Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Loot gerçekten Random mu?

DeMiRMaSKe

Öne çıkan mesajlar

Official forumlarda http://forums.wow-europe.com/thread.html?topicId=2406041630&sid=1&pageNo=1 bu thread'i okuyordum aklıma takıldı. Forte 9'tane Warglaive almış. 2 Tanesi recruit edilmiş kalan 7 tane (3 set, 1 tek) adamlara düşmüş. Kaldı ki bazı guildler o kadar kesmelerine rağmen halen göremezken başka guildlerin bu kadar fazla görmesi. Hatta bir başka guilde 4 tane Phoneix düşmesi kafama takıldı. Loot gerçekten Random mu? Bana kalırsa Random değil. Karazhan'da raid lideri ve loot master'ı değiştirdiğimizde daha önce(raid reset olduğunda) daha önceden düşmemiş malzemelerin düştüğünü gördüm. Benim ML/RL olduklarımın hepsinde genelde aynı itemler dönüp dolaşıp düştü hep. Bu nedenle Loot'un gerçekten Random olduğunu düşünmüyorum. Sizin fikrinizi de sorayım dedim :)
Sosyal ağlarda paylaş

Zamanında Karazhan'dan aylarca Illhoof'un staff'ını beklemiştim, bir kere bile düşmemişti. Artık Karazhan'dan baydığımda sadece Illhoof için girip, kesip çıkıyordum yine de düşmüyordu. En son birkaç ay ara verdim oyuna, tekrar girdiğimde yine sordum "Düştü mü hiç?" diye, adamlar "yok abi, hiç düşmedi" diyince dumur olmuştum. Nasıl bir drop rate'i varsa artık...
Sosyal ağlarda paylaş

Ya Forte de bir ... gitsin

Hazirandan beri farmlıyorlar, 24 kill demek bu aşağı yukarı. Main hand in 4-5%, offhand in 2-3% drop şansı var. Başlarım böyle random a da olasılığa da

Ben master looterdan değil de başka şeylerden şüpheleniyorum. Mesela bize düştüğünde main tank ölmüştü son phase de aggro alan trap e sürükledi de kesebildik. Ha bir de bayağı bir wipe yemiştik o gün. Acaba aynı şeyleri denesek nolur.
Sosyal ağlarda paylaş

Monthius said:
Zamanında Karazhan'dan aylarca Illhoof'un staff'ını beklemiştim, bir kere bile düşmemişti. Artık Karazhan'dan baydığımda sadece Illhoof için girip, kesip çıkıyordum yine de düşmüyordu. En son birkaç ay ara verdim oyuna, tekrar girdiğimde yine sordum "Düştü mü hiç?" diye, adamlar "yok abi, hiç düşmedi" diyince dumur olmuştum. Nasıl bir drop rate'i varsa artık...

staff bizde restolarda bile var :D

bir gecede 2 wildfury greatstaff düştü fln :)
Sosyal ağlarda paylaş

Benim karazhana girdiğim zamanlarda bi hunterımız vardı, legacy diye bi balta var; hatırlarsınız ilk başta karazhan itemleri çok kötüydü t4ler falan, sonradan bufflanmıştı, işte o bufftan önce retri paladin wannabe item bu ben bunu almam diyip almamıştı, bufftan sonra adam kafayı yedi nie almadım die tabi ve bi daha o baltayı hiç görmemiştik. :D

O diğil adam anlatırdı o kadar uğraşmış murmurdan mızrak düşsün die o da düşmemiş çok komikti :D
Sosyal ağlarda paylaş

2 Raid ara ile Phoenix'in 4 sefer düşmesi nasıl bir şanstır o zaman? 3. 5. 7. ve 9. Khael killerinde adamlara Phoenix düşmüş. Bu adamlar çok mu şanslı şimdi? Lootu etkileyen faktörler var ben buna karşı değilim ama mesela Loot Random ama bu randomu değiştiren etkileyen faktörler var. Bence Düşme %'si her class için ya da oyuncu için aynı değil.
Sosyal ağlarda paylaş

Q) Is loot in instances "seeded" by the Raid Leader or first person to enter the instance?

A)Blizzard has officially responded on this issue:

Tigole said:
Loot determination has nothing to do with who the raid leader is.

This issue was spawned when a player petitioned a GM asking this question, the GM responded that the loot for an instance was based on the "loot seed" of the raid leader.

Their first response was on the Tichondrious realm forum in which a CM locked a thread debating this topic and said that the GM made a mistake.

During Blizzcon it is reported that during a panel this question was asked, and the Blizzard employee quickly struck down the theory.

Q) No, but really, we ALWAYS get the same loot, and NEVER get this other stuff, but when we switched leaders we saw something different happen! The RNG must be broken, right?

A) You are free to beleive what you want, and come up with any theories that you feel fit your observations. It is certainlly possible that Blizzard has made a mistake or overlooked something. But, please be aware that this issue has been discussed to death on both sides, literally dozens of times, and Blizzard has allready officially responded to the issue several times. Without more information from Blizzard, there really isnt anything left to discuss on this issue, and you will mostly likely only annoy your fellow Raid and Dungeons posters by making yet another post on it...
Sosyal ağlarda paylaş

Bizde de FFA loot sürekli. 5 glaive düştü şu ana kadar toplamda. Tamamen random bence. Wipe sayısıyla alakası olduğuna inanmıyorum.

Eşşek balı var bazı insanlarda, bir tanıdığım mesela ilk gidişinde aldı o raven lordu sethek halls tan. ben 50 kere gittim tık yok hala, göremedim bile dropu.
Sosyal ağlarda paylaş

TBC önce bizde çok tartıştık ML kullanıyorduk butun classlarımız full olmuştu sadece priestlerde T2 Chest yoktu. Artık isyan filan etmiştik bi ara bug olmuştu instencalar hergün resetleniyordu hatırlarsınız belki o bugta bile Priest drop olmamıştı En sonunda guild lideri aşa indirdik ML looter başkası yaptık 4 haftada tüm priestlerimiz t2 chestini aldı :) Tamamen şans diyorlar ama totem yapmak lazm :P
Sosyal ağlarda paylaş

Tekelimize almıştık abi biz ozaman 3 gün uyumadıgımızı bılıyorum 40 kişi ikiye bolunup hepsini kesiyorduk AQ ya inanılmaz hazırlanmıştu guild :) Baya güzeldi eskiden hardcore iyimiş simdi Arena falan takılıyorz kimse istemiyor tankadinimi :P
Sosyal ağlarda paylaş

RL le alakalı degil ama ML le kesinlikle alakalı,

bizim guildde olası 5-6 RL 5-6 da ML var (officerlar kendi aramızda takılıyoruz), ML olarak bizim bayan pala oldugunda bir aksamda 5-6 SSC/TK receipe gormuslugum var, diger charlarda tık yok, sonra tekrar aynı bayan pala oldugunda yine receipeler dusmeye devam ediyor,

Ben ne zaman ML olsam kestigimiz t4/t5 bossundan en az 1 ama genelde 2 Hero token dusuyor, keza baska X elemanı ML oldugunda 1 aksamda 3 wildfury staff gorduk,

bence bi sekilde alakalı, drop table lardaki olasılıkları etkiliyor, blizzardın farkında bile olmadıgı bir bug vs olabilir,
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...