfmumi, 29 January 2004 18:38 tarihinde demiş ki:
said:
Pegasus, 29 January 2004 18:31 tarihinde demiş ki:

-etrafta can hali ile koşturan danaları,boğaları(ve de onu yakalamaya çalışan "aç hayvanları")
-yerde debelenen hayvanları,
-gözünü kan bürümüş bir şekilde hayvanlara bıçakla ,girişen,kasaplıktan bir şey anlamıyıp hayvanı uyutmadan bile hayvana işgence çektirerek öldüren insanları(insan demeye 1000 tane şahit ister),
-kamyon arkasında sarsılarak götürülen zavallı hayvanları,
-bacaklarından tutularak zaptedilmeye çalışılan, debelenen, korku içindeki hayvanlarıda unutmamak gerekli...

kısacası türkiye müslüman bir ülke ama bu kadar maganda (ayı) arasında kurban bayramı "toplu hayvan katliamı" na dönüyo. ve de devletin başındakiler ..tünü yırtsa bu kadar ayının içinde doğru dürüst bir kurban bayramı yapılamaz.

-Hayvanı tutacak kadar adam olsa bu sorunlar olmaz...
-Debelenen???Nasıl öldürmek lazım?İslam dini gaz odasında kesin demiyor!
-HAYVANIN uyutulmaması gerekiyor...Ya Allahaşkına bir kitaba yada din kurallarına bakında öyle konuşun!Zekeriye beyaz a görede TAvuk kesilebilir hedesi vardı!!! Dİne Kendi kafanızdan kural koyacak olursanız Din din olmaktan çıkar!
-ooo..Tabii,hayvanları first classta uçakla götürmek gerekir..
-Kafasından tutarak mı zaptedicekler??Bacakları tutulur yada bağlanır sıkıca..

TEkrar tekrar din kuralları+okumak diyorum ne diyim...

Okumuyorsanız tartışmıyalım...

tamam abi. eskaza ugandadan gelen siginmaci vatandaslar insan kurban etmek istese onlarin da dinine riayet gostericez o zaman. oyle mi.

o senin dinin arkadasim. ben uyutulmadan bogazi torpulenen hayvan gormek istemiyorum. eger ben saygi duyacaksam baskasinin dini hislerine, baskasi da benim hislerime duysun. bu nasi perhiiiiz nasi lahana tursusu.

-Hayır..Kendi dinime göre ne doğruysa ben onu uygularım..Benim dinimde onların insan yemesine izin vermiyor :P Ama haham gelip,benim arka bahçemde dua etmek isterse,kendi ibadetini yerine getirmek isterse,buyursun yapsın derim...

-Bakmazsan görmezsin unity...Bakmamakta serbestsin..Kimse sana "AaAAAL bak boğazı kesiliyor ne güzel" demiyor..
TV de çekmeleri-göstermeleri(ki rezilliktir)ne bir şey diyemem..Onu gidip tv şirketine söyliyeceksin...

Ha ben burada kendi dinimce Haklı olanı savunuyorum...Sana göre belki kötü yada canilik olan şey,benim dinimde bir bayram içinde Allah'ın bize verdiklerine karşılık bizim ne kadar cömert olmamız gerektiğimizi gösterdiğimiz anlamına gelen,adak gibi bir şey..

Hiç kimsede bu ülke içerisinde benim dinime karışamaz..Ama HİÇ BİR ŞEYDE,ULU ORTA YERDE KURBAN KESİLEREK SENİN MİDENİN BULANDIRILMASI GEREKTİĞİNİ SAVUNAMAZ!

Eğer açıkta kesip,mideni bulandıran-seni rahatsız eden oluyorsa,Hukuksal yolla,olmadı uyarısal yolla bul çözümünü...

Eşitlik..

