Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Mage Talent

maxrep

Öne çıkan mesajlar

@Dragonmax

Valla şöyle söyliyeyim, frostbite ve shatter alındıktan sonra frost burst damage konusunda çok açık ara fark atıyor fire'a, Üstelik inanılmaz az manaya yapıyor bunu.

Fire 3-4 mobu burst damage kesip oturup su içerken, frost hız olarak ondan aşşaya kalmadığı halde o 3-4 mobu kestiğinde daha manasının %40 ını bile harcamamış oluyor. Oturmuş su içen fireın yanında çatır çatır mob kesmeye devam eder.

Frostta çok sık karşılaşılan bir durum ilk atılan frostboltun frostbiteı açması, sonraki atılan 2 büyü ile mobun bulunduğu kareden çıkmadan ölmesidir. Frost elbette iyi AoE yapar, ama hiç AoE kullanmasanızda belli bir bölgedeki 6-7 questi 2xgem 1 evo kullanıp hiç suya oturmadan bitirip şehre döndüğünüzde anlıyorsunuz frostun kıymetini. Üstelik gerçekten güçlü 2-3 mobun olduğu bir yere geldiğinizde firelayapabileceğiniz en iyi şey bir tanesini öldürüne kadar kasıp kaçmaktır. Ama frost olarak hiç AoE kullanmadan o 3 mobuda süper rahat keser devam edersiniz. Konu elite questler oldumu frostla tek başınıza normal quest gibi yaparsınız.

Frost damage veremez olayı fire magelerin kendini kandırmasıdır. Özellikler elementalinizi aldıktan sonra frost demek sürekli critlemek demektir. Level 40 larda uzun süren bir quest farmından sonra fire mage olarak criticalınızı kontrol edince %20 lerde olduğunu görürsünüz, ama aynı yerdeki aynı leveldaki frostta bu rakam %35-40 larda gezer. Üstelik bu burst damage için frostun aşırı mana harcamasınada ihtiyac yoktur.

Özetle düşük levellarda anlık yüksek damage görmek daha level 40 da 10-15 dakkikada bir "abi 800 koydum moba" diye sevinmek istiyorsanız fire olun. Ama her 15 saniyede bir 600 critlemek istiyorsanız frost olun.
Sosyal ağlarda paylaş

canım benim ama, bahsetiin şeyler yksek lvl mage için. ya tabiiki hani frostta 1 vuruosan fireda 5 vuruon diye bişi yok :) aralarında fark dağlar kadar diil. ayrıca shatter süper ötesi bi talent ancak, frost magein frozen trageta verdiği crit blizzard tarafından 4 patch önce gizli bir şekilde nerflendi. crit dmg değil, targetın frozen kalma süresi nerflenen. frozen bir targeta 1 den fazla crit vuramıyosun. tek critte frostnocası veya frostbite ı patlıyo. yani moba normalde 100dmg vuruosan critleyince 300dmg çakıosan, bi defa 300 verip gherisini 100 100 yediriosun. aynı mage fire ile noncrit 200 vurup crit geldiği zaman 400 vurur, kaldı ki fireın critisim mekaniği frosttan çok daha farklı çalışıyo. fire büyülerin kendileri ait crit rate i frosttan fazla (bahsettim normal crit rate diil, bir nevi gizli crit rate). ve fire buildde daha çok crit talent var. ya olm bi durun, sınava 3 saat kaldı ben daha hiç çalışmadım :( ona bi kasiim sonra gelince tartışırız :/
Sosyal ağlarda paylaş

@Freemoon

lvl 44 dreanei frost mage im shattered halls da duruyo. Bıraktığım yerde. Level kasımı içi frost tam bir hayal kırıklığıdır. Frostbolt ta ilk vuruşun freeze etmesi diye bir olay yok. %15 şansla freeze eder. Gayet te düşük bi rakam.. Frostbolt un düşük damage'ını ve %15 şanslık freeze etme durumunu göz önüne alırsak, sen bi mobbu zor kesiyosun üzgünüm ama. Fire speller frosta nazaran daha sık crit koyar. Combution da açıldıktan sonra az da olsa critleme şansında yükelme gözlenir.

