Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Hibin sirri

daverc

Öne çıkan mesajlar

Yok bone, dışarıdan bakıldığı zaman o şekilde görülebilir ama Hib'de uzun süre RvR yapmadığın sürece anlayamazsın bunun nasıl birşey olduğunu..

Doğruya doğru 3 realm'de de lvl50'lerle uzun süre RvR yaptım, 3 realm'inde özelliklerini, RvR'da nasıl hareket ettiklerini, grupların nasıl olduğunu vs. biliyorum.. Classlar ile ilgili değil olay.. Emin ol Alb class'ları ile hib class'larını değiştirsen aynı sonuç çıkar ortaya..

Excalibur için konuşuyorum..

1-2 senaryo 3 realm için de...

Scenario 1

1 fg lay loy gezer av arar.. 1 veya 2 fg'ye denk gelir.. Dövüş başlar oyunculardan birisi hata yapar ve grubun ölümüne neden olur..

Tepki :

Hib

Tepki 1 . Guild içerisindense bunu yapan, 10 dakika adamın nereden yanlış yaptığı, bir dahaki sefere ne yapması gerektiği, nasıl hareket etmesi gerektiği anlatılır..
Tepki 2. Adama hatası anlatılır ve gruptan çıkartılır.. Bu 30 dakika başkasının gelmesini beklemek anlamına gelse dahi...
Tepki 3. Herife herkes baarır ve bir daha gruplarına almamak üzere çıkartırlar..

Alb

Tepki 1 . Grup release olur aynen kimse konuşmadan tekrar hib'e port olunur.. tekrar ölünür... tekrar release vs. vs.
Tepki 2. Adama neden öyle yaptın diye laf ederler, kavga çıkar grup dağalır..
Tepki 3. Adama bişey demeden gruptan atarlar, gerekçe göstermezler, yerine orada boşta duran herhengibirini alırlar.. yine port olurlar..

Mid

Tepki 1. Birisi hata yapar, anında tüm grup küfür etmeye başlar....... @##@!!* vs. vs.
Tepki 2. Bir bakmışsın herkesin işi çıkmış.. grup daalmış... ne hikmetse 5 dakika sonra herkes işini bitirmiş grup orda ama sen dahil değilsin !!
Tepki 3. aynı hatayı 2-3 kere tekrar edersin bir daha kimse seinle konuşmaz gruplara da almazlar.... küfür yersin paso..

Bu class'lar ile ilgili birşey değil, bu direk olarak o realm'leri seçen insanların karakterleri ile ilgili birşey.. Hib'de insanlar mükemmeliyetçi.. hata yapana dersi verilir.. devam ederse hata yapmaya guild'den çıkartılır.. kolay kolay grup bulamaz.. adamların bard'a dahi ihtiyacı olsa seni son çare olarak görürler..

Alb'de kimse umursamaz.. önemli olan RvR'a gitmektir.. kiminle gidildiği, kimin ne yaptığı önemli değildir. Önemli olan hareket eden her hedefe saldırabilmek için bir ortam olmasıdır.. RP'ler nasıl olsa gelir, önemli olan kan dehşet vahşet vs. vs. plan organizasyon strateji 2. planda..

Mid

Biz güçlüyüz, ben var kesmek, ben var öldürmek.... iletişim kopuk.. alliance chat az kullanılıyor.. ne de olsa soğuk memleketlerin insanları tercih ediyor mid'i haliyle ilişkiler de soğuk.. guild'ler arası dostça bir rekabet yok, tamamen birbirini ezme, ondan önce olay mahalline gidip bodozlama dalma ve öldürme ön planda.. ( zaten nolby pride nasıl oldu da Mid guild'i oldu hep merak etmişimdir.. )

Bu dediklerim benim oynadığım zamandan kalma.. şu anda nasıldır, birşeyler değişmişmidir bilmiyorum.. değişmiş de olabilir, hala aynı da olabilir.. pek önemli değil..

