Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Wizard için bilgi

ghaldszar

Öne çıkan mesajlar

• 6 ay sonra ...
said:
ghaldszar, 05 June 2003 02:44 tarihinde demiş ki:
En sonunda bir arkadaşımı kandırdım, öve öve bitirmedim ve kandı gitti bir tane DAOC ve SI aldı. Aslında o da buranın eski bir uyesi ama maalesef adam acc bilgilerini hatırlamıyor. Onlara da mail yoluyla nedense bir turlu de uulaşamadık. İnsallah yakında bulacak. Neyse konudan fazla dagılmayalım. Şimdi oyunu bilmediği için tabii ne yapacak oyunu oven adama musallat oluyor dogal olarak ve
Ne yapıcam
Ne char acıcam
Nasıl acıcam
Nasıl geliştircem
Ne özellik alıcam
gibilerinden sorular soruyor. Adamın tarzı caster oynamak. Sordum sorusturdum ve ona en uygun karakterin Wizard olabileceginje karar verdim ve o da biraz incelemis yurt dısı sitelerden bakmış Wizard uygundur dedi. Ama gelgelelim ben pek fazla wizarddan anlamıyorum.
Fire mi Ice mı yapsın?
Specleri nasıl dagıtsın?
Specleri hangi duzende dagıtsın? Yani hangi levelda nasıl spec dagılımı iyi olur?
Wiz oynayan arkadaslar bir el atarlarsa sevinirim.

alakasi olmayan quote lar gelmis yardimci olayim....
Ilk olarak 20 ye kadar fire git , eger Kay gibi bos olan bir serverda basliyacaksan cunku 20 alti adam bulamazsin. 20 den sonra ise ice respec et yoksa level 30 dan 40 a 10 yilda gecemezsin. zaten 30 dan sonra fire ile geberip durursun gruplarada almazlar. Ice ideal bence. 40 dan sonrasi ise sana kalmis. Ilk olarak Fire nukelerini ele alalim. Simdi bunlar senin icetan tek farkin diger buyulerin zaten ice in nukeleri kadar dmg veriyor pbaoe yi saymazsak ayrica ice da slow target ve resist indiren buyulerde mevcut fire da ise nuke ve direk dmg ve ae fire dmg var ki sadece nuke u kullanacaksin icedan farkli. Mesela ben Entangling hase attigimda rr pts i fazla olan adama[ resistleri genelde bol olur] 191[-199] gibi dmglar veriyorum ki buda cok gereksiz bir dmg yani bir tanka atmasanda olur. Nukelarinin da bu resiste tabi oldugunu ve blocklanabildigini dusunursek sadece healer ve casterlara filan dalarsin ki her karambol savasta arkanda stealther hissedeceksin kimse seni guardlamayacagi icin[ ice wiz ve healer dururken guardlamazlar] direk olursun. Bunlar insanlarin nicin fire wiz cemedikleririnin ilk sebebi. Ikinci sebebi ise MoC ozelligini aldiktan [guardin olur kesin] ve 1-2 clericin olduktan sonra gruptan gercekten cok tehlikeli oluyorsun. Herkes seni focuslar fakat insta heal fh ve group heal varken olmen yavas oluyor ki bu zaman icinde 500-600 dmg veriyosun etrafindakilere. Yani 2000 canli bi tanki ele alsak bile yaninda cok dayanamaz.
Fakat bunlar teoride kalmis seyler. Yani gidip bi eldrich yada bi runy sana focus yaparsa direk olme ihtimalin de var . yada ne biliyim grubun focus yapar senin Fire olarak onemin artar yani cok cesitli ihtimaller var.
Kisacasi aslinda ne istersen onu ol demek yanlis sayilmaz. Fire isen guzelce healerlari focuslayabilir[ Digerleri mezzli iken] yada casterlari oldurebilirsin. Fakat resistler gercekten caninni yakacak. Ice isen zaten bircok kisi anlatmistir pbaoe filan baya tehlikelisin. Fakat dedigim gibi hersey gruba e karsi gruba gore degisir , gunu gelir ice gereksiz olur. O sebeple ne istersen onu al yani kabaca fire uzaktan focuslar yuksek dmgli nukeler ile, ice ise pbaoe yapar etrafina dmg verir...[hline]Magent lvl 50 ice wiz
Mordoskull lvl 40 arms

