Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Basit bir tasarım ...

kavel

Öne çıkan mesajlar

tasarım ve sadelik hoşuma gitti. ama sanki renkler biraz daha değişebilir.. biraz daha canlı, ya da biraz daha değişik olabilir..

menü yazıları ve arkaplan rengi biraz daha değişik olsaymış daha iyi olurmuş bence... bence. ;)[hline]Pretty women make us buy beer,
Ugly women make us drink beer.
[Al Bundy]
Sosyal ağlarda paylaş

said:
karpuz, 25 December 2003 22:18 tarihinde demiş ki:
burdan çalmışsın tasarımı?[hline]"Enseleri öperim, kulaklara üflerim." Jean Jacques Rousseau

o siteyi hiç görmedim karpuz. link e tıkladığımda da açılmadı zaten. ben öyle nette çok site gezen biri diilim ve yaptığım şeylerin diğerlerine benzememesine özen gösteririm. bak benzettin aklımı çeldin. tam dayaklık adamsın ha : ) aylardır kendim yapıpta beğendiğim tek tasarımdı bu. napiim ben şimdi seni ?!![hline]Uniyasam.Com Admin / ICQ#85889898
Sosyal ağlarda paylaş

tasarımın sadeliği hoş gözü fazla yormuor sefdim ama,
*Logo hoş gözüksede okunmuyor, bide logoyu biraz daha büyük yapabilirsin çok çekingen durmuş kenarda
*Biraz karamsar gözüküyo site, azcık canlı renkler kullanman lazm, bide fonu açık renk kullan derler tam olarak neden bilemiyorum
*Menu deki yazılar altındaki renkle karışıyor göze çarpmıyor bide menude çok fazla öğe var hepsine bakıym derken hiçbirine bakamıo insan. hatta alttaki yazı daha çok dikkat çekiyo.

bunlar kesinlikle yapılması gereken süpper eleştiriler değil, benim hafif yandan yemiş ilk intibam :D
Sosyal ağlarda paylaş

Eleştirilere ilk cevaplar :
1 - Logo küçük ve tırtıklı görünüyor : Arkadaşlar o yazı tipinden kaynaklanıyor. Aslında daha logo fln tasarlayamadım. Tırtıklı olmasıda yazı tipinden kaynaklanıyor. Ayrıca küçük olması gerekiyor çünkü onun sağ tarafına reklam banner ları gelicek.

2 - Menünün uzunluğu : Valla ne yalan söyliim sırf sayfa hiti artsın die öyle ordan oraya kırk bin yere yönlendirilen kullanıcı olmaktan bıktığım için böyle bir tasarım yaptım. her bişeye ulaşabiliceksin anında .. var mı daha güzeli ...

3 - Renkler : biraz ciddi görünsün istedim. tabikide cıvıl cıvıl bişeyde olabilir ama uniyasam altında bir çok site bulunucak. bunuda düşündüğümüzde bu tasarım ve renkler en iyisi gibi. Bu arada monitörüm bozuk olduu için 800x600 px de çalışmak zorundayım her zaman. siteyide ona göre yaptım. yazıların küçüklüğü konusunda haklısınız ama zemini hiç bir zaman açık renk yapmicam haberiniz ola .. çok göz alıyor açık renk ağırlıklı siteler ...

4 - aklımdaydı ama unuttum : )[hline]Uniyasam.Com Admin / ICQ#85889898
Sosyal ağlarda paylaş

Soldaki menunun fontlarını biraz küçült ve kutucuklar varya linke gelince o kutucuklarda da rollover efekti görünsün çünkü o kutu linkin bir parçası olarak duruyor.
Merhaba yazısını kaldır sağ üst köşe çok boş duruyor oralara da bişiyler ayarla :P yeter bu kadar biraz daha yazarsam siteyi komple değiştir diyeceğim :)
Tabi bu benim düşüncem genede sen bilirsin ama tasarım hoş olmuş.[hline]Uçurtmalar rüzgar gücü ile değil o güce karşı koydukları için yükselirler.

W. Churchill...

[Bu mesaj hasansemre tarafından 26 December 2003 10:00 tarihinde değiştirilmiştir]
Sosyal ağlarda paylaş

said:
Oky, 26 December 2003 05:11 tarihinde demiş ki:
"üniversiteli kitlesi" ile o rengin arasında pek ilişki kuramadım?[hline]mesela beş

bir ogrencinin hayati kadar kendi tonlamasini almamis, bir ogrenci evi kadar temiz-kirli arasi, universite hayati kadar basit, ticarilikten ve kaygilardan uzak renkler.[hline].~:&:* Let the sunshine in *:&:~.
Sosyal ağlarda paylaş

said:
Oky, 26 December 2003 05:11 tarihinde demiş ki:
"üniversiteli kitlesi" ile o rengin arasında pek ilişki kuramadım?[hline]mesela beş

sence nasıl olmalı Oky ? Renkler kötü vs demişsin ama başka bir şey söylememişsin. Eleştiri ve eleştirilere karşılık öneri bekliyorum. sadece eleştiri değil.[hline]Uniyasam.Com Admin / ICQ#85889898
Grafiker ( Corel Draw & Photoshop ).
Autocad öğrenmek zorunda kalmış olan kişi.
Fizik okumayı bilinçli olarak seçen bilgisayar manyağı ve ruh sağlığı yerinde olmayan biri.
Sosyal ağlarda paylaş

said:
Saeros, 26 December 2003 07:43 tarihinde demiş ki:
Sol yandaki menünün metin büyüklüğü biraz fazla kaçmış gibi geldi bana, yada yazı şekli.[hline]BabacumMostors, 14 December 2003 15:39 tarihinde demiş ki:
goddammit arya mestırs!

hadi şokoleti yemeye gidelim

benim kullandığım fontların sende olmayışından kaynaklanıyor sanırım. gerçi css de birden fazla font tanımlarım ama yok demekki sende. çünkü oldukça küçük o puntolar. 640x480 kullanmıosan çözünürlük olarak normal görünmesi lazım : )[hline]Uniyasam.Com Admin / ICQ#85889898
Grafiker ( Corel Draw & Photoshop ).
Autocad öğrenmek zorunda kalmış olan kişi.
Fizik okumayı bilinçli olarak seçen bilgisayar manyağı ve ruh sağlığı yerinde olmayan biri.
Sosyal ağlarda paylaş

said:
unity100 : 26 December 2003 12:29

bir ogrencinin hayati kadar kendi tonlamasini almamis, bir ogrenci evi kadar temiz-kirli arasi, universite hayati kadar basit, ticarilikten ve kaygilardan uzak renkler.[hline]

bence yorumun çok komedi olmuş, ha sana göre öyledir ben ona bişey diyemem. Ama bana göre uygun değil, biraz daha açık kullanılması gerekirdi. Biraz daha canlı hareketli renkler olması gerekirdi. Ha ama dersin kardeşim benim iç dünyam böyle, o zaman bütün öğreciler böyledir. O zaman dokunmam sana merak etme. İlk önce iyice bakmak gerekiyor, birincisi logo denen birşey yok yani sayfada ölü birşey var sol üstte sadece. Sonra menüde font renkleri o kadar kötü seçilmişki okuması bile zor. Ayrıca kavel, ben sana gelip şu rengi kullan demem sana hoşuma gitmeyenleri söylüyorum, canlı kullan diyorum renkleri sadece. Tenk renk tonları üzerinden tasarım yapmak için uygun bir renk değil. Bence böyle sabit bırakacağına sayfayı değişik renk kombinasyonları denesen daha iyi olur.[hline]mesela beş
Sosyal ağlarda paylaş

renkler iyi diyorsan değiştirme, ama menü yazılarının rengi ile menünün arkaplan rengi biraz değişik olmalı. hadi siyah-gri olsa falan anlarım da, gözü yoruyor okumak. aralarındaki renk tonu farkı biraz daha olmalı bence.[hline]Pretty women make us buy beer,
[Al Bundy]
Sosyal ağlarda paylaş

küçük yazılar bence daha cazip, büyük yazılar siteleri amatör gösteriyor gibi geliyor bana.

canlı renkler derken, cırtlak turuncu üzerine morla yaz demiyoruz herhalde. ;)

mesela mat bir mavi üzerine beyaz menü yazıları olabilir, ya da siyah üzerine açık kırmızı.. birbirine yakışacak ve göze rahat gelecek renkler.

aslında en güzeli arkaplanın açık renk olması. koyu renk üzerine açık yazılar gözü yorar. o yüzden de çok prof. sitede beyaza yakın arkaplan vardır. zevk meselesi tabii.[hline]Pretty women make us buy beer,
[Al Bundy]
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...