Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Bas gitardan anlayan insanlar secmeme yardim edin kafayi yiyecem..

green_martian

Öne çıkan mesajlar

Arkadaslar benim bas gitarim istanbulda
kaldi bense yurtdisinda okumaktayim ancak bu ayrilik bana kafayi yedirtecek oyle ki 1.5 gun sonra finalim var ve ben hala nette gitar bakiyorum.
Simdilik elimde 2.5 secenek var bunlar sadece netten bakip cazip gorduklerim iyi bi arastirma icin ayrica bizzat tetkikte bulunucam.Su an ki secenekler hakkinda fikrinizi soylerseniz su genc kardesinize yardiminiz dokunur diyor ve siralamaya geciyorum.

Ilk secenegim ve bnm icin su an aralarinda en kuvvetli olani ibanez eda 905 svf:

EDA5 neck
3pc. Maple Neck Material
Luthite Body (horace bu ozelligi begenmiycek)
24/Medium frets
Rosewood Finger Board
Mono- Rail II w/Fishman Piezo bridge
IBZ DFR-N5 Neck PU
Pearl Dot Inlay
CK : Hardware Color
EQA-PZ

Yorumum: bu alet cok guzel, harika, vancouverda amfiye baglamadan da olsa bi bakis atmistim sonra bu bakis aska donustu.En guzel ozelligi kucuk kasa ve hafif olmasi klavyesi de cok cok rahat.Fiyati 5 string $670 4 string $600. 5 mi alsam 4 mu kararsizim wood olsa kesin 5 alirdim ama luthite 5 gercekten istedigim sey mi emin diilim.

Ikinci secenegim bir Warwick RockBass Streamer 5 string:

Features:

Carolena body w/ Maple neck & rosewood Fingerboard
Passive MEC soapbar pickups
Gloss finishes in both solid black or red stain

Warwick senelerdir hayalimdeki marka ancak bu modeli benim istedigim thumb gibi modellere "yuh! yavas o ne fiyat" diyenler icin(thumbin fiyati 2000 kusur dolar) cikartilmis.Bu alette sevdigim ozellik wood olmasi, 2 tane kafam kadar manyetigi olmasi ve taptigim marka olmasi, fiyati da uygun $350-$399 arasi. gerci fiyatinin bu kadar ucuz olmasi da beni dusundurdu..bu alet hakkinda ki yorumlarda gayet iyi ancak internete guven olmaz.

3. secenek ki bu en gucsuz secenek hatta vazgecmek uzereyim su usttekiler nedeniyle;ibanez edb605gp :

EDB5 neck
3pc. Maple Neck Material
Luthite Body
24/Medium frets
Rosewood Finger Board
Accu-Cast B25 bridge
IBZ DXH2N5 Neck PU
IBZ DXH2B5 Bridge PU
Pearl Dot Inlay
BK : Hardware Color
EQB-III 3-Band

bu aletin kotu ozelligi fazla agir olmasi ve bana digerleri kadar iyi gozukmedi yorumlarda oyle..fiyati $560.

Bunlar ilk gozlemlerim bi kac gun icinde biraz daha arastirma yapicam ama forumdaki tecrubeli insanlardan yorum oneri vsr.. bekliyorum tahmin edersiniz ki biraz zor bi karar bu.Eger bu gitari alirsamda istanbuldaki cort curbow umu saticam haberiniz ola :)).[hline][b][i]-->Four String Magic
baydim

[Bu mesaj green_martian tarafından 10 December 2003 12:55 tarihinde değiştirilmiştir]

Sosyal ağlarda paylaş

abi aşmış bi insansın türkiyeden gitarını getirtmek yerine yeni gitar alıyosun bu ne müsriflik oha :D

ben de yeni bas aldım daha çalmayı bile bilmiyorum ama ibanezlere güvenmek gerektiğini biliyorum. ayrıca 3. görüntüsü en güzel olanı o yüzden 3. derim ben

dip not: bas gitar tavsiyesi için geçenlerde sana mail atmıştım cewap vermedin alıcaın olsun green martian[hline]a.k.a "bay bomba"
Sosyal ağlarda paylaş

nerdesin onu söyle sana süper güzellik yapiim. hiçbirini alma derim şimdilik. curbow yetmiştir sana luthite olarak. sittiret ergodyneları...[hline]unity100, 05 December 2003 19:06 tarihinde demiş ki:
dagilin lan ! avrupa birligi, humanistler, greenpeace, spiritualistler, hayvan haklari koruma dernekleri ve hititler adina bu foruma el koyuyorum. hepinizi kogusturacagim
Sosyal ağlarda paylaş

Amerikadaysan bunu süper uygun bi fiyata alabilirsin. Daha iyi bişi olmaz yani. biraz gerçeğini çal derim. çif jazz p'up. özel akçaağaç. nefiz...[hline]unity100, 05 December 2003 19:06 tarihinde demiş ki:
dagilin lan ! avrupa birligi, humanistler, greenpeace, spiritualistler, hayvan haklari koruma dernekleri ve hititler adina bu foruma el koyuyorum. hepinizi kogusturacagim
Sosyal ağlarda paylaş

görüldüğü üzere sahne etkisi iyi bi alet :)
slap'n'pop için çok uygun diil veya boyundan yapman lazım, ya da metal kısımları çıkartçan (emin misin çıkartmak istediinden) diğer taraftan elini şöölece tutup *!gösteremez* thumbrest olarak kullanıp çalabilirsin. rahat olur.

başka da sürüyle tavsiyem olabilir. ses ver...[hline]unity100, 05 December 2003 19:06 tarihinde demiş ki:
Sosyal ağlarda paylaş

said:
-MrBomb-, 10 December 2003 20:35 tarihinde demiş ki:
çalma yanında yat sev okşa bişe yap ama çalma
bastan anlamayanın bile hoşuna gider alet ya[hline]a.k.a "bay bomba"

bastan anlamayanın bile hoşuna gitti alet,
abi çok hoş görünüo çok karizma, ağır alet[hline]a.k.a wicked
Bonecrusher, 05 December 2003 10:22 tarihinde demiş ki:
timberlake dansı yap tinerciler saldırcan sanır kaçarlar..
Ülkenin bütünlüğü için sen de bir bayrak as !
Sosyal ağlarda paylaş

ulan öle bi gaz verdiniz ki ben de bundan alacam galiba bi tane...

thumbrest başparmaa üstüne koyup telleri rahat bıngıldattıınız şey... çoğu insan manyetiin üstüne koyar...[hline]unity100, 05 December 2003 19:06 tarihinde demiş ki:
Sosyal ağlarda paylaş

horace gosterdigin model guzel ve wood luthite konusunu bende cok dusundum ama acikcasi pekte iyi bi wood bulamadim...cunku wood diyince aklima 3 model geliyo fender, ernieball stingray, warwick ancak fiyatlari yuksek ve fender acikcasi pekte hosuma gitmiyo.
senin gosterdigin gitari tam modeliyle bi soylermisin onu da arastiriyim... gosterdigin gitarda rahat edebilirmiyim o konuda emin diilim cunku parmaklara pek alan birakmiyo...
bana butun aklindaki modelleri yazarsan cok yardimci olur...[hline][b][i]-->Four String Magic<--
yaa iste boyle
Sosyal ağlarda paylaş

said:
-MrBomb-, 10 December 2003 20:07 tarihinde demiş ki:
abi aşmış bi insansın türkiyeden gitarını getirtmek yerine yeni gitar alıyosun bu ne müsriflik oha :D

ben de yeni bas aldım daha çalmayı bile bilmiyorum ama ibanezlere güvenmek gerektiğini biliyorum. ayrıca 3. görüntüsü en güzel olanı o yüzden 3. derim ben

dip not: bas gitar tavsiyesi için geçenlerde sana mail atmıştım cewap vermedin alıcaın olsun green martian

ayip ediyosun Mr. Bomb bana attigina emin misin? oyle bi mesaj bana gelmedi, asla cevap vermemezlik etmem eger hala yardima ihtiyacin varsa bi daha atmayi dene.

musriflik demisinde musriflik diil 3 yildir ayni gitari caliyorum biraz daha yukseklere cikmak istiyo insan onla alakali ayrica duruma gore istanbuldakini de satabilirim, musriflik diil yani..[hline][b][i]-->Four String Magic<--
yaa iste boyle
Sosyal ağlarda paylaş

said:
horacegoesskiing, 10 December 2003 20:18 tarihinde demiş ki:
nerdesin onu söyle sana süper güzellik yapiim. hiçbirini alma derim şimdilik. curbow yetmiştir sana luthite olarak. sittiret ergodyneları...[hline]

kanada victoriadayim vancouver adasinda ama vancouver git deme bu aralar gidebilir miyim bilmiyorum..
gosterdigin model hakkinda bi dusuncem daha var eger wood alirsam 5 telli almak istiyorum.anca luthitete 4'e kayabilirim..

said:
melun, 10 December 2003 20:18 tarihinde demiş ki:
ah be güzel kardeşim..
birincisine bakınca vuruluyo insan. tek manyetikli, pek de zarif. beni düşündüren yalnızca fiyatı oldu. ama imkanın varsa atla derim.
yalnız bi sorum olucak istanbuldaki basına kavuşma imkanın yok mu?

istanbuldaki basima istanbula donunce kavuscam anca o da yaza denk geliyo ama bu seneden sonra istanbula ne kadar sik giderim onu da bilmiyorum.bu bas bi nevi upgrade degeri tasiyo..[hline][b][i]-->Four String Magic<--
yaa iste boyle
Sosyal ağlarda paylaş

conklinguitars sitesine gir groovetools a bak. groovetools fabrikasyon olarak üretilen en iyi aletler arasında. fiyatına göre çok iyi. bi 6 telli filan alabilirsin mesela 500 Dolara filan.

İkinci el düşünürmüsün acıba?

Fiyat menzilini de söyle. Süper bi şekil yapcaz sana bab the kenk.[hline]unity100, 05 December 2003 19:06 tarihinde demiş ki:
Sosyal ağlarda paylaş

ernie ballun bongoyu da ciddi bi düşün ayrıca. aynı sesi veriyo kesinlikle. daha bile iyi nerdeyse. daha ergonomik. daha dayanıklı. ama tipini beenmiyom dersen de bilemem.

parayı söle kaç para veriyon. bi aliim bi daa almiim başka şey dersen filan ona da çare var...[hline]unity100, 05 December 2003 19:06 tarihinde demiş ki:
Sosyal ağlarda paylaş

üzümü ye bağını sorma len :)
istiyon mu conklin şimdi 5 telde karalı mısın?
600-700 USD ye de bongo bulabiliriz sana...[hline]unity100, 05 December 2003 19:06 tarihinde demiş ki:
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...