Sosyal ağlarda paylaş

1.cisi
nukeler blokLANAMAz
sadece bolt lar bloklanabilir ve sadece combattaki shield userların böyle bir şansı vardır illa bloklıcak die bi olayıda yok
hiç bir zaman fire dd 100 dmg filan vurmaz
crit şansını ve dmg yüzdesini arttıran ralar alırsan nukelerde 500-600 dmg görmen mümkün benim air theurgistimde bile 450-550 dmg görüyordum resistin götürdüğü miktar o kadar çok olmuyor 45+speciniz varsa

ayrıca ice için; ice lvllarken iyi güzel hoşda rvrde pek kullanışlı olduğunu düşünmüyorum fire kullanışlımı?o tartışılır ama sonuçta savaşı karambole bırakmaktansa mez edip tek tek ve güvenli bi şekilde adamları kesmek daha mantıklı
zerg güzel bir olay değil zaten zerg edersen mutlaka zerg yersin
ice daki bu cc yi bok etme olayı herşeyi mahvediyor. kanımca
tanklara assist eden bir fire wizard ve gruptaki sorc veya minstrel bir ice wizarddan daha çok iş görür
en azından karmaşada azıp clericinizi öldürücek elindeki spearla 1k+ dmg vuran herolar olmaz[hline]karga theurgist of the theurgists
Hatun ooc Cleric
Rojon minstrel for all
Kargy Necromancer is my bish

[Bu mesaj Glatheros tarafından 07 January 2004 20:01 tarihinde değiştirilmiştir]
Sosyal ağlarda paylaş

said:
Glatheros, 07 January 2004 19:58 tarihinde demiş ki:
1.cisi
nukeler blokLANAMAz
sadece bolt lar bloklanabilir ve sadece combattaki shield userların böyle bir şansı vardır illa bloklıcak die bi olayıda yok
hiç bir zaman fire dd 100 dmg filan vurmaz
crit şansını ve dmg yüzdesini arttıran rrler alırsan nukelerde 500-600 dmg görmen mümkün benim theurgistim iceken bile 450-550 dmg görüyordum resistin götürdüğü miktar o kadar çok olmuyor 45+speciniz varsa

ayrıca ice için ice lvllarken iyi güzel hoşda rvrde pek kullanışlı olduğunu düşünmüyorum fire kullanışlımı?o tartışılır ama sonuçta savaşı karambole bırakmaktansa mez edip tek tek ve güvenli bi şekilde adamları kesmek daha mantıklı
ice daki bu cc yi bok etme olayı herşeyi mahvediyor kanımca
tanklara assist eden bir fire wizard ve gruptaki sorc veya minstrel bir ice wizarddan daha çok iş görür
en azından karmaşada azıp clericinizi öldürücek elindeki spearla 1k+ dmg vuran herolar olmaz[hline]karga theurgist of the theurgists
Hatun ooc Cleric
Rojon minstrel for all

*dipnot
nuke diye fire da betimlenen sey genelde boltlardir birde tabii eger resisti dusuk bi tipe dalarsan full dmg da verirsin rr1 adama dedigim sey karsi gruba gore roller degisir ice in ve firein. Yani burada kotu yada kaka bir classdan bahsetmiyoruz. Ayrica okudugun uzre dedigim gibi healer ve casterleri focusluyoruz ve tanklara dmg veremiyoruz fire da... Cunku genelde cici tanklar casterlere karsi bol resistli dolasan tipler oluyor. Eger mezz bazli bir gruptan bahsediyorsan o gruptakiler fire ve ice diye dusunurken genelde fire i alirlar. Cunku daha avantajli olursun healerlara karsi ki genelde midler 2 healersiz ve shammy siz cikmiyor. Fakat gank grp diye tabir edilen tank bazli gruplarda ice daha cok one cikabiliyor. Zerglerden bahsediyorsan zaten karambol. Guardsiz wizi hemen kesiyorlar ona bile gerek kalmadan gzunden kacan kucuk bi lui olumun demek oluyor yani zerg olayi cok farkli