Benim için önemli olan 1 şey var o da sadece tek bir realm'de oynayarak, diğer realm'leri sadece frontier'larda görerek, kağıt üzerinde class'ları birbirleri ile karşılaştırmaya çalışarak bir yere varılmaz.. 3 realmi de tadmış, bu realmlerde uzun zaman geçirmiş ve karakteristiklerini anlamış olmanız lazım, bu dediğim class'lardan bağımsız birşey.. tamamen nasıl her ulusun kendine has özellikleri varsa her realm'in de var.. Ve bunlar RvR'a yansıyor..[hline]
MS / Linux System Admin, Backbone Administrator, VoIP Technician, NooBie C# Developer , ex pisikopat
MCSE,MCSA,MCDBA,CCNA

Sosyal ağlarda paylaş

Ufak bir örnek daha..

Mid'e ilk geçtiğimde Skald ile, girdiğim guild iyi bir mid guild'i.. Red Guard.. NP'den sonra 2. sırada vs..

Adamlar sadece RvR guildi herkes lvl 5 prime time'da 2-3 RvR grubu çıkıyor.. adamlarla başlarda takıldık hib'lere denk geliyorz bol bol çünkü gruplar geziyor, tek bir yerde durmuyor.. Ama kısa bir süre sonra farkettim izlediğimiz rotalar bize değil Hib'lere avantaj sağlıyor.. Hib'ler ile karşılaştığımız zaman izlediğimiz klasik bodozlama dalma taktiği çoğu zaman ölmemize neden oluyor..

1 hafta bu şekilde geçtikten sonra bir akşam guild ile toplantı talep ettim, o zamanlar Alistar ile birlikteydik RG'de..

Adamlara 2 saat Hib'ler ile karşılaştığımız zaman hangi class'ların nasıl hareket etmesi, kime salması, kimin kimi kollaması gerektiğini anlattık.. izlenmesi gereken rotaları öğrenmeleri için bir süre gruplara bizim lead etmemizi talep ettik.. Tamam dediler.. Bu taktikleri iyice geliştirebilmek için öncelikde Odin's de 1 hafta geçirmeyi ve orada 1fg vs 1 fg skirmis RvR taktiklerine tam hakim olmayı önerdik ona da tamam dediler..

1 hafta sonunda core RvR grubumuzdaki herkes mükkemel bir şekilde karşılaşma sırasında önceliklerini anlamış ve hangi class'lara ne şekilde yaklaşmaları gerektiğini anlamıştı...

Herşeyden önce eski bir warden olarak benim için en önemli konu ilk karşılaşma anında Warden'ı mezzlemek ve PBT'nin kapatılmasını sağlamaktı.. O zaman farkettik ki işimiz çok kolay hale geliyor.. Caster'lar ve support class'lar zerker'lerin satırları altında çook daha hızlı can veriyorlar.. Bunu temel aldık.. Sonrasında bard'ın etkisiz hale getirilmesi vardı.. Skald warden'ı etkisiz hale getirirken diğer grup elemanları bard ile ilgileniyorlardı.. kaçmaktan mezz atamayan bard skald'ın snare'i ile kaçamaz hale gelince ölüyordu o sıraca caster'ları mezz'lemek ile meşgul olan healer'a giden hero vs. gibi class'ları peşine takan healer daireler çizerek hero'ları oyalarken zerker'ler caster'ların işini bitiriyorlar.. Skald'da DD'leri ile druid'i rahatsız ediyor...

