Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Hersey Paramı?

Llama

Öne çıkan mesajlar

Isten atılalı 5 gun oldu ve hala bostayım ceptekı parada bıttı aıledende para almıyoruz(ıstıyemıyoruz) bu sebeplede yapcak bırsey bulamıyoruz kezmeye kalksan para ısmek ıstesen para vs vs hersey para yahu bugun kızla bulustuk cebımde 500 bınlıra var kıza soyledım para kız dedı ben verırım herseyı yanında kendımı yanlız hıssettım bır anda(dunyada) ne yapcagımı sasrıdım o kadar kotu oldukkı off off benım agzımdan ıs bulmam dedıgım cıkmamıstım ama bu sefer ıctenlıke soyluyorum kı acıl ıs bulmam lazım[hline]Llama'nın annesi:İnsanı tanımak için;yiyip iççen,alışveriş yapcan,o kimse ile çalışcan...
Absolut, 30 October 2003 17:54 tarihinde demiş ki:
HANCI ŞARAP GETİRRRRRRR, SERVİSİ KIZINNNN YAPSIN HOHOHOOO
Güzel olur hakkaten.
Sosyal ağlarda paylaş

İşte ne kadar kabul etmek istemesekte bonecim ne yazıkki böle bu. hakkaten bende düşününce niye ben ödiyimki diyorum ama her seferinde kendimi kızın çıkardığı parayı ona geri verirken,aa olmaz senin paran geçmez burda derken buluyorum:)
Yani burda Çok değerli Emaleth in yorumlarını bekniyoruz acaba biz türk erkekleri çokmu kekiz:)
bone imzana hasta oluyorum her geçen gün o da ayrı. daha biraz daha uzatsana ..imzanı yani :)
[hline]
...Me
DiMarziolu Strat Squier satılıktır.
* Bu sayfadaki içerik, yazanların kişisel görüşlerini belirtmektedir. paticik.com burada yazılı olanlar hakkında hiçbir yasal sorumluluk kabul etmemektedir.

[Bu mesaj Numb tarafından 01 November 2003 02:42 tarihinde değiştirilmiştir]

[Bu mesaj Numb tarafından 01 November 2003 02:43 tarihinde değiştirilmiştir]
Sosyal ağlarda paylaş

iki taraf da öğrenciyse erkek tarafının yaptığı dingilliğin önde gideni oluyor. bir taraf kazanıyor, bir taraf "diğerleri" kapsamına giriyorsa kazanan öder pek tabii.
iki taraf da kazanıyorsa genelde erkek öder heralde.
amma ve lakin buradakilerin çoğu öğrenci olduğu için söylemeliyim ki, kızın parası olduğu halde ödeyip duruyorsanız ambellik yapıyorsunuzdur.
Sosyal ağlarda paylaş

said:
BombaciMulayim, 01 November 2003 02:47 tarihinde demiş ki:
ambellik
tam kelime anlamı ne oluyor bunun , ilk defa duydum da

herşey para demektir pek tabikide , ama kız arkadaşınınan bi yere gittiğinde hesabı ödemenin bunna ne alakası war anlamadım. warsa sen ödersin yoksa o öder falan bilemedin beraber ödersiniz , ha kız arkadaşında eşşek gibi hep sana bakıyosa kafayı atıp "sittir git ulan" demekte farzdır tabiki.
Sosyal ağlarda paylaş

öncelikle işsiz kalmana çok üzüldüm. bu zamanda zor. aynı şeyin gelecek hafta benim başıma gelme olasılığı ve bundan önce çok defalar bunu yaşamış biri olarak seni anlayabiliyorum.

işin en kötü yanı nedir biliyor musunuz? kazandığınız paradan zorunlu giderler dedikleri ( kira, faturalar, mutfak gideri, temizlik gideri, kışın ısınma gideri... neyse işte) çıkardığınızda elinizde koca bir hiç kalıyor. sevgilinle parasız yapabileceğin en iyi ortak aktivite olan sevişme bile yürümüyor =] hayır bir de anlamadığım nokta var ki; ulan sen normal ücretli (neresi normalse) bir çalışan olarak sinema, tiyatro, konser hede... neyse işte o sosyal aktivitelerin, keyif aldığın ilgi alanlarına ayıracak para bulamadığında neyine yaşıyosun ki. sanki bunlar insanın zorunlu giderleri değil, çünkü insan bir makine!

ya ben 7 senedir ( sezonluk ya da tüm yıl artık ne tutturabilirsek) çalışan bir adamım. sırf çalmadığım için sürünüyorum şu an. peder bey ev kiramı vermese ayda bir bile olsa şöyle kafama göre keyifli bir gün geçiremeyecem.

ulan ölecez be, kazık atmıyoruz bu dünyaya. insanı insanlıktan çıkarıyorlar ve sana bunu öyle bir empoze ediyorlar ki yine de işin olduğu için allaha şükredip, eğ başını al maaşını modunda dolaştırıyorlar insanları. hayır kendi adıma yine de benden daha kötü durumda yaşamaya zorlanan insanlar var eyvallah. ama fakir ile az fakir arasında, birileri zenginken, pek de fark yok.

ha şu kız arkadaşın ödemesi durumuna gelirsek. yahu zati ortaklaşa bir şeyler yapıyosunuz. ödesin abi kimde varsa, kim hızlı davranırsa, hatta tercihen kız ödesin =P

ama bu durumun biraz farklı bir yorumu var. bence bu biz erkeklerin egemen olma dürtüsünden kaynaklanıyor. parayı veriyoruz ya tamam, artık istediğimiz şeyi yaptırmaya hakkımız var. sonuç olarak günümüz türkiyesinde insanın parasının olması pratikte onu güçlü yapıyor. sen de belki de ilkel bir güdüyle kız üzerinde bir çeşit baskı aracı olarak görüyorsun bu gücü. yani parayı sen verdin mi, orada artık senin borun öter.

yalnız şunu da gözden kaçırmamalıyız ey erkek arkadaşlar. bu para verme işini abarttığımız anda artık paranın gücü hatun kişiye geçecektir. sen sadece "parayı veren" olursun =P amman dikkat!
Sosyal ağlarda paylaş

Bunun tek nedeni Turkiye !!! Turkiye'de her$ey zenginlerin kazanması icin tasarlanmı$ ... sanki Turkiye bir web sitesi ve zenginler de onu hack etmi$ gibi bir olay... Onnar ne kadar zenginle$irse biz o kadar fakirle$iyoruz... Onu bırakın $u anda Turkiye'de Universite oku okuma bisey yapamıyorsun.. Lise oku okuma bi$i yapamıyorsun... Msl benim babam bi ara kitap toplardı tamir ederdi kıt kanaat gecinirdik... kitabın en normal boyutlusunu 7 milyona tamir ederdi... Gecen gun web de dolanırken ingiltereli bi mucellit sitesi gordum adam en kucuk kitabı 80 pound'a yapıyor ve dumur oldum ... Kısacası soylemek istediim TURKIYE'de yaptıgın deger verdiin is ne kadar onemli ve zor olsa da her zmn fakir kalıyorsun ... Bunun nedeni nedir ki ?[hline]
Sosyal ağlarda paylaş

ya nasıl anlatıcam kı
abı sade sorun kızla dolasmak degıl kızın odamesı dedegıl abı hıcbır sey yapamıyorsun kı para olmayınca[hline]Llama'nın annesi:İnsanı tanımak için;yiyip iççen,alışveriş yapcan,o kimse ile çalışcan...
Absolut, 30 October 2003 17:54 tarihinde demiş ki:
HANCI ŞARAP GETİRRRRRRR, SERVİSİ KIZINNNN YAPSIN HOHOHOOO
Güzel olur hakkaten.
Sosyal ağlarda paylaş

evet hocam üzgünüm ama gerçek bu herşey para. Parasız birşey oluyormu. Para maneviyatı bile bozdu. Kaç kişi birbirini gerçek dostluk için seviyor. Parmakla sayalımmı ? Kız arkına para ödetmeme konusuna gelince ;

Olum Kerizlik Yapma Herşey Alman Usulü :)[hline]Kibir En Sevdiğim Günahtır....
Othranx, 28 October 2003 17:45 tarihinde demiş ki: Helikopter Nasıl Uçar ?
Sosyal ağlarda paylaş

1) bazi kizlar vardi ben ogrenciyken, resmen sevgilisi varken para biriktirirlerdi, herseyi zavalli cocuga yikarlardi, bu ayiptir, kendisinde varken paylasmayan insandan hayir gelmez zaten
2) alman usulu olayi: cok buyuk bir yalandir ve de son derece cirkin gozukur, yani kasanin onunde, simdi sen bana iki milyon ver, hah ben de simdi bes milyon vereyim sana gibi bi cirkinlige donusur, uzak durunuz
3) en guzeli, mesela biri yemegi oder, dieri, bari ya da sinemayi, ya da bi gun birisi, baska bigun dieri vs seklinde yapmaktir, ama bunu da eveeet dun ben odedim bugun sira sende ye cevirmemek lazim
4) herkesin donem donem parasal sikintilari olur, o zamanlarda karsikine destek olunmalidir, yani sosyal yasamin surmesi acisindan, yani erkegin parai yoksa o donem icin hic mi gezmeye gidilmicek
5) amaaa, devamli olarak cebinde parasi olmayan bi adamla olmaz (yani lise yillarini kastediyorum tabi, cunku herkes ailesinde besleniyo o yillarda), ileriki yillarda kimin eli daha bolsa agirlikli olarak o oder kimse de rahatsizlik duymaz
6) hersey olmasa da para cok sey demektir, cunkupara olmadan hayatin keyfi cikmaz, butun zevkler icin odemeniz gereken bi bedel vardir
Sosyal ağlarda paylaş

said:
edi, 01 November 2003 18:32 tarihinde demiş ki:
6) hersey olmasa da para cok sey demektir, cunkupara olmadan hayatin keyfi cikmaz, butun zevkler icin odemeniz gereken bi bedel vardir

Malasef
+1...
Ahh hayat bkadar kolay olmasa ne guzel olur,
Yani herseyin basi para olmasa,[hline]unity100, 01 November 2003 18:20 tarihinde demiş ki:
Cikmamis jedilerden hirsiz, