Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

rogue vs. warrior

FightInTheShade

Öne çıkan mesajlar

Warriorun rogue u kesmesi çok mantıklı ve normal her açıdan.İşi bilen full merciless warriorları(ki günümüzde çoğu öyle) dagger ile kesmen imkansız eğer pvp biliyorlarsa tabi.Ama combat fist-sword la kafa göz adrenalin rush la girip kesiyodum warriorları.Tabi oyunculuk çok önemli ama dediğim gibi eski bir rogue sahibi olarak warriorun rogue u hertürlü kesmesi taraftarıyım.Full ağır zırh giymiş ve silah kullanmakta usta olan bir savaşçının rogue a hemde mlee damage ile ölmesi çok saçma geliyor bana :)

Grimin pvp videosunu izleyen varsa bilirler Tbc öncesi 2 tane ragnarok mace li warrioru aynı anda 2 kez üst üste kesiyor grubashi arenada.(combat sword)Blizz sanırım bu videoyu izledi ve Tbc de üstünlük tanıdı warriorlara hehe.
Sosyal ağlarda paylaş

Rogue vs Warrior gayet zordur. Özellikle warrior mace kullanıyorsa ve orc'sa işiniz kolay değil.

Mace/Sword/Fist kullanmak Dagger'dan daha fazla avantaj sağlıyor warrior a karşı. Hamstringle, piercing howl'la yavaşlatılmışken warrior'un arkasına geçmekte en azından ben bayağı güçlük yaşıyorum.

Bu aralar en populer spec'i olan AR prep le işiniz nispeten daha kolay. Mümkünse sap'la başlayın, eğer berserker rage i kullanırsa ne güzel, 10% fazla damage alıcak warrior bir süreliğine ama hemen garotte veya cheapshot atıyoruz ki suratımıza shout yemiyelim . Eğer sap ı kırmazsa garotte, shiv ve geriye çekiliyoruz. Amacımız 5-8 yd kiting diye adlandırılan, hem melee rangein dışında kalıp hem de intercept attırmamak. Burada büyük ihtimalle piercing howl, demo shout yiyeceksiniz restealth i engellemen için sorun değil.

Ben bu noktadan sonra energynin fullenmesini bekliyorum ve aldığım 2 combo pointle slice and dice, blade flurry, adrenaline rush ve evasion&ghostly strike açıp hemo spamlıyorum. Evasion bitmeden hemen önce vanish+cheap shot atıyorum deep wound ticklerine dikkat ederek. Çoğu zaman işe yarıyor. Ola ki intercept yediniz hemen trinket'i kullanıyoruz (undead'seniz)

Olay genelde overpower critlerine, stun resistler'e, mace stuna ve evasion sırasında diğer hitleri yememeye bakıyor
Sosyal ağlarda paylaş

-Wissy, oyun sadece matematik ve yetenek değil, aynı zamanda şans faktörü de var, o yüzden kusursuz oynama kısmı biraz şahibeli, şans faktörünü ortadan kaldırmak için, 0 dodge, 0 parry, 0 crit, stun procsuz fight vs. lazım öyle de gayet saçma olacağından oyun. Kusursuz oynamak tanımı biraz yanlış.

Ha şöyle bir şey var, rogue'un cc'si şans eseri tutmamazlık yapmazsa (stun resistlere ardarda denk gelme, skillerin dodgelaması vs.) rogue vs. warrior duellerinde rogue iyi de oynuyorsa alabilir. Ama warrior'un şansı daha fazla. Bir kere rogue eğer dwarf değilse bleed problemi yaşayacaktır büyük ihtimalle warrior ise herhangi bir dezavantaja sahip değil rogue'a karşı (cc'yi saymazsak tabii :P)
Sosyal ağlarda paylaş

Valla daha önce hiç dwarf warrior kesmesi daha zor olmadım olan rogue arkımıda görmedim.Warrior genel olarak rogue karşısında zor.En zoruda orc warriorlar sonuçta stun olmayıp devamlı size vuran bi warrior söz konusu.
Ben çok iyi pvp ci warriorları sprintle kesen bir çok normal pvp ci dagger rogue ta gördüm TBC de hemde aman aman itemı olmayan.Ama adamlar 10 ms ile oynuyor işte bütün fark orada.Sprinti bir açıyor warrioru backstap manyağı ediyor,warrior wrong face oluyor devamlı.Ben dueli izlerken o sırada laga girmiş oluyorum tabi LOL.rogue vs warriorda şans+lag faktörü çok önemli bu ikisi karşıkinde yada sizde oldumu,diğer taraf istediği kadar pro olsun bu 2 şey skill in önüne geçiyor.Oyundaki noob rogue oranının noob warrior oranından daha çok olduğuda ayrı bir gerçek..
örnek:Her stunu resistleyen bir orc warrior yada mace ile her vurduğunu stun tutturan rogue gibi :D
PvP dengesi adına Warriorun rogue u rahatça kesebilmesi fikrindeyim hala :)
Sosyal ağlarda paylaş

Ya warriorun gearla alakali cogu zaman.Bugun full mavi itemli MS warriorun biriyle duel yaptik,"U HAV IMBA ITEM I NO HAVE FFS!!" diyince iyi lan stealtha girmiyorum charge'i koy ilk sen basla dedim 5 combo point KS da yemedi ona ragmen kazandim ne cripple kite ne vanish ne evasion kullandim yani direk resillence+armor vs ye bakiyor
Sosyal ağlarda paylaş

eheh valla sadece seyrediyorum fightlarını Rogue larla Warriorların,

genelde gordugum sey once kimin basladıgı, warrior baslarsa %80 gg ...

Rogue baslar stunlock dan cıkarmazsa kesiyor elbette ama en ufak stun kactıgı anda warrior un 2 handed ı rogue un uzerine dusup soyle bi 1/3 HP yi falan goturuyo.

bence cok dengesiz ve rogue un buildine gore class ını nasıl oynadıgını gosteren eglenceli bi fight :)

Orc warrior > Rogue genelde zaten racial ftw ...
Sosyal ağlarda paylaş

rupture kite eskisi kadar etkili değil ya.pvp gearımda 12k hp var, birkaç parçam eksik onlarla 12.5kyı bulur herhalde.zaten sadece rupture ile öldüremez rogue,deadly ve cripp kullanınca da second wind ve blood craze halleder gerisini. beni zorlayan tek rogue çeşidi ar/prep mace roguelar.
Sosyal ağlarda paylaş

Kesinlikle 1h+shield ile dövüşmek 2hander la dövüşmekten daha avantajlı hale geldi, mace roguelar sizi stunlasın dursun, nasolsa yavaş yavaş dayak yiyorlar, intercepte dondugunuz zaman 2 handerı cekip, 1-2 instant skill sonra tekrar 1h+shield, çoğu warrior bunu yapmaz cunku kendine yedirememek gibi bir aptallık soz konusu, halbuki hiç alakası yok, 1.5 critleyecegine 800 critlersin ama misler gibi ezersin tüm duellerde...
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...