Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

ab niye bizi istemez?

Jadelith

Öne çıkan mesajlar

tarih ve politikayla baya ilgilenmeme rağmen bu konuda en ufak bir bilgim bile yok (yani kulaktan dolma bilgi herkesin var ama şöle raporumsu bir şeyler hiç görmedim) iyi bilgisi olan arkadaşlar şöle bi yazıyla beni aydınlatabilir mi? :)
teşkür.[hline]Lloth 'udtila naut saph lil gow del nindol k'lar! a.k.a. çöplükler çöpe, paticiğe değil!
Forumlarda noktalama işaretlerini kullanalım lütfen!!!!
Sosyal ağlarda paylaş

abnin bizi istememesi diye bir durum olamaz. tarihi gecmisi dusunerek istemeyenler dahi ab nin dunya politikasinda varlik gosterebilmesi icin stratejik onemi olan uye sayisinin artmasinin gerektiginin farkinda.[hline]referanslar :
www.mizzah.com
www.tokaci.com(oscommerce customization)
turkiye.bookturkey.com
aaa bunu unutmusum pek severim: www.bookturkey.com
Sosyal ağlarda paylaş

:) valla bilmem olmaması lazım. ama bunu saça sakala bağlamak ayrı bir şekil:) biz bunların düzelmesini beklersek giremeyiz zaten ab ye.[hline]
"But he's the sort who can't know
anyone intimately, least of all a
woman. He doesn't know what a woman
is. He wants you for a possession,
something to look at like a painting or an ivory box.

DiMarziolu Strat Squier satılıktır.
Sosyal ağlarda paylaş

bana mı söylüyosun horace :)) biri istiyosa tabiki en başta ben varım onu iyi bilmen lazım :)[hline]
"But he's the sort who can't know
anyone intimately, least of all a
woman. He doesn't know what a woman
is. He wants you for a possession,
something to look at like a painting or an ivory box.

DiMarziolu Strat Squier satılıktır.
Sosyal ağlarda paylaş

Bi düşün bakalım ab nizi niye almak isteyebilir
Tek artımız jeopolitik önem kozumuz ki zaten yıllardır hatta yylardır bu sayede ayakta durabiliyoruz

Eksilerimiz ekonomi bozuk 65 milyonluk Avrupa için bayağı kalabalık bir nüfus ve Türkiye sanayileşmesini hala tam olarak tamamlayamamış bir tarım ülkesi,6 milyona yakın bi işsi potansiyelimiz var.
Eğer ABye girersek adamlar bize milşyarlarca euro para akıtacaklar ki ekonomimiz belirli bir seviyenin üstüne çıksın..
Biz Avrupa Birliğinin dengesini bozarız be...Ayrıca şu da var Ab ye girdiğimizde ülkeler arası dolaşım serbest olacak ve oyle bir durumda Avrupaya doğru akacak insan potansiyelini bir düşünsenize ne kadar niteliksiz insan varsa hepsi Avrupaya gidecek 25 sene onceki Almanya orneğinde olduğu gibi......

Ayrıca biz daha insan hakları problemini çözememişiz,yok şu sorunu yok bu sorunu die çalkalanıyoruz adamnlar bizi niye arlarına alsınlar başlarına dert almak için mi???

Jeopolitik önem de ancak bize borç para vermelerine veya Amerikanın yalaklığını yapmamıza yara..Biraz ütopik ama Abye ancak bir şekilde girebiliriz o da Dünyada çok bnüyük bir savaşın çıkmasına ve Türkiyenin konumu itibariyle de elverişli olmasından dolayı kutuplar aerasında gidip gelmesiyle ve sonunda bir kutbu seçmesiyle mümkün olabilir(Tabii burada kutuplardan biri Ab oluyor) Aynı Natoya alınış örneğimizde olduğu gibi...[hline]Günümüzün dünyasında
Hepsi aynı hepsi ala
İsa Musa Muhammed Buda
Neyin varsa bilmiş senin!
Sosyal ağlarda paylaş

ben şahsen başka bişey göremiyorum ha 30 yuaşın altının nüfus %30 unu(tam emin değilim)oluşturmasını kastediyosan bu olay aslında hem bir artı hem bir eksidir.çünkü bu kadar gençci yetiştirecek ve iş verecek altyapıya bence sahip değil türkiye[hline]Günümüzün dünyasında
Hepsi aynı hepsi ala
İsa Musa Muhammed Buda
Neyin varsa bilmiş senin!
Sosyal ağlarda paylaş

