Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

ooh! cumanın gözünü seveyim.

Ra_d

Öne çıkan mesajlar

efendim az önce aoç'ne gittim.önce bir soğanlı domatesli köfte ,üzerinrde yarım bol baharatlı kokoreç aldım,ayranla onları yuttuktan sonra.çıktım konya yoludan eve dönerken hacıbabadan yarı fıstıkı, yarı cevizli baklavamı aldım.eve gelir gelmez çay koydum.şimdi baklavamı yiyiyorum.birazdanda televizyonun karşısına geçip çay sefası yapacam.çok afedersiniz öküz gibin yayılacam.

bugün cuma,yarın iş yok,patron yok,proje yok,kendini güzellik kraliçesi zanneden sekreteler yok.uyku var.öğlene kadarda yatacam yarın inşallah.oooh kendime çok iyi bakıyorum canım.[hline]And Ra'd glorifies and praises Him,
and so do the angels because of His Awe.
Sosyal ağlarda paylaş

ulan yiyorsunuz, lan party yapıyorsunuz, içiyorsunuz bir de beni çağırmıyorsunuz.
Allahsızlar...[hline]Arkadaşlar lütfen topic açarken başlığa dikkat edelim. İçeriği ve başlığı daha açıklayıcı yazalım. Ayrıca: İmza ve Quote hakkında Emaleth'in yazdıklarını iyi okuyun. Daha düzenli forumlar dileğiyle...
Sosyal ağlarda paylaş

Ra_d sen bu işten bayağı çekiyorsun sanıyorum, üstlerine kıl olmalar, cumayı iple çekmeler falan. Yol yakınken başka iş bul kendine adamım yoksa hayat böyle çekilmez. Tamam iş genel olarak çekilir dert değildir ama en az çekilmez olanı tercih sebebi yani. ;)

Yoksa oh cuma geldi dersin de o cumanın pazartesisi hiç bitmez. O geldikçe o gelir. Aman yarınlar olmasın. :D[hline]In God I Trust
For Rest I Just Test
Sosyal ağlarda paylaş

said:
GE-TA, 05 September 2003 23:04 tarihinde demiş ki:
Ra_d sen bu işten bayağı çekiyorsun sanıyorum, üstlerine kıl olmalar, cumayı iple çekmeler falan. Yol yakınken başka iş bul kendine adamım yoksa hayat böyle çekilmez. Tamam iş genel olarak çekilir dert değildir ama en az çekilmez olanı tercih sebebi yani. ;)

Yoksa oh cuma geldi dersin de o cumanın pazartesisi hiç bitmez. O geldikçe o gelir. Aman yarınlar olmasın. :D[hline]In God I Trust
For Rest I Just Test

abi şimdilik staj'ım bu ama şimdi şöle bi durum var ,bu şirket çok yoğun olduğu için be staj'a 3 hafta önceden başladım yardım diye. 5 haftada benim staj sürem olduğu için toplam 8 haftalık bi süre oldu.bu süre içinde yoğun oldukları dönemde kendimi göstermem ve şikret içindekilerle önceden tanışmam sayesinde,staj bitiminden itibaren ayda 350 milyona işe alındım.evden çalışacağım.şimdi 1 haftam kaldı.

benim kıllığım sadece Ar-Ge müdürüne(bide sekreterler var ama onu şimdilik yazmıyorum).yoksa diğer mühendislerin hepsi bana çok iyi davranıyolar.sürekli bıkmadan usanmadan sorduklarıma cevap veriyolar.%80 yaptığım işleri çok beğeniyor.büyük patron bile bana iyi davranıyo.ama Ar-Ge müdürü gelipde işe baktığında,boktan bi neden uydurup "olmamış" diyor.sonra çekip gidiyor.projeyi tamamiyle bitirip yeni iş istediğimde sanki önceki o programları ben yazmamışım, senkronizasyonla ben uğraşmamışım gibi tutup text editleme veriyo."e o işi sekreterlerde yapar." dediğimde tabiki sekreter ordusunuda karşıma alıyorum.aslında bunların bana sinir olması biraz daha öncesine dayanıyo.ilk girdiğimde durumum süperdi.çalışacam diye acayip hırslı olduğum için ordan oraya koşturup duruyodum.bi ara çalışacak bilgisayar kalmadığı için üretim bölümnün müdürü "gel benim odamda devam et" dedi.müdürün odasında çalıştım.herkes beni yeni işe alınmış bi mühendis zannediyomuş.insanlar acayip iyiydi.hatta biri çay istermisiniz falan diye sordu? bende habersiz "ne güzel" diye aptal aptal uğraşıyorum. işler yoğun olduğu için iki hafta böyle devam etti. sonra bi gün yemekte biri stajer olduğumu öğrenince durum bi anda değişti. sekreterler kendi işlerini benim üzerime yıkmaya çalıştılar.üretim bölümündeki işçiler beni aşağıya cağırmaya falan başladılar.iki haftada 3 part bitiren ben, o hafta neredeyse hiç çalışamadım.sonra staj sorumlum, beni çağırıp programı niye bitirmedin diye fırça kayıyoduki, durumu anlattım.adam diğerlerine "bırakın çocuk çalısın" dedi.ondan sonra rahatadım.

neyse her ne kadar böyle şikayet etsemde bu sürede acayip şeyler öğrendim.ne kadar zorlanabileceğimi.bir şey bit'lerle çalışıyorsa yapılacak şeylerin sınırı olmadığını."yapılamaz" dememeyi."yapamam" dememeyi. hiç bir işi gözümde büyütmemeyi.bunun yanında pek çok teknik bilgiyi.yani artık durumumdan çokda şikayetci değilim.evet yoruluyorum ama hangi iş yorucu değilki?

anlıyacağınız bu sürede köpek gibi çalıştım.ama buna deydi.sanırım okul bitince işimi garantiledim(en azından büyükpatron beni kandırmıyosa :) öle.).hem pek çok şey öğrendim.hem iş dünyasında tecrube oldu.hemde sekreterlerin ne kadar büyük bir güç olabileceğini öğrendim.(ama aralarında hala bana iyi davrananlar var.bazıları cidden tatlı insanlar.)[hline]And Ra'd glorifies and praises Him,
Sosyal ağlarda paylaş

Ra_d ilk stajın mı? İlk stajının olduğuna dair fazlasıyla emare var. :D

Bit'ler le çalışan şeyin sınırının olmadığını stajdan evel DSD (digital system design)'da görmüş olman lazım. Yoksa size de geç mi veriyorlar o dersi?

Neyse üniversite zamanı çalışmak iyidir, dengeyi sağladığın sürece tabi.[hline]In God I Trust
For Rest I Just Test
Sosyal ağlarda paylaş

digital design dersi aldım.ama burdaki işlerimle orda gördüklerim arasında dağlar kadar fark var.yani anlıyacağın hep biliyorum dediğim bu lafın anlamını burda çözdüm.

abi RGB led panolarında T3 gösterip izledik.süper bi şeydi.ve bunu bize sadece deneme için yaptırdılar.yani stajım diğerlerinkine göre acayip verimli geçti.çoğu insandan duyuyorum ya bütün staj boyunca oturmuşlar.yada çay taşıyıp fotokopi çekmişler.

ben bi iş kazandım.[hline]And Ra'd glorifies and praises Him,
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...