Bu taktik çoğu zaman işe yaradı.. ama önemli olan burada mid'dekilerin ki RG'nin Mid'deki en büyük 2. guild'in o zamana kadar adam gibi bir taktik geliştirmemiş olması gerçeği.. kimin ne yapacağı sadece büyüleri ve özellikleri ile belirlenmiş, düşmana göre değil..
Healer mezz'ler ... zerker dalar.... skald mezz snare.. ama kim kime dalar.. öncelik kimde vs. gibi detaylar atlanmış...

işte realmler arasındaki en büyük fark bu.. strateji taktik.. sadece kendi class'larına göre taktikler değil, düşman class'larının bizim klass'lar üzerindeki etkilerine göre taktiklerin geliştirilmesi.. Sonrası zaten sadece oyuncunun karakterine ne kadar hakim olduğuna kalıyor..[hline]
MS / Linux System Admin, Backbone Administrator, VoIP Technician, NooBie C# Developer , ex pisikopat
MCSE,MCSA,MCDBA,CCNA

Sosyal ağlarda paylaş

bence yanlış. psikolojik olarak her mükemmeliyetçi hib mi seçiyor yani?
bir sürü server var. hepsinde neredeyse aynı sonuç alınıyorsa bu oyun realm seçme ekranında insanın psikolojisini test ediyor demektir.

oyunda kim ne derse desin bir denge tutulmaya çalışılıyor. alb ra ları mükemmel, hib class ları mid daha orta halli bence.[hline]Chucky
Belgarionn Riva the Cabby of the HUN
Atillabey the Polearmsman of the HUN
Dantess the Infiltrator of the HUN
Polga the Sorceress of the HUN
Sosyal ağlarda paylaş

ya kaç haftadır bunun tartışması yapılıyor we haradrim bunu o kadar güzel açıklamışki neden hala kendi tezinizi sawunuyorsunuz?
belki senin kadar weya haradrim kadar bilgim yoktur bu oyunda bişi diyemicem ya da deneyimim yok demem daha doğru fakat biraz mantık yürütsek her şey o kadar açık ki. hibernia taktik yapmak zorunda yani hiç bir şekilde haradrimin tabiri ile bodozlama dalamayız neden mi çünkü caster grupları üzerine kuruluyuz we taktik yapmazsak, mezzlemezsek hiç bir şansımız yok neden çünkü genelde eğer armorlar mükemmelse(mp,sced vs) 6 ila 7 wuruş arasında ölüyoruzki ama bütün bodozlama dalanlar 1 castera( chanter ya da eldrich) dalarsa, o caster için ölmek an meselesi.

[Bu mesaj Loran tarafından 22 December 2003 15:35 tarihinde değiştirilmiştir]
Sosyal ağlarda paylaş

said:
Loran, 22 December 2003 15:23 tarihinde demiş ki:
ya kaç haftadır bunun tartışması yapılıyor we haradrim bunu o kadar güzel açıklamışki neden hala kendi tezinizi sawunuyorsunuz?

LOL fikir yürütüyoruz savunmuyoruz ve tartışıyoruz işte kavga etmiyoruz.

sadece assist ederek mi her serverda en iyi hib?[hline]Chucky
Belgarionn Riva the Cabby of the HUN
Atillabey the Polearmsman of the HUN
Dantess the Infiltrator of the HUN
Polga the Sorceress of the HUN
Sosyal ağlarda paylaş

neden sadece assist olarak algıladığını anlamadım. ben karşı tarafın assist ederek dalmasından bahsetmiştim birde benim bulunduğum hib gruplarında eğer shield hero filan yoksa direk assist ediliyordu ya da bir kişi belirleniyor assist edilmesi için. tabiki sadece assistle olmuyor bu iş haradrim de demişti ne zaman emaine ya da bi gidilicek olsa herkese bi görew werilerek gidiliyor mesela sen healerı korumak için pb yap vs..
demek istediğim her realm kendi ırklarının özelliklerine göre bir grup kursa we ona göre sawaşsa (stratejilerini ona göre belirleme gibi) hiç bizim burada tartışmamıza gerek kalmaz.
Sosyal ağlarda paylaş

Ya olay şu.. ben uzuuuun zaman hib'de bulundum.. ondan önce Alb'deydim.. Sonra mid sonra tekrar alb..

gördüklerimi yazdım..

Hib'in strateki geliştirmek zorunda olmasının nedeni karakterlerinin görevlerinin spesifik olması.. yapabileceğin çok fazla birşey yok.. herkesin görevinin çok iyi belirlenmesi gerekiyor yoksa ölüyorsun.. hep diyorsunuz hib'de class dağılımı güzel diye.. evet güzel ama bu class'ları bir arada adam gibi çalışır halde tutmak da bir o kadar zor.. 1 kişi bilr görevini yapmakta 2 saniye gecikse ölüyorsun..

Bu nedenle adam gibi planlama, adam gibi strateji yapmak gerekiyor, bu nedenle herşey çok kastırıyor milleti.. XP gruplarında bile 1 kişi 2-3 saniye geç katılsa combat'a grup ölüyor.. böyle bir realm'de yetişen oyuncuların RvR'da organize çalışması.. herkesin görevini tam olarak yapması doal.. aksatırsan bir daha sana NAH adam gibi RvR grubu, herkes bunun bilincinde..[hline]
MCSE,MCSA,MCDBA,CCNA

Sosyal ağlarda paylaş

thalion noktayı koymuş işte =)
konuşulcak bişi yok daha fazla sanırım[hline]Oski lvl50 The Hero Gayzerker RR4+
Excalibur - Non-Guild | Hibernia / EU
Dogan lvl50 The Bard RR3+
Excalibur - Celtic Fist | Hibernia / EU

unity100, 01 November 2003 14:23 tarihinde demiş ki:
multi media online ROLEPLAYING game. diyor. multimedia online PLAYER VS PLAYER game demiyor. degil mi.
Sosyal ağlarda paylaş

Pisicim olay artik oyle deil en azindan excalibur da...
Ex albiondaki olay cok kisi olmasi cok bu durumda fg ler toplama oluyo tabi ki iyi hazirlanmis yuksek rr li diger fg lere yem oluyosun 2ye 1 hatta 3e 1 hezimetler oluyor ama is denk rr seviyesi ve aynı tıtızlıkte kurulmus fg ler olunca daha oncede dedigim gibi olay wall a tirmanmalar ve oda savaslari olarak geciyor fakat bu konuyo soledigimiz zaman diger arkadaslar biz superiz sizinkiler oynamayi bilmo kapiya mezz atin sizinde ice wizz leriniz var diyor anlatamiozki durum mezz veya ice wizzde deil uber damge lerde dun rr4 infilimle "uzerimde epic var asagi yukari hersey kep" 1058 yedim bi eldiricten...
Bi konuda haklısın diger realmlerde oynamak tabikide buyuk avantaj ben oynamadim ama siz oynarken kafanizi yedigim zamanlari bu ne bu kim ne yapar diye sordugumu hatırlarsınız tutupta buraya bi tek albionda oynamista bole bole diyo demesinler diye yaziom benim amacim kımseye oyun dersi vermek deil su anki dengesizligi belırtmek olay midler veya albionlarda deil su an GoL guildi fg lerini cıkarırken 1 tank 1 mincer 2 cleric 1 sorc 1 teu 2 de wizz alio 1 haftadan beri surekli taktik degistirolar ee demek ki bisey var ve benim gozlemledigim kadarıyla midler le kafa kafaya gidiolar tabi ki oluyolar ama hiblere gelince olay degisyor cunku combat genis alanlarda olunca yuzde 70 albion kazanıyor ama hibler bi oda buldumu bizimkiler ya hic urasmioyor yada yardim cagiriyor ...
Yani pisi cim sen bıraktında sonra cok sey degisti gerci iyki bırakmısıın biz hala o item super onu alalım yok su questi mecbur yapacaz yok bi alt daha kasiim yok rr atlamam lazim diye kosturuyoz bari sen adam ol :)[hline]Konhart 50 Bucuk Necro
Mosqi 50 İnfil
Sosyal ağlarda paylaş

alb. ler ile mid. ler karsilastiginda alb. ler aliyormush. hibs. ler ile albs. ler karsilastiginda hibs.ler alior. ama hibs. ler mids. leri alamior. peki albs. ler neden mids. leri alabiliorda daga tasa kacan hibs. leri alamior ?

