Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Multiplayer Baldurs gate 2 oynamak isteyenler

Ekmek

Öne çıkan mesajlar

said:
oynayan biri deneyimlerini anlatabilir mi?

ben sizinle oynayamıycam ama bayaa bi BG yapmışlığım var multi de.

druid ezik :P özelliklede herkesin coştuğu tob da.axedice sayesinde öğrendik bunu.

oyunu bilen birileri varsa gayet kolay oyun.paldur küldür gidiyosunuz.sp dan çok daha hızlı oluyor.

cleric e tob da gerek olmuyo da soa dan başlarken ihtiyacınız olabilir belki.onda da ftr/clr veya rgr/clr filan yapın.single cleric ezik kalır party nin geri kalanı yanında.

mp de ezik kalmakta etkisiz eleman olmak gibi bişey :P

bard ın blade kiti hiç öyle görünmese de oyunun en broken class ı zannedersem tob da.sololamak filan acaip kolay oluyo onla.kaede çok sever o class ı. :)

büyüleri biliyosanız biraz, sorcerer ı tavsiye ederim.mage e göre daha rahat.zaten yüksek lvl da nerdeyse tüm gerekli büyüleri toplamış oluyosunuz.

inquisitor un dispel i inanılmaz bişey oluyo bi yerden sonra.

biz oynarken planetar,summonlanan elementallar filan öldürülünce xp veriyodu.bug gibi bişey.hatta kaede benim planetar ı kesmeye kalkmıştı,planetar da onun kafasını uçurmuştu :) sizin oynadığınız patch li filan olursa değişmiştir belki.planetar acaip güçlüydü bu arada.hem raise dead i,heal i filanda var...

yine axedice tan öğrendiğimiz bişey;ftr a int gereksiz diye 2 (half orc) yapmayın int i mind flayer lar tek dokunuşta öldürüyo int drain le :P

kaede yle beraberdik çoğu oyunda zaten.o biliyo bayaa oyunu.yanlız adamı server yapmayın,paso save almayı unutuyo.

size iyi eğlenceler.
Sosyal ağlarda paylaş

Bir iki noktada ben ekliyim o zaman.

- Verdiğim linkteki patch ve modu kesinlikle indirin, çok rahatlıycaksınız. Zaten collector's edition patchli, yüklemezseniz oynıyamazsınız.

- TOB da gelen HLA (high level ability)ler SoAyı çok kolaylaştırıyor, oyundan zevk almazsınız. Partiyi mümkün olduğunca büyük tutun.

- NPC almayın, uğraşılmıyor :>

- Thief HLA traplerini, Planetar, Skeleton Warrior gibi summonları çok gerekmedikçe kullanmayın, feci kolaylaşıyor oyun, zevk almazsınız. (ToB da bile)

- Tek parmağı Q üstünde olan bir host bulun :>

- Oyundan önce permission kısmını iyi ayarlayın sonra inv. den ring of gaxx çalmalar, parayı vurunca "belt of giant str ilk alan kazanır" olabilir :>

- Partydekilere pick pocket yapmayın, ayıp.

- Host mümkünse oyunu ezbere bilen biri olsun, konuşmalar 1 2 1 1 2 tarzı olsun :>

- Mümkünse karakterleri önceden hazırlayıp importlayın yoksa lobby de "dur abi stat toplamı sadece 94 reroll pls" olabiliyor

- Shadowkeeper kullanmamaya çalışın yoksa sonu gelmiyor >:
Sosyal ağlarda paylaş

aklimda 1 karakter war
oynamak isteyennere onerebilecegim
biri kensai mage

kensai mage efsane human
acilista karakteri kensai aciyosunuz katana fulleyip dual wield felan aliyosunuz sirf
oyun basladigi an
dual clas syapip mageye donuyosunuz
9 leveo cileniz basliyor
cok da xp deil aslinda am
9 uncu levele varinca
dual wield katana kullanan
-6 -7 ar si olan bi mageniz oluyo baya imba bisi

single oynarken
ilk dungeonda duala gecip bittikten sonra grubu aitip gidip her itemi satip butun buyu scrollarini alip okuyup direk 9 ounuyodu
Sosyal ağlarda paylaş

multiplayer bg zor combatlar başladıktan itibaren çok kasıyo. tek başına olmadığın için sinerji zor kuruluyo, tek başına oynarken bile bazı yerlerde üst üste load yaptığın yerler var mpde düşünün. cafede falan beraber oynansa hadi neyse de böyle ı ıh. oynucaksanız da vent falan kurun kesin.
Sosyal ağlarda paylaş

ya bi iki kere bitirmiş bi grup için hiçbi zorluğu yok oyunun multi de.multi de eğer herkes oyunu biliyosa biçer döver gibi gidiyosunuz.

o değil de aklıma bişey geldi bu muhabbetten.vaktinde (bi kaç yıl önce) adex te pati lan party de BG 2 ler vardı.dedik bi de onu oynayalım sararsa sonra yine gelir,bitiririz.ben axedice,aktiftablet filan.ordan da katılanlar oldu.

neyse efendim.bitirme vaktinden konuşuyoruz. ben "işte şu kadar da bitiririz" dedim (tam hatırlamıyorum ne kadar dediğimi) .yandan bi arkadaş "yok ya imkan yok o kadar da" gibisinden bişe dedi.bende uykulu kafayla "aslında kasarsak yarısında bile bitiririz" demiştim (hakkaten de yapardık.özellikle bi de kaede olsaydı.artık sololaya sololaya ezberlemiştik oyunu.şimdi unuttum biraz).ya bu arkadaş ona tavır yapıyorum sanıp hışımla dönüp gitmişti :P

kimdi o ya? :P arkadaşım burdaysan sana diyom.ne alınıyon ya? ben sana gıcıklık olsun diye demedim :P insan oyun bitirme süresinden alınır mı yaw :P
Sosyal ağlarda paylaş

BonePART said:
aklimda 1 karakter war
oynamak isteyennere onerebilecegim
biri kensai mage

kensai mage efsane human
acilista karakteri kensai aciyosunuz katana fulleyip dual wield felan aliyosunuz sirf
oyun basladigi an
dual clas syapip mageye donuyosunuz
9 leveo cileniz basliyor
cok da xp deil aslinda am
9 uncu levele varinca
dual wield katana kullanan
-6 -7 ar si olan bi mageniz oluyo baya imba bisi

single oynarken
ilk dungeonda duala gecip bittikten sonra grubu aitip gidip her itemi satip butun buyu scrollarini alip okuyup direk 9 ounuyodu

kensai mage çok güçlü oluyo açılmaması lazım gruba .
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...