Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Europa Universalis: ROME

behran

Öne çıkan mesajlar

paradox oyunalrinin en sevmedigim kismi annex olayi (HOI yi saymassak)

yahu adamalrin ulkesinin icine ediyorsun ki hemde ortacag birlesmis milletler, uluslararasi kamuoyu filan olmadigi halde %100 warscore almissin adamin butun provincelerinde 100 birimlik orduda tutsan analsmalari reddedip toprak vermiyor

yahu reddediyorsunda lan savasicak tek bir askerin kalmamis kralini oldurmusum kayitsiz sartsiz teslim olmak haricinde yapabilicegin bir secenek olmamali (ki bir ulkenin baskentini komple ele geciriyorsun ve krali hala senle pazarlik yapip reddedebiliyor)

baskent isgal edilince birakda oyun bitsin, HOI degil sonucta paradrop ile moskovayi ele gecirelim

cok kasiyorsa bir iki de key province koy hadi yada en azindan %100 warscore da rahat bir annex ettir donuna kadar aldir
Sosyal ağlarda paylaş

hehe bu dediğin olay forumda vardı geçen
Paradox Plaza

Ayrıca IN görev pakedinden önce turbo annex olayı vardı. Adamın tüm her yerini kuşatıyosun başkent ve yanında başka bi şehri dışında. Sonra bekliyosun war ex. yüzünden isyan çıkıyo başkenti düşürüyo rebeller. Başkent rebellere geçince tüm savaşlar bitiyo ve kuşatma altındaki topraklar kuşatma sahibine geçiyo hehe.
Ama IN de kaldırmışlar bunu. Özetle bu durum evet gerçekçi değil pek ama oyunun gerçekçi kalması için gerekli yoksa 20 yılda tüm avrupayı alırsın yani :P
Sosyal ağlarda paylaş

memlukları 100 yılda parça parça almak nasıl bir eziyettir. eu3'te cb yok diye her defasında da stab hit ya da olmayan spy ile kasacaksın %10 şansla fabricate claim filan. yok zaten hiç minor deneyesim gelmedi eu3'te, major bile kastırıyordu yokolmayan orduları kovalıyorsun filan. rome da işte öyle bir çıldırttı ki daha o vakitten beri açıp da oynayasım gelmedi. gittim europa barbarorum oynadım paşa paşa.
Sosyal ağlarda paylaş

eu3 te memlukları sadece aynı dinden diye -1 stab hit yiyerek 2 savaşta yıktım sırf kaire kaldı, sonra da diplo annex yaptım hehe. bence zor diil o kadar hatta toprakların zaman geçtikçe core olması olayı ve misyoner olayının daha basitleştirilmiş olması daha kolaylaştırmış oyunu bence.
said:
%10 şansla fabricate claim

nası %10 şansa indirmeyi becerdin bunu osmanlıyla anlamadım lol
ben en az %60 alıyorum
Sosyal ağlarda paylaş

1.3 yaması çıkmış geçen gün, oynamayı denemedim henüz ama iyi değişiklikler vardı.

bu arada "project mayhem" isimli yeni bir proje duyurulmuş, ne olduğu önümüzdeki hafta açıklanacakmış. umarım iki ileri bir geri yerine bütün oyunlarının güçlü yanlarını birleştirebilirler bu sefer.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...