Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

world pvp.

Buyse

Öne çıkan mesajlar

oyunu bırakma sebebim bu..çok bekledim canlanır tekrar şu outdoor pvp diye ama aksine ticari oynadı fena şekilde blizzard.Instance koy millet kassın toplasın itemları sonra yeni instance koy yine kasılsın edilsin.Kısır ve sıkıcı bi döngü.BG sisteminin bana verdiği hazzın 3 katını unreal tournament serisi bana veriyo zaten.Bu oyun çoktan öldü benim için.Toprağı bol olsun.
Sosyal ağlarda paylaş

BG'lerin de sebebi var yanliz, tek tarafli bakmayin olaya. Bundan once Daoc oynuyordum ben; butun pvp sistemi outdoor, kale/relic capture uzerine kurulu bir oyun. Karsidakiler sayica ezici ustunlukte oldugunda gayet zevksiz bir olaya donebiliyor yani. Hele bu yer yer degil de populasyona bagli olarak "surekli" oldugunda iyice sikinti veriyor. BG'ler insanlara realm pop'tan bagimsiz olarak esit sayilarda savasma sansi veriyor, flagdi base'ydi falan filanla da outdoor pvp havasini yasatmaya calisiyor.
Sosyal ağlarda paylaş

Baggio said:
BG'lerin de sebebi var yanliz, tek tarafli bakmayin olaya.

bglerin baslangıcta sebebi zaten world raidler yuzunden durmadan coken sunucuların onune gecmekti. hatırlarsınız dishonorable kill denen bir bok getırmıstı blızz bı ara sunucular cokmesın dıye, outdoor pvpyi bıtırmek ıcın. basardılarda. bglerde bunların bır nevi devamıydı..
Sosyal ağlarda paylaş

Baggio said:
Outdoor PvP'den anladiginiz gidip level 20 quest hub'daki npcleri temizleyip sizden 30 40 level dusuk adamlarin oyun zevkinin icine etmekse cok iyi ettiler :) Gidip IF raid yapana DK falan gelmez zaten, npc'ler gri degildir cunku.

eminmisin DK sistemi ilk geldiginde oyunu oynadıgına? sonradan DK sisteminde deıgısıklık yaptılar. Darnasuss'ta gezınen wispleri bilirmisin aoe yaptıgında cat die DK veren?
Sosyal ağlarda paylaş

hani herzaman deriz ya wowdaki pvp için taş makas kağıt dengesi diye
işte bu denge dediğimiz sistem gerçek dengesizlik
bir mage bir warrioru 10 saniye gibi bi şürede döküyorsa bu pvp değildir
veya bi wlock bi druidi oynaya oynaya kesiyorsa
pvp de gerçekten bir şeyi kullanabilmek çok önemli. skillden bahsediyorum
wowda sürekli geliştirilen item ve lvl olayları skill kullanmaya olanak sağlamıyor
eğer kısmet olursa Age of Conan veya Warhammer denicem
gerçi aynı sistem bu iki oyunada hakim bi anlamda fakat çok farklı bi pvp ile geleceklerini düşünüyorum

warhammerın bu derece gecikmesinin sebebi tamamen oyun piyasasındaki strateji
warhammerın wolk ile alakalı olan bi gecikmesi var
üretici firma pastadan dilim kapmak için değil wowu bitirmeye geliyor
peki pvp de neden warhammer?
1) RvR var
2)Oyuncuları öldürünce hem xp kazanıyoruz hemde item düşüyor(Burada bahsi geçen itemlar oyuncunun itemları değildir)
3)Guildlerin kendine özgü sancakları oluyor.Karşı tarafın oyuncularının kafaları kestikten sonra bu sancağa asabiliyoruz
4)Itemdan çok skilllere önem veriliyor
5)Düşman şehirlerini ele geçirebiliyoruz. Ele geçirdiğimiz şehiri yağmaladıktan sonra Kralını kendi şehrimize tutsak olarak götürebiliyoruz
Ve hatta çürümüş meyve yağmuruna tutabiliyoruz.
6)Her ırkın 4 farklı sınıfı var (yani 24 farklı sınıf var oyun içinde)
yani human warriorla dwarf warrior arasında oynanış açısından ve yetenekleri açısından fark var.
7)Grafik açısından hoş ve çok ayrıntılı
8)lvl atladıkça ırklarda fiziksel değişiklikler oluyor
mesela dwarfların sakalları uzarken orcların kasları gelişiyor veya savaşın izlerini taşıyor
9)4 farklı quest sitemi var bunların ayrıntısı bol eğlenceli
10)Eşsiz Warhammer Fantasy evreninde geçmesi
gibi daha sayamıyacağım sayısız ayrıntı var
Sosyal ağlarda paylaş

Warhammer deilde aoc denemeyi düşünüorum kafa koparma gibi piskopatlıklar varmıs bide gameplay ini izldim baya düzgün hareketler karakter yönetimi vs ama targettin yok oyunda o ne kadar oynama şeklini etkiler bilmiorum ama en son su london gate i oynadıktan sora(Oynama sekli biraz benziyor) bence tam ekşin olur die düşünüorum haldur huldur giricen adama abi ne öle wow da en nefret ettiğim olay zaten kite dı kite ın asırı bokunu cıkaranlar var savasıosun arenada mage ölücek adam gidior sheeplio kacıo su içio tekrardan gelio abi bu ne sacmalığa bak... öle tipler cok zaten
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...