Ha söleyeyim bende dağa bayıra kaciyorum ama neden kaciorum ?
1. manam bittiyse Combat moddan cikabilmek icin ortalıkdan uzaklasmaya calisiorum. ki bu dağa kacmak vb. olarak adlandırılıor.
2. artik hic bir sey yapacak halim kalmadiysa manami doldurma sansim bittiyse hic yokdan kacaraktan arkamda ki adami oyalama yoluna giriorum.
3. kacmayip da ne yapayim. ? cloth armor cok fazla koruyor ya dönüp 10 damage veren staffimla adama vurayim ? büyük ihtimal kacacagına dön vur diceksiniz bunu diyenede simdiden güleyim de :)

daha yazacagım cok sey var buna benzer ama neyse bu konular ben bildim bileli forumlarda daima sert tartışmalar şeklinde sürmüştür ve sürmeye de devam edior :)

Sallayin herkes heryerde mutlu hibs. olsun albs. olsun mids. olsun. Maksat oyun olsun. :)[hline]Exc/Hib
Sartre LvL 50 Eldritch
[b]Recep Usta LvL 45 Blademaster[b]
www.ukgames.com dan alabilirsiniz oyunu.
Sosyal ağlarda paylaş

Bunlar Infil epic armor statlari:

Level 50 Epic: Shadow-Woven Gloves Str+18 HP+21 Env+3 CS+3
Shadow-woven Sleeves AF100 Q100% (50) 35% - Dex +21, Str +18, Matter: 6%, Slash: 4% Camelot City
Shadow-woven Boots AF100 Q 100% (50) 35% - Con +13, Dex +13, Qui +13, Cold: 8% Camelot City
Shadow-woven Jerkin AF100 Q100% 35% - Dex +16, HP +36, Body: 8%, Cold: 8% Camelot City
Shadow-woven Helm AF100 Q100% 35% - Dex +13, Qui +13, Str +13, Spirit: 8% Camelot City
Shadow-woven Leggings AF100 Q100% 35% - Con +21, Qui +16, Crush: 6%, Heat: 6% Camelot City
Shadow-woven Gloves AF100 Q100% 35% - Str +21, HP +21, ((Envenom +4)), Thrust: 4% Camelot City

Bunlar en beter eldritch buyuleri:

48 Mana Flood Enemy 2.5s/0s/0s Area: 300 325 dmg (Enrg) 31 power

46 Bolt of Uncreation Enemy 2.5s/0s/20s Rng: 1875 309 dmg (Cold) 30 power

Infil Epic armor Energy resist : 0%
Infil Epic armor Cold Resist : 16%

Hrmm bu durumda tahminim bir mana eldritch? Hangi jewel vs ile 26% energy cap yapiyorsun Moss? Bu arada, tipik Mid ve Hib buffbotlarinin resist bufflari cold/heat/matter olup (druid/shaman) Alb botlari energy/spirit/body bufflarlar (cleric). Tabiidir ki bu bufflar botunuzu pesinizde suruklemezseniz 10 dakika sonra gider. 1058 sansli bir crite benziyor. Relicleri de unutmamak lazim dogrusu.

Henuz excalibur'un RvR ortaminin tadina bakamadik, ama US'in benim oynadigim serverlari icin sunu soyleyebilirim ki Albion her zaman prime time da ustunlugunu koyar. Daha az realm pointin genelde sebebi daha fazla insandir. Bazi ozel durumlarda daha az sayidaki mid/hib gruplari albion kalabaligini ucurunca dogal olarak cok daha fazla RP elde ediyorlar. Mid'in Hibe'e gore basarisizligi bence Mid casterlarinin daha az ilgi ceker nitelikte dolayisiyla daha az oynanir olmalari. PBAE = RP miknatisi... Enchanter (pet, speed, stun, heat debuff vs.vs.) ve Eldritch (nearsight, kotu mezz, disease, snare, stun vs. vs.) 'in sagladigi cok fazla avantaj var hem Suppression SM (pet ve o kadar heh)'e gore hemde Ice Wiz'e(erm snare? heh, ice wizlere yardim lazim biraz heh) gore, dolayisiyla cok daha fazla oynaniyorlar. Daha iki dakka once excalibur hib de /who lara baktim: /who hero = 34, /who blademaster = 29; /who enchanter = 132 gibi birseydi hehe...