said:
Numb, 15 October 2003 18:30 tarihinde demiş ki:
yani sadece merak tan soruyorum böyle bi şey geldimi başına

benim degil arkadasimin. daha da dehset verici bir sey onunla ayni sehirde universitede okuyan birine oldu.[hline]referanslar :
www.mizzah.com
turkiye.bookturkey.com
Sosyal ağlarda paylaş

ne mi kazanci olmustur gumruk birliginden turkiyenin ; toyota, kia hyundai ve bunlarin yan parca ureticileri gumruk birliginden hemen sonra sapir sapir turkiyede fabrika acmis, hem is saglamis hem de ekonominin canlanmasina katkida bulunmustur. neden ? turkiye uzerinden avrupaya mal satmak icin.[hline]referanslar :
www.mizzah.com
turkiye.bookturkey.com
Sosyal ağlarda paylaş

tekstil bir kere tam muamma bir sektor. turk insaninin nerde olay var oraya yuklenme mentalitesinin sonucu 60-70 lerde surekli tekstile abanildi. sonuc ne ? pazar bulamiyorlar simdi. ancak kendini modern sartlara uyduran tekstilciler buyuk is yapiyor. bunda yanlis bir sey yok abanma olayi bir hata.

otomotiv cok buyuk bir sektor kesinlikle gozardi edilemez, cunki bir otomobil fabrikasi geldiginde bunun yan sanayiiyle resmen 7-8 tane kucuk ara parca fabrikasi geliyor, yan uretici geliyor. butun bunlar is demek, ekonomi demek. yan sanayiinin taleplerini de organize sanayii bolgelerinin sagladigini dusunursek ekonomiye cok buyuk bir katkisi oldugu inkar edilemez.[hline]referanslar :
www.mizzah.com
turkiye.bookturkey.com
Sosyal ağlarda paylaş

Standart falan birilerinin isine geldimi tamam yoksa hikaye, hala pekcok avrupa markasi turkiyedeki taseronlara hazirlatip giysileri ustune kendi markalarini basip satiyorlar , ayni mal turkiyedede satiliyor 1/10 fiyatina.Amerika'nın politik sebeplerle zaman zaman koydugu kotalar ve vergiler yuzunden ihrac yapamiyor tekstilcilerimiz.
Kimse bir marka olarak karsilarina cikmasini istemiyor Turklerin.Ucuza onlara giysi diksinler yeter.Ha tekstile yuklenildi tabi cunku talep vardi , simdi birsuru firma elendikten sonra bile dususe devam ediyor pazar payimiz.Arti sagolsun bizim hukumetimizde deli gibi vergi koyuyor , buda uretim maliyetini arttiriyor tabi , Cin'in ticari alanda disa acilma politikasinin sonucu olarak dev birde rakibimiz oldu artik.
Bir baska sebepte Amerika'nin elinde guney amerika gibi bir kita dolusu ucuz isci var ustelik hemen diplerinde , dogal olarak ordan karsilamayi tercih ediyorlar ihtiyaclarinin cogunu.AB gumruk birligi sayesinde bizi acik bir pazar olarak kullanirken kendi mallari icin , bizi tam uye yapmadiklari icin ureticilerimiz ne maddi desteklerden nede AB'nin diger ulkelerle yaptigi serbest ticaret anlasmalarindan faydalanabiliyor.
Amerikan pazarina ulasmamizin tek yolu Irak ve benzeri konularda verilecek tavizlerle yapilabilecek anlasmalarla belirli sureler icin olabilir.AB'de ise pazari cok fazla arttirmamiz guc , sonucta talep belli ama birsuru ulke , uretici ,marka , standart vs var.[hline]Either kill me or take me as I am, I'll be damned if I ever change

[Bu mesaj Soulless tarafından 17 October 2003 02:16 tarihinde değiştirilmiştir]
Sosyal ağlarda paylaş

kastım okudum hepsini..

Khirsah a +1 lerim..

AB bağlantılı ülkeler arasında geçiş olursa bir alay kro orayı basar...Düşürür ülkeyi..

Kapkaçcılar felam gider burdan..

ağlamak istiyorum ya.. :<[hline]Dream as u never die,live as you can die tomorrow
Always remember;death is only a Begining

Only in My Dreams Now...Curse!
Fear?i dont know what is it?..[Downloadable Avi]
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...