Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

EyeToy (Playstation 2) - Donanım


Eternal

Öne çıkan mesajlar

Geleceğin eğlencesine günümüz penceresinden bakmak bu olsa gerek. Geçen yıl E3'te duyurulan ve Sony tarafından geliştirilen EyeToy: Play sistemi bize interaktif eğlencenin kapılarını ardına kadar açıyor! Artık herkes oyun oynayabilecek!( Konsol düşmanı babalar bile:)

SCEE'den Dr.Richard Marks bir PS2'ye webcam takıp neler yapabileceğini araştırırken, fikri benimseyen Sony kısa sürede bu interaktif eğlenceyi oturma odamıza getirdi. Özellikle karışık oyun kontrollerinden çekinen, öyle her kallavi oyunu oynayamayan küçükleri ekran başına kilitleyecek sistem, sınırları zorluyor.

EyeToy'u ilk aldığımda arkadaşlarımın 'hımm bu ne be', 'aç hele içinden ne çıkacak' homurtuları arasında oyunu ve webcam'i kutusundan çıkarıp PS2'mize bağladık. İlk ekran görüntüsüyle adeta şok geçirdik. Vücut hareketlerimizi algılayan ve ona göre seçilebilen menüler. Hemen tutorial bölümüne kısa bir giriş yaptık. Yaşlı bir adamın bize EyeToy'u nasıl kullanacağımızı anlatması hepimizi kopardı. Kullanım oldukça basit olduğundan tereddütsüz oyuna daldık.

EyeToy, kurulumu ve kullanımı oldukça basit bir sistem. Televizyonun üzerine ortaya gelecek şekilde konumlandırdığınız webcam'i ekranda belirtilen açıya göre ayarlıyorsunuz. Yalnız dikkat etmeniz gereken birkaç şey var. Odada yeterli ışığın bulunması ve kameradan iki metre ilerde olmalısınız. Gerisi çocuk oyuncağı, ekrana görüntünüz geliyor ve el sallamak kaydıyla menüler arasında özgürce dolaşabiliyorsunuz.

Listede bizi bekleyen tam 12 farklı oyun bulunuyor. Oyuna başlamadan fotoğraf çekme kısmı var. Sizler mutlu, kızgın ve salak pozlar verip profilinizi yaratıyorsunuz.

Sistemin çalışma mantığı...

EyeToy basitçe üzerinde hareket algılayıcısı ve mikrofonu olan bir Webcam. Oyuncunun pozisyonu ekran üzerinde belirleniyor ve yaptıklarınıza göre sizi algılayabiliyor. Aslında konsollarda kullanılan Joystick'lerden çok daha basit bir sistem, ancak sonuçları inanılmaz.

Kaynak : Merlinin Kazanı Online Oyun Dergisi[hline][b]Hayat ne boşvericek kadar kısa
Ne de önemsicek kadar uzundur..
[b]
Link to comment
Sosyal ağlarda paylaş

Fransada 1 oyun fiyatına satıyolardı bunu fakat daha çok güzel animasyonları olmadığı için boşuna almadım...Hepsi çocuklara yönelikti..
Ben onun yerine Desert eagle aldım , bence çok daha kullanışlı ve resident evil dead aim'i onunla bitirdim , tavsiye ederim çok kullanışlı...

Ayrıca bence gene tüm ps2 donanımlarınızı yurt dışından alın , özellikle avrupadan..Hatta ps2 orginal oyun alıcaksanız türkiye ile fiyatlar yarı yarıya haberiniz olsun..[hline]*!Direct Drive*
Link to comment
Sosyal ağlarda paylaş

×
×
  • Yeni Oluştur...