----
kardesim su 'dinimizce' olayini bi asin artik. bu ulkede her tur dinden adam var. karsindaki musluman olmak zorunda degil.
----
Ben dinime göre hareket ediyorsam bundan senin bir zararın yoksa,sana bir zararım dokunmuyorsa,bu durumda ne oluyor unity?
Sana zararını dokunduran adama git kız bana değil!..

said:
DynamicK, 29 January 2004 19:42 tarihinde demiş ki:
unity muminin önce okuması gerekiyo ama ülkenin islam devleti olmadıgını öğrenmesi için ;)

abi,ne alakası var?islam devleti ile alakası ne? Yani ben burada,KİMSEYİ RAHATSIZ ETMİYECEK ŞEKİLDE dinimi yerime getiriyorsam??

Kuran-ı Kerim meali var,İlmihal var..Yetmedi mi kaynak...Bir yığın kaynak var okunacak din hakkında...

"Enam( 6) 162 De ki: Şüphesiz benim namazım, kurbanım, hayatım ve ölümüm hepsi âlemlerin Rabbi Allah içindir. "

Kurbanı kimse zevkinden kesmiyor..

said:
EagleEye, 29 January 2004 20:14 tarihinde demiş ki:
said:
Halfmumi, 29 January 2004 18:33 tarihinde demiş ki:
1-Dinimizce hayvanlara nasıl davlanılacağı hakkında lütfen oku+
2-Bir kişinin bilinçsizce hayvan kesmesi diğerlerini bağlamaz..Din ilk olarak okumakla başlar.Okuyup öğrenelim lütfen..
Bilinçsizce kesen var,o onun kendi cahilliğindendir!!! Katliam-kan gölününde alakası yok..İsteyen bakar,istemeyen bakmaz..Herşey doğru yapılacak olursa kan gölü vs vs oluşacağınıda sanmıyorum..Tabii eğitim seviyesi önemli olan..

ben yanlış bulduğum bişeyi eleştiririm arkadaş isterse dinle ilgili olsun
eğer sen eleştirilen şeyin doğru olduğuna inanıyorsan eleştirileri takmazsın devam edersin
ayrıca zaten eleştirilen konu bir kişinin bilinçsizce kesmesidir senin tabirinle

-Dindekiler yanlışsa sana ne diyim...Yüzyıllardır değişmeyen "doğru" kabul edilen Allah'ın buyrukları sana göre yanlışsa,BIRAK SENDE YANLIŞ KALSIN abi..SENİN GÖRÜŞÜN O,BENİM GÖRÜŞÜM BU diyorum...

said:

ayrıca dinimize göre demişsin ama herkez müslüman olmak zorunda değil.okonuda unitye katılıyorum

EVET EVET!TÜM EVREN MÜSLÜMAN OLMAK ZORUNDA DEDİ
Sosyal ağlarda paylaş

said:
unity100, 29 January 2004 20:36 tarihinde demiş ki:
said:
Rahan, 29 January 2004 20:24 tarihinde demiş ki:
biz derken kendisininde içinde bulunduğu, müslüman topluluğunu kastediyor zaten, Türkiye'yi kastetmiyor. Lafın köşesinden ucundan lafları alıp gereksiz hararet yapmayalm, zaten kapandı bitti konu.

ben ve birkac kisi daha ayni sekilde 'yanlis' anladigina gore demek ki yanlis kast edilmis.

ote yandan turkiyeyi kastetmeyen insan neden fikrinin boyle 'baglayici' oldugu tonlamasiyla 'dinimiz' desin. bence sen yanlis anlamissin.

EVet evet unity...Tüm evren Benimle aynı dinden olmak zorunda...Yoksa olmaz...[signature][hline]Dream as u never die,live as you can die tomorrow
Always remember;death is only a Begining

Umutlarımı yok etmeye çalış..Yenileri gelir..
Sosyal ağlarda paylaş

said:
Halfmumi, 30 January 2004 00:13 tarihinde demiş ki:
[
said:
EagleEye, 29 January 2004 20:14 tarihinde demiş ki:
said:
Halfmumi, 29 January 2004 18:33 tarihinde demiş ki:
1-Dinimizce hayvanlara nasıl davlanılacağı hakkında lütfen oku+
2-Bir kişinin bilinçsizce hayvan kesmesi diğerlerini bağlamaz..Din ilk olarak okumakla başlar.Okuyup öğrenelim lütfen..
Bilinçsizce kesen var,o onun kendi cahilliğindendir!!! Katliam-kan gölününde alakası yok..İsteyen bakar,istemeyen bakmaz..Herşey doğru yapılacak olursa kan gölü vs vs oluşacağınıda sanmıyorum..Tabii eğitim seviyesi önemli olan..

ben yanlış bulduğum bişeyi eleştiririm arkadaş isterse dinle ilgili olsun
eğer sen eleştirilen şeyin doğru olduğuna inanıyorsan eleştirileri takmazsın devam edersin
ayrıca zaten eleştirilen konu bir kişinin bilinçsizce kesmesidir senin tabirinle

-Dindekiler yanlışsa sana ne diyim...Yüzyıllardır değişmeyen "doğru" kabul edilen Allah'ın buyrukları sana göre yanlışsa,BIRAK SENDE YANLIŞ KALSIN abi..SENİN GÖRÜŞÜN O,BENİM GÖRÜŞÜM BU diyorum...

said:

ayrıca dinimize göre demişsin ama herkez müslüman olmak zorunda değil.okonuda unitye katılıyorum

EVET EVET!TÜM EVREN MÜSLÜMAN OLMAK ZORUNDA DEDİM ZATEN BENDE!!!!!!

Allah Allah..

(de get Eagıl yat uyu olm sen işin ne nette.. :p)

dindeki şeyler yanlışmı değilmi değil konu şimdi
lemanda eleştirilen konu
kurban bayramı yanlıştır kurban kesmemek lazım demiyorum ben tamam güzel kesiyosun fakirlere dağıtıyosun ok
ama lemanda eleştirilen şey o değil bence yukardada bi çok arkadaş yazmış zaten
Sosyal ağlarda paylaş

said:
horacegoesskiing, 30 January 2004 00:07 tarihinde demiş ki:
psychedelic arkadaş. şimdi plurdan bahsettin ya. bizim unity de az biraz raver olmasa da hippidir. hoşuna gitmiş. muhabbet edelim manasında demiş onu gibi geliyo bana. bi de psychedelic nickini görünce. anlamamışın galiba.

+1
bence de yanlış anlamışsın astral[signature][hline]smthng about sx&drt :: profocio hosting
Sosyal ağlarda paylaş

Yaa abiler boşverin kapatın bence bu konuyu hatta bi admin gelip kitlesin yaa paticikte saygın kişiler olarak tanınan insanlarsınız..Gecenin bu saatinde birbirinizi yiceksiniz bence en iyisi sallayın yaa isteyen istedigine inanır, isteyen istedigi gibi anlar,yorumlar bu kadar kolaydır..Herkes herkesin fikrine saygı gösterir ama begenmek zorunda diildir..

İyi geceler simdiden hepinize..[signature][hline]
I can't remember anything,
Can't tell if it's true or dream...

Sosyal ağlarda paylaş

[bir üstteki mesajı quotelamaya çok kastın mı? :p]
----
dindeki şeyler yanlışmı değilmi değil konu şimdi
lemanda eleştirilen konu
kurban bayramı yanlıştır kurban kesmemek lazım demiyorum ben tamam güzel kesiyosun fakirlere dağıtıyosun ok
ama lemanda eleştirilen şey o değil bence yukardada bi çok arkadaş yazmış zaten
-----

Sen demişsin Yanlışla ilgili şimdi tutup bana pas atma...

Dindir bu...
Bazı şeylere,görmesende inanmak,elinle tutamasanda hissetmek zorundasın!..

Eninde sonunda ben oradaki yazılanı-yapılanı YANLIŞ buluyorum...DAHA FARKLI şekilde yapabilirdiler esprilerini...[signature][hline]Dream as u never die,live as you can die tomorrow

Sosyal ağlarda paylaş

said:
Duke_Guybrush, 29 January 2004 23:52 tarihinde demiş ki:
kapak konusuna hiç değinmeden başka bir şey söylemek istiyorum.
bazı sayfaları hızlı hızlı geçtim bahsettiniz mi bilemiyorum ama başka bir şey daha var bu hafta lemanda. emrah ablak ve selçuk erdem eski espirilerini tekrar koymuşlar dergiye.yetiştiremediler vs. desem çok uzun zaman öncesinin değil, en fazla bikaç ay öncenin esprilerini tekrar koymuşlar. bari bikaç yıl öncekiler fln olsaydı.