Saygilar.[hline]Fui - Up & Coming Shade
Laimes - His Dumb Bot
Sosyal ağlarda paylaş

Arkadasim iyi hosta bana rr 10 chanter da nuke atti ama 1058 denilen damege insanin gozunu donduruyo ayrıca bu resitlerin full olarak calısmadıgını herkez biliyor 2 tane cold %10 veren yuzugum var enerji rezistimde 18 ama onunu gelen 1058 vurmuyo ayrica tezini aciklamak icin yaptigi n arastirma gozlerimi yasartti helal olsun :P[hline]Konhart 50 Bucuk Necro
Mosqi 50 İnfil
Sosyal ağlarda paylaş

Yaşasın araştırıcı Hibernia insanları :P

Heh demek istediğim, tüm magelerin büyük sıkıntısı SC armorlu yüksek RR'lı kişiler, ki onlara bile zaman zaman, nadiren de olsa critler sayesinde inanılmaz miktarlarda damage verebiliyorlar. Ama benim tecrübem bunun genelde nadir olduğu... Zati devamlı 1058 felan gibi damageler olsaydı oyunda başka karakter oynamaya gerek kalmazdı ki, bir zamanlar epic armor felan falan yokken mage'ler kabak gibi herkesi oyuyorlardı.

Uzun lafın kısası sana 700 civarı base dmg verecek büyü, %18 resistinden dolayı asağı yukarı 574'e düşmüş. Ardından o gün şanslı gününde olduğu için lurikeen efendi 484 crit etmiş... (Ki relicleri olmasa bu dmg yaklaşık 450 olurdu ve de o gün lotoyu kazanabilecek şanstaki bir büyücü 900 dmg yapabilirdi... ) RR8+ bir fire wizard pwr reliclerin kudretiyle RR4 epic armor giyen bir nightshade'i şanslı bir critle tek bir boltta öldüremez demeyin bana...

Konuyu dağıttık... Heh VN boardslardaki en son tartışmalar, 5 naturalistli (druidx3,bard,warden) Hib gruplarının nasıl öldürülemeyceği... (Albler ve Midler öyle diyor) vede 4 seer (healerx3,shaman) Mid gruplarının nasıl öldürülemeyeceği konusunda... (Albler ve Hibler öyle diyor) Bence her grup ölür, öldürülür. Mesele sayıdan ve PBAE büyücülerinin karakter tasarımlarındaki sorundan çıkıyor ortaya. Bir sürü Alb = az kazanılan RP, çok verilen RP... Kimse PBAE caster oynamak için Ice Wiz'i veya Supp SM'i Enchanter'a tercih etmez...

Lafı aşırı uzattık...

Saygılar.[hline]Fui - Up & Coming Shade
Laimes - His Dumb Bot
Sosyal ağlarda paylaş

bence olay tamamen gank gruplarda bitiyo ve realm icindeki gruplarin gank grp icinde ne kadar ise yaradigina bagli bunlara + olarak ra lar tabiki hibleri ve midleri dusundugunuzde iki realm de bu tip gruplari kurmaya cok elverisli ornek verelim mesela
hib grubu : 2 druid 1 bard 1 warden rest tank ne olur 2 hero 1 champ 1 bm veya daha degisikte olabilir tank olmasi yeterli oluyo sonucta bu classlari alb le karsilastiralim kimin nesi var..
2 druid yerine 2 cleric tamam clericin nesi var ralara bakinca bof vs grp purge sanirim burda bof>grp purge diyebiliriz durid te pet var cleric te yok buda druid +si druid root atar cleric atamaz buda buyuk bi + druid icin root kullanarak dier druide yada bard a biri agro olmussa kurtarmak icin kullanabiliyo
bence druid>cleric
simdi bard a gelelim felaket ustasi oyundaki en overpowered grp adami neleri var ame melodies end regen spd cc + insta mezz i unutmamak gerek + heal edebiliyo! buna karsilik alb te bi class gosteremem cunku albte 4 adamin yaptigi isi tek basina yapiyo end regen pally mezz sorc spd minstrel heal friarla ayni derece heal
warden a gelelim 6 sec bt oyy oyy ayni zamanda amcam warrior misali gayet guzel savasiyo bakti biri sakata geliyo heal edebiliyo! ve tabi scale armor giyiyo dier realm larin bt saglayan charlarina baktiginizda hepsi cloth giyiyo bunada dencek bisi yok sanirim
tanklar... tanklar hakkinda yorum yaparsam baya bi kavga cikar heralde :P herolar champion larin lvl 50 lw style slam den uzun stun ediyo mesela! light tanklari grup icinde cok kullanisli dierlerine gore side stun back hinder var bu classlara sahip bi hib grubu iyi oyuncular ile karsiniza ciktimi sizin tek sansiniz oluyo iyi bi grup yapi olarak ve iyi oyuncularla grup yapmak ama oyunculukta bi yere kadardir
druid=cleric burasi guzel
bard= sorc pally minstrel friar heal bu kismi pek hos degil
warden=theurgist shield spec arms
iste bunlar bence hib in avantaji oluyo midleride yazayim diyorum uzun oldu yazi yazmaktanda nefret ediyorum sadece healer ve shaman herseye bedel zaten chain giyen cc heal
shaman end pbaoe disease falan filan
benim dusunceme gore hib>mid hib ve mid>alb mid>alb
alb ra lariyla beraber>hib mid butun bunlari iki tarafinda iyi oyuncular oldugunu dusunerek diyorum alb in tek sansi ra lari baska bisey yok yani simdi toa itemlar o avantajlarida kaldircak alb ler ezilicek gibime geliyo o yuzden[hline]Gladric lvl 50 Mercenary RR 8L1 - Kay
Gwaledric lvl 50 Armsman RR 3L2 - Kay
Yettimgare lvl 50 Thane RR 3L7 - Merlin
Astinus lvl 50 Paladin RR 3L0 - Kay
Sosyal ağlarda paylaş

Her ne kadar Alb'den hazzetmesem de, Gladric'in soylediklerinde buyuk gercek payi var. Albde class sayisinin fazla olmasi dolayisiyla en onemli ozelliklerin pek cok sinifa dagilmis olmasi oyunun dengeleri acisindan problem yaratiyor. Bununla bas etmek icin RA sistemi yetersiz kaliyor, cunku ya olmeyen BoF/SoS grup yaratiyorsunuz yada hic bir halta yaramayan grup heh. Bence sorcererlari daha mentalist'le shaman arasi bir sey yapsalardi, ve chain armor verselerdi cok daha mantikli gruplar kurulabilirdi. Mesela Matter altinda DoT ve Bonedancerlardan Abs buff, Body altinda HoT, root, stun, AoE stun, Mind altinda charm, normal range mez, insta mez vs. vs. felan...

Laimes - His Dumb Bot

[Bu mesaj Orf tarafından 23 December 2003 20:00 tarihinde değiştirilmiştir]
Sosyal ağlarda paylaş

sorcerer a chain armor ha =) helal
bard ın heal gücü neki abi? 150 hp heal edebilio rvr spec kullanan bard lar ortalama. ve eğer heal skilline (regro) daha fazla abanırsan speed song 5 alamıorsun misal, end song 5 alamıosun ve bunların 4. versionları bi boka yaramayan şeyler. songlardan kısmadın music den kısarsan bu seferde ne insta mezz in olur ne dd n olur bok gibi gezersin
o yüzden bard lar heal edio diye abartmayın bence
mincer e geçelim: stealth olabilen singer =) artı SoS gibi mükemmel bi ra sı varki combatta kullandıında pb alanından da kaçarsın tank ların kovalamasından da. kaçtıktan sonra herif zaten bırakıo peşini
savage a gelelim. 3-4 kişiye birden vuran tank olmaz kardeşim. nerde hib in tankları üstünmüş? hib den rr8 altında tank çıkmaz doğru düzgün[hline]Oski lvl50 The Hero Gayzerker RR4+
Excalibur - Non-Guild | Hibernia / EU
Dogan lvl50 The Bard RR3+
Excalibur - Celtic Fist | Hibernia / EU

unity100, 01 November 2003 14:23 tarihinde demiş ki:
multi media online ROLEPLAYING game. diyor. multimedia online PLAYER VS PLAYER game demiyor. degil mi.
Sosyal ağlarda paylaş

Su savage nerfler EU'ya geldi mi? Eger geldiyse savage garibime dokunmayin, cunku kendi chantleri ile kendi kendini olduruyo hehe... 2h kullananlarin da wep skili uctu, tum assasinler cok daha fazla evade ediyorlardir. h2h hadisesi ise guzel bir hadise, guzel damage verir, yakinen biliriz :P

Laimes - His Dumb Bot
Sosyal ağlarda paylaş

said:
SeriaLKilla, 24 December 2003 01:30 tarihinde demiş ki:
friar olupta heal yapmak mantikli değil bodozlama(?) girmek en güzeli. zamaninda armsman paladin le filan düel yaptiimda raat aliyodum onlar arkada durup slam yapsa daha yararli olur hehe[hline]fug yu

friar ile yaptigin dueller seni yaniltmasin adi ustunde duel herkes kendi abilty lerini kullaniyo ra ler disinda friar burda self buff bile buyuk bi ustunluk kuruyo dier classlara karsi insanlarda burda yaniliyo saniyo friar kafa goz daatiyo iste cok guclu falan ama rvr de herkes buff li oldugundan ustunlugu ortadan kalkiyo ve bone nun dedigi gibi leather armor u ile kaliyo kafaya hammer i yedimi bayiliyo o yuzen main tanka assist edip gerektiginde heal etmesi en mantiklis sey ona daldiklarinda durum savasmak pek mantikli degil[hline]Gladric lvl 50 Mercenary RR 8L1 - Kay
Gwaledric lvl 50 Armsman RR 3L2 - Kay
Yettimgare lvl 50 Thane RR 3L7 - Merlin
Astinus lvl 50 Paladin RR 3L0 - Kay
Sosyal ağlarda paylaş

bard 4 kişinin yaptığı işi yapıyor demişsiniz bu bir avantajmıdır yoksa dezavantajmıdır bu tartışılır. gurupda tek bard olduğunu ve bunun combat sırasında öldüğünü düşünürsek bakalım neler oluyor. 1. rvr spec li bardlar çok iyi olmasada heal yapar böylece healer lerden biri devre dışı. 2. hibernia da adam gibi mezz yapan tek class karşı tarafı mezz yapamazsınız bard ölünce. 3. bard ölünce end song gider ve end regen olmadan tank class ları oyunun en gimp class larıdır. 4. end regen yada speed olmadığı için tanklarınız karşı tarafın caster ları peşinde koşamaz. 5. bard gurubun base bufflarını verdiği için ölünce base leriniz düşer.
ve herkes bilirki elindeki saz yada davulla bard çok bariz belli olan bi class dır. rvr ye yeni başlayan biri bile karşı tarafta elinde davulla gezen biri gördüğünde bunun bard olduğunu ve öldürmesi gerektiğini bilir.[hline]Koroglu ZorbeyinOglu Hero of Bedevere/BlackStar
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...