Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Aıds Hakkında..

Hellsing

Öne çıkan mesajlar

Beyler anlamadığım bir nokta var dün show haber izlerken bir hayat kadını aids'liymiş ama haberi yok.Anlamadığım nokta şu allah bilir bu kadın kaç yıldır aids ben ölümcül bir hastalık diye bilirken heralde belli bir zamanı yok,çünkü benim bildiğim magic johnson aids adam acaip pahalı ilaçları içerek yaşıyor bu hayat kadınlarının alcak parasıda yok ???

Benim bildiğim başıklık sistemini çökertip nezle bile olsan öldürüyo Yanlışmıyım?

Biraz saçma yazdım ama anlayan varsa cevaplıyabilirse sevinirim..
Sosyal ağlarda paylaş

Taşıyıcılar ölmüyor hemen. Eğer taşıyıcı bünye isen virus birşey yapmadan uzun yıllar dahi durabiliyor ama bu birşey olmayacak anlamına da gelmiyor. Tabi taşıyıcı olan bulaştırıcı da oluyor.
Çiçek hastalığı gibi ilerde herkesi taşıyıcı (öldürmeyen tip) yaparak AIDSten kurtulunacak.[hline]Kalplerdeki Kaymak Profocio Web Hosting
Sosyal ağlarda paylaş

said:
Absolut, 29 December 2003 16:53 tarihinde demiş ki:
Taşıyıcılar ölmüyor hemen. Eğer taşıyıcı bünye isen virus birşey yapmadan uzun yıllar dahi durabiliyor ama bu birşey olmayacak anlamına da gelmiyor. Tabi taşıyıcı olan bulaştırıcı da oluyor.
Çiçek hastalığı gibi ilerde herkesi taşıyıcı (öldürmeyen tip) yaparak AIDSten kurtulunacak.[hline]Kalplerdeki Kaymak Profocio Web Hosting

Biz göremicez sanırım.
Sosyal ağlarda paylaş

HIV virüsü kendi RNA sını savunma hücrelerimizin DNA nükleotitlerine kopyaladığını ve böylece bizim savunma hücrelerimizi virüs gibi kullanmaya başladığını biliyoruz... Bizim Edinilmiş Bağışıklık sistemimizi böylece çökertir... Ama bazı insanlar sadece taşıyıcı olurlar. Yani onlarda ya çıkar ya çıkmaz fln filan...[hline]Eye of twilight, give us sight...
Take our offer, give us might...
Make our power, tears of night...
Sosyal ağlarda paylaş

Ben türküm bana bişi olmaz demiyorum ama bana bişi olsada kullanmam o salak plastik şeyi. Onu kullanacağıma hiç yatmam daha iyi. Zaten önüme gelenlede yatmadığıma göre sorun yok.[hline]Özgürlüğün değerini ancak onu kaybedince anlarsınız. En zavallı insan ise esaret altındayken kendisini özgür zannedendir.

bi fransız gastesi de şey demiş:
"ırak üç parçaya ayrılıcak.
1-normal
2-süper
3-kurşunsuz"
Sosyal ağlarda paylaş

Bende kullanma taraftarı değilim...
Fedo haklı her önüne gelenle yatmadığın sürece bir zararı yok ki...

He diyeceksen ben ruslarla yatıp kalkıcam, hayatım 1 gecelik ilişkilerle dolu olacak.O zaman kullanıcaksın tabii kullanmazsan salaksın...[hline]I am the light that shall lead you to darkness.
The time for honouring yourself will soon be at an end...

Sosyal ağlarda paylaş

said:
Hellsing, 29 December 2003 18:21 tarihinde demiş ki:
Ayrıca bildiğim kadarıyla aids olunduktan 6 ay sonra ortaya çıkıyormuş.

hayır
6 ay dıye kesın bı zamanı yok
sadece vırusu aldıktan 6 ay sonra yaptıgın testte vırusu barındırıp barındırmadıgını ogrenebılıyosun
falıyete gecme zamanı HIV'nın zevkıne kalmıs
ek bılgı olsun dıye, beyaz kan hucrelerını etkıler
dolayısıyla arkadasların dedıgı gıbı bagısıklık sıstemını cokertır ve ındırekt bı yoldan olumunuze yol acar

AIDS bakterı degılde vırus hastalıgı oldugu, ve vıruslerı bakterı gıbı antıbıyotık yardımıyla oldurmek mumkun olmadıgı ıcın kesın bır cozumu bulunmamakta
bu arada opusmek/oral sexle gecmez
bırebır ıntercourse olması lazım[hline]
Sosyal ağlarda paylaş

abi bagısıklık sistemi haber al haber wer sistemi le çalışıo almancasını bildigim 2 tip haber alet war bunların ilki bagısıklık sistemindeki halkanın da ilk zinciri oluo aids bunun hastalıgı haber werdiği ve ilk hazırlıkları başlayan aletin yerine geçio böylece aids oldugunu bağışıklık sistemi hiç öğrenemio[hline]bornozlu canavar
Sosyal ağlarda paylaş