pardon karıştırmışım :) ikisini üst üste okudum bu hafta ordan şeyolmuş[signature][hline]
* i am the spinach that sticks in your teeth
* i am the weedwhacker in the garden of evil
* i am the wrong number that wakes you at 3:00 a.m.
Sosyal ağlarda paylaş

@abuzittin bi problem yok gibi görünüyo bana. arada bi evo-parazite olayı yaşadık geçti :)

halfmumi şimdilik bi @abuzittin versek sana. [signature][hline]En son insan yapısı olmayan neye hayranlık duydun. Bir çiçeği ne zaman kokladın en son. Gökyüzüne ne zaman baktın.

[Bu mesaj horacegoesskiing tarafından 30 January 2004 00:44 tarihinde değiştirilmiştir]
Sosyal ağlarda paylaş

said:
PsycHeDeLIC, 30 January 2004 00:02 tarihinde demiş ki:
said:
unity100, 29 January 2004 22:18 tarihinde demiş ki:ne demek hastasin ?

Hah bir de anlayamama sorunun varmış onu da gördük. Yani diyorum ki sende bir cinslik var anormalsin, kendi kendine gelin güvey olan işi gücü ona buna sataşmaktan başka bir şey olmayan birisin galiba. Yeterince açık oldum mu?

simdiii anlayamama sorunu, herhalde benden ziyade saysedelik diye nik alip peace unison harmony gibi triplere girip sonra da kendisine gel bi konusalim diyen kisinin imzasindaki linki farkedemeyecek kadar saf olanda olur sanirim.

madem dusuncelerinle alakasi yok ne diye saysedelik niki aldin.[signature][hline].~:&:* Let the sunshine in *:&:~.
Sosyal ağlarda paylaş

said:
-Hayır..Kendi dinime göre ne doğruysa ben onu uygularım..Benim dinimde onların insan yemesine izin vermiyor :P Ama haham gelip,benim arka bahçemde dua etmek isterse,kendi ibadetini yerine getirmek isterse,buyursun yapsın derim...

o senin dinin kardesim. tamam ben buraya ugandadan goc eden baski gormus siginmaci bir gocmenim. benim dinim adam kesip yemeyi emrediyor. tutayim seni bi yerde cokegim umugune sonra pisireyim. benim allahim boyle dedi. arka bahcende.

said:

-Bakmazsan görmezsin unity...Bakmamakta serbestsin..Kimse sana "AaAAAL bak boğazı kesiliyor ne güzel" demiyor..
TV de çekmeleri-göstermeleri(ki rezilliktir)ne bir şey diyemem..Onu gidip tv şirketine söyliyeceksin...

nereye bakmiycan da nereyi gormiycen ? PENCERELERI KAPASAN HAYVAN BOGURTUSU DUYARSIN. tum ulke o gun mezbaha.

said:

Ha ben burada kendi dinimce Haklı olanı savunuyorum...Sana göre belki kötü yada canilik olan şey,benim dinimde bir bayram içinde Allah'ın bize verdiklerine karşılık bizim ne kadar cömert olmamız gerektiğimizi gösterdiğimiz anlamına gelen,adak gibi bir şey..

tamam oldu herkes kendi dinine gore uygun olani nasi isterse uygulasin. mecusiler sokak ortasinda ates yaksin, analestikler adam ziksin. ne kadar comert oldugunu gostereceksen hunharca gosterme kardesim.

said:

Hiç kimsede bu ülke içerisinde benim dinime karışamaz..Ama HİÇ BİR ŞEYDE,ULU ORTA YERDE KURBAN KESİLEREK SENİN MİDENİN BULANDIRILMASI GEREKTİĞİNİ SAVUNAMAZ!

hickimse senin dinine karisamayacak sen baskasinin dinine karisacaksin. niye can calinmiyor her gun uc vakit ? hristyan vatandaslar var bu ulkede ? eee ? sen boyle dersen onlar da oyle derse ne olacak ? "ucagi kibleye cevirin namaz kilacagim"

said:

Ben dinime göre hareket ediyorsam bundan senin bir zararın yoksa,sana bir zararım dokunmuyorsa,bu durumda ne oluyor unity?

ne demek istedigimi anlamissindir. orada oyle bir tonla konusmussun ki sanki tum turk vatandaslari icin baglayici imis gibi dediklerin. nitekim herkes seninle ayni dinden degilmis.[signature][hline].~:&:* Let the sunshine in *:&:~.
Sosyal ağlarda paylaş

said:
unity100, 30 January 2004 01:26 tarihinde demiş ki:
tamam oldu herkes kendi dinine gore uygun olani nasi isterse uygulasin. mecusiler sokak ortasinda ates yaksin, analestikler adam ziksin. ne kadar comert oldugunu gostereceksen hunharca gosterme kardesim.

mecusiler insan gibi izin alır isterse geçer arka bahçesine yakar. veya belediyenin verdiği biyerde. bi diceğim olmaz. ha fakat sen adam zikmeyle kurban kesmeyi paralel bi zeminde buluşturabiliyosan ona da bravo derim ancak.

said:
unity100, 30 January 2004 01:26 tarihinde demiş ki:hickimse senin dinine karisamayacak sen baskasinin dinine karisacaksin. niye can calinmiyor her gun uc vakit ? hristyan vatandaslar var bu ulkede ? eee ? sen boyle dersen onlar da oyle derse ne olacak ? "ucagi kibleye cevirin namaz kilacagim"

ne alaka? o yazılana bu cevap olarak ne alaka bu bir, ikincisi senin yazdıkların bir nedir? çan mı çalınıyomuş hergün üç vakit? hristiyanlar öyle bişey istemiş de bu izin verilmemiş mi? hele hele uçağı kıbleye çevirin namaz kılacağım nedir? süper saçmalamışsın.[signature][hline]En son insan yapısı olmayan neye hayranlık duydun. Bir çiçeği ne zaman kokladın en son. Gökyüzüne ne zaman baktın.
Sosyal ağlarda paylaş

Yazıları okumadım ama diyeceğim tekşey çoğunluğun müslüman olduğu ve kurban kesmenin de dini açıdan gerekli olduğunu düşünen bir toplumda bu karikatürü yayınlamak yanlıştır. Bugün bunu yayınlayan zihniyet yarın Atatürk ve diğer değerlerimize de komiklik duvarı arkasına sığınarak dil uzatır. Sen kesiyor musun derseniz kurban, hayır kesmiyorum.

[Bu mesaj Absolut tarafından 30 January 2004 02:00 tarihinde değiştirilmiştir]
Sosyal ağlarda paylaş

• Admin
abso oku[signature][hline]Grandmaster Hamburger
Kampanya: lol yerine gyy (gülmekten yerlere yattım) kullanıyorus .
Yönetim iş başındadır olaylara zamanında müdahele eder
karakedi, 26 January 2004 17:47 tarihinde demiş ki:
kavga etmeyin bu konu başlığında.

karakedi, 26 January 2004 17:49 tarihinde demiş ki:
justin sende aşık olup durma zırt pırt :P

Sosyal ağlarda paylaş

said:
unity100, 30 January 2004 01:26 tarihinde demiş ki:
said:

said:

o senin dinin kardesim. tamam ben buraya ugandadan goc eden baski gormus siginmaci bir gocmenim. benim dinim adam kesip yemeyi emrediyor. tutayim seni bi yerde cokegim umugune sonra pisireyim. benim allahim boyle dedi. arka bahcende.
said:

Unity niye anlamamak ısrar ediyorsun anlamıyorum?

BİRİ HAYVAN BİRİ İNSAN...Hayvanları yemek için yaratmıştır benim Tanrım.Senin kini bilemem..

ne istiyorsa gereğini yerine getir..Abartmadan..HİÇ İNSAN YEMEYİ EMREDEN DİN bilmiyorum ben...

