Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Blizzard yeni nesil bir MMO üzerinde çalışıyormuş

Garadia

Öne çıkan mesajlar

wow iyi güzel ama nasıl iyi güzel? hardcore oynayanlar zaten çoktan bitirdi oyunu, arada sırada oynamak için güzel. haftada 3 gün, bu 3 günde 2 saat sadece rep ya da bilmem ne farmlamak için geçiren var mı? Yok. Ne zaman olacak? Expansion çıktığında. Kim yapacak bunları? Oyuna TBC ile başlayanlar. wow bitmiş bir oyun zaten, bir nevi wow oyuncuları arasında nesil olayı var ve blizzard bunu kullanıyor ki hakkıdır. Expansiondan en fazla 6 ay sonra wow ciddi oranlarda oyuncu kaybetmeye başlar.
Sosyal ağlarda paylaş

• 2 hafta sonra ...
EA ve Blizzard'dan başka adam gibi oyun yapan firma pek yok. Teke tüke varolma çabası içindeler ama EA her çıkanı almaya çalışıyor. Microsoft Games başa çıkar mı, Sony Entertainment nereye kadar EQ'dan ekmek yer bilinmez ama Next Generation PS3 veya XBOX gibi konsollar olmasın? Gerçi PC kullanıcıları ile WoW 9.5 milyon kullanıcıyı geçti, konsollarda maximum 2 3 milyonu yakalar. Ama next gen denince benim aklıma oyun düzeninde yenilik değilde teknolojik olarak birşeyler geliyor. 0'dan yeni bir dünya, yeni oynanış şekli, classlara özgü level kasma türleri, 30.000 çeşit ırk. Bunların hepsini farklı oyunlarda bulmak mümkün. WoW ile Warcraft'ı götüren bir firmanın WoS ile Starcraft'ı sündüreceğini şahsen düşünmüyorum, birde SC2 çıkacapını düşünürsek. Diablo efsane oldu yıllarca oynandı hala oynanır, ama Flagship'i kuran Dİablo'nun tasarımcısı/yapımcısının üstüne Blizzard'ın çıkması gerektiğinden bence bir Diablo Online olayı da yattara... Geriye ne kaldı bilmiyorum, bekleyip görücez. Ama keşke daha çok bilgi alabilme şansımız olsaydı. Oyungezer uyuma bize sahip çık.
Sosyal ağlarda paylaş

Dev said:
Udinen said:
Suark said:
Tabi eve dede kasıyorsun skili veya grind ediosun.
Ama skill kasımın seni bilgisayara hapsetmiyor

Oyun dedıgın senı ıstemedıgın zaman hapsetmeyecek, wowdan biryerlere gelebılmek ıcın haps olmak ZORUNDAYDIN
su saattte sunu kesıcez
niye?
item dusuyor waaauuuuwwww..
İnsanı kısıtlamayan sadece eglendıren online oyun istiyoruz artık.
Wow bundan 20 kat daha guzel bır oyun olabilirdi, yapmadılar ama oyunu pvp-pve online ya da dps-tank-heal online a çevirdiler.
O kadar çok farklı seçenek sunulabilirdiki,rezil ettiler guzelım konsepti.
Çoğu mmo oyle zaten,Basite indirgenmiş dps-heal-tank üçgeninde donen eşya bazlı çizim amcalarla bazen çet yaparak dövüşmece.

Kırın şu kalıpları artık, biz eğlenmek iyi vakit geçirmek istiyoruz domuz keserek eşya toplamak veya 43242234 kere geberttiğimiz tanrıyı bida kesmek değil.

WoW ilk çıktığında neydi? oyuncular warcrafttaki küçük birimleri yoneteceklerdi.
Fikir buydu? sonra ne oldu? hepimiz hero olduk
Heroları kestik, bir kez daha kesebilmek için
şehirleri istila ettik, ertesi sabah hiçbirşey olmamış gibi devam edebilsinler diye.
İnkar ediyor insanlar ama şu anki MMO ların çoğu, ki WoW bu pastadan en büyük payını alıyor
Single player oyun.Zaten karşındaki bot gibi max 30-40 farklı şekilde savaşabilir, hareketleri ezberinde. Senin yapabileceklerin tamamen sınırlı.

Öfkeliyim bu yüzden blizze, güzelim potansiyeli heba etti diye, gnome warriorla taureni aynı kefeye koydu diye
asosyal adamı tanrı kesen yaptı diye
saçma sapan mantıksal hatalarla oyunu donattı diye
oyunu dps-heal-tank üçgenine kısıtladı diye.

Umarım SC'ye aynı şey olmaz, umarım oturup 2 dakkalarını harcarlar yeni yaratıcı bişi bulmak için.
Hoş blizz hep sağdan soldan birşeyler çalar ya

(tu)

(tu)

yani buna bu tu da ben eklerim (tu) hatta
Sosyal ağlarda paylaş

• 2 hafta sonra ...

gosugamers.net te bugün bi haber okudum.

haberde anlatıldığına göre çin'de büyük bir servis sağlayıcı blizzard'ın bir sonraki oyununun lisans haklarını almış. şu anda wow'un çindeki THE9 Lımıted diye bir firmada ve çinde wow için bütün altyapıyı bu firma sağlıyor. Blizzard'ın bir sonraki mmorpg oyununun lisansını alan firma NetEase diye bir firma ve şu anda çinde 2 tane mmorpg oyununun lisansını almışmış.

şöyle bi de resim koymuşlar.

Sosyal ağlarda paylaş

Ahahaha az keklemedim insanları bu resimle. Gamespot'un 2 yıl önceki 1 nisan şakasında vardı sanırım ama güzel resim marinelerin texturelar falan iyi olmuş :P Galiba w3'teki animasyonlardan araklayarak yapmışlardı bu resmi.

Haber biraz kolpa geldi, zaten netease'in yöneticileri de herhangi bir şeyi doğrulamış değil. Ama The9 ile blizz arasında sorun olduğu doğrudur, hatta yanlış hatırlamıyorsam çinde tbcnin geç çıkmasının bi nedeni de buydu. Yeni oyun için yeni dağıtıcı arıyor olabilirler.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...