Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

sabancı telekom

Rexar

Öne çıkan mesajlar

O mali güç bende olsa karayoluyla A.B.D ile Türkiye'yi bağlarım :) bunu yapmak onlar için kolay olucaktır ve biliyosunuz bu tür işlerin devlet tarafından geri dönüşümmü sağlanıyor size yani sabancı'ya yaptıktan sonra maliyeti geri ödenecek sonra bide bu işten kar edecek %100 başarılı olacaktır.[hline]Uçurtmalar rüzgar gücü ile değil o güce karşı koydukları için yükselirler.

W. Churchill...
Sosyal ağlarda paylaş

valla bence en az tt nin verdiği kadar hizmet verirler, ki oyle olsa bile, 1 değil birden fazla firma olacağı için en azından rekabet ortamı olcak.
bıktık zaten artık avrupayı bi 5 yıl geriden takip etmekten, yeter iyi kötü olsun bişiler artık![hline]I look inside myself and
see my heart is black

Sosyal ağlarda paylaş

valla herbirimizin kabloyu ya da adsl'i ne kadar beklediğimizi düşünüyorum da pek önemsemiyorum bekleyeceğimiz zamanı. üstelik biz şanslı kişileriz dial up olanlar çok daha fazla. bir de birtek sabancı yok. duyduğum kadarıyla 20 küsür tane firma başvurmuş. yarışa gireceklerdir kesin. aslında benim asıl beklediğim gsm hattından internet. amerikada millet bu şekilde giriyormuş internete. kabloyu falan aşmışlar. cep telefonlarının çektiği heryerden sürekli 2 megabit bağlantı ve 80 dolar civarı ayda. kablo döşemekten daha mantıklı geliyor bana.
Sosyal ağlarda paylaş

haa bir de iki gün önce superonline'dan geldiler. adsl hizmetine başlayacaklarmış 1 ay ücretsiz tester olurmusunuz dediler. aynı telekomun adsl'i gibi telefon hattından telefon faturası olmadan ama nedir ne değildir ayrıntısını bilmiyorum ama birçok seçeneğimiz olacağı için sevindim doğrusu. süperonline gibi büyük internet firmalarının da dial up out oldu deyip bu piyasadan çekileceğini hiç sanmıyorum.
Sosyal ağlarda paylaş

Kablo mantğını değiştirecek yakında bence. Yani sadece alt limiti sen belirliceksin alırken kablonu. Tenha saatlerde limit olmaksızın DW yapabilirken yoğun saatlerde anlaşman kadar min olmak üzere DW yapabileceksin. Yurtdışında bu tip uygulamalı ISPler var ama TRde mik yapar bilemem.[hline]Kalplerdeki Kaymak Profocio Web Hosting
Sosyal ağlarda paylaş

Sabancı telekom'un aldığı lisans, fiber hattı kullanımı için.. Yani kendi fiber hatlarını devreye sokabilecekler..

Sabancı telekom türktelekom gibi bir telekom şirketi olmak üzere çalışmalarını yaptığından muhtemelen kara fiber hattını telefon trafiği akıtmak üzere kullanacaklar yani ISP olarak düşünmeyin onları..[hline]
MS / Linux System Admin, Backbone Administrator, VoIP Technician, NooBie C# Developer , ex pisikopat
MCSE,MCSA,MCDBA,CCNA

Sosyal ağlarda paylaş

Ayrıca, sabancı telekom kendi kablolarını döşemek gibi bir olaya girmeyecek, diğer ülkelerdeki gibi, Türk Telekom ile bir anlaşma yapacaklar ve isteyen aboneler mevcut hatlarını sabancı telekom üzerinden kullanabilecekler.. veya telefon'u kaldırdığın zaman bir numara çevireceksin ve yine çevir sesi alacaksın orada esas aramak istediğin numarayı arayacaksın.. o zaman sabancı telekom üzerinden aramış olacaksın..

Şimdi öncelikle bunlara kafanızı fazla yormayın..

1. Telekominikasyon üst kurumu son kullanıcıya ulaşacak hizmetler konusunda lisanslamaya en erken nisan başı başlayacak..
2. ISP ve Telekom firmaları farklı alanlarda hizmet verebilmek için üst kurulun lisans'ını bekelemek zorundalar..
3. 1 ocak itibariyle hemen bir gelişme beklemeyin tüm sektörün lisanslanması ve reel anlamda rekabetin başlaması için öngörülen süre 1.5 yıl

Şu anda TTnet'in ADSL dağıtımları bildiğim kadarıyla rekabet kurulunca durduruldu.. diğer firmaların piyasaya girişi engelliyken şu anda bu çapta bir satış yaparak 1 ocaktan sonra piyasaya kademeli olarak girecek olan firmaların önünü tıkayarak rekabeti engellediği gerekçesiyle..

Bence hiçbirşey için acele etmeyin.. tamam pekçok firma kendi fiberlerini çekti, kendi altyapılarını yaptı ama pekçoğunun aklında farklı fikirler var.. adsl vs gibi şeylere gelene kadar yurtdışı ve yurtdışından gelen telefon trafiği çok daha iştah kabartıcı şu anda.. ( yapabilene tabi )

Yatırım ile ilgili sorularınıza gelince.. sadece o aşmış yatırımcılardan birisinin fatıralandırmak için ihtiyacı olan yazılım için açtığı ihale 1.5 milyon dolar.. ( donanım kısmına girmiyorum bile )

Siz hiç şimdiden kıpraşmayın canlarım.. daha bi 6 ayımız var gelişmeleri görebilmek için....[hline]
MS / Linux System Admin, Backbone Administrator, VoIP Technician, NooBie C# Developer , ex pisikopat
MCSE,MCSA,MCDBA,CCNA

Sosyal ağlarda paylaş

Siz beni dinleyin cnm gerisi yalan.. bir telekom çalışanı olarak ( türk telekom değil yeni !! bir telekom ) neler olup bittiği konusunda haberler sürekli olarak geliyor..[hline]
MCSE,MCSA,MCDBA,CCNA

Sosyal ağlarda paylaş

said:
Lind3r0th, 30 December 2003 13:51 tarihinde demiş ki:
Abi beni tester yapın bak samsunda hemen başlarım :P bana dsl werın lan!!!!!! gitti!!!!!!!! hayellerım gitti gitti milf hunter serisi gitti :([hline]Türk Replay sitesi
Sandwaves

ehe benide yapabilirsiniz istanbul un gobeğinde oturuyorum. Hemen gelin takın test ediim size bildiriim :)[hline]Bilinçli INTERNET Kullanıcısı için ELELE!
Lise ve İlköğretim Öğrencileri için BİTEK-O 2004
Sosyal ağlarda paylaş

Peki bu türkiyenin çıkışı üzeinden olmayacak mı sonuçta?
Bu arada (b)Sabancının oğlu bizim sınıfta söyliyim bi 2347298367832649236497 mbit/salise ayarlasın bana hauehe[/b]
[hline]Bir şey biliyorsam; o da hiç bir şey bilmediğimdir.
[/b]

[Bu mesaj Deep-Night tarafından 31 December 2003 17:13 tarihinde değiştirilmiştir]
Sosyal ağlarda paylaş

ben olaya baska bi acidan yaklasmak istiyorum
20 kusur firma girse her biri aryi zamanda kazi yapsa yollara
yollar delik desik olucak belli bi zaman paso asfalti pert olmus yollarda gezicez aama NE GORUCEZZZZZZZZZ SABANCI TELEKOM BILMEMNE CALISMASI YEYTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTRKJGF[hline]Hepsi Gercek...!!!
Sosyal ağlarda paylaş

Dalan dalana

Simdi oncellikle mevcut telekom hatlari uzerinden hizmet verilecek hat olmayan yerlerde ozel sirketlere karli gelirse bir sekilde kablo dosenir ama o oyle cok kolay is degil emin olun belediyesi telekomu bilmemnesi derken gittikce gidicek.

Simdi kablo icin ortada ozellestirme plani yok bildigim kadariyla o olayla ilgili lisanlama yapilmadi.

Adsl ye gelince mevcut telekom hatlari uzerinden yapilacak ama mevzu soyle beyler simdi biliyorsunuz turkiyede fiber hattan cikis almak istiyorsaniz telekomdan satin almak zorundasiniz yoksa uydu ile baglanmak zorundasiniz uydu baglantisida gerek pahali gerek kapasitesi limitli oldugundan cok buyuk bir yenilik saglamiyordu. Simdi 2004 teki en buyuk mevzu artik superonline gidip yunanistana kadar gelen o buyuk fiber hattindan mbitlerce baglanti alabilecek ve bunu yaparken telekomun fahis fiyatlari uzerinden degil cok cok daha ucuza alacak tabi buda bize yansiyacak aslinda herkesin mutlu olmasi beklemesi gereken sey bu. Yoksa evinde kablo olmayip adsl olmayip hemen iki gunde gelir diye bakanlara umutlarini kaybetmemelerini dilemekten baska birsey demiyorum.

Zamanla her tarafta baglantilar articak ama zamanla.

Simdilik superonline zaten daha once sagladigi dsl hizmet alanini genisletmekten baska birsy yapmiyacak ama tabi hatti ucuza aldigi icin hizli interneti ucuz fiyata alicaz.
Sosyal ağlarda paylaş

Arkadaşlar, Zaten şu anda TT dışında ülkemize gelen 8 adet Fiber hattı var.. Sadece TT kullanımına izin vermiyorlardı. Artık bunların kullanımı için lisans veriyorlar.. Yani o 8 Fiber hattı kullanıma açılacak farklı ISP'ler ile sözleşmeli olarak..

Artık kendi Fiber hattı olan ISP'ler TT'den çıkış fln almak zorunda değil. Kendi fiber'lerini kendi çıkışlarını kendileri işletecekler..

Telefon hatları için de plan şu şekilde.. Evlerinizdeki mevcut telefon hatları üzerinden diğer telekomlar aracılığıyla görüşme yapacaksınız.

En azından telekom tekelinin kalktığı diğer ülkelerde bu bu şekilde olmuştur. Türk Telekom'a bir dilekçe verirsin, dersin ki ben evimdeki telefondan atıyorum Sabancı telekom üzerinden görüşme yapmak istiyorum diye, TT senin telefonunu sabancı telekom'a yönlendirir, sende faturanı Sabancı telekom'dan alırsın..

ADSL vs. de bu şekilde, TT'nin hatlarını kullanarak internet'i diğer ISP'lerden alacaksınız..[hline]
MCSE,MCSA,MCDBA,CCNA

Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...