Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Microsoft offers to buy Yahoo

ZaugnaKhaldun

Öne çıkan mesajlar

bunlar şirket, takım falan değil ^^

yani "ibm girerse ms ve google dağılır" diye bir şey yok. ms arama motoru rekabetine girebiliyor mu google ile o kadar yatırıma rağmen? aynı şey işte.. ibm de ms'ten daha iyi işletim sistemi yapar mı? ya da google'dan iyi arama motoru.. yok, cık.

ayrıyetten ms'in arkasında ibm yok, olamaz. adamlar worldwide linux supporter. onu eklememişim bir önceki mesajıma.. peheey.
Sosyal ağlarda paylaş

Ractamainus said:

yani "ibm girerse ms ve google dağılır" diye bir şey yok. ms arama motoru rekabetine girebiliyor mu google ile o kadar yatırıma rağmen? aynı şey işte.. ibm de ms'ten daha iyi işletim sistemi yapar mı? ya da google'dan iyi arama motoru.. yok, cık.

ayrıyetten ms'in arkasında ibm yok, olamaz. adamlar worldwide linux supporter. onu eklememişim bir önceki mesajıma.. peheey.

yalnış Microsoftun windows ile başarı kazanmasını sağlayan IBM'dır biraz araştır derim. + linux supporter olmaları demek microsoft destekliyicisi olmadığını göstermez.

Isterse IBM google'da alabilme gücü'de vardır. Nede olsa IBM google clienti değil Google IBM clientıdır tabi oracle grubunuda unutmamak gerekli.
Sosyal ağlarda paylaş

şimdi google'u alabilitesi var demek sacma biraz.

elbet google bir ibm müşterisidir, ama google'u batırıp/hizmetini cekip/engelliyip/daraltıp/öksürtüp/aksırtıp/cıbırttıktan sonra alması hiç bir işine yaramaz.

IBM artık kapalı kapılar arkasında kalmış bir şirkettir, ne kadar dev olduğu son kullanıcıyı ilgilendirmez.

internet gibi kullnıcıya dayalı bir ortamda, sen gidip herkezin sevigilisi google'u döversen cok küfür yersin.
Sosyal ağlarda paylaş

Alis said:
Ractamainus said:

yalnış Microsoftun windows ile başarı kazanmasını sağlayan IBM'dır biraz araştır derim. + linux supporter olmaları demek microsoft destekliyicisi olmadığını göstermez.

Isterse IBM google'da alabilme gücü'de vardır. Nede olsa IBM google clienti değil Google IBM clientıdır tabi oracle grubunuda unutmamak gerekli.

ms'in ibm'e zamanında windows'u lisanslamasıyla parayı kırdığını bir çok kişi bilir. ama bu ms'in bu saatten sonra ibm'e bağlı olması demek değildir. zira tek pc üretici ibm de değil. zaten orada konu ibm'in ms'i desteklemesi değildi. windows güzel bir üründü ve bill gates bunu alışılagelmişin dışında satmak yerine, lisansladı. hatta cüce'nin dediği gibi ibm end-user'a hitap etmiyor eskisi gibi..

linux supporter demek, ms için çok zararlı demek. kaldı ki ms'i desteklemekten bahsediyorsun. ben anlamadım, ne desteği?

google ibm client'ı değil, en azından server tarafında. hatta google blade server bile kullanmıyor. bu sebeple de ibm tarafından hatalı bulunuyor hatta.. zira ibm'in iddiası; "google'ın 5-10 sunucusunun yaptığını benim 1 blade sunucum yapabilir. google fazladan kaynak harcıyor".

dünya üzerinde şu anda google'ı satın alacak firma olduğunu sanmıyorum. zira google dünyadaki en karlı firmalardan. geliri en yüksek demiyorum, en karlı diyorum. hisseleri tavan yapıyor. google gibi bir firma o yüzden tek alıcıya satılma imkanı olmayan bir firma. misal ibm de satılamaz öyle, ms de...

tekrar ediyorum. bir firmanın dalkavukluğunu yapmak değil amacım. "ibm ownz all" diye bir karşılaştırma yapamayacağını söylemek.

