Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

2.3.2 ve Class Değişiklikleri

axedice

Öne çıkan mesajlar

Biliyorum goremedigini de, nerde olduklari genelde belli zaten arenada, yaninda da elbet sana nerde olduklarini soyleyecek biri olur. Stealth sayilmadigi icin gelirken gorme sansin da yok, adam arkana gecip invisi acip basiyor tepene pyro'yu. Ilk stun blink'e gitti, sonra bisey yapiyim desen ice block acacak artik, o bitene kadar blink cd bitecek zaten, daha ne.
Sosyal ağlarda paylaş

Selam.

Mage'imizi bufflamışlar, teşekkürler Blizzard. Tam olarak bekledigim türden bir buff değildi, zira şu an mage'in ezik yonu crit vermedigi zaman ana spell'i olan frostbolt'un komik miktarlarda vurmasıydı.(Bkz: Full merciless+damage gemlerle 1400 falan.) Yani ben daha çok base damage'ına buff, shatter skill'ine nerf bekliyordum. Yani critledigi zaman 2x damage vurur frost, bunun düşürülmesi, ama base'i arttırarak aynı miktarda crit damage, daha yüksek non-crit base damage olmalıydı. Yeni bir cooldown getirdiler, bilemiyorum ne kadar fark yaratır, ama en büyük etkisi kesinlikle 5v5'te olacaktır. ki o bile fazla etki etmeyecektir çünkü 5v5'de mage'in oturup frostbolt spamlemek gibi bir olayı yoktur, sürekli bir gözü healer'da, diger gozu polymorph target'ta, zihni prim target'tadır. Eğer spell bütün tree'lere verirse o bonusu, o zaman imba olurdu. yinede güzel bir 1v1 buff'ı, ve kesinlikle kimse fire oynamaya devam etmez, onu ekleyelim. Fire'a hafif bir balance ayarı oldu, 1600'den sonra fire mage göremezsiniz yine.

Ayrıca buraya gelip 8k pom pyro yedim derseniz, komik oluyor, zira oyle bir pom pyro'yu vurması için birinin FULL pve damage gear giymiş olması lazım, senin hiç(evet hiç) resilience'ının olmaması lazım. Ben gülüyorum yani pom pyro mage'lere, ne zaman karşıma çıksalar ice barrier + mana shield'tan geçen rakam 1k, fireward açarsam o da geçmiyor. Mage'in crit şansını düşürürsen biter pom pyro. Tamamen senin resilience'ına bakan bir olay. Ve eğer bir mage çıkıp pom pyro gear'ıyla girme cesaretini gösterirse, daha önce tecrübe ettigim gibi 5k+ ambush'u da yiyecektir poposuna.

Warrior'lar mage'lere karşı hiçbir şans taşımıyorlar, bunda anlaşalım. İyi oynayan bir mage'i warrior'ın su an alması kesinlikle imkansız. Ben cooldown'suz battlegroup'ta 2 warrior'ı alamıyorum, iceblock'a zorluyorlar falan filan. Hep dedigim gibi, warrior'a immunity to moving impairing effects for, say, 5 secs gibi bir skill lazım eğer mage'lere karşı bir şansları olacaksa. Ha eğer mage oynamayı, ve warrior'ların nasıl oynadıgı bilmiyorsa istedigi kadar OP olsun yine yer dayagını, ama konumuz bu değil patiler!

Şimdi bu cooldown skill'inin bombası bence frostbolt'la çok daha fazla critlenmesi demek. Her mage frostbite alacagı için, %15(frostbite)+%25(Ice veins)= %40(Bwahaha) oldugunda melee'lere karşı çok daha fazla icelance savurma şansı olacak, frostbolt ve CoC daha çok f.bite proclayacak, daha çok crit, vesselam. Ama dedigim gibi en çok 1v1'de etkilemiş mage'i, arena'da inanılmaz bir etkisi olacagını düşünmüyorum. Ve bence ptr'dan sonra nerf'lerler bütün school'lara veriyorsa casting speed, o zaman imba olur oldukça.
Sosyal ağlarda paylaş

sen normal 1800 dmg ımı kastediosn yoksa 1800 dmg up mi kastediosn?

1800 dmg upa cikmasi imkansiz emin ol.aramana gerek yok yani soluorm cikamaz.:)

spellfire falan giycek % 7 int bonusu falan filan alcak deep arcane e incek falan filan bide geri kalanlara BT drop alcak(tabi butun hepsine 12 dmg bascak) o zaman 1400 e falan cikar.acikcasi BT droplarini fazla tinlamadigim icin hic hesaplamadim ne kadar bi dmg artisi olcagini ama oyle asiri bise yok yani en fazla 200 falan cikar trinketlerle hedelerle falan.ki dedigim gibi o halde ve o gemlerle zaten pvp de sümük ederler adamı :)

edit : ha diosanki frost dmg 1800 e cıkıo o zaman pardon yanlıs anladim :) ama yine sümük ederler adamı o halde :)
Sosyal ağlarda paylaş

Reumer said:
ya o diilde 1800 dmg a bir mage nası cıkıo bende onu anlayamadım bu kadar konusma arasında lol

Dövüş 3 dakka sürerse çıkarlar tabi, 10 dakka sürerse babayı çıkarlar. Haste destekli arcane trashler için yada kısa süreli savaşlar için çok iyi fakat uzun vadede mana sorunu yaşıyor (bildiğim kadarıyla).

Ice Block çok sorun yaratmaz sanırım arenada yüksek ratinglerde fakat, Icy Veins melee sınıfları, özellikle warrior u bitirir bu haliyle bence. O 20 saniye içinde aşırı güçlü bir nuke olasılığı var gibi geliyor bana %40 frostbite ve critic sebebiyle. Ice Lance spam artacak sanırım.

Bir de anlamadığım başka sınıfların 11 puan talentleri ile karşılaştırınca aşırı güçlü kalıyor Icy Veins, körmü blizzard acaba. Tabi bu söylediklerim hiç bir deneme yada teste dayanmıyor bakalım görücez ptr da.
Sosyal ağlarda paylaş

@Reumer

1800 dps den bahsediyorum bildiğimiz dps, ve öyle trash falanda değil bildiğin illidan, supremus vs tarzı bosslardan bahsediyorum. Ben gördüğümü söylüyorum üstelik binde birdende falan bahsetmiyorumbaya bol miktarda varlar. Akşam en az 10 tane linkliyebilirm hem wowwepstats fightını hem armorysini.
Sosyal ağlarda paylaş

bu icy veinsten önce noob mageleri kesebilyoduk warriorla artık noob magelerede ice lance spamla free honor oluruz.

ayrıca önceki postlarda biri warriorlara mage e karşı spell reflect gelmiş diye de , daha ben tek bi mage görmedim spell reflect açtığımda ice lance ten başka bi büyü reflect edebildiğimi ki o da frozen içindeyseniz bile frozeu kaldırmıyo. tek söyleyebileceğim blizzardada magelerde kafam girsin :(
Sosyal ağlarda paylaş

Oha 1800 tick atamaz arcane missiles abarttınız iyice. 900 spelldamage ile ben arenada 700-crit 1100,1200 tickliyorum. ap yi saymadan. Adamda resilence varsa 500 500 tickliyo.

Aaa AP açıp priden powerinfuse olursam ozaman zaten karşıma çıkmasın kimse.

Arenada 8kpom atmak her yiğidin harcı değildir. Üzerinde en az tier5 olması lazım o rakamda bir pom atabilmek için. Yada priest'in buffı gene. Ki, PI olduğunuzda karşı taraf farkediyor sizin pom atıcağınızı aptal değilse.

Ayrıca pom atmak için invis olmaya gerek yok. Çok saçma bi mantık. Zaten counter+ice lance+pom çalıştığım için karşı tarafın bir şansı olmuyo. Gerekirse 4-5 sn lik boş anımda spellsteal ile ne kadar shield varsa temizlerim. İnvis olan mage in hali çok komik oluyo. Her nekadar partydeki diğer rogue veya druid ona tarif etse de invisden çıkınca bikaç sn duraklıyo.

Yüksek rating li maçlarda Xhun un dediği gibi firemage in pom u hiçbi işe yaramıyo. Ben fire ile oynuyorum çünki yüksek critler görmeyi seviyorum. Düşük ratingli maçlarda da öyle full reil adamlar çıkmıyo 5k, 5,5k yediriyorum pom u + 2,5 blast adam neye uğradığını anlamadan ölüyo ignite dan Yetmediyse 1500 max tickleyerek missile a abanıyorum.

Ama dediğim gibi low rating maçlarda işe yarıyo bu firemage.

Ayrıca ben zaten pom attıktan sonra bana balon atıcka bi palam var arkada... neden IB geldi diye areanın tarihi değişsin ki? Çok alakasız. Ben zaten balon içinden damage akıtıyodum millete. Gene aynısı olucak. IB yi Pala sap fln yediğinde yada sheep olduğunda kullanırım. Çok büyük bi değişiklik olmadı taktiğimde.

Ağlamayın yani burda pom da 8k yiyoruz diye. Karşılamasını bilirsen her class kurtulabilir pomdan. Hunter hariç :)
Sosyal ağlarda paylaş

yaw nie tier3 olamasın bende onu anlayamiorm
cold snap tier3 talenti olurken bise demiodunuz lol
cold snap dedigin frost cdlerini sifirliodu bence o daha etkiliydi yani

ice veins ıda o kadar gozunuzde buyutmeyn tabiki baya ise yariycak bise ama soyle dusunun

5 imp frostbolta talentine verilen % 10 dmg reduc geri alındı dogal olarak herkes yine 5 impe verio..e 2.5 sn frostboltta zaten % 20 ile cok fazla bise dusmuycekki .ki o nu acipta poly falan atcak halimiz yok zaten.onun etkisi chill effecte % 25 daha cok sansla freeze edicek bu tabiki ciddi guzel bise ama bazilarinin dedigi gibi "herkes mage oynuycak" diil bence asil simdi daha karmasik bi hal alicak, ping lag vs daha onemli olucak cunku zamanlama daha cok onemli olcak artk..ve 3 dakka cd si var yani bence tier 3 olmasi gayet mantikli

fazlasi cep yakardı lol
Sosyal ağlarda paylaş

ok simdi bakıyorum warriorda öle bişi yok bend eisterim 3dk cd'lı 20 snliğine bütün attacklarımı %20 hızlandıran bişi,

hanı yanındaki ikinci etkiyide gectim super olurdu valla diyorum benımde öle bi tier3 talentım olsa =)

böle bişiler işte

coldsnape laf etmiyoduk gerekliydi cunki zamanında o yüzden
Sosyal ağlarda paylaş

Reumer said:
1800 arcane ticklio valla :) BT droplari 12 spell dmg gemleri falan bide arcane power acinca imp arcane missile ticklio cidden ole

BT drop u mu var sende lol.

Ben 2500 tickleyen video gördüm. Bu arneadaki her mage in 2500 ticklediği anlamına gelmez. Biraz daha normal standartlardan bahsedelim lütfen. Oyun hayatım boyunca karşıma 2500 tick missile atan mage çıkmadı.
Sosyal ağlarda paylaş

% 20 attack speed increase le % 20 cast time increase arasinda DAĞLAR yani himalayalar kadar fark var eger melee ve caster oynadiysan bilmen lazım :)

mage in 10 sn lik bi buyusu olsa ne bilim tamamda zaten 2.5 sn frostbolt atıosn ole asiri bi etki etmez yani.heleki turkiyedeki pinglerle biz farketmeyiz o kadar inanın :)

o talentin guzelligi % 25 freeze hede hodo olayı

BT droplariyla haste rating i guzel olan bi eleman pve de iyi dps yapabilir o ayrı ama pvp de ole cok can yakicak bise diil o 20 sn de % 20 casting time olayi
Sosyal ağlarda paylaş

Marveloth said:
Reumer said:
1800 arcane ticklio valla :) BT droplari 12 spell dmg gemleri falan bide arcane power acinca imp arcane missile ticklio cidden ole

BT drop u mu var sende lol.

Ben 2500 tickleyen video gördüm. Bu arneadaki her mage in 2500 ticklediği anlamına gelmez. Biraz daha normal standartlardan bahsedelim lütfen. Oyun hayatım boyunca karşıma 2500 tick missile atan mage çıkmadı.

Ya marveleloth son mesajları okumayi birakip butun mesajlari okurmusun?zaten ben arena daki magelerden bahsetmiyorum.orda hep varsayımlardan bahsediyorum adam gibi okursan anlarsin yazdiklarimi.12 dmg gemler BT droplari alırken tickletirsin dedim."BT dropmu var sende lol" ne ddemek ya god save us pls lol ..pompyro mage im diosn ama talentlerden bi habersin.bu kadar zamandir pompryo oynuosan ve imp arcane missile i test etmediysen benim sorunum diil o.TBC ciktiginda kisa bi sure spellfire +spellstrike larla zaten 1400 1500 tickliodu yanlis hatirlamiosam ki BT droplari ve 12dmg la dahada cosuyo.

edit : ben BT dropum var kralım tickletiorm tarzi bisey demedim.duzgunce oku anlarsın ne dedigimi..sen kimse 1800 tickletemez diosn bende sana "tickler arkadasm" dedim ve nasi tickliycegini soyledim.denersin gorursun..aradaki farkin nasil acildigini anlayabilirsen eger o adamin nası 2500 ticke ulastiginida anlarisn..(power infus ve shaman totemi hedeyle falan ulasilir zor bise diil) ama sadece gosteris olsun diey ulasılır o ayrı.

edit 2 :
ders : magery
konu : mage nasi 2500 am tickletir
1 alırsın spellfirelari giymis gerisini BT droplarla doldurmus sunfire enchantli trinketli hede hodo ap ve imp am almıs magei..cekersin warlockdan fel armor u spellstealla..attirirsin prieste power infussionu..alirsin shamandan dmg up totemi..tak tak atar durursun..

P.S. ayrica simdi aklima geldi bi patch de AP ile power infus nerflenmisti sanki..hatirlamiorm baya oldu AP yi birakali ama ap acan bi mage e power infus verilemiodu sanki.yada yannlis hatirliorm
Sosyal ağlarda paylaş

Misafir
Bu konu yeni mesajlara artık kapalıdır.
  • Yeni Oluştur...