Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

TV'de Kedi Izgara İsyanı

karakedi

Öne çıkan mesajlar

said:
Absolut, 04 November 2003 16:45 tarihinde demiş ki:
Unity cinayet skadalında daha aşağı olan şeyleri de eklemen lazım o zaman. Deri ayakkabın, kol saatinin kayışı, arabanızdaki deri aksesuar, yediğin koyun kuzu vs vs etleri, yolda araba ile giderken çarptığın hayvanlar (bir anlamda senin bunlara çarpmaktansa direksiyonu kırıp kendini feda etmen gerekiyor)
Kısacası uyduruyorsun Unity ama lafını geri alamıyorsun.[hline]Kalplerdeki Kaymak Profocio Web Hosting

[Bu mesaj Absolut tarafından 04 November 2003 16:47 tarihinde değiştirilmiştir]

polemigi cok genisletmemek icin eklemis ama silmistim post etmeden. boyle genisletilmis skalada ben deri giyinmeyen, deri ayakkabi giymeyen, vejetaryen oldugum icin ZATEN kuzu eti degil hicbir eti yemeyen, araba kullanmadigim icin ve bu gune kadar bindigim hicbir arabada bir hayvana carpilmamis oldugu icin o olcute de dahil olmayan, arabam olmadigi icin hic icerisinde deri aksesuarimin olamadigi, saat kullanmadigim icin hicbir sekilde deri kayis da kullanamayan, evinde hicbir mobilyada deri kullanilmadigi icin o skalaya da dahil olmayan insanlar sinifina giriyorum.

eger ben uyduruyorsam sen de salliyorsun ama tukurdugunu yalayamiyorsun.[hline]referanslar :
www.mizzah.com
www.tokaci.com(oscommerce customization)
turkiye.bookturkey.com
aaa bunu unutmusum pek severim: www.bookturkey.com
Sosyal ağlarda paylaş

ben daha once hic et yemedim dedim mi ? sahis 8 yasinda ne bilinc ne irade ne de secme hakkina sahip olabiliyor henuz. mesele yemis olmamak degil, yemiyor olmak.

1997 de ankara emekte zemin kattaki ogrenci evinin soguk ve ruhsuz mutfaginda bir aksam karar aldim ve o gunden bu gune et yemedim, deri urun vesaire de kullanmadim. deri ayakkabi da giymedim.[hline]referanslar :
www.mizzah.com
turkiye.bookturkey.com
Sosyal ağlarda paylaş

Bu arada salladığım şey nedir? Kedi yerim dedim bu mu sallama? Kendi hgayatım için gerekiyorsa kedininkini alırım dedim bu mu sallama?
Kendi yaşamım için bir hayvanı [b]öldürürüm[b] diyorum , sense ben öldürmem ölürüm daha iyi diyorsun.[hline]Kalplerdeki Kaymak Profocio Web Hosting

[Bu mesaj Absolut tarafından 04 November 2003 17:28 tarihinde değiştirilmiştir]
Sosyal ağlarda paylaş

said:
Absolut, 04 November 2003 17:22 tarihinde demiş ki:
Bu arada salladığım şey nedir? Kedi yerim dedim bu mu sallama? Kendi hgayatım için gerekiyorsa kedininkini alırım dedim bu mu sallama?
Kendi yaşamım için bir hayvanı [b]öldürürüm[b] diyorum , sense ben öldürmem ölürüm daha iyi doyrsun.[hline]Kalplerdeki Kaymak Profocio Web Hosting

benim deri saat kayislarim, kuzu eti cevirmelerim, hayvanlara carpan arabalarim salladiklarin.

sen oyle diyorsun, ben de aynen senin benim soyledigimi soyledigin gibi diyorum. belki doysun diye olmeyebilirim ama neticede dogru oldugunu hayatimin bir doneminde kabul etmis ve bunu zorluga raslamadan degistirmemis oldugum icin dogru olan sey dogrultusunda olurum.[hline]referanslar :
www.mizzah.com
turkiye.bookturkey.com
Sosyal ağlarda paylaş

Madem bu kadar detaya giriyoruz bende abartıyım. Toplu taşıma araçları kullanıyor musun? Evet ise bence cevap yazma. Çünkü seni bir yerden bir yere ulaştırırken hayvanları öldürebileceğini bildiğin bir araca biniyor olamazsın herhalde. Otobüsler kedi köpek kuş eziyor, Metroda zavallı fareleri eziyor, şehirler arası yolculuk zaten tam katliasm sana göre ve uçaklardan bahsetmeye gerek yok zaten dünyayı kirletip birçok hayvanın ölümüne sebeb oluyorlar. Sen detay dedin ben yazdım. :)

Kısacası ben doğru bulmuyorum demen yeterli kedi öldürmeyi ama öldürenlere laf etmeye hakkın yok.

Birde hayvanlara olan ilgin acaba böcekler içinde var mı diye merak ettim.[hline]Kalplerdeki Kaymak Profocio Web Hosting
Sosyal ağlarda paylaş

yaw unity sen safi polemikten ibaretsin. Hayvanları severim, onlara acı çektirmem eziyet çektirmem ama bir
insan yaşamı>hayvan hayatı

yuh yani... benim açımdan tartışma bitmiştir. Karşı taraf at gözlüğü takmış ise benim yapabileceğim bir şey kalmamıştır. Sana otçul, modern, humanist hayatında başarılar diler, deri koltuğumda gerinerek kuzu şişimi yemeğe devam ederim.

emekte nerde oturuyodun eğer benim alt katımdaki öğrenciysen çok gülücem :)[hline]rtc
Sosyal ağlarda paylaş

said:
Absolut, 04 November 2003 17:34 tarihinde demiş ki:
Madem bu kadar detaya giriyoruz bende abartıyım. Toplu taşıma araçları kullanıyor musun? Evet ise bence cevap yazma. Çünkü seni bir yerden bir yere ulaştırırken hayvanları öldürebileceğini bildiğin bir araca biniyor olamazsın herhalde. Otobüsler kedi köpek kuş eziyor, Metroda zavallı fareleri eziyor, şehirler arası yolculuk zaten tam katliasm sana göre ve uçaklardan bahsetmeye gerek yok zaten dünyayı kirletip birçok hayvanın ölümüne sebeb oluyorlar. Sen detay dedin ben yazdım. :)

Kısacası ben doğru bulmuyorum demen yeterli kedi öldürmeyi ama öldürenlere laf etmeye hakkın yok.

Birde hayvanlara olan ilgin acaba böcekler içinde var mı diye merak ettim.[hline]Kalplerdeki Kaymak Profocio Web Hosting

ben sana artik maddiyattan elimi etegimi cektim, arsa eriyorum dedim mi ? benim de falsolarim var. evet toplu tasima araclarini kullaniyorum. ben de skalada orada takiliyorum iste. eger insan hayati > hayvan hayati diye skala ortaya koyuyorsa bir insan, ben de o skalada daha da asagida kaliyorsam o zaman benim uzerimde kalan adama laf ederim.

bocekler icin de var evet. mumkun mertebe bu evde bocek olmez, teknik yontemlerle disari sutlanir.[hline]referanslar :
www.mizzah.com
turkiye.bookturkey.com
Sosyal ağlarda paylaş

said:
SM0KE, 04 November 2003 17:50 tarihinde demiş ki:
yaw unity sen safi polemikten ibaretsin. Hayvanları severim, onlara acı çektirmem eziyet çektirmem ama bir
insan yaşamı>hayvan hayatı

yuh yani... benim açımdan tartışma bitmiştir. Karşı taraf at gözlüğü takmış ise benim yapabileceğim bir şey kalmamıştır. Sana otçul, modern, humanist hayatında başarılar diler, deri koltuğumda gerinerek kuzu şişimi yemeğe devam ederim.

