Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

blue jean'den saçmalık...

Cthulhu

Öne çıkan mesajlar

bence blue jean den mantıklı bir seçim yapmasını beklemek asıl saçma olan, trende ayak uydurmaktan yalama bir tarz tutturmuş bir dergi
nu metal in kategoriye girdiğini var sayarsak bile bahsi geçen derginin öbür türleri kayda almadığı gibi bir olay söz konusu, kategoriye girmeyen grupların da birşey seçilmesi doğal olarak beklenemez
Sosyal ağlarda paylaş

abi adamları %90 alan kitlenin müzik zevkini falan düşünün bi yani bnm gördüğüm blue jean popçuların rapçlilerin ellerinde dolaşıo %90,
şimdi adamlar linkinparkı mı seçse onların daha ilgisini eker hoşuna gider, opethi mi? amaç sempati toplamak
işin ucunda para var güzelim[hline]a.k.a wicked
Alexi_Septimus, 11 December 2003 10:22 tarihinde Ghost1989'la iletişim kurmaya çalışır:
H4XX0R3D?
H4XX0R DUD3?
B@B TH3 K3NK?
Girin girin hepinizi beklioruz!: e-all
Sosyal ağlarda paylaş

ama şimdi böle milleti ezmenin alemi yok nu-metal dinliyolar diye
herkes zaten bi metalcilik havalarında nu-metal e küfretmeler falan. o yüzden pek ileri gitmeseniz de sizi de böleleri gibi görmesek. haa ama dergiye küfürler kabul edilir. sonuçta önceden de dediğim gibi bilgisiz oldukları konularda yorumlar yapmışlar teenage dergisi ne de olsa :)[hline]a.k.a "bay bomba"
Sosyal ağlarda paylaş

o kadar da deil numetal ama sonuçta bi müzik türü,
şimdi bi hiphopçı gençlik gelip de doommetale kafam girsin derse napıcan.. sonu yok yani bu olayın(gerçi ben döverdim hiphopçıyı)[hline]a.k.a wicked
Alexi_Septimus, 11 December 2003 10:22 tarihinde Ghost1989'la iletişim kurmaya çalışır:
H4XX0R3D?
H4XX0R DUD3?
B@B TH3 K3NK?
Sosyal ağlarda paylaş

tmm ama ben de sizi uyarıyorum bugünlerde çok kişi metalci kesildi başımıza
nu-metale ve diğer müzik çeşitlerine ıyyk diyolar ama aslında metal müzikten anlamıyolar
bu kişiler gibi görünmemek için böle fazla laf etmeyin diğer müzik türlerine sonra metalci özentisi sanmayalım sizi diyorum yani :]

ha bana sorarsan zaten metal müziğin bi ağırlığı ciddiyeti wardır nu-metal miş linkin park mış bunların metalle alakası yoktur
hatta ben şu an bunu bu şekilde yazmaktan bile utanıyorum yani bunu herkesin bilmesi gerekiyo gibi geliyo[hline]a.k.a "bay bomba"
Sosyal ağlarda paylaş

Abi bence siz hastasiniz yok nu-metal yok metal kafayı bozmussunuz :D Tamam onlara bisi yokda metal ve nu-metal icin kafa kafaya kavga ediyorsunuz bisi diycem ama ciddiyim kufurediyorsunuz bos yere kendinizi gunaha sokuonuz :D Ondan sonra boyle kucuk seyler icin kavgaya deymez herkesin zevki farklidir ne demisler zevkler ve renkler tartisilmaz buda bi zevk tartisin ama okadarda ileri gitmeyin bir birinize o da guzel buda guzel dicenize alip katanalari duelloya girdiniz
Sosyal ağlarda paylaş

önce legendary e bişi dicem sen adam öle dese dalarım diyosun, düşün şimdi hafif alköllüsün arklarla sokakta bu mehabbeti yapıyosun hiphop cının biri gelse tekme tokat girse senin mantığına göre yeridir öyleyse, kendine yapılmasını istemediğin bişeyi başkasına yapma olayı, ayrıca 13-14 yaş demişsiniz, bugun bizzat 20-30 yaşındaki adamlarla arkada deftones vs calarken pogo yo girdim, zevk meselesi yani ama küçük görmenin de adabı var dersin surdan calıntı burdan calıntı eyw, da 13-14 yasındaki adamlarla gaza geliyolar felan ne demek ya[hline]In the grace... of the love
we rise in pain...
and death is not far away
soon we'll sleep
and never wake up again...
Sosyal ağlarda paylaş

iyi de bu sene icinde Linkin Park'dan daha iyi isler basarmis tek bir metal grubu gosterin...

b3 tr00...[hline]"Wir aber wollen die werden, die wir sind - die Neuen, die Einmaligen, die Unvergleichbaren, die Sich-Selbst-Gesetzgebenden, die Sich-Selber-Schaffenden." - F. W. Nietzsche[/b]
...a Dream for the Blind...
"You know, if you take everything I've done in my entire life and condense it down into one day, it looks decent." - George "Gammy" Costanza (a.k.a. Buck Naked)
to pull a homer: to succeed despite idiocy
Sosyal ağlarda paylaş

said:
Aegean, 03 January 2004 22:21 tarihinde demiş ki:
önce legendary e bişi dicem sen adam öle dese dalarım diyosun, düşün şimdi hafif alköllüsün arklarla sokakta bu mehabbeti yapıyosun hiphop cının biri gelse tekme tokat girse senin mantığına göre yeridir öyleyse, kendine yapılmasını istemediğin bişeyi başkasına yapma olayı, ayrıca 13-14 yaş demişsiniz, bugun bizzat 20-30 yaşındaki adamlarla arkada deftones vs calarken pogo yo girdim, zevk meselesi yani ama küçük görmenin de adabı var dersin surdan calıntı burdan calıntı eyw, da 13-14 yasındaki adamlarla gaza geliyolar felan ne demek ya[hline]In the grace... of the love
we rise in pain...
soon we'll sleep

msg çok ciddi olmasın die özellikle yazdım onu paranteze ama sen ciddiye almışsın sanırım, aklı başında kim kime dalmış bu nedenden.

ayrıca yazımın geri kalanını da savunurum yani olay öyle kısır döngü bu iş[hline]a.k.a wicked
H4XX0R3D?
H4XX0R DUD3?
B@B TH3 K3NK?
Sosyal ağlarda paylaş

said:
Aegean, 03 January 2004 22:21 tarihinde demiş ki:
we rise in pain...
soon we'll sleep

orda kimseyi küçümsemiyorum sadeec 13-14 yaş çılgın gençliği bir anda saldırdığı için adamlar çok fazla satıyolar ve şişiniyolar[hline]Aket Atum

Sosyal ağlarda paylaş

ne demek metal degil kardesim bakin blucin'de metal demisler blucin diyorsa dogrudur

trv m3t4L r0x[hline]"Wir aber wollen die werden, die wir sind - die Neuen, die Einmaligen, die Unvergleichbaren, die Sich-Selbst-Gesetzgebenden, die Sich-Selber-Schaffenden." - F. W. Nietzsche[/b]
...a Dream for the Blind...
"You know, if you take everything I've done in my entire life and condense it down into one day, it looks decent." - George "Gammy" Costanza (a.k.a. Buck Naked)
to pull a homer: to succeed despite idiocy
Sosyal ağlarda paylaş

bilmiyorm belki geyiktir ama dalgası bile yanlış geldi belirtmek istedim, ama çift taraflı düşünün aynı 13-14 yaş kitle bu sizin sevdiğiniz gruplara saldırsa, onlarda gayet doğal olarak şişincekler, zaten merak etmein o da olcak, bi ark cd satıyo bnm, onun dükkandayız, 13-14 yaşlarında cocuklar geldi dt, moonspell vs işte ne gruplar varsa onlardan aldı 3-5 tane üstüne bide nofx aldı orda dumur oldum, power punk metalci genclik oeh[hline]In the grace... of the love
we rise in pain...
soon we'll sleep
Sosyal ağlarda paylaş

Anahtar kelimeler: Blue Jean, Piyasa, Metal, Linking Park, Opeth.

Şimdi bunlardan yolaçıkarak birkaç cümle kuralım.

Blue Jean, onu satın alan kitleye göre içerik oluşturuyor, yani arz-talep meselesi. Bu nedenle "piyasa" oluşuyor, piyasaya hizmet ediyor.
Linking Park, piyasada metal olarak anılıyor. (Bırakın anılsın, kimin umrunda?)
Blue Jean, Opeth'i seçecekse, bırakın seçmesin. Bu Opeth'e hakaret olur. (Sadece Opeth değil, o sadece bir sembol. Piyasa kaliteli olmadığı sürece, adam gibi grupların piyasanın eline düşmesini istemem. Bknz. Metallica, bir defa ayak yoluna düştü, çıkana kadar kılı kırk yardı ki hala çıkıp çıkamadığı tartışılır. Ha "piyasa" gerçekten kaliteli müzik dinlerse, müzik zevki olursa piyasadaki insanların, o müziğin dinlenmesinden zevk duyarım. Çevrenizdeki arkadaşlarınıza hiç grup tavsiyesinde bulunmadınız mı? Onların zevkine güvendiğiniz için tavsiye edersiniz, kendi "piyasa"nızı oluşturursunuz. Ama ortada olan POP Piyasası şu an için kaliteli ve güvenilir değil. Bunun içindir ki bırakın linking park'mış, limp bizkit'miş... İsteyen istediğini dinlesin. Siz dinlediğinizin değerini biliyorsanız, kalitesini anlıyorsanız, dahası onların kalitesizliğinin farkındaysanız, gerisi dert olmaz. Blue Jean gibi dergilerin sizin dinlediğiniz gruplara bulaşmamasına dua bile edersiniz. Ben öyle yapıyorum... Roll'da bu böyle seçilseydi, o zaman takardım, umursardım çünkü yazan insanların "kalite" arayışında olduğunu bilirdim ve orada benim dinlediğim grubun çıkması beni mutlu ederdi. Ama söz konusu dergi Blue Jean... Adı üstünde ya... Uzatmanın anlamı mı var? Kot pantolon... POP Piyasa'yı temsil ediyor sonuna kadar.)
Sosyal ağlarda paylaş