Dinler,hoşgörü,barış ve diğer iyilikler içindir;İNSAN YEMEKTE İYİLİK GÖREMİYORUM..
ama Hayvan yemezsen aç kalırsın..!

O KADAR MEZBAHADA hayvan kesimi yapılıyor..Hiç gördün mü?

ONLAR NİYE KESİLİYOR????

said:

said:

nereye bakmiycan da nereyi gormiycen ? PENCERELERI KAPASAN HAYVAN BOGURTUSU DUYARSIN. tum ulke o gun mezbaha.

sana kalmış bir şey...Tüm ülkeye emredelim,böğürtmeden kessinler...
said:

said:

said:

"Hunharca göstermesin" Bende katılıyorum..Magandalara söyleyelim...anlasalar..

said:

said:

hickimse senin dinine karisamayacak sen baskasinin dinine karisacaksin. niye can calinmiyor her gun uc vakit ? hristyan vatandaslar var bu ulkede ? eee ? sen boyle dersen onlar da oyle derse ne olacak ? "ucagi kibleye cevirin namaz kilacagim"

Çan nerede çalınmıyor bilmem..Burada kilise yok..
Onlarda "uçakta çan çalın" derler sanırım..

said:

ne demek istedigimi anlamissindir. orada oyle bir tonla konusmussun ki sanki tum turk vatandaslari icin baglayici imis gibi dediklerin. nitekim herkes seninle ayni dinden degilmis.

ne diyebilirim ki?Benim a demek istediğim b anlaşılırsa..Herkez benle aynı dinde değil zaten..

ps:Quotelar bir birine girebilir...[signature][hline]Dream as u never die,live as you can die tomorrow

Sosyal ağlarda paylaş

said:
horacegoesskiing, 30 January 2004 01:41 tarihinde demiş ki:
mecusiler insan gibi izin alır isterse geçer arka bahçesine yakar. veya belediyenin verdiği biyerde. bi diceğim olmaz. ha fakat sen adam zikmeyle kurban kesmeyi paralel bi zeminde buluşturabiliyosan ona da bravo derim ancak.

alabiliyorlar miymis sor bakiyim mecusilere izin.

said:

ne alaka? o yazılana bu cevap olarak ne alaka bu bir, ikincisi senin yazdıkların bir nedir? çan mı çalınıyomuş hergün üç vakit? hristiyanlar öyle bişey istemiş de bu izin verilmemiş mi? hele hele uçağı kıbleye çevirin namaz kılacağım nedir? süper saçmalamışsın.

bir donem turkce ezan okutuldugu icin o ise karisanlarin kafir addedildigi bir ulkede yasiyoruz. horas. habersiz misin yakin turkiye tarihinden yoksa gec saat basina mi vurdu. yoksa fazla ella fitzgerald mi dinledin.

sor bakalim hristiyanlar can izni istemis mi vermisler mi.

ucak kible olayina gelince, benim karima erkek doktor dokunamaz ulan diyip bicakla acil servis basmakla benzer bir ornek. ki ucaklarda olan boyle enteresan hikayeleri dinlemis olan coktur.[signature][hline].~:&:* Let the sunshine in *:&:~.
Sosyal ağlarda paylaş

said:
Halfmumi, 30 January 2004 02:14 tarihinde demiş ki:
Unity niye anlamamak ısrar ediyorsun anlamıyorum?

BİRİ HAYVAN BİRİ İNSAN...Hayvanları yemek için yaratmıştır benim Tanrım.Senin kini bilemem..

ne istiyorsa gereğini yerine getir..Abartmadan..HİÇ İNSAN YEMEYİ EMREDEN DİN bilmiyorum ben...

iyi o zaman ogren abicim. afrikayi bir yana birak guney amerikadan polinezyaya yerel kulturlerde sevilen bir misafir eger oldurulup yenirse sonsuza kadar yiyenlerle kalacagi inanisi yaygindir. ve, hukumetlerin siki kontrol ve cezalari ile ancak son zamanlarda bastirilabildi. bir kultur soku yasamis olduk.

bak bold demissin ne demissin ? ayni sey senin dinin icin de gecerli demek ki sen dedigine gore.

said:

Dinler,hoşgörü,barış ve diğer iyilikler içindir;İNSAN YEMEKTE İYİLİK GÖREMİYORUM..
ama Hayvan yemezsen aç kalırsın..!

ben hayvanlari uyutmadan UMUGUNE COKEREK BAGIRTA BAGIRTA BOGAZLAYIP oldurmekte bir iyilik goremiyorum ? var mi ? birkac post once onu savunuyordun ?

hayvan yemezsen belki sen ac kalirsin. ben 7 yildir hic ac kalmadim.

said:

O KADAR MEZBAHADA hayvan kesimi yapılıyor..Hiç gördün mü?

