Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

kablonet sorunu

Laurelin

Öne çıkan mesajlar

simdi bu adesele ler 4 katina cikti ayni parayi veriyorlar

kablo iki katina cikardi ama gecen haftalarda geri aldi bunu bugun faturam geldi eski tas eski hamam 512kb ye 60 ytl civari para haliyle isyan ettim arkadas daha ucuza 2mbit kullaniyor saka gibi

konuyla ilgili bilgisi olanlar paylasirsa sevinirim
Sosyal ağlarda paylaş

Geri alınmış çünkü deneme olayı bitmiş ama sanırsam iki katına resmi olarak çıkacak. Çıkmazsa batar salaklar. Çıkartacaklar eli mahkum yani. Zaten geri çekme hadisesinde de 3 gün falan net berbattı. Ağladık resmen. Türksat'ın bu kadar aptal olabileceğini düşünmüyorum. Gelecek aya resmi bir açıklama gelir herhalde
Sosyal ağlarda paylaş

Benimki hala 2 kat hızda ama 3 haftadır rezalet durumda yurt dışı. 800+ ms ping alıyorum. Ne zaman arasam türk telekom'un sorunla ilgilendiğini söylüyorlar ama inanmıyorum açıkçası. Tamamen bandwidth yetersizliği ile alakalı olduğunu düşünüyorum çünkü gece 3 gibi düzeliyor. Bundan 3 yıl önce 128kbps hatla 100ms stabil ping aldığım hizmet şimdi ne hale geldi, acınacak bir durum gerçekten. 1 kasımda yeni tarife açıklamalarını daha da önemlisi bu yurtdışı çıkış sorununu düzeltmelerini bekliyorum. Yoksa daha fazla sabredebileceğimi sanmıyorum.

Hatırlıyorsanız Türksat zorla özel firmaların elinden almıştı kablo internet hizmetini. Bu yüzden ultra tv, interaktif, kablonet gibi firmalar kapanmak zorunda kalmıştı, hala mahkemeleri devam ediyor gerçi. Şu an gelinen nokta ortada. Toplam 70.000 kablo internet üyesi varken şu an sayı 29.000'e kadar düştü. TT de 4.300.000+ adsl abone sayısına ulaştı. Şu an TT ağına alternatif tek ağ kablo ağı, o da türksatın elinde ama tamamen çürümeye bırakılmış durumda. 2006'da voip hizmeti vereceklerini söylemişlerdi ama 2007 bitiyor hala hiçbir gelişme yok. Bir kamu kuruluşu olan Türksat şu an tamamen bir özel şirket olan TT'nin menfaatleri için çalışıyor, çok yazık gerçekten.

http://www.kackisiyiz.com/Ekonomi/turksat_as_kiyaklar.html
Sosyal ağlarda paylaş

@viktor
O kadar sabretmişsin biraz daha et. Kasımda yeni tarifeler gelcekmiş güya cebite gidenlere göre. Bide aç telefonu turksata teknik destekle konuş. Bağlantım böyleyken böyleydi şimdi niye böyle oldu de. Tekrar 2 katını çıkarılmasını söyle güzel bir dille. Çünkü tamamiyle tel de konuştuğun kişinin elinde. Test olayından dolayı kimse karışmıyor onlara. Baktın diretiyor hala başkalarına yapıyorsunuz da başım kel mi cart curt biraz ağla sızla yaparlar :)
Sosyal ağlarda paylaş

Adiemus said:
Benimki hala 2 kat hızda ama 3 haftadır rezalet durumda yurt dışı. 800+ ms ping alıyorum. Ne zaman arasam türk telekom'un sorunla ilgilendiğini söylüyorlar ama inanmıyorum açıkçası. Tamamen bandwidth yetersizliği ile alakalı olduğunu düşünüyorum çünkü gece 3 gibi düzeliyor. Bundan 3 yıl önce 128kbps hatla 100ms stabil ping aldığım hizmet şimdi ne hale geldi, acınacak bir durum gerçekten. 1 kasımda yeni tarife açıklamalarını daha da önemlisi bu yurtdışı çıkış sorununu düzeltmelerini bekliyorum. Yoksa daha fazla sabredebileceğimi sanmıyorum.

