Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

kedinin tuylerini yiyorum

ninjaturtles

Öne çıkan mesajlar

selam arkadaslar

3 aylik bir kedim var ve cok tuy dokuyor oyle boyle degil.ve bu tuyler agzima giriyor, yutuyorum. tek odali bi yerde yasiyoruz ve kedi devamli benim yatagimda kucagimda agzimda.. bir arkadasin teyzesi kedi tuyu yuzunden kanser olmus, tuy dokumu icin bir asi varmis.biliyomusunuz bu asiyi veya siz nasil onlem aliyosunuz?

kedimin videosu: http://video.google.com/videoplay?docid=-9172949076171010305&hl=en

(bahsettigim kedi beyaz olan, diger siyah kedi annemin yaninda)
Sosyal ağlarda paylaş

o tüu muhabbetinden bende muzdaripim ama yapıcak bişey yok biraz daha buyuyunce daha az dokulmeye baslıyo. ozel veterinerlerde tuy dokme asısı falan diye bişey var ben sordum 30 milyon dedi. belediyenin veterinerine gittim dedim boyle boyle bi ası varmıs. yok oyle bişey dedi kadın her kosulda dokucek dedi. onlar para almak için oyle soyluyolar dedi. yapıcak bişey yok ve cidden tehlikeli bişey...
Sosyal ağlarda paylaş

ninjaturtles said:
bir arkadasin teyzesi kedi tuyu yuzunden kanser olmus

Eöö aklıma uykusuzdaki fırat karikatürü geldi "geçen evine kedi alan çocuğun .ükü düşmüş yaa". Sanmıyorum... Yani aklıma en dolaylı yoldan kedinin tüğü yüzünden kanserojen etkisi olma olasılığı taşıyan bir virüs bulaşmış olması geliyor ama öyle birşey de hiç duymadım ben daha önce. Aşısız kedilerin tüğü kist yapar yutarsan derlerk çokonun dışında ben 16 sene falan böyle torba torba tüğ döken bir kediyle koyun koyuna yaşadım.

Sen bu kanser olayının detayını biliyor musun çok merak ettim açıkçası.
Sosyal ağlarda paylaş

ben de anlamadım ama belki kediden bulaşma vakalarına sık rastlanan bir virüstür falan gerçi bunca senedir kedi besliyorum kediden bulaşan virüs de duymadım ben hiç. bir anlam getirmeye çalışıyorum. birşeyin kanser yapabilmesi için kanserojenik bir madde olması lazım. bu da misal kanserojenik kimyasallar gibi olabilir ama kedi tüğü böyle değil. dna modifikasyonu yapan virüsler de kanser sebebi olabiliyor bu geldi aklıma o yüzden. ama bence burda kistle kanseri karıştırma durumu da olmuş olabilir d:
Sosyal ağlarda paylaş

Benimde iran-tekir kırması uzun tuylu bi kedim var, 8in1 diye tüy dökülmesini azaltıcı hap kullanıyorum. Hiç bi zararı yok tamamen dogal urunlerden yapılan bi hap. 1-2 hafta kullanmadım, baya bi arttı tuy dokulmesi sonra tekrar basladım ve tuy dokulmesi gercektende azaldı. Petshoplarda yada veterinerlerde fln var böle haplar.

8in1

http://www.bullwrinkle.com/Assets/Images/Product/brewers-yeast-group.gif

Sosyal ağlarda paylaş

kedi tüyünün kanser yapması gibi bir olay yok

kanser ve kist dediğimiz şeye asıl sebep olan kedinin tüylerine bulaşmış parazitler(bit pire vs..) ve bunların yumurtalarıdır.

bunu yazları her ay , kışları da 3 ayda bir enseden damla olarak yapacağın bir antiparaziter damla ile önleyebilirsin , daha ucuz toz şeklinde çözümleri de var.

tüy dökmesinin sebepleri ise stressten tutun yediği mama ya kadar birçok etkene bağlıdır. bu dökülmeyi minimum a indirebilirsiniz ama asla tam olarak engelleyemezsiniz. dönemi geldiğinde ki bu mevsim değişimleridir illaki tüy dökecektir.
düzenli tarayarak bu rahatsızlığı en aza indirgeyebilirsiniz.
Sosyal ağlarda paylaş

Kedinin tüylerinin dökülmesi çoğunlukla beslenmesine bağlı. Bununla birlikte kedi anne yanından erken alındıysa -genelde içgüdüsel olarak öğrenselerde- kendini yeterince temizle(ye)miyor olabilir. Kendilerini yalarken epeyce tüy yutarlar çünkü. Bir nevi dökülecekleri diyebiliriz.

Ama dediğim gibi genellikle beslenme ile alakalı. Vitaminli ve kalitemi mama deneyebilirsin.
Sosyal ağlarda paylaş

• 1 ay sonra ...
bizim kedi de inalımaz tüy döküyor, iran kedisi birde acayip uzun tüylü sıkıntı yaşıyoruz beslenme ile igli demiş bazı arkadşlar biz market maması veriyoruz birazda sulu ama çok pahalı olmayan tüy dökülmesine iyi gelebilecek bir mama varsa alabiliriz.. yoksa traşlayacaz en sonunda ama bundan kedinin hoşnut olacağını da sanmıyorum..
Varmı 'abi biz şunu kullandık acuz da iyi de geldi' diyecek biri ?
Sosyal ağlarda paylaş

byzasz said:
bizim kedi de inalımaz tüy döküyor, iran kedisi birde acayip uzun tüylü sıkıntı yaşıyoruz beslenme ile igli demiş bazı arkadşlar biz market maması veriyoruz birazda sulu ama çok pahalı olmayan tüy dökülmesine iyi gelebilecek bir mama varsa alabiliriz.. yoksa traşlayacaz en sonunda ama bundan kedinin hoşnut olacağını da sanmıyorum..
Varmı 'abi biz şunu kullandık acuz da iyi de geldi' diyecek biri ?

1 haftadır Royal Canin Yavru Iran kedileri için olan mamasından kullanıyorum birde tüy dökülmesini azaltıcı haplar var onlardan kullanıyorum ve tüylerinin dökülmesi inanılmaz derecede azaldı. Bide kedilerin bu mevsimde tüy dökmesi dahada fazlalasıyo. Royal Canin biraz pahalı gelebilir belki (yani 2 kg ı 42ytl). Ama bu tüy dökülmesini azaltıcı hapların 150 tanesi 12-15 ytl flndı yanlıs hatırlamıyosam, onlardan kullan biraz azaltıyo onlarda. En azından şimdikinden daha az döker :)
Sosyal ağlarda paylaş

Ewet baktım bir kaç yerede orda da benzer şeyler ve aynı markadan bahsettiler,veterinerde benzer şeyler söledi.. 42 çokmuş fakat internette 37 ye de buldum ama genede çok( ya aslında çok değil de işte).. vucudunda keçelenen yerler de var sanırım kırptırsak iyi olacak tüylerini.. İlgin ve alakan için teşekkürler dostum..
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...