Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

emule'da download yavaşlığı :(

mrtolga

Öne çıkan mesajlar

Umut istersen acele etme, bir kac sey deniyorum problem sanki cozulmuş gibi gorunuyor ama bir gunbeklemeden emin olamıyorum. Bir de format atmam gerekiyor oyle deniyecem. Eğer denediklerimden beklediğim sonuç çıkarsa -ki su an olumlu gozukuyor- o zman 5551' in ayarlarını yaptırabilirim sana. Sonucta iyi sonuc elde edersem buraya yazı hazırlıcam cunku bayagı bir dertlisi var bu işin. Ama 5510' da alabilirsin sonuç olarak çok farklı değil. Ama 5510 eger usb' den baglanıyorsa sadece bence kesinlikle bir iki gun izin ver bana cunku cok yerden okuduguma gore usb modemleri hiç ovmuyorlar.
Firewall meselesine gelince de bence çok gereksiz bir şey firewallun anlamını pek göremiyorum açıkcası ama tabii tercih meselesi bazılarına gore onemli bir sey.
Sosyal ağlarda paylaş

Ben USB den bağladım modemi hiçbir sorun göremedim?
Ethernetten bağlayınca bilgisayarı açarken 30 saniye uzatıyo süreyi.
USB de oyle bir sorun yok.
Firewall da fena değil ip yi değiştirip bilgisayarı koruyor aslında sonuçta Eno dan duyduğuma göre ADSL daha güvensiz bi sistem ve bi şekilde korunmaya ihtiyacımız var.
IP değiştirmekte en mantıklısı bir ağ içindeki bilgisayar gibi oluyoruz firewall açıkken bu durumda ağa ulaşıp ağ içindende bize ulaşılması çok çok çok zor oluyor..

ghalszar dorumu yazdım ismini yanlışsa pardon.
Nezaman giriyosun nete online gördüğünde mesaj at miranda dan bakıp internal ip ni söleyim sana firewallı kapatabilirsin sanırım oyle daha sonra bi dene bakalım büyük ihtimalle çözülmesi lazım sorununun.[hline] V ò d à n | ICQ : # 651567
Sosyal ağlarda paylaş

said:
ghaldszar, 18 December 2003 04:50 tarihinde demiş ki:
Umut istersen acele etme, bir kac sey deniyorum problem sanki cozulmuş gibi gorunuyor ama bir gunbeklemeden emin olamıyorum. Bir de format atmam gerekiyor oyle deniyecem. Eğer denediklerimden beklediğim sonuç çıkarsa -ki su an olumlu gozukuyor- o zman 5551' in ayarlarını yaptırabilirim sana. Sonucta iyi sonuc elde edersem buraya yazı hazırlıcam cunku bayagı bir dertlisi var bu işin. Ama 5510' da alabilirsin sonuç olarak çok farklı değil. Ama 5510 eger usb' den baglanıyorsa sadece bence kesinlikle bir iki gun izin ver bana cunku cok yerden okuduguma gore usb modemleri hiç ovmuyorlar.
Firewall meselesine gelince de bence çok gereksiz bir şey firewallun anlamını pek göremiyorum açıkcası ama tabii tercih meselesi bazılarına gore onemli bir sey.

advanced optionsdan dmz enable yap dahili firewallu kapat
daha sonra software bir firewall kurup keyfine bak
yada benim gibi tek tek advanced optionsdan port acabilirsin
bir onceki sayfadaki ping olayına gelince
280ping alıyorum 128k dsl ile atlanticten.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...