Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

LeMan'ın terbiyesizliği...

horacegoesskiing

Öne çıkan mesajlar

ahha
horace diorum ki
yazmıyo öyle bişi.
keklemişler seni :p
boğazından kesilmesi gibi bi kural yada benzeri bi söz yok hiç bi yerde.
"kurban boğazından kesilir" diyen bi sen warsın benim bildiim hehe.[signature][hline]Güçlü ve şanslı olanlar genellikle yalnız olanlardır... -Xar
Baturaabi 8 Eylül 2003 Saat 22.21 de demiş ki :
Ya resmen Kamp kuruyollaw ya..

Bir çöpümüz var diye heryerin çöp kokmasına karşıyım ben de...
Sosyal ağlarda paylaş

said:
fizban, 30 January 2004 21:59 tarihinde demiş ki:
kurban keseceksem ben bayıltarak boğazından kesmeyerek de kesebilirim. bu kuran'a uygun olur veya olmaz. ama vicdanıma uygun olur.

Hayır abi bak ilk kez tartışmanıza girdim. Kuran'a uygun olmalı. Yani bu işi vicdanından dolayı sen yapamıycaksan başkasına yaptırıcaksın.[signature][hline]"dark tranquillity'nin her şarkısı bir büyüdür ve bu büyüyü yapmayı bilen sadece 6 kişi vardır."
$aban matrix Revolutions
Recep Tayyip Ermetal
Sosyal ağlarda paylaş

Hakkaten bende Kur'an ı okudumda öle kurbanın kesilme şekli ile ilgili bir ayet hatırlamıyorum.[signature][hline]Özgürlüğün değerini ancak onu kaybedince anlarsınız. En zavallı insan ise esaret altındayken kendisini özgür zannedendir.

bi fransız gastesi de şey demiş:
"ırak üç parçaya ayrılıcak.
1-normal
2-süper
3-kurşunsuz"
Sosyal ağlarda paylaş

Hayvanın boğazında Meri denilen yemek borusu, Hulkum denilen hava borusu ve Evdâc denilen iki yanda birer kan
damarı vardır. Bu dört damardan üçü bir anda kesilmelidir.
Şafii.de ise yemek borusu ile nefes borusu kesilirse kâfidir. Ancak gırtlak düğümü baş tarafında kalmalıdır! Gırtlak düğümünün tamamı vücut tarafında kalırsa, kesilen hayvan yenmez. Bilhassa bu hususa dikkat etmek gerekir.
Ayrıca kurban kesenin kıbleye karşı dönmesi sünnettir.[signature][hline]Bugün bu mesajdan neler öğrendiğimizi şimdi orko size tekrar anlatacak..
Sosyal ağlarda paylaş

horace we deli
we türk halkının %60 ı.(bi yazarımız geldi aklıma)
kuran da yazmıyor öyle birşey.
başka hiçbir semai din kitabında da yazmıyor öyle birşey.
hatta kurban kesin bile yazmıyor kuranda.
okumadınız sanırım ?[signature][hline]Güçlü ve şanslı olanlar genellikle yalnız olanlardır... -Xar

Sosyal ağlarda paylaş

Böyle bir zorunluluk varmı bilmiyorum. Aslında bugun cumada imam anlatmıştı ama pek aklımda kalmadı. ama yinede imam da altını çize çize soyluyordu kesinlikle kurbana acı cektirmeden kesilmesi gerek diyordu.[signature][hline]"dark tranquillity'nin her şarkısı bir büyüdür ve bu büyüyü yapmayı bilen sadece 6 kişi vardır."
$aban matrix Revolutions
Recep Tayyip Ermetal
Sosyal ağlarda paylaş

O gövdeli hayvanlar var ya, Biz onları da Allah için kesilen kurbanlıklar arasında kıldık. Sizin için onlarda hayır vardır; bu yüzden ön ayaklarının biri bağlı olarak bir dizi halinde dururlarken üzerlerine Allah'ın adını anın öyle boğazlayın. Yanları yere yaslandığı vakit de onlardan yiyin, kanaat edip istemeyene de, isteyene de yedirin. O böylece onları sizin emrinize verdi ki, şükredesiniz.

Hacc Suresi 36. Ayet
Sosyal ağlarda paylaş

said:
Sly-One, 30 January 2004 22:07 tarihinde demiş ki:
horace we deli
we türk halkının %60 ı.(bi yazarımız geldi aklıma)
kuran da yazmıyor öyle birşey.
başka hiçbir semai din kitabında da yazmıyor öyle birşey.
hatta kurban kesin bile yazmıyor kuranda.
okumadınız sanırım ?

Hayır benım demek ıstedıgım o değil. Kuran'da ne yazdıgını bilmiyorum bu konu hakkında. Ama Kuran'da yazıyorsa boyle bişey yanı kesin bir yargı varsa bu sekılde kesilir gibisinden o şekilde kesilmelidir.[signature][hline]"dark tranquillity'nin her şarkısı bir büyüdür ve bu büyüyü yapmayı bilen sadece 6 kişi vardır."
$aban matrix Revolutions
Recep Tayyip Ermetal
Sosyal ağlarda paylaş

Doğru bildiğinden emin misin? Yani sebeplerini doğru bildiğinden?
Mesela bu mantıkla islamiyet de hakketten 1400 sene önce geldiğine göre tüm ayetler ve hadisler sadece o zaman insanlarını bağlar(dı). Yani bugünün müslümanları külliyen saçmalıyor (mu) ?
Sosyal ağlarda paylaş

lol
ben kaçırmışım başka işlerim wardı.
horace linke baktım
ki ben o yazılanları zaten biliyorum ben kuranı okudum baştan sona.
ama hala kurban werin kesin gibi bir yazı olmadığını söylüorum.
hacca gidemesseniz kurban werin allahın adına diyo tamam.
onun yerine hac parasını bi fakire de werebilirsiniz o da yazıyo orda. illa kurban wermek lazım deil yani.
hı bunun yanında kurbanı boğazından kesin gibi bir yazı bi yerde göster bana ben de bu konu hakkında ağzımı açmıyım bi daha.[signature][hline]Güçlü ve şanslı olanlar genellikle yalnız olanlardır... -Xar

Sosyal ağlarda paylaş

O gövdeli hayvanlar var ya, Biz onları da Allah için kesilen kurbanlıklar arasında kıldık. Sizin için onlarda hayır vardır; bu yüzden ön ayaklarının biri bağlı olarak bir dizi halinde dururlarken üzerlerine Allah'ın adını anın öyle boğazlayın. Yanları yere yaslandığı vakit de onlardan yiyin, kanaat edip istemeyene de, isteyene de yedirin. O böylece onları sizin emrinize verdi ki, şükredesiniz.

bir bu. bir de peygamberin yaptığı örneği var. hayır abicim inanmayan inanmasın da... bu bizi ilgilendiriyo zaten.[signature][hline]Bugün bu mesajdan neler öğrendiğimizi şimdi orko size tekrar anlatacak..
Sosyal ağlarda paylaş

said:
mexinth, 30 January 2004 14:59 tarihinde demiş ki:
horace sen biryerlerde şurda çan meselesi ile ilgil, azınlıksan susacan ses çıkarmayacaksın gibi bir yorumda bulunmuşsun.
Direk düştün gözümden artık yani.

Ne demek azınlık olan adam senin kadar vatandaş değil mi?
Hatta azınlıkların anası ağlatılmadı mı bu ülkede varlık vergileriyle. Kaç çapulcu azınlıkların işlerine, evlerine, paralarına konmadı o zamanlar.
Bu ayrı tartışma konusu , ama azınlık diye insan ayıranla hayvanları o kapakta ki gibi kesen bir adamın bir farkı yoktur gözümde.

Bitmiştir.
Evo sende bik bik konuşmuşsun unity e o sana ne zaman laf attı da sen gelin güvey oldun, başından beri okuyorum bu başlığı... Kendi kendine arandın ve bik bik konuşuyorsun.
Unity dediklerinde genel olarak haklı, hitabet yöntemi tartışılır ama fikren haklı.

halfmumi sende saçmalamışın biraz kusuruma bakma yani, gerçi bu tartışma uzadıkça herkes saçmalamış...

Son söz, herkes eşittir, ayrımclık yapanın o kapakta ki kırodan fikren bir farkı yoktur...

Benim adım hıdır, ustam budur.

Böyle bir mesaj atmıştım ama cvp gelmemiş.
Horace azınlık konusunda ki fikrin bu mudur değil midir?
Öğrenmek istiyorum şimdi madem sakin kafada paticik ahalisi...[signature][hline]sonunda yeniledim.
Sosyal ağlarda paylaş

hayır kardiş. düşüncem bu değil. bu genel geçer olan durumdur. demek istediğim bu durum geçerli olsa bile şeklinde manasındaydı olmamış demek ki. gönül ister ki herkes istediği şekilde istediğini yapabilsin. başkalarının hakkına tecavüz etmeden.[signature][hline]Bugün bu mesajdan neler öğrendiğimizi şimdi orko size tekrar anlatacak..
Sosyal ağlarda paylaş

said:
Evolution, 29 January 2004 18:17 tarihinde demiş ki:
Orada eleştirdikleri bir şey var. Adamlar islam şöyledir böyledir dememiş. Orada söylemek istedikleri şey kurban bayramının amacından çıkıp başka amaçlara yönelmesi. Kim dağıtıor ki doğru dürüst bir şekilde kestiği kurbanın etlerini fakirlere? İşte bunu eleştiriyor dergi. Dergiyi ne kadar zamandır okduğunu bilmiyorum ama ben dergiyi hiç okumayan biri olarak bile bunu anladım. Bu kadar fesat olmak zorunda mısın?

çok güzel özetlemişsin
thread in geri kalan kısmını okumadım ama gerçekten başından beri yazılan en güzel yazı bu bence.[signature][hline]This holy reality, this holy experience.
Choosing to be here in...

This body. This body holding me. Be my reminder here that I am not alone in
This body, this body holding me, feeling eternal all this pain is an illusion.

Playlist
Sosyal ağlarda paylaş

Ben de oyle dusunuyorum, terbiyesiz miyim?
Kaldi ki sen ve senin gibi düsünenler huzursuz olabilir o karikatürden dolayi ama tersine benim hosuma gitti. Cok güzel sekilde ifade edilmis, ben de bir mail doseneyim basarilarinin devamini dilemek adina.[signature][hline]`eğer tanrı varsa, parmağını bile kıpırdatmadan tüm kötülüklere nasıl katlanıyor` stendhal
Sosyal ağlarda paylaş

• Admin
açın atv simdi metin uca yı izleyin
3 gün aç bırakılmış kurbanlık koyun-koçları gösteriyo eski haberi

aç hayvanlar herifin herseyini çekiştiriyolar mesela[signature][hline]Grandmaster Hamburger
Kampanya: lol yerine gyy (gülmekten yerlere yattım) kullanıyorus .
Yönetim iş başındadır olaylara zamanında müdahele eder
karakedi, 26 January 2004 17:47 tarihinde demiş ki:
kavga etmeyin bu konu başlığında.

karakedi, 26 January 2004 17:49 tarihinde demiş ki:
justin sende aşık olup durma zırt pırt :P

Sosyal ağlarda paylaş

said:
Absolut, 30 January 2004 21:04 tarihinde demiş ki:

Aslan yenmez, eti helal değildir. Dinini öğren ondan sonra yorum yaz. Yok benim dinim değil diyorsan yorum yapma benim dinimle ilgili çünkü din bildiğin gibi en hassas konudur.

hala ayni muhabbet. herkes musluman. YA adam musluman degilse ? direk dininini ogren demissin ondan sonra benim dinim degil diyorsan diyorsun.[signature][hline].~:&:* Let the sunshine in *:&:~.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...