[Bu mesaj Spectacular tarafından 07 January 2004 20:05 tarihinde değiştirilmiştir]
Sosyal ağlarda paylaş

ayrıca boltlarla combata girmemiş 2000 hpnin altındaki çoğu charı öldürürsünüz çünkü 50+11 ve rrden gelen +larla
boltlarınız 1k+dmg vurabiliyor buda güzel birşey üstünüze gelen grubun 2 casterını yada 1 tankını pat die indirmek[hline]karga theurgist of the theurgists
Hatun ooc Cleric
Rojon minstrel for all

Sosyal ağlarda paylaş

abi yok ole ustune dalan adamlar insta mezz var ae mezz war. Ole adamlar odun gibi dalmiyor. Zaten etrafta stealtherlar dolasior amg de aum da her yerde ler. Ayrica ole 4000-5000 dmglerde yok cogu fire in aglamasi ve respecleme sebebi [ mesela ben] resistlerin fazlaligi ve sacma sapan yerlerde misslemesi blocklardan bahsetmiyorum. Zaten tanki ole cat diye indirmek kolay degil saniyede sana focusluyorlar. Neyse zaten theur nuke lerden biliosundur ztn yazmama grk yok....[hline]Magent lvl 50 ice wiz
Mordoskull lvl 40 arms

Sosyal ağlarda paylaş

4k-5k dmg olmaz
zaten casterın işide tank sololamak değildir
ama 1750 rangeli boltlar o range den rahat rahat çakarsın
stealtherlar ice wizardı öldüremiyormuki?
benim dediğim şu ice pbaoesi bir kaos yaratıyor ve o ortamda her şey mahvoluyor
mesela zergde 10 kişiyi mezzliyorum minstrelle salağın biri gidip pbaoe atıyor 10 tane mid tankı zerg edip milleti deşiyor
ben bu ortamı sevmiyorum
asssist for teh winz! benim mantığım
chaos for teh winz deil
ondan ice kullanışlı gelmiyor[hline]karga theurgist of the theurgists
Hatun ooc Cleric
Rojon minstrel for all

Sosyal ağlarda paylaş

said:
Glatheros, 07 January 2004 19:58 tarihinde demiş ki:

h

ayrıca ice için; ice lvllarken iyi güzel hoşda rvrde pek kullanışlı olduğunu düşünmüyorum fire kullanışlımı?o tartışılır ama sonuçta savaşı karambole bırakmaktansa mez edip tek tek ve güvenli bi şekilde adamları kesmek daha mantıklı
ice daki bu cc yi bok etme olayı herşeyi mahvediyor. kanımca
Hatun ooc Cleric
Rojon minstrel for all

[Bu mesaj Glatheros tarafından 07 January 2004 20:01 tarihinde değiştirilmiştir]

iyi bi grupta ice da cok daha etkili
3 icer 1 sorc 1 minc 1 theurg 2 kleri
sorc mezzler yakin duruyolarsa bombalar girer bombalar eger iyi durmuyorlarsa assist bi sekilde nuke calisirlar..theurg pet basar supportlar ustune intterrupt amaclii..uzar gider....bizzat boyle bi grupta uzun sure oynadim..her nekadar klasik grubumum 2 merc 1 pala 2kleri 1minstrel 1theurg 1armsmen grubumdan sonra biraz garipte gelmis olsa...tank grubunda assit trainden kacardik burda assit trainle bombalara gider olduk..alismasi zor oluo ...[hline]UYKUM VAR!
Sosyal ağlarda paylaş

kayda aynı grupta 3 ice wizatrd 1 theurgist 2 cleric filan toplamak zor değil imkağansız
öyle extreme sonuçlara bakmak yerine potansiyel sonuçlardan gitmek mantıklı hiberniada işe yarıyor bu neden?
çünkü insta mez stun vs pbtli healşer tank
senin gruba koyduğun 4 karakterin işini 2 karakter yapıyor ondan hibler bu işte başarılı
herkes hibi örnek gösteriyor ice wizard oılmaz dendiğinde mesela
ama burası albion caster grubu ile başarı olmaz
fighter grubu ilede olmaz
dengeyi kurmak lazım[hline]karga theurgist of the theurgists
Hatun ooc Cleric
Rojon minstrel for all