Hatırlıyorsanız Türksat zorla özel firmaların elinden almıştı kablo internet hizmetini. Bu yüzden ultra tv, interaktif, kablonet gibi firmalar kapanmak zorunda kalmıştı, hala mahkemeleri devam ediyor gerçi. Şu an gelinen nokta ortada. Toplam 70.000 kablo internet üyesi varken şu an sayı 29.000'e kadar düştü. TT de 4.300.000+ adsl abone sayısına ulaştı. Şu an TT ağına alternatif tek ağ kablo ağı, o da türksatın elinde ama tamamen çürümeye bırakılmış durumda. 2006'da voip hizmeti vereceklerini söylemişlerdi ama 2007 bitiyor hala hiçbir gelişme yok. Bir kamu kuruluşu olan Türksat şu an tamamen bir özel şirket olan TT'nin menfaatleri için çalışıyor, çok yazık gerçekten.

http://www.kackisiyiz.com/Ekonomi/turksat_as_kiyaklar.html

cok alakasiz olmus
soru ntelekomun yurtdisi cikislarinda geberseler turksat hicbirsey yapamaz yurt disi pinglerine adamalrin elinden harbi harbi birsey gelmiyor
ozellikle wow bolumunde enine boyuna tartisildi testler yapildi ihh
sorun altyapisini tamamliyamadan ekstra bandwith almadan hizlari 4 kat yapan telekomdan turkiyede hangi internet hizmetini kullanirsan kullan telekom tekel oldugu surece mahkumsun buna

ikincisi ise kabloda cok buyuk gelismeler var aksine turksat gelisme olamadigi icin aldi turksat alana kadar 128k da fahis fiyatlarla ekstra abone ucretleriyle takiliyorduk adamalr aldikalri gibi altyapi ya basladilar su anda bir bir butun kablolari degistiriyorlar 8mbit kaldirsin diye ki bunu mevcut altyapisiyla 4mbit biel dogrudurust kullandiramiyan telekom a karsi kullanicaklar

benim tepemin atma sebebi bu tarife olayinda resmen uyumalari yada telekomla aralaridna sorudna cikmis olabilir

onun disinda milyarlar evrseler turksat musteri hizmetlerini TTninkine degismem
Sosyal ağlarda paylaş

Gayet alakalı. TT şu an türksat'ı her anlamda ezmiş durumda. Türksat'ın yeni tarifeleri 3 aydır telekomünikasyon kurumundan geçmedi. Dolayısıyla şu an hala 512kbps sınırsız tarife 59 ytl'dir.

Bunun dışında yurtdışı çıkışları aynı diye bir şey yok. Olsaydı ben sürekli 600+ ms ping alırken adsl kullanan tanıdıklarım 150-200 ms ping almazdı aynı server'lardan. Sorunun benim hattımla ilgili olmadığını, kablo internetin bandwidth yetersizliği ile alakalı olduğunu da gece 3-4 gibi girdiğimde pingimin normal olduğundan anlıyorum. 3 haftadır neredeyse her gün arıyorum ama genel bir arıza olduğunu ne zaman düzeleceğini de bilmediklerini söylüyorlar. 5+ yıldır kablo internet kullanıyorum oyunlarda daha düşük ve stabil ping verdiği için ama böyle bir rezillik daha hatırlamıyorum denizaltı fiber kazaları dışında.

http://forum.donanimhaber.com/m_6788284/mpage_53/key_/tm.htm
Sosyal ağlarda paylaş

ya aslında ben de sevmiyorum ama boş saatlerde resmen 16mbit'lik bağlantım var. Saniyede 1 mb indirdiğim oluyor. Yurtdışı ping olarak gerçekten berbat ve yoğun saatlerde siteler açılmıyor bile. Yurtiçi de az da olsa loss var biraz ve ping gene yüksek 15ms aldığım yerde 30-35 ms + 3-4 loss ile oynuyorum takılmalar oluyor arada.

Halen deneme deneme. Herhalde haftaya olmasa da gelecek hafta açıklarlar yeni tarifeleri. Hemen 4mbit'e geçmeyi düşünüyorum şahsen.
Sosyal ağlarda paylaş

Sinyal problemim vardı mayıstan beri adamları yıldıra yıldıra çözdürdüm. Şimdi 2 haftadır gece/gündüz sabit 55-60 arası download hızım var. Çok memnunum türksattan. Yeni tariflerle 36ytllik 1024e geçeceğim. Sabırsızlıkla bekliyorum.
Sosyal ağlarda paylaş

nvda said:
Sinyal problemim vardı mayıstan beri adamları yıldıra yıldıra çözdürdüm. Şimdi 2 haftadır gece/gündüz sabit 55-60 arası download hızım var. Çok memnunum türksattan. Yeni tariflerle 36ytllik 1024e geçeceğim. Sabırsızlıkla bekliyorum.