Frost ile resistleme oranınız düşer ama bu sizin her vuruşum freeze sonra crit koydummu gelene kadar keserim fln olamaz. İce Barrier 'i boşuna koymamışlar oraya. Düşük spell damage'ın var ki sana kendini koruman için speller veriyoruz demişler.

Hep frost şöyle crit koyar diye övülüyor. Bide fire'ın crit koyduğunu konuşalım.

pyroblast + fireball + fireblast. Bu üç büyüyle mobb'u size dokunmadan kesersiniz.

Su içmeden 6 quest yapmakmış bla bla hepsi hikaye. 6 quest demek kaç mobb ediyo biliyomusunuz siz? Ortalama alırsan her quest için en az 10 mobb kesersin. Komik olmayın arkadaşlar. Millet bişey snaıyo sonra frost'u.

Frost Build lvl 60 dan sonra spell dmaage ve crit chance yükseldikten sonra işe yarar. İce Lance olmayan bir frost build korkunçtur. Sakın girişmeyin.
Sosyal ağlarda paylaş

@Marveloth

Frost Bite %15 dir ve siz bir moba sizin yanınıza gelmeden çok rahat 3 frostbolt atarsınız, yani istatistik olarak her iki mobda bir mob size vurmadan frostbite çalışır. Ortalama her 6-7 mobda bir ilk atışınız frostbite olurki buda gayet yüksek bir rakamdır.

"pyroblast + fireball + fireblast" böyle 2 mob kestinmi oturur su içersin sana kolay gelsin, sen su içerken ben 5 mob daha keserim. Dahası sen pyro cast edene kadar ben 2 frostbolt atmış üstüne 1 saniyem kalmış olur.

İşini bilen bir frost mage üstünde hep mage armor tutar, sadece frostbolt ve frost nowa ikilisini kullanır asla başka spell kullanmaz. Ve sadece bu ikiliyi kullanarak evo+2 gemle asla AoE yapmıyarak hiç suya oturmadan 12-13 dakika nonstop mob kesebilirsiniz. Bir bölgedeki questi bitirip diğer queste gidene kadar mana genelde dolar ve tam sıkışıncada evo gene açılır.

Bana frost mage öğretmeyin rica edecem, 2 frost mage 70 ledim. ve bunlardan birini hergün işten dönüp 3-4 saat oynayarak 19 günde 70 ledim. Full frost bu oyunda questi resmen farmlıyan bir sınıftır. Fire falan hikaye ötesidir. O kadar çok zamanı su içeken ve cesede koşarken geçirirsinizki charı bırakanız gelir.
Sosyal ağlarda paylaş

Sende bana firemage'i öğretme lütfen. 2 Mobb kesip oturmak mı zuahah.. Sen kesin freeshard da oynuyosun. 5 mobbdan aşşağı manası bitmez firemage in. Sadece lvl 58 de outland e geçince mana sorunu yaşadım ve frost a döndüm. Bunun dışında frost mage eğer twink charın yoksa kesinlikle kullanılmamalı. Damage veremiyorsun arkadaşım. 6-7 mobb da bir frost bite diyorsun. Bu rüya. Olmasın daha iyi.

Her 2 mobbda bir istatistik otomatik fln saçmalamışsın. Yok öyle birşey. Bende böyle söyleyenlere kanıp lvl 44 de frosta geçmiştim. Yaptığım en büyük hayatdı.

Son kez uyarıyorum. Frost mage'e spell damage %100 olarak da yansımaz. 3,5 sn nin altındaki büyülerde damage'ınız kademeli olarak azalmaya başlar. Setinizi özene bezene seçeceğiniz spelldamage itemları da %30 luk bir azalmayla yokolucaktır. Zaten düşük lvllarda çok düşük spelldamage lar mevcut olduğunu hesaba katarsak..

lvl36 (rank7) Fireball=255-335+32+ignite
lvl38 (rank5) Fireblast=242-290+vs vs

lvl38 (rank7) Frostbolt=227-247+0+(shatter)

Ara lvl bir örnek veriyorum.