ONLAR NİYE KESİLİYOR????

sen gormussun galiba. benim icin kesilmiyor.

said:

sana kalmış bir şey...Tüm ülkeye emredelim,böğürtmeden kessinler...

oyle yap madem.

said:

"Hunharca göstermesin" Bende katılıyorum..Magandalara söyleyelim...anlasalar..

soyleyince o herif sana 'dinen umugune cokerek oldurulmesi lazim' diyor iste.

said:

Çan nerede çalınmıyor bilmem..Burada kilise yok..
Onlarda "uçakta çan çalın" derler sanırım..

nerede konyada mi ? emin ol orada da vardir.

quotelerin canina okumussun[signature][hline].~:&:* Let the sunshine in *:&:~.
Sosyal ağlarda paylaş

Kurban bayramından bir gün önce geçen bir diyalogdan özet:
-Anne yarın beni erken kaldırma
-neden yavrum yarın bayram.
-çünkü o hayvanların kesilmesini bağırmasını görmek istemiyorum. kan görünce miğdem bulanıyor.
diyalogdaki çocuk ilk okul 2ci sınıfa gidiyor. tamam ibadetinizi yapıyorsunuz ya bu çocuğun ruh sağlığı ya yetişmekte olan gençler neden şehrin ortasında kesiyorsunuz kurbanınızı inanmayan müslimanlığı bilmeyen yada başka dine inananlar var. hiçmi düşünmüyorsunuz. ibadetini yapmayın diyen yok gidin dağda arazide kesin(KESİNLİKLE karşıyım) ama insanların özgürlüklerini kısıtlamaya hakkınız yok.
lemanın kapağınada katılıyorum. resimdeki dışsal vurgulara değil içsel vurgulara bakmanızı öneriyorum oradaki kıllı korkunç adam güçlüyü ağaca bağlanmış koyunda güçsüzü anlatıyor. o karikatür güçlünün başka nedenlere sığınarak güçsüzü ezmesini anlatıyor. ha dersinizki kurban bayramında bu oluyormu? bence oluyor.
Sosyal ağlarda paylaş

said:
spawn77, 30 January 2004 02:21 tarihinde demiş ki:
Kurban bayramından bir gün önce geçen bir diyalogdan özet:
-Anne yarın beni erken kaldırma
-neden yavrum yarın bayram.
-çünkü o hayvanların kesilmesini bağırmasını görmek istemiyorum. kan görünce miğdem bulanıyor.
diyalogdaki çocuk ilk okul 2ci sınıfa gidiyor. tamam ibadetinizi yapıyorsunuz ya bu çocuğun ruh sağlığı ya yetişmekte olan gençler neden şehrin ortasında kesiyorsunuz kurbanınızı inanmayan müslimanlığı bilmeyen yada başka dine inananlar var. hiçmi düşünmüyorsunuz. ibadetini yapmayın diyen yok gidin dağda arazide kesin(KESİNLİKLE karşıyım) ama insanların özgürlüklerini kısıtlamaya hakkınız yok.
lemanın kapağınada katılıyorum. resimdeki dışsal vurgulara değil içsel vurgulara bakmanızı öneriyorum oradaki kıllı korkunç adam güçlüyü ağaca bağlanmış koyunda güçsüzü anlatıyor. o karikatür güçlünün başka nedenlere sığınarak güçsüzü ezmesini anlatıyor. ha dersinizki kurban bayramında bu oluyormu? bence oluyor.
[signature][hline].~:&:* Let the sunshine in *:&:~.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...