O bok attiginiz dergi , gecen sene duzenlenen , Opeth/Dio/Rotting Christ konserinin tek destekleyicisi ve basIn sponsoruydu.Bundan sonra duzenlenicek olan diger metal konserlerininde tek basIn sponsoru olucagindan kuskunuz olmasin ![hline]

[Bu mesaj DamienThorne tarafından 04 January 2004 13:53 tarihinde değiştirilmiştir]
Sosyal ağlarda paylaş

ben derginin yaptığı iyilikleri falan gözardı etmiyorum..ülkemize çok şey katan dergilerden elbet ancak eğer linkin park'a metal derse bende höyytt derim...[hline]doğum acıdır
yaşam acıdır
ölüm acıdır
aslında hepsi aynıdır...

:rock:To LiVe iS To Die:rock:
Sosyal ağlarda paylaş

Anlayamadigimiz bi konu var , derginin bir tur anketi var.Bu ankette , en iyi metal , en iyi pop , en iyi bla bla diye gidiyor.Insanlar alip bunlari dolduruyor , ve yil sonunda en cok hangi grup/kisi oy aldiysa bu dergide yayinlaniyor.Yani kisacasi , metal kismina linkin park yazan kisiler derginin editor`u yada yazarlari degil , okuyucu kitlesi.Ha bu Linkin Park mevzusunu degistirmek kimin elinde?Okuyucunun!Gidip alicaksin dergiyi doldurucaksin formu yollayacaksIn.Ha simdi birileri cIkIp diyecekki , neden para veriyim aptal bi anket icin , pop dergisine?
Bende diyecegimki , o dergi okuyucu kitlesi kriterlerine gore yapiliyor.Ama dergideki muzik turleri elden geldigince denge icinde tutulmaya calisiliyor.Yani arkasinda koskoca bir medya devi olan derginin , tabiki ticari kaygilari olucak.Dogal olarak okuyucu profiline gore , konular belirlenicek.Ama bu derginin icinde farkli muzik turlerine yer verilmedigi anlamina gelmiyor.Dergiyi hic eline almamish , onyargili kisiler tabiki kufur edicek , cunku nerden bilsinler , o dergide Opeth roportajida var Iron Maiden roportajida var vs...
Herneyse benim derginin avukatligini yapmak gibi bir niyetim yokh , ama hayatinda dergiyi eline almamish adamin kufur etmesinede tepki gostermeden duramiyorum.Derginin iceriginden ne yazarlar nede editor hoslanmiyor.zaten dergideki yazarlarin cogu , amatorce cikan underground fanzinlerin bir coguna beklentisiz destek verip , yazilar yazip , roportajlar yapiyorlar.Okadar guzel konusuyorki aranizdaki bazi kisiler , yokh sole dergi olsun bole dergi olsun , sIrf metal muzik olsun vs..Soleyin bana 2003 senesi icerisinde , kacInIz , kactane orjinal muzik cd`si aldiniz?Turkiyede zaten yavas yavas yok olmaya baslayan bir muzik piyasasinin kaciniz farkinda?Sony,EMI,BMG gibi muzik firmalarinin koca sene 3-5 album satarak ayakta durmaya calistiginin kaciniz farkinda?Bu sirketlerin , turkiyeyi yavas yavas terketmeye basladiginin , turkiyede bir pazar olmadiginin farkina vardiginin kaciniz farkinda?
Ornekte isterseniz , kaciniz evanesence dinliyor?Butun bir sene boyunca sadece 3000 tane orjinal album satildigini duydugunuzda koskaca ulkede nasil tepki verirsiniz?
Piyasada sadece tek bir derginin butun bunlarla ugrashtigini kimsenin bilmedigine eminim.Muzik piyasasini ayakta tutmak icin nekadar caba sarfedildigini bilmediginize eminim.Oturdugunuz yerden 'hassiktir teenager dergisi iste' demek kolay.
Ekonomik problemleri one surupte , orjinal album alamiyoruz demeyin bana sakIn.Forumlarda vaktim oldukca surf yapiyorum , bir cogunuz ayda bir tane orjinal album alacak kadar iyi bir maddi duruma sahip oldugunuz acIkca ortada.Buna ragmen , hala gidip korsan albumler satin alip , ahkam kesen , kufur eden adamlar olmaktan vazgecin.Cunku yakInda , istesenizde orjinal album alamayacak duruma geleceksiniz , cunku turkiyeye gelmeyecek , bulamayacaksiniz..[hline]
Sosyal ağlarda paylaş

Nıha ha. neye gülüyosun pek anlamadım.. mtv music awards da da linkin park seçildi ayrıca orda da metallica vardı adaylar arasında.. linkin park çıktı ödülü almaya vede vokalleri metallica ya teşekkür etti kötü bir albüm yapıp bizim ödül almamızı sağladığı için metallica ya teşekkür ediyoruz dedi.
daha neye gülüyosunki?[hline]
Qui Bono?
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...