emekte nerde oturuyodun eğer benim alt katımdaki öğrenciysen çok gülücem :)[hline]rtc

bitmisse tartisma abi o zaman. at gozlugunu de al yanina oyle git.[hline]referanslar :
www.mizzah.com
turkiye.bookturkey.com
Sosyal ağlarda paylaş

ortam feci gerginleşmiş,ama unity şu son "at gözlüğü"yorumu gerçekten gereklimiydi,biraz alttan alalım,bu rada unity'ye katılmıyorum onu belirtim,o kediyi (o duruma düşersem) yemekle köfte ekmek yemek arasında fark göremiyorum pek,kedinin yaşam hakkı varda dananın,kuzunun yokmu?[hline]tık!
Signature in dire need of overhaul.Contact management to learn how you can affordably advertise at the bottom of all my posts!
Act now!

Sosyal ağlarda paylaş

dogmet gergin bi durum olmadigi gibi ben demedim at gozlugu olayini bak alintinin icine smoke bahsetmis at gozlugunden ben al onu da gotur dedim.

daha once de belirttigim gibi hicbir sekilde et yemem. yanliz dun yumurta yedim, yerden 30 cm havada ucarken bugun baktim 24 cmye inmisim. artik ne yapalim o kadar da olur. ilerde onun da caresini bulurum.

[hline]referanslar :
www.mizzah.com
turkiye.bookturkey.com

[Bu mesaj unity100 tarafından 04 November 2003 21:06 tarihinde değiştirilmiştir]
Sosyal ağlarda paylaş

unity eski threadlarını okudum biraz. Hayvan sever olduğun her halinden belli ve olaya bakış açını daha iyi anladım.Ama yinede aradaki ince sınırı kestiremiyorsun. Burda kimse hayvan düşmanı değil yada o adamın kediyi yemesini tastiklemiyor ancak bir insan hayatı söz konusu olursa bence hernekadar hayvan sever olunursa olunsun bunu bir kenara bırakamak gerekiyor. Tinerci örneğinden yola çıkacak olursak, Bir yakınının yada annenin üzerine saldıran bir sokak köpeğini sadece izlemeklemi yetinirsin? Cevabın elbetteki hayır olacaktır. İşte bu ada olayında da dolaylı dahi olsa buna benzer bir durum söz konusu. Bu sefer adamın kendi hayatı söz konusu. Gerçi hiçbimiz detaylı bilgiye sahip değiliz ortam konusunda. Herkez kendi kafasında birşeyler kurdu ama yinede hindistan cevizleriyle dolu bir adada da bunu yaptığınıda sanmıyorum doğrusu.
Sosyal ağlarda paylaş

said:
Twilight, 04 November 2003 22:47 tarihinde demiş ki:
unity eski threadlarını okudum biraz. Hayvan sever olduğun her halinden belli ve olaya bakış açını daha iyi anladım.Ama yinede aradaki ince sınırı kestiremiyorsun. Burda kimse hayvan düşmanı değil yada o adamın kediyi yemesini tastiklemiyor ancak bir insan hayatı söz konusu olursa bence hernekadar hayvan sever olunursa olunsun bunu bir kenara bırakamak gerekiyor. Tinerci örneğinden yola çıkacak olursak, Bir yakınının yada annenin üzerine saldıran bir sokak köpeğini sadece izlemeklemi yetinirsin? Cevabın elbetteki hayır olacaktır. İşte bu ada olayında da dolaylı dahi olsa buna benzer bir durum söz konusu. Bu sefer adamın kendi hayatı söz konusu. Gerçi hiçbimiz detaylı bilgiye sahip değiliz ortam konusunda. Herkez kendi kafasında birşeyler kurdu ama yinede hindistan cevizleriyle dolu bir adada da bunu yaptığınıda sanmıyorum doğrusu.