Fire istikrarsızdır. Bir yükselen bir alçalan damage tablosuna sahipo lsa da hiçbizaman frosttan düşük vurmaz. Critleri ise kat kat yüksek vurur.

Frost ise slow a güvenir. Mobb yanımıza gelmeden ölür fln yalan. Anca caster mobb kesersin yanına gelmeden. %15 frostbite. Zaten değer ortada. Kullanan da demiş ki 6-7 mobbda bir.

Dungeonlarda fire iş yapar. Frost geriden geriden izler ancak.
Sosyal ağlarda paylaş

Yuh diyorum sana. Ya okuduğunu anlamayacak bir adamsın, yada beni konuyu çarpıttığını anlamıyacak bir adam sanıyorusun. mantıklı şeyler yazacaksan yaz yok saçmalayacaksan hiç boşa yazma komik oluyorsun

FreEmoon said:

Ortalama her 6-7 mobda bir ilk atışınız frostbite olurki buda gayet yüksek bir rakamdır.

Sen bunu anlayamıyorsan zaten yazının kalanını hiç okuma boşuna. Dahası bir mob sana vurmadan 3 frost bolt atıyorsan ve her biri %15 ihtimalle bir skilli açıyorsa her mobda bu skill %45 ihtimalle çalışır. doğal olarak 2 mobda birbu skill %90 çalışır. Bu oyun iman gücü üzerine değil matematik üzerine kurulu bir oyun.

Elbette 3 saniyede atılan bir büyü 2.5 saniyede atılan bir büyüden fazla vuracak bundan doğal bişey olurmu. Ama level kasmayı hızlandıran şey daha fazla vurmak değildir, dps/mana oranı en iyi büyüyü kullanmaktır. Senin verdiğin örneğin ne kadar saçma olduğunu göstermek için aynı örneği kullanıyorumki anla o örnek senin değil benim fikrimi destekliyor.

lvl36 (rank7) Fireball=(255+335)/2+35=330 ortalama damage. 330/3,0=110 dps ve 220 manaya oda eşittir, critsiz 0.5dps/mana üstelik sabit %20 civarı critle

lvl38 (rank7) Frostbolt=(227+247)/2=237 ortalama damage. 237/2,5=94,8 dps ve 160 manaya oda eşittir critsiz 0.59dps/mana üstelik ortalama %35-40 civarı critle. üstelik level 50 dan sonra yanında birde yandaşla beraber bol miktarda dpsde bedava

Yani neymiş daha fire mage konusunda öğreneceğin çooooook şey varmış. Öğretiriz, burdayız biz, acelemiz yok.

Bu oyun tamamen matematik gerçekler üzerine kuruludur hayal güçü üstüne kurulu değildir.

Marveloth said:

Buyur armory linkim Senin gibi çoooook fire mage geldi guildimize, hepside ağzının payını aldı gitti. Hepsi "ezerim" diye girdi raide, 2-3 raid kastı baktı %80 lerimde sürünüyor, önce bahaneler duyduk bol bol, yok "öldüm" yok "lag vardı" yok "wowwepstats yanlış" , sonrada dayanamadı ayrıldı gitti guildden. frostun dps yapamayacağı yalanı paladinden tank olmaz gibi bişeydir. Oyunun matematik gerçekler üzerine kurulu olduğu gerçeğini kabul etmeyenlerin kendini kandırmasıdır.
Sosyal ağlarda paylaş

said:
Sen bunu anlayamıyorsan zaten yazının kalanını hiç okuma boşuna. Dahası bir mob sana vurmadan 3 frost bolt atıyorsan ve her biri %15 ihtimalle bir skilli açıyorsa her mobda bu skill %45 ihtimalle çalışır. doğal olarak 2 mobda birbu skill %90 çalışır. Bu oyun iman gücü üzerine değil matematik üzerine kurulu bir oyun.

Gayet güzel açıklamışsın. Ama burası biraz komik

3 kere ayrı ayrı %15lik şans ayrı şey
sen o üçünü toplayıp %45 diye abartarak göstermek ayrı şey.

Yok böyle birşey :)

Gelelim frost fire dungeon ilişkisine. Mantık olarak dungeonlarda vs, frostmage in fire ı geçmesi olanaksız. Sizin guildda geçiyorsa bizimkinde de fire geçiyor. Bu bi kanıt değil. Fire'ın Spelldamage dan aldığı destek frosta nazaran çok daha fazla.

Şuan kullandığım talent buildda Masters of elements + clearcast + magearmor üçlemesi sayesinde mükemmel mana tasarrufu sağlıyorum. Firemage'in manası bitmiyor gibi birşey.
Yani sakın kalkıp da raidde fire'ın manası bitiyo frost vurmaya devam ediyo bide water elementali var deme. Ozaman benim de ignite'ım var.

Çok fazla matematiksel yaklaşıyosun bu olaya. Az önce full gladiator set frost mage kestim. Pom kullanmadan. Tabi onun noobluğu benim ustalığım tartışılır. Demek istediğim, pratikte böyle olmuyo. Üst üste 5 kere resistleyip şoke olduğumu bilirim. Bu resistlerin nezaman geliceği bellimiydi? Hayır. İstatistikleri hesaplayıp oranlayıp yuvarlayıp söylemek yeterli değil. Frostbite ile freeze etme şansı düşükse düşüktür.

Zamanında senden çok destek aldığım oldu hatta maillaşmıştık bile. Ama bu oyun sadecematematik olsaydı şuan charım kendi kendine farm yapıyo olurdu.

Son olarak frost hakkındaki negatif bir düşüncem daha. Damage konusunda sınırlı. Fire kadar açılamıyor. Fire uçsuz bucaksız bir deniz gibi. Ama frost öyle değil. Spelldamage soket takmak için 2 kere düşünmeniz gerekiyo.
Sosyal ağlarda paylaş

FreEmoon said:
Buyur armory linkim Senin gibi çoooook fire mage geldi guildimize, hepside ağzının payını aldı gitti. Hepsi "ezerim" diye girdi raide, 2-3 raid kastı baktı %80 lerimde sürünüyor, önce bahaneler duyduk bol bol, yok "öldüm" yok "lag vardı" yok "wowwepstats yanlış" , sonrada dayanamadı ayrıldı gitti guildden. frostun dps yapamayacağı yalanı paladinden tank olmaz gibi bişeydir. Oyunun matematik gerçekler üzerine kurulu olduğu gerçeğini kabul etmeyenlerin kendini kandırmasıdır.

şimdi sen böyle diyorsan ben de sana feriştahın gelsin tokatlarım fire speccimle derim. armory linkine baktım ne hitin, ne crit rating'in adam gibi. enchantların, gemlerin kötü.
neyini tartışıyorsunuz anlamıyorum hala.
fire agresif, frost defansif. fire la frosta nispeten daha güzel dps yaparsınız, frostla da daha çok hayatta kalırsınız. aynı adam aynı yeteneklerle firela daha çok dps yapar. ha kimi bosslarda frost mageler fireları geçemez mi? geçer. şu an frostum bunu da belirteyim.. bu yeni serverda vashj ta striderları ben kitelıyorum. warlocklar çok yeteneksiz. ayrıca pvp'de de tek geçerim frostu.
Sosyal ağlarda paylaş

geffen said:
FreEmoon said:

şimdi sen böyle diyorsan ben de sana feriştahın gelsin tokatlarım fire speccimle derim. armory linkine baktım ne hitin, ne crit rating'in adam gibi. enchantların, gemlerin kötü.
fire agresif, frost defansif. fire la frosta nispeten daha güzel dps yaparsınız, frostla da daha çok hayatta kalırsınız. aynı adam aynı yeteneklerle firela daha çok dps yapar. ha kimi bosslarda frost mageler fireları geçemez mi? geçer. şu an frostum bunu da belirteyim.. bu yeni serverda vashj ta striderları ben kitelıyorum. warlocklar çok yeteneksiz. ayrıca pvp'de de tek geçerim frostu.

mantıklı
Sosyal ağlarda paylaş

Marveloth said:
Sende bana firemage'i öğretme lütfen. 2 Mobb kesip oturmak mı zuahah.. Sen kesin freeshard da oynuyosun. 5 mobbdan aşşağı manası bitmez firemage in. Sadece lvl 58 de outland e geçince mana sorunu yaşadım ve frost a döndüm. Bunun dışında frost mage eğer twink charın yoksa kesinlikle kullanılmamalı. Damage veremiyorsun arkadaşım. 6-7 mobb da bir frost bite diyorsun. Bu rüya. Olmasın daha iyi.

Her 2 mobbda bir istatistik otomatik fln saçmalamışsın. Yok öyle birşey. Bende böyle söyleyenlere kanıp lvl 44 de frosta geçmiştim. Yaptığım en büyük hayatdı.

Son kez uyarıyorum. Frost mage'e spell damage %100 olarak da yansımaz. 3,5 sn nin altındaki büyülerde damage'ınız kademeli olarak azalmaya başlar. Setinizi özene bezene seçeceğiniz spelldamage itemları da %30 luk bir azalmayla yokolucaktır. Zaten düşük lvllarda çok düşük spelldamage lar mevcut olduğunu hesaba katarsak..

lvl36 (rank7) Fireball=255-335+32+ignite
lvl38 (rank5) Fireblast=242-290+vs vs

lvl38 (rank7) Frostbolt=227-247+0+(shatter)

Ara lvl bir örnek veriyorum.

Fire istikrarsızdır. Bir yükselen bir alçalan damage tablosuna sahipo lsa da hiçbizaman frosttan düşük vurmaz. Critleri ise kat kat yüksek vurur.

Frost ise slow a güvenir. Mobb yanımıza gelmeden ölür fln yalan. Anca caster mobb kesersin yanına gelmeden. %15 frostbite. Zaten değer ortada. Kullanan da demiş ki 6-7 mobbda bir.

frost mage dmg veremiyor mu? buna kargalar bile güler. bana zorlanmadan tek basına grup questi yapan lvl 50-70 arasında (70+ demiyorum) bir fire mage gösterin helal diyecem. ice barrier geldikten sonra hele bir de elementalin olduktan sonra ice mageler bir mob kesme makinesi haline geliyor. ve en az fire mage kadar kritik vuruyorlar.

raidlerde fire mage in gecmesi cok normal. sebebi ice mage in dmg i donmus targeta attıgı crt uzerine kurulu. ben daha donan bir boss görmedim. o nedenle fire mage her türlü fazla dmg yapar ice mage den. ama burda konu hızlı lvl kasmak ise ice mage her turlu fire dan iyidir.
Sosyal ağlarda paylaş

Verdiğiniz örnekler enteresan cidden, tartışmalar garip.

Tez 1: Fire daha fazla hasar verir.
Tez 2: Frost defansif ağırlıklıdır.

Şimdi kimse burada, "Frost hasar veremez" demiyor veya "Frost group quest yapamaz, lol" falan da demiyor.

Açılan başlık, L9 bir mage arkadaşa leveling talent önerileri verilmesi hakkında.

Şimdi burada afedersiniz ama "Sidik yarışması" yapmaktansa, açılan başlık doğrultusunda yararlı olacak bilgiler vermeniz daha iyi olmaz mı?

Frost mage vs. Fire mage tartışmasını da birbirinizi flame'lemeden yapın (eğer illa da yapmak istiyorsanız)
Sosyal ağlarda paylaş

grup questleri örnegini sundan verdim. mutlaka lvl kasarken grup questleriyle muhattap olunuyor. beraber yapacak birileri aranıyor vs vs vakit kaybı oluyor. frost mage in böyle bir sıkıntısı yok yardımcısını yanında tasıyor zaten. yoksa kimse frost grup questi yapamaz demedi. alt karakterim olan magei gayet yavas ve herseyi deneyerek 70 yaptım. her 3 talentle de cok cok oynadım. bunun icin 1-70 arası frost. 70 den sonra iyi bir spell dmg e kavusana kadar yine frost. güzel bir craft setine sahip olduktan sonra ise fire mage olunmasından yanayım.
Sosyal ağlarda paylaş

geffen said:

Neye göre? kime göre kötü? SSC farmlıyan bir magele kıyaslamıyorsun umarım bu itemleri? Bana benimle aynı ayarda daha iyi hiti, damage'i, criti olan birini göster tamam diyecem. üstelik crit rating kötü demenede çok güldüm, sen cidden frost bildiğine eminmisin? 19 buffsız frost critim var bufflarla %24, emp frost bolt+winter chille her bossda %39 frost crit SSC'ye yeni başlamış bir mage için sence kötü öylemi?? Afferim o zaman sana.

Hele hite bişey söylüyorsan sana 2 kere daha güldüm. Frostun özelliğidir, item+telant ile %13ü bulduğun anda missler durur. Kolyemi alana kadar lurkerda bugüne kadar max miss'im %2 idi. Kolyemi aldıktan sonra lurkerdaki denemelerin hepsinde %1in altında kaldı ki şuan 12 küsürat hitim. 13ü geçince miss olayı tarihe karışacak. Dahası frostta kısmi resist 0 dır fire gibi %17-18 hitle bile en iyi ihtimalle %2 kısmi resistten gelen dps kaybı olmaz.

Bu fire agresive, frost defansive olayıda PvP magelerin olayı. Hiç bir frost mage bosslarda frostun defansive özelliklerinden yararlanmaz. Yok shield yok ice armor vs hepsi yalan. Hiçbir bossta üstümde bunları bulundurmam çünkü boss sana döndümü seni bunlar kurtarmıyor resmen mana israfı, hele boss fightta iceblocka ihtiyaç duyuyorsa zaten birdaha raide almıyoruz o arkadaşı, agro alan adamdan dps olmaz.

Şimdi sen böyle diyorsan ben de sana feriştahın gelsin tokatlarım frost speccimle derim :D. demek ne kolay dimi. öyle demekle olmuyor, yükle Wowwepstatsı istediğin bir bossta (örnek bir lurker) koy bakalım dpsini nedir ne değildir görelim. Öyle atıp tutmakla olmuyor bu işler. Eskidendi o ben bunu tokatladım dpsde ezdim günleri. Wowwepstats çıktı mertlik mozuldu.

Ve tüm bu yazdıklarımdan şu çıkmasın. Fire dps yapamaz demiyorum ben. Frost ve fireın aynı ayarda oynayan, aynı ayarda itemli kişiler elinde hemen hemen eşit dps yaptığıdır. Ben fireda denedim dpsimde zerre artış olmadı. Gemleri crit yaptık boss %20ye gelene kadar frostun gerisinde kalıp sonra boss ölene kadar ya ucu ucuna geçip, yada ucu ucuna gerisinde kaldım. Bu güne kadarda benle aynı ayarda itemleri olan fire magelerden çok duyduk "ezerim""keserim" laflarını. Hepsi sonunda "vay be frostta aynı dpsi yapıyormış hit-crit-damage doğru oranda ayarlanınca ve iyi oynanınca" demek zorunda kaldılar. PvE magelerin sadece fire olduğu söylentisi, daha yüksek anlık damage görme hastası magelerin çıkardığı bir söylenti. Yarın fireboltun 1.5 katı vuran 4.5 saniye castli bir frost büyüsü ekleseler. Şöyle 4.5 saniyede bir critsiz 4k-4k vursa hep beraber PvE mage'i frost yaparlar bu seferde :)
Sosyal ağlarda paylaş

Misafir
Bu konu yeni mesajlara artık kapalıdır.
  • Yeni Oluştur...