Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

emule'da download yavaşlığı :(

mrtolga

Öne çıkan mesajlar

Selamlar,
128lik adsl bağlattım ve büyük bir hevesle emule yükledim formda bir araştırma yapıp ayarları burda anlatıldığı gibi yaptım ama dosya inanılmaz yavaş geliyor (0,8kB/s civarında download hızım) nası arttırabilirim hızı ?
Bir diğer sorunda "Your 4662 port is not reachable. Please review your network config." diyor, xp nin güvenliğini iyice düşürdüm ama bu portu açmamın bi sorun yaratıp yaratmıycağını ve nası açabiliceğimi bilmiyorum.
Teşekkürler.
Sosyal ağlarda paylaş

bendede öyle bir sorun var sürekli low id verip duruyor. bende alcatel speedtouch 510 v4 var ayarları tam olarak bilmediğimden (açıklamada yok) yapamıyorum. ama başka modemler hakkında bilgi aldım modemini bilmediğimden bulduğum bütün ayarlamalarla ilgili bilgileri yapıştırıyorum. kolay gelsin

FireWall v.b Port Sorununun Aşılması
Not:Zoom modemlere göre anlatıyorum,başka modemler de ayarlar aynı olup yerler farklı olabilir sadece.

Zoom Console'unu açın (Browser'a; "http://10.0.0.2" de yazabilirsiniz),Advanced Setup'a girin buradan da Virtual Server bölümüne girin ve sırasıyla aşağıdaki portları ekleyin.

Public Port | Private port | Port Type | Host IP Adress

-- 4662 ------- 4662 --------- TCP ------- 10.0.0.3
-- 4672 ------- 4672 --------- TCP ------- 10.0.0.3

Tarih: 04 Ara 2003, 13:38 Mesaj konusu:

--------------------------------------------------------------------------------

Merhaba,

ADSL sözleşmesi yaptığımda bana verilen bilgi kağıdında user ve password için şunlar yazıyordu

user: telefonunun bağlı bulunduğu santral + telefon numaranın son 4 rakamı + @ttnet . Örnek: gayrettepe1234@ttnet

pass: 12345678

ilk etapta bunla bağlanın biz sizi arayacağız dediler, eve gittim ve kendi bilgilerime uygun user ı girince bağlanabildim.

Ayrıca modem konfigürasyonu da ilgili yerlerde seçenekler şöyle olmalı
pppoe
(35 ya da 32)/8
LLC

Bir de DNS ayarlarında
primary : 212.156.4.4
secondary : 212.156.4.20 olmalı[hline]Dünyasını Kaybedenler Yeni Bir Dünya Kurmak Zorundadır. (David Eddings)
Sosyal ağlarda paylaş

bir başka konfigürasyon daha

ozeliiklerine gir vee orda senin yazdigin portlarinin aynisin acman gerek
1 4662 4662 TCP 10.0.0.15
2 4672 4672 UDP 10.0.0.15
3 4661 4661 TCP 10.0.0.15
4 4665 4665 UDP 10.0.0.15
5 4711 4711 TCP 10.0.0.15
Modemin kitapçığından okuyarak ethernet kartının ayarlarını da deiştir

şimdilik bu kadar sanırım herkes adsle geçti ama p2p programlarda herkes sorun yaşıyor. bene yarın modemi aldığım yere gidip bir görüşecem bakalım onlar belki birşeyler biliyordur.[hline]Dünyasını Kaybedenler Yeni Bir Dünya Kurmak Zorundadır. (David Eddings)
Sosyal ağlarda paylaş

Herkesde mi var bu problemler ADSL kullanan?
Bu modemden de pek bir sey anlamadım dunya kadar ozellik var ama ben bunların neye yaradığını bile anlamadım açıkcası.

Odune anlattıklarını biraz daha açar mısın?
O yazdığın adresleri özelliklere gir demişsin ama neyin özelliklerine gireceğimi anlamadım mesela.
Sosyal ağlarda paylaş

Arkadaşlar yawaşlığın hiçbi alakası yok zoom modemlerde
Firewall dan dolayı olsaydı dosyayı hiç alamazdınız
firewall yawaşlatmaz tamamen yok eder.

Firewall kapatmayı anlatiyim ben
Advanced dan
DMZ settings e girin
Dmz Enable
Dmz Host: 10.0.0.7

bukadar firewall kapanmıoştır.[hline] V ò d à n | ICQ : # 651567
Sosyal ağlarda paylaş

Odune'un anlattığı sadece emule'un kullandığı portları açıyor
benimki hepten firewall'ı kapatıp tüm portlardan veri alışverişini aktif hale getiriyor.
Onun anlattığı daha güvenlidir sanırım ancak ben baydım bazı yerlerde dosya alamamaktan kapattım tamamiyle..
Bu arada dediğim gibi firewall dosya alma hızınızı yawaşlatmaz yani alakası olduğunu sanmıyorum
sorun emule da kazaa daha hızlı ama oda dandik bence
en iyisi sanırım webden araştırıp bulmak cracklenmiş download accelerator le 12-13 kb le fln dl ediyorum sabit[hline] V ò d à n | ICQ : # 651567
Sosyal ağlarda paylaş

Vodan, ben son bir senedir mütemadiyyen emule kullanan biriyim. Son zanlarda hattımın download hızının düşmesi (Kablonetten bağlıydım) üzerine ADSLye gecme kararı aldım. Bu hız düşmesi sadece emulede değil getright ve kazaa ile yaptığım downloadların da 64k hızın üzerine hiç çıkamaması ve bu problemi bir türlü çözememelerindendir.
Kablonet kullanırken bile ne zone ne de norton firewallunu hatta XPnin bile firewallunu kullandığımızda emulede çok büyük problemler yaşıyorduk. Her ne kadar portları açsak bile low ID problemleri veya serları dolu ya da yok göstermesi ile çok karşılaştık. ADSLye geçtiğimden beri de durum yenilendi açıkcası. Maalesef emule benim kolay kolay gozden çıkartamıyacağım bir program ve ben ADSLye gecene kadar firewall kullanmadığım sürece çok çok memnun olduğum bir programdı açıkcası.
Şimdi dediğini yapıcam -ki sanıyorum tüm problem firewall' da- umarım düzelir.
Sosyal ağlarda paylaş

ADSL
ping atlantic.owo.com

Pinging central-ae2.owo.com [159.153.226.14] with 32 bytes of data:

Reply from 159.153.226.14: bytes=32 time=2390ms TTL=51
Reply from 159.153.226.14: bytes=32 time=2792ms TTL=51
Request timed out.
Reply from 159.153.226.14: bytes=32 time=2679ms TTL=51

Ping statistics for 159.153.226.14:
Packets: Sent = 4, Received = 3, Lost = 1 (25% loss),
Approximate round trip times in milli-seconds:
Minimum = 2390ms, Maximum = 2792ms, Average = 2620ms

Kablonet
ping atlantic.owo.com

Pinging central-ae2.owo.com [159.153.226.14] with 32 bytes of data:

Reply from 159.153.226.14: bytes=32 time=198ms TTL=51
Reply from 159.153.226.14: bytes=32 time=199ms TTL=51
Reply from 159.153.226.14: bytes=32 time=197ms TTL=51
Reply from 159.153.226.14: bytes=32 time=198ms TTL=51

Ping statistics for 159.153.226.14:
Packets: Sent = 4, Received = 4, Lost = 0 (0% loss),
Approximate round trip times in milli-seconds:
Minimum = 197ms, Maximum = 199ms, Average = 198ms

Ohaaa diyorum OHAAAAAAA

[Bu mesaj ghaldszar tarafından 16 December 2003 03:45 tarihinde değiştirilmiştir]
Sosyal ağlarda paylaş

said:
Vodan, 16 December 2003 01:46 tarihinde demiş ki:
Arkadaşlar yawaşlığın hiçbi alakası yok zoom modemlerde
Firewall dan dolayı olsaydı dosyayı hiç alamazdınız
firewall yawaşlatmaz tamamen yok eder.

Firewall kapatmayı anlatiyim ben
Advanced dan
DMZ settings e girin
Dmz Enable
Dmz Host: 10.0.0.7

bukadar firewall kapanmıoştır.[hline] V ò d à n | ICQ : # 651567

Maalesef olmuyor be Vodan. Başka bir yere de 10.0.0.7 değerini girmemiz gerekmediğine emin misin?
http://www.thedonkeynetwork.com/connection_test adresinden test ettiğimde
[hline]
timeout : timeout on ip 81.214.173.255 (6 sec)
this means, that we even did not receive a
RESET signal; maybe due to a 'stealth' firewall
[hline]
diye bir sonuç alıyorum ki normalde ulaşabilmesi gerekirdi firewall kapanmış olsaydı.
Sosyal ağlarda paylaş

benim burada yazdıklarım araştırmalar sonucu bulduğum şeyler sadece copy/paste yaptım teknik olarakpek bir bilgim yok.
şimdi zoom modemler için explorer ile modeminize bağlandığınızda advanced kısmının altında virtual server varmış onun altına tablo halinde vermiş olduğum şeyleri gireceksiniz. daha ayrıntılı bilgi içinne yazıkki yardımcı olmamıycam.
bir başka konuda arkadaşlardan biri firewalldan değil demiş ben zannetmiyorum flash get ile 15k nın altına inmiyorum download yaparken. ama emule kullanırken 0,6k nın üstüne çıkamıyorum makine 3 gün açık kaldı filim indirmek için topu topu 43 mb indirdi. millet kabloyla 3 günde filmi indirmiş oluyor. neyse az sonra kadıköye inicem bakalım yardım edebilecek birileri bbulabilecekmiyim alcatel modem kullanıcıları için inşallah güzel haberlerle dönmüş olucam. :) mutluyum umutluyum[hline]Dünyasını Kaybedenler Yeni Bir Dünya Kurmak Zorundadır. (David Eddings)

[Bu mesaj Odune tarafından 16 December 2003 11:47 tarihinde değiştirilmiştir]
Sosyal ağlarda paylaş

alcatelciler gittim araştırdım ama birşey bulamadım. aslında birkaç tane pdf dökümanı indirmiştim internette okuduklarım ve onalrı birleştirince ortana ne çıktı dersiniz?? low id olayı ortadan kalktı.
şimdi
explorer penceresinde 10.0.0.138 yazın advanced sekmesinin altında NATP var orada NATP entries'e ip numaranızı girip new e tıklayıp çıkan yerlere
inside ip=command penceresinde yazmış olduğunuz ip config e karşoılık gelen ip numaranızı yazın benimki 10.0.0.1
outside ipyi boş bırakın portlar olarak şunları yazabilirsiniz 4662 TCP
4672 UDP
4661 TCP
4665 UDP
4711 TCP emule kullanırken bazı serverlarda lowid diyo ama mesela .S.E.G.D server'ında high id veriyor başka server denemedim. gerisi size kalmış daha fazla teknik bilgi istiyorsanız www.speedtouch.com adresinden modeminizin manual pdf'ini indirebilirsiniz.
son söz olarak güya teknik destek veriyorlar. bilgisayarcılar (birkaçı hariç) getirip satmaktan başka yaptıkları bir iş yok.[hline]Dünyasını Kaybedenler Yeni Bir Dünya Kurmak Zorundadır. (David Eddings)
Sosyal ağlarda paylaş

bağlanınca emule bütün bağlantımı sömürüyor sayfa açamıyorum. artı bilgisayarı iki kişi arasında paylaştıracam o bakımdan sömürme işini yapmasını istemiyorum bağlantı hızım düşmesin
bana daha efektif bir şekilde ayarları yapmasını kim anlatacak yada adres verebilecek???[hline]Dünyasını Kaybedenler Yeni Bir Dünya Kurmak Zorundadır. (David Eddings)

[Bu mesaj Odune tarafından 16 December 2003 16:40 tarihinde değiştirilmiştir]
Sosyal ağlarda paylaş

Abi bende hiçbisorun yok p2p de de normal download da da
Emule da kullandım bütün gece açık kaldı ama sıra bekleme olayı olduğundan dolayı ısınamadım ben ona.
Benim anlattığımla bir portu açmıyosunuz direk firewall'ı tamamen kapatıyosunuz.
10.0.0.7 numaralı ip yi ben şanseseribuldum aslında o benim internal ip numaram
doğrudur sizde farklı olabilir.
Nereden bulduumu sorcak olursanız bi arkadaşıma ip numaram ne diye sordum icq dan
external şu internal da 10.0.0.7 dedi gittim yazdım çalıştı
sizde internal ip ler farklı olabilir..
ICQ dan değil ama Miranda dan öğreniliyo internal ip ler icq ma gelirseniz yardımcı olmaya çalışırım internal ip niz konusunda denersiniz bide öyle..[hline] V ò d à n | ICQ : # 651567
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...