Sosyal ağlarda paylaş

kay albionda rvr grubunda denge gerçekten çok zor. 1 cleric veya 1 friar bularak yaptığın rvr %20 yi geçmiyor. Bu nedenle bulamadığımızdan dolayı alternatif olarak healersiz gank gruplar oluşturuyoruz. Örneğin full tanklı sorc ve minstreli olan bir gank grp 8vs8 savaşları şanslı ise kayıp vermeksizin kazanabiliyor. burada savaşın ilk 5 snsi çok önemli. Açılış mezini oturtabilirsen assist ile tanklar karşılaştıkları targeti 1.5 sn de öldürebiliyorlar. Ama mez veya assistte geç kalındı ise 10 sn sonra kitingler başlıyor ve savaşı kaybettin anlamına geliyor. grubumda en az 2 healer olmadıkça caster tercih etmiyorum çünkü healersiz grupta genelde anında ölerek grubun 7 kişiye düşmesine neden oluyorlar.
ideal alb grubu bence
1 shield arms (ben ehuheue) (det4)
2 merc (det4-prevent flight) (1i reaver de olabilir)
1 paladin (yüksek chants-assist tank-back up rezzer)
1 sorc
1 minstrel
2 cleric...(bulunamıyorsa 1 polearms, merc veya necro olabilir)
mytic utansın diğer realmlerde 3 classta grup temelini kurup kim olursa alalım derken albde öyle lüksümüz yok malesef.[hline]Qal 50 Armsman 8L2 nasırlı şovalye
Sercain 50 Cleric 3L4
Margot 48 Theurg 3L7

[Bu mesaj Qal tarafından 08 January 2004 11:41 tarihinde değiştirilmiştir]
Sosyal ağlarda paylaş

kay serverinda bu classlari rahat bulamamanizin sebebi az insanin rvr yapmasimi yoksa bu classlarin azinlikta olmasimi?
ben nerdeyse butun eu alman serverlarinda aktifim ve 30 dk icinde genelde her oynadigim realmde gerekli charlari toparlayabiliyoduk.(dartmoor serveri haric ama ordada ii bi guilddeydim ve gerekli classlar guild icinde mevcuttu)..[hline]UYKUM VAR!
Sosyal ağlarda paylaş

said:
Qal, 08 January 2004 11:39 tarihinde demiş ki:

1 shield arms (ben ehuheue) (det4).[hline]Qal 50 Armsman 8L2 nasırlı şovalye
Sercain 50 Cleric 3L4
Margot 48 Theurg 3L7

shield pole hybrid mi yoksa full shield sword mu?[hline]UYKUM VAR!
Sosyal ağlarda paylaş

said:
GEd, 08 January 2004 21:03 tarihinde demiş ki:
said:
Qal, 08 January 2004 11:39 tarihinde demiş ki:

1 shield arms (ben ehuheue) (det4).[hline]Qal 50 Armsman 8L2 nasırlı şovalye
Sercain 50 Cleric 3L4
Margot 48 Theurg 3L7

shield pole hybrid mi yoksa full shield sword mu?[hline]UYKUM VAR!

full 68 shield 330 dex.. ev kapisi gorunumunde olanlardan duskwood muydu neydi..str relicler de var casterlere furunca 375-475 acitiyo.[hline]

bizim serverin clericleri PvEci. Aktif rvr yapan 6-7 tane cleric var.

[Bu mesaj Qal tarafından 09 January 2004 02:41 tarihinde değiştirilmiştir]
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...