Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Sokak köpeği beslemek istiyorum

Çokakýllýadam

Öne çıkan mesajlar

Merhaba arkadaşlar bugün eve kestirmeden geleyim derken, çalılıkların arasında 5-6 tane yavru köpek gördüm birde annesi vardı. Malum havalarda soğuk öyle pek yiyecek bulabilecekleri bir yerde değil. Elimden geldiği kadar yardım etmek istiyorum. Annemle konuştum artıkları verirsin dedi. Ama pek hayvansever biri olmadığı için annem sizden fikirler istiyorum.

Sokak köpeği besleyen var mı düzenli olarak. Böyle bana şunu yapabilirsin işte şu marka sosisler ucuz oluyor bunları doğru ekmekle karıştır ver gibi mesela veya daha farklı şeyler.

Yardımcı olursanız sevinirim.
Sosyal ağlarda paylaş

Sosis salam verceksen adresi ver bende geliyim :D

Fırınlardan yarı fiyatına bayat ekmek alabilirin ve süte verirsen hayvanlar için yeterli besin kaynağı olur. Ayrıca en ekonomik olanıda bu. Eğer daha besleyici olmasını istersen, büyükçe kuru köpek maması al ve bu bayat ekmek süt içine kafana göre ekleme yap. Ben bu şekilde besliyorum bizim ufaklıkları.

Sosyal ağlarda paylaş

bir bakım merkezini ara, ilgilenebilirler mi öğren, eğer bakabileceklerse al götür hayvanları oraya imkanın varsa. alabiliyorsan al birini evinde bak, eşine dostuna danış arayan vardır belki

sokakta takılsınlar ben beslerim demek pek doğru değil bence, köpek sahibi bir insanken kıl olurdum hatta "sokakta yaşıyorlar ama ben bakıyorum" yaklaşımına. bir kere düzenli yemeğini, ilgisini alan köpek sokak köpeği olma özelliğini kaybeder, bölgesini koruma içgüdüsü artar, kendine güveni gelir, seni ve bulunduğu bölgeyi benimser, sağa sola lolo yapmaya başlar

eninde sonunda etrafı rahatsız eder hale gelir, zira köpek dünyalar tatlısı da olsa, korkanı var, görünce bayılanı var, kendi köpeğini tasmasını ağızlığını takıp adam gibi gezdireni var, sokakta oyun oynayan çocuğu için endişeleneni var, var da var

bırak ölsünler demiyorum haliyle de, sokakta takılsınlar ben bakarım olmaz yani, zaten baktırtmazlar da o şekilde. en doğrusu kimseyi rahatsız etmeden elinden geliyorsa bulabildiklerine sıcak birer yuva bulup, bulamadıkların için de bir bakımeviyle temasa geçmen
Sosyal ağlarda paylaş

• 5 yıl sonra ...
Güzel söylemişsiniz ama pratikte öyle olmuyor ne yazıkki. Ben matbaacıyım ve mahallemdeki köpeklerin aç gezmesine dayanamıyorum ve onları besliyorum. 8 tane köpek var ve ben beslemezsem açlıktan ölürler. Ben her gün besliyorum ve tabii bana alıştılar artık dükkanın önündeler sürekli. Tamam dediğiniz gibi artık sokak köpeği değil de ev köpeği gibi hissediyor ve beni-dükkanı koruma iç güdüsüyle hareket ediyorlar ve benim onları alacak ne bir bahçem ne de müsait bir evim var. Ne yapayım? Aç mı kalsınlar?
Sosyal ağlarda paylaş

• 2 yıl sonra ...
  • Yeni Oluştur...