Aynen ben de. 512k şu anda hızım, 256'dan çıkarıldı ve halen 512'yim mis gibin. Yeni tarifelerle 1mbite geçecem 39ytl.
Sosyal ağlarda paylaş

Hem ADSL, hem de Kablonet kullanıcısı olan biri olarak şunu söyleyebilirim:

TTNet'in verdiği vereceği hizmete tüküreyim ben, kablo modemim bozulduğu için bir iki gündür ADSL ile bağlanıyorum internete, ömrümden 3 yıl gitti şu bir iki günde.

İnsanlar "Ühühü ADSL çok yavaş" diye ağlarken tıkır tıkır sörf yapıyordum ben internette, download neyin yapıyordum. Acilen gidip yeni bir modem almam lazım. Kablo FTW!
Sosyal ağlarda paylaş

yaklaşık 5 aydır loss yuzunden oyun oynayamıyodum arayıp sorduğumda da telekomdan kaynaklanıo yapacak birşeyimiz yok diolardı hep gg der kapatırdım. 9 yıllık kablonetimi kapatım geçen ay adsl e geçtim şu an memnunum oyun oynayabiliyorum en azından..
Sosyal ağlarda paylaş

bişey sorucam sizede oluyordur belki 22:50 civrlarında ve uzun süre modem bağlı olmasına rağmen hiç bir yere giremiyordum bağlantı kitlenmişti resmen türksatı arıyım dedim ulaşmak mümkün değil yahu sürekli meşgul veya çevir sesi geldiğinde otomatik mesaj gelmiyor :S
Sosyal ağlarda paylaş

Azmo gibi düşünen çok sayıda kullanıcı var. Eğer Türksat verdiği sözleri tutmazsa çok büyük bi hasar alıcak.
ADSL'ye bi daha asla dönmeme kararı aldığım için kablodan vazgeçmem. Bi kere bunu yaptım, ömrümü yedi, bi daha da yapmam. Ayrıca sözleşmeyi iptal edip ADSL'ye geçmeyi düşünenlere de sonuna kadar hak veriyorum. Türksat'ın sitesinde "çok yakında yeni tarifelerimizi açıklıyoruz" yazısı neredeyse 3 aydır var. Bağlantı, yeni ADSL tarifeleri çıkalı beri berbat ötesi.
Ama şöyle de bi şey var: Yurtdışı çıkışlarının tamamı elinde olan Türk Telekom istediği an istediği tarifeyi çıkarabiliyo ADSL için. Bu son kampanyalarla ülke bandwidthinin çok büyük bi kısmını yedi Telekom. Hangi internet olursa olsun eninde sonunda aynı çıkışları kullanıyo, diye biliyorum. O yüzden Türksat'ın şu an yapabileceği pek bi şey yok sanırım bu konuda. Üstelik çıkarmak istediği tarifeler de Telekomünikasyon Kurumu'ndan dönüyo hep. Hem, hadi yeni tarife çıkardı diyelim, daha bu halde bizlere kan ağlatan bu yurt dışı çıkışları, bizler yeni hızlara kavuşunca ne hale gelir.

Ağır edit: Oha yalnız, "6mbit bağlantıyı getirdik, yeni tarifeleri açıklayacaz" şeklindeki haberi bulamıyorum sitede. Kaldırdılar galiba, YUH!
Sosyal ağlarda paylaş

Yeni tarifeler 1 kasımda açıklanmazsa yine en erken 1 aralığa kadar açıklanmayacak demektir çünkü bir sonraki aydan itibaren geçerli oluyor tarifeler. Yıl sonuna kadar yeni tarife beklemeyin diyen kablo internet yetkilileri de varmış ama ne derece doğru bilmiyorum. Zaten olayın hızında tarifesinde değilim yeter ki vaadettikleri hızı stabil olarak sağlasınlar. Kablo internet kullanma amacım zaten oyunlarda düşük ping almak, 256kbps olsun 100 lira vereyim ama yeter ki yurtdışına 100ms ping alayım 3 sene önce olduğu gibi. Nerdeyse 1 ay oldu hala bir düzelme yok. Arayıp sorunca da topu telekoma atıyorlar. Böyle bir rezillik olamaz hakkaten banane yani TT'den onlar sorunu gideremiyor diye cezasını benim mi çekmem lazım. E tabi kimse bunları denetlemeyince kafalarına göre at koşturuyorlar.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...