bir de bu firmalar devasa.. birbirlerinin client'ı olabilirler belirli alanlarda, bu normaldir. misal ms olmadan, pc'ler bu kadar satarmıydı? satmazsa ibm ne yapardı? pc'ler bu kadar satılmasaydı, web bu kadar gelişir miydi? o zaman google ne yapardı? bir sürü soru sorulabilir böyle..

takım tutar gibi taraf tutmaya gerek yok bence.
Sosyal ağlarda paylaş

bena lıcam ama her gün raportaja falan gelicekler uğraştırıcaklar.
GOOGLENIN SAHIBI CILGIN TURK! şeklinde manşet olucak ülkenın gündemi 3 ay buna kitlenicek falan. istemiyorum bunları ben.

o değilde, google'ı alıcak parası olan birisi varsa neden google'ı almaya falan kasıyoki... gitsin gezsin tozsun falan hayatını yaşasın derdi ne yanı..
Sosyal ağlarda paylaş

abi IT cilerin kahve muhabbeti gibi muhabbet olmus..

"IBM istese hepsini alirda, istemiyo iste, sordum gecen John IBM'e istiyo musun dedim, yok dedi, ama istesem bi cirpida alirim, ruhun bile duymaz demesin mi? Oldum oldum gulmekten altima isedim, cok da esprituel bu John ya.."

Oyle bi sirket almak ne dusundugunuz kadar kolay bir hadise, ne de her parasi olan sirket oyle sirketler yaratabilir. Oyle olsa, Microsoft google yaratirdi, yahoo google gibi olurdu, o bunun gibi olurdu, ama olmuyo iste cok daha karmasik biz. prosesleri bunlar.. Benimle ayni konuda dusunen dostlara buradan +++rep veriyorum yani..
Sosyal ağlarda paylaş

google işletim sistemi yapmaz bence. ihtiyacı yok. anlamı da yok. (eric google'ın -google kardeşlerin en büyüğü- yaptığı açıklamaya göre de öyle bir hedefleri yok).

gelecekte tüm hizmetlerimizi web üzerinden yapacağız gibi görünüyor zaten. işletim sistemi, web'le konuşan bir arayüz olma yolunda ilerliyor. verinin web'de tutulması, her geçen gün yaygınlaşıyor.

dolayısıyla geleceği web'de görüyorum. desktop'ta değil.

1 adım ötesi; bilişim sektöründe geleceği bedava hizmetlerin reklam gelirleriyle ayakta durduğu bir ticari anlayış üzerine oturmuş görüyorum.

görüyorum, görüyorum!!

bu bağlamda google tehlikesinden çok, değişen devre uyum sağlamak adına ms bişeyler yapmalı bence.. deniyor da birşeyler.. misal iş çözümlerine büyük yatırımlar yapıyor (ki bence doğru bir yaklaşım. burada rakipleri ibm, oracle, sun gibi canavarlar). ikincil olarak da web'e açılmaya kasıyor (google, yahoo ve bilimum web 2.0 girişimi de burdaki rakibi), bunu topic başlığı yeterince açıklıyor sanırım ^^

ben diyorum ki.. ms yahoo'yu, ibm de ms'i alsın.. biz en son ibm'i alalım. acele etmeyelim.
Sosyal ağlarda paylaş

Mum_Chamber said:
ya madem google'in isletim sistemi yazmaya hevesi yoktu, niye cep telefonlarina ozgur isletim sistemi gelistirme ayagina androidi baslatti?

iki gun sonra o android genisler bence, linux tabanli tamamen open source bir isletim sistemi olur..

zaten şu anda da linux tabanlı, tamamen open source bir işletim sistemi =) bi de android'i google yaptı demek haksızlık olur. open handset alliance 30 firmadan oluşuyor. google sdk tarafına yoğunlaşmış durumda ki çok mantıklı. çünkü bir çok google servisi, android uyumlu ya da içinde geliyor.

google mobil internet potansiyelini gördü ve orada da kendi reklamlarını yayımlamak için şimdiden elini attı.

ama normal işletim sistemlerinde böyle bir fırsat yok bence. sıfırdan bir işletim sistemi yazması zaten çok zor. yapacağını da sanmam zira onlar da maddi olarak linux'u destekleyenlerden. bu durumda bir linux distro yapabilirler ama işletim sistemi pazarında mac - win - linux pastaları varsa, google linux kullanıcılarına erişir bu durumda da. bence bu yatırımın geri dönüş değerinden öte google markasını zedeler.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...