hindistan cevizlerinin dahi olmadigi tropik bir adaya giden adam da ac kalip gebermek uzere gitmistir be abi ?

dedigim gibi ben bir skala mevzusu acisindan ele aldim olayi, dedim iste her insan degisik sekilde davranir ve bunlar onlarin asil ozlerinin, kisiliksel niteliklerinin en zihinsel ogretilerden arinmis sekilde ortaya cikmasidir, bu adamin ozu de boyleymis.[hline]referanslar :
www.mizzah.com
turkiye.bookturkey.com
Sosyal ağlarda paylaş

said:
Absolut, 04 November 2003 10:26 tarihinde demiş ki:
Ya suçlu falan yok. En doğal kanundur bu acıkırsan bişeyler tersin bu kadar basit. Adam acıkmış ve yiyecek tek şeyde kediymiş.

suçlu var hem adam hemde o yarışmayı duzenleyenler

tartışma çok karışmış o yuzden beni ilgilendirmeyen kısımlarına girmiyorum

eger gerçekten bi adada mahsur kalıpta evcil kedi yediyse birisi umrumda diil

ama boyle gelipte sırf bi ödül ugruna binlerce kişinin izledigi bi programda evcil bi kediyi yerse gebersin daha iyi hatta imkanım olsa bende gebertebilirdim oyle birini

ayrıca mumkunse o yarışmayı duzenleyen heriflerinde gebermesini gormek isterdim

said:
arcane, 30 October 2003 16:57 tarihinde demiş ki:
aptal tv yarışması ile gerçekten ıssız adada mahsur kalmış insanların durumunu bir tutmayın şurada komik oluyor..
[hline]Bir çöpümüz var diye heryerin çöp kokmasına karşıyım ben...
Sosyal ağlarda paylaş

abso sen şuna cevap verirsen sevinirim

bir ödül için bunu yaparmıydın?

yani gerçekten ıssız ada da kaldıgın ve hiç bir şekilde istedigin anda kurtulmak gibi bir şansın olmadıgı için diil

sadece yarışmadaki bi ödül için (ödülleri neyse acep)[hline]Bir çöpümüz var diye heryerin çöp kokmasına karşıyım ben...
Sosyal ağlarda paylaş

olta molta alamıyorlarmıymış yanlarına
balık tutup yesin adam
ayrıca kediyi yemeye mecbur değilki adam
sonuçta bu bi yarışma
kediyi yiyeceğine yarışmayı terkedebilirdi
mecbur değildi yani
hadi gerçekten ıssız bi adaya düşüpte aç kalsa
yiyecek hiç bişey bulamayıp evcil bi kediyi yese neyse(ki evcil kedinin adada ne işi var o da meçhul)

[Bu mesaj EagleEye tarafından 07 November 2003 19:48 tarihinde değiştirilmiştir]
Sosyal ağlarda paylaş

Ben öyle bir adada kalsam.Kediyi yemezdim yarışmayı terkederdim yada başka birşey avlardım ot yerdim balık avlamayı denerdim.

Ben kediyi öldüremem çünkü sorun orda.
Yiyemezdim yani.Gider otluk yerdim daha iyi.Yada yengeç bulur onu yerdim.

Kara hayvanlarını öldüremiyorum ben.Öldüremem yani.Kıyamam hele hele kedi.Anaokuluna başlamadan önce bile kedi vardı evde.Sonra kedi sahibi oldum vs vs.

Kediye hiçbirşekilde kıyamam ben oturur severim beraber ot yeriz.Yada yengeç avlarım yani en mantıklısı yok mu dal falan?Tutsun ufak kum altındaki balıkları öldürsün onları yesin.

Kedi yenir mi ya?Yazık ya valla yazık.[hline]"Here is wisdom. Let him hath understanding count the number of the beast: for it is the number of a man; and his number is 666."
Book of Revelation Chapter 13 Verse 18

Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...