çok uzun süre yaşanabiliyor çünkü HIV virüsünün AIDS olma süresi çok uzun.Bu ilaçlarla dahada uzuyor.Virüsü kapınca AIDS olunmuyor.Virüs görevini tamamlayıp bağışıklık yetmezliğini başlatınca o sürece AIDS deniyor ve insanı çok kısan sürede yakalandığı en hafif hastalıkta öldürüyor.
Sosyal ağlarda paylaş

said:
SilverSurfer, 29 December 2003 20:12 tarihinde demiş ki:
tıpta okuyan bi arkadaşım söyledi.
aids olan biriyle prezervatifsiz sex yaptığında sana bulaşma şansı 1/1000 yani binde bir.
bu sadece bi fact tabi yinede korunmak lazım aman diyim.

yok oyle bısey
hatta AIDS olmayan bırınden, yanı sadece pasıf HIV vırusu bulunduran bırınden bıle bulasır
korunmasız bulasMAma sansı falandır o 1/1000
hatta suanda AIDS'ı epıdemıc yerıne koyanlar bıle var
okadar dusuk bı sans olsaydı bukadar ses cıakrtmazdı...[hline]
Sosyal ağlarda paylaş

ya abi hadi 1/1000 olsun ki imkansız bısı. sence 1/1000 alınmaya degecek kucuk bı rısk mı? ki sen daha nıce geceler suslicen :P[hline]We Must Be The Ones Who Believe Illiuvatar
But In Fact There'sn't An Illiuvatar, So Resume Your Believes, Don't Be Astonished At Your Thoughts

Yeniden Baslasak , Patates mi yesek?

Deli Etmeyin Beni

We Are The Chosen
We've Been Chosen Of All
We Must Keep It.
We Are The Ones Who Are Saps
Dals
Woods
Sosyal ağlarda paylaş

Aman aman ne kadar yanlış bilgiler var!

AIDS: Virüsü aldığınızdan itibaren 3 haftalık pencere dönemine girersiniz. Bu dönemde yapılan hiçbir test kanınızdaki virüsü göstermez, hastalık belirtileri ortaya çıkmaz. ama gayet güzel bulaştırırsınız. Bu tarihten sonra herhangi bir zamanda AIDS belirtileri ortaya çıkabilir. Birde; HIV aldığınız virüs, AIDS hastalığın ismi.. Karışmasın. HIV alan bir insanda 10 yıl sonra AIDS belirtileri ortaya çıkabilirken, bir başkasında bu pencere dönemi biter bitmez olabilir, yani 22. gün.. Dolayısıyla kesin bir yargıya varmak mümkün değil. HIV birkez alındıktan sonra birdaha tamamen kurtulamıyorsunuz ama yıllık masrafı 20 milyarı bulan ilaçları kullanarak kanınızda dolaşan virüsü çok çok aza indirgeyebiliyor, AIDS'ten korunabiliyor (hastalıktan yani), hatta başkalarına bulaştırma ihtimalini azaltabiliyorsunuz..

Bunu dikkatle okuyun: O tıp fakültesinde okudğunu zanneden dümbelek hangi magazin dergisinde okumuş bilmiyorum ama öyle 1000'de 1 falan değil. Bir kere virüsü nereden alma durumunuzun olduğu çok önemli. Anne sütü geçişi (bebeğe) %1'ler düzeyinde iken, cinsel ilişki ile geçiş %80lerin üzerinde.

HIV nerelerden bulaşır: HIV virüsü bütün vücut sıvılarında vardır, ama sayısı değişkendir. Bir infeksiyonun size bulaşması için belli bir sayıdan fazla mikroorganizmanın geçmesi gerekir. Kan (adet kanı dahil, herhangi bir kan), sperm, vajinal akıntı geçişin en yüksek ihtimalle olacağı sıvılardır. Çünkü burada virüs yoğunluğu çok yüksektir. Bundan sonra anne sütü, tükrük, göz yaşı vs vs gibi sıvılar gelirki bunlarda ihtimal dahada azalmaktadır. Ama her zaman vardır, ve 1000de 1'dende yüksektir.. Töbe yarappim..

HIV nereye düşerse giriş yapar: HIV sağlam deriden geçmez, HIV kuru ortamda yaşayamaz.. Ama mukozalardan geçebilir. Buna ağız mukozası, sindirim mukozasıda dahil. Ve tabiki cinsel organ mukozaları, anal mukozada..

Sorunuz olursa seve seve yanıtlarım..[hline]Semi-Dr. Quinthalus @ primum non nocere
ICQ UIN: 1957744 MSN Messenger: [email protected]

[Bu mesaj Qui tarafından 29 December 2003 21:46 tarihinde değiştirilmiştir]
Sosyal ağlarda paylaş

Prezervatif konusunda ahkam kesenlere;

1) Prezervatifler HIV'den korunma için yapılmamışlardır. Daha binlerce hastalığın geçişinide önlemektedirler. Ne AIDS ne diğerleri; hayat kadını hastalığı değildir. AIDS sadece cinsel ilişki ile bulaşmaz. Bunu anlamak için illaha gözlerinizle görmeniz gerekiyorsa buyrun yanıma gelin. Babasının traş bıçağından HIV alan çocuğun gözündeki yaş aklınızı başınıza devşirir.

2) Prezervatifler en güvenli doğum kontrol yöntemidir ve en sağlıklısıdır. Henüz ideal bir yöntem olmasada ideale en yakın olanı bunlar.

O lastiği aşağılamayın, bir gün gelir hayatınızı kurtarır..

Daha öncede söylemiştim; En azından kondom'u kendiniz için değil, partnerinize olan saygınızdan kullanın![hline]Semi-Dr. Quinthalus @ primum non nocere
ICQ UIN: 1957744 MSN Messenger: [email protected]
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...