Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Daoc gibisi yok ya..."

Atoyo

Öne çıkan mesajlar

Hakkaten yok ya! Wow oynadım onu oynadım bunu oynadım Nıcks.Açmıyor kardeşim AÇMIYOR! Daoc daki classlar, ırklar daha bi hoş geliyor.Wowdaki boş beleş 6 tane class yetmiyor insana.Özellikle Everquest gibi class bazında bi tarafı cıkarılmış bi oyundan sonra wow çok pasif geliyor bana.Daoc ama en güzeli.Gerçekten bu oyunda bişeyler var, insanı feci derecede bağlıyor.Bende oynamaya karar verdim.Haftada belki 8 9 saat oynicam ama değer 12$ vermeye.ZAten wowada veriyorduk : P Wow sucka ya.Daoc gibisi varmı? Şimdi Eu serverlarındaki arkadaşları bi yoklayalım bu topic altında haftaya sanırım başlamış olurum oyuna.Malum askeriz, haftada 1 kere internet kafeye gitme şansımız oluyor.

Şimdiden teşekkürler.

(not : Midgard olmasında neresi olursa olsun : D oynadığınız realmlar.)
Sosyal ağlarda paylaş

• 4 ay sonra ...
DAOC benim ilk hayalimdi... Malum bundan 8 yıl önce bir UO vardı bir daoc bir SWG bilinen onlinelar.. Biz uo takılıyorduk ama ne pc miz ne dial up bağlantımız kaldırmaz diye başlayamıyorduk DAOC a.. Şu an wow oynuyorum ama hakikaten hala aklımın bir köşesinde hep daoc var. Şu trial ı oynıyalım bari... :)
Sosyal ağlarda paylaş

• 4 hafta sonra ...
Herkesin zevkleri farklı ve DAoC gerçekten gayet güzeldi zamanında, ben de oynadım senelerce, WoW çıkıp da geçmek zorunda kaldığımda da üzülmüştüm resmen.. ama WoW daha "iyi" bir MMORPG şu anda. Daha çok sevmek/beğenmekle daha iyi olmak kavramlarını birbirine karıştırıp başka insanların zevklerine de hakaret etmeyin lütfen.

Zamanında geri dönmeyi denedim ama interface her zamanki gibi işkenceydi, kaldığı yerden devam. Bir yerden sonra zaten oynayacak oyuncu yoktu, PatiUO daha kalabalıktır heralde :)

Mythic bu kadar "elit" bir firma olmayıp biraz daha oyuncusuyla ilgilense, isteklerini dinlese, biraz daha rahat bir interface yapsa bu kadar silinip gitmezlerdi, ama hep çok yavaş ve burunlarının dikine hareket ettiler malesef.
Sosyal ağlarda paylaş

Baggio said:
ama WoW daha "iyi" bir MMORPG şu anda. Daha çok sevmek/beğenmekle daha iyi olmak kavramlarını birbirine karıştırıp başka insanların zevklerine de hakaret etmeyin lütfen.

sdfsdfsdf daha "iyi" ?? hadi ordan ya.. daha neler.
ziplayip durun siz.. arabirimleri cocuk oyuncagi diye wow mi daha iyi yani?

grafik bakimindan evet solladi daoc u.. baska ?
ha tabi bide elfler takla atabiliyor.
ayrica tabi bayrak kapmacaya hakeret etmek ayip bisi.

yapma etme ya..

WoW on yil kassin ondan sonra gelsin DAoC un yanina.
Zevk meselesi dedigin WoW oynamak.
MMORPG dedigin ise DAOC..
Sosyal ağlarda paylaş

said:
Daha çok sevmek/beğenmekle daha iyi olmak kavramlarını birbirine karıştırıp başka insanların zevklerine de hakaret etmeyin lütfen

kendi cümlende de karıştırdığın gibi bu bir zevk olayıdır. Kimisine göre wow iğrençken daoc dünyanın en iyi oyunlarından biri olabilir.
en basitinden bence wow un pvp si çok kötü
e ben pve den nefret ediyorum gidip boss kasmak bana hiçbi haz aldırmıyo oyundan. o zaman da daoc çok daha iyi bi oyun oluyo bana göre.
mmo konusu tamamen oyuncuya kalmış bir şey her oyunun farklı bir kitlesi vardır.
Sosyal ağlarda paylaş

Quibble said:

ziplayip durun siz

Şu üslupla ben bişey tartışmam yanlız, devam ediceksek biraz daha olgun yorumlar yapın lütfen :)

İkisini de oynamıyorum ben birkaç aydır, bilginiz olsun. Direk saldırıya geçmişsiniz WoW'u temsil ediyorum gibi.

İnterface "çocuk oyuncağı" demek iyi demek değil, interface de sadece hotbar ve unitframe demek değil. Genel kolaylık, akıcılık vs. benim bahsettiğim. Ama mesela en basitinden bir kamerayı döndürmek için bilmemkaç tuşa birden basmak ve bu süre zarfında karakterin kontrolünün neredeyse imkansızlaşması da yetenek meselesi değil, gereksiz işkence sadece.
Sosyal ağlarda paylaş

Hehe kusura bakma kin besliyorum, o kadar hevesle aldiktan sonra Blizzardin hayal kirikligina ugratmasi cok koydu :P

Yaram var gocunuyorum :P

Baggio said:
İnterface "çocuk oyuncağı" demek iyi demek değil, interface de sadece hotbar ve unitframe demek değil. Genel kolaylık, akıcılık vs. benim bahsettiğim. Ama mesela en basitinden bir kamerayı döndürmek için bilmemkaç tuşa birden basmak ve bu süre zarfında karakterin kontrolünün neredeyse imkansızlaşması da yetenek meselesi değil, gereksiz işkence sadece.

Opsiyonal mouse control yada num lock auto move secenekleri ile iskence dedigin seyler yetenek meselesi haline donusuyor bence.

Tabi bunun yaninda sunulan Face, Stick macrolarida yemek yerken aksiyona girmene el veriyor.

Karisik mi ? Evet bence karisik, hemde cok. Ama ne iskence ne de kotu.Ozellikle kiyaslanilan oyun wow oluyorsa.

WoW bence niye kotu? Cunku ayni buyuk araba sirketleri gibi ne yapsak satar mantigiyla cikti oyun.Gelistirmeleri 1.5-2 yil aldi. Ondada calinti ozellikler kullanildi.

Kalite dusuk tutuldu "elit" olunamadi. Soz konusu olan firma Blizzard oldugunu dusunulurse bence Mythicden calmasi gereken tek sey Elitlikti.

Haklisin Mythic "elit" lik sinirini asti ama Blizzard o noktayi goremedi bile WoWda.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...