Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Merkez Bankası İstanbul'a Taşınıyor.

sg-1

Öne çıkan mesajlar

libarallerimizden biri bana bunları açıklayabilir mi?

merkez bankası taşınıyor istanbula.

1-vakıfbank ziraat bankası vs ankarada ki onların da taşınması gündemde.
burda çalışan insanlara hayatlarını değiştirmekte diretilcek.yapamayacak olanlar zorla emekli edilecek.
acaba boş kadrolara kim gelecek?
2- hazine ankarada ,maliye bakanlığı da ankarada.bunlarıda istanbula taşıyalım o zaman?

oldu olacak istanbul başkent olsun?

"olol şeriat geliyor kaçın" dan daha ciddi bir cevabı olan varsa merak ediyorum
Sosyal ağlarda paylaş

tek negatif tarafı birsürü insanın hayatıyla oynanması, ama o da tabiikide büyük bir negatif. o yüzden iyi birşey diyemicem. ama istanbul türkiyenin kültürel ve ekonomik başkenti, o yüzden diğer yönleriyle pozitif birşey olduğunu düşünüyorum.

genelde dünyada zaten böyledir, çünkü ekonomik başkentle normal başkent aynıdır. ama amerikada fed in başı washingtonda mesela (nyc yerine). ama onlar federal bir devlet sonuçta, ny de olsa olmaz (bir federal devlete çok büyük bir güç vermiş olursun gibi)

hilafet denmesi de güzel olmuş, baymıştım güldüm biraz vs.

şeriat gelicek, ama uçağı kaçırmış otobüsle geliyomuş o yüzden gecikti bu kadar. merak etmeyin ama gelicek söz verdi bana.
Sosyal ağlarda paylaş

Jadelith said:
tek negatif tarafı birsürü insanın hayatıyla oynanması, ama o da tabiikide büyük bir negatif. o yüzden iyi birşey diyemicem. ama istanbul türkiyenin kültürel ve ekonomik başkenti, o yüzden diğer yönleriyle pozitif birşey olduğunu düşünüyorum.

genelde dünyada zaten böyledir, çünkü ekonomik başkentle normal başkent aynıdır. ama amerikada fed in başı washingtonda mesela (nyc yerine). ama onlar federal bir devlet sonuçta, ny de olsa olmaz (bir federal devlete çok büyük bir güç vermiş olursun gibi)

hilafet denmesi de güzel olmuş, baymıştım güldüm biraz vs.

şeriat gelicek, ama uçağı kaçırmış otobüsle geliyomuş o yüzden gecikti bu kadar. merak etmeyin ama gelicek söz verdi bana
.

Viktor said:
liberallerimziden

"seriat geliyor kacin"

dan daha ayratici argumanalr bekliyoruz

olmuyor boyle
cevap veremiyince

KOCAKAFAA KOCAKAFAAA

diye bagirmaya benziyor

Jadelith birşeyler anlatmaya çalışmış yine de. Ama şu pozitif olan diğer yönlerden hiç bahsetmemiş. Başlamışken onları da öğrenseydik keşke.
Sosyal ağlarda paylaş

ülkenin %47 si onların şeriatçı olmadığına inanmış onlara oy vermiş. sen inanmasan da olur : )

ayrıca bir resim, mb nin istanbula taşınmasının sebebinin halifelikle alakalı olduğu konusunda bir argüman değildir.

politikacı bunlar, oy almak için dünya düz bile derler.
Sosyal ağlarda paylaş

Ülkenin % 47'nin çoğu, dünyada kendi cebinden başka hiçbir şey umurunda olmadığı için AKP'ye oy verdi. % 47 beni ilgilendirmiyor desem yalan olmaz herhalde, çünkü o % 47'nin % 50'den fazlası oyunu "satmıştır." Kah bulgura kömüre, kah "bi istikrarsızlık olmasın da bankadaki param değer kaybetmesin" diye. Geri kalanı da başka nedenlerle vermiştir, içlerinde şeriat isteyeni var mıdır yok mudur, bilemem. Neyse, konu bu değil.

Konu şu, bayram değil seyran değil, Merkez Bankası neden İstanbul'a taşınıyor. Bana bunun için gayet mantıklı bir cevap sunana teşekkürü bir borç bilirim. RTE'nin bile mantıklı bir açıklaması olmadığını, kabadayı ağzıyla insanları susturduğunu hatırlatmadan geçemeyeceğim.
Sosyal ağlarda paylaş

Jadelith said:
ülkenin %47 si onların şeriatçı olmadığına inanmış onlara oy vermiş. sen inanmasan da olur : )

bu çıkarımı nasıl yapıyorsun merak ettim.
oy verirken sadece şeriatçı olmayanlara verilmez ki.

belki de şeriatçı kişinin başa gelmesini isteyenler de var.
gidip şeriatı getirebilecek partiye oy verir onlar da...
Sosyal ağlarda paylaş

Merkez kayıyor
Başbakan Tayyip Erdoğan Merkez Bankası dahil tüm kamu bankalarının merkezlerinin İstanbul'a taşınacağını söylüyor. Elektronik haberleşme sisteminin bu kadar geliştiği bir dönemde banka merkezleri orada veya burada olmuş fark etmez. Ancak malumunuz... DPT, Hazine, Maliye ile birlikte hükümetin en sık danıştığı kuruluşlardan biri Merkez Bankası'dır. Merkez Bankası'nın Ankara'da olması bu yüzden yararlıdır. Üstelik... İstanbul deprem beklentisi içindedir... Yoksa... Başkenti İstanbul'a taşımak gibi bir niyet vardır da Merkez Bankası ilk taşınan mı olmaktadır?

Melih Aşık, Milliyet
Sosyal ağlarda paylaş

sg-1 said:
Ülkenin % 47'nin çoğu, dünyada kendi cebinden başka hiçbir şey umurunda olmadığı için AKP'ye oy verdi. % 47 beni ilgilendirmiyor desem yalan olmaz herhalde, çünkü o % 47'nin % 50'den fazlası oyunu "satmıştır." Kah bulgura kömüre, kah "bi istikrarsızlık olmasın da bankadaki param değer kaybetmesin" diye. Geri kalanı da başka nedenlerle vermiştir, içlerinde şeriat isteyeni var mıdır yok mudur, bilemem. Neyse, konu bu değil.

Konu şu, bayram değil seyran değil, Merkez Bankası neden İstanbul'a taşınıyor. Bana bunun için gayet mantıklı bir cevap sunana teşekkürü bir borç bilirim. RTE'nin bile mantıklı bir açıklaması olmadığını, kabadayı ağzıyla insanları susturduğunu hatırlatmadan geçemeyeceğim.

1) oy verme hakkı olup da oy vermiyorsa birileri ve sonra şikayet ediyorsa, üzgünüm ama dinlemem. demokrasi senin beynini okuyamaz, zahmet edip uyanıp oy vericen.

2) insanlar tabiikide önce ekonomiye bakacak. çalışıp para kazanan, saçmasapan yaratılmış krizlerden iş kaybedenler anlar bundan. ki türkiyede bol bol oluyordu bunlar. herkes bir bakış açısından oyunu "satıyor" zaten.

eğer sadece "babam da chpciydi ben de satmıcam oy vericem" diyorsa birileri, o onların körlüğüdür.

konu hakkında yorumumu yaptım zaten. ankaradaki bürokrasiden uzaklaştırma amacı olabilir, veya türkiyenin ekonomik merkezinde olmasını istemiş olabilirler, bilemiyorum. basın toplantılarında "eee hani özerkti siz nası taşıyabiliyosunuz" diye benim bile cevabını bildiğim bir soru soracaklarına, "niye taşıyosunuz kardeşim" deselerdi de bir cevap alsaydık.

bide, 301 i tamamen silmeme gibi bir hatadan sonra akpci gözükmek istemiyorum. o yüzden "akp kötü kaka" diyip mesajımı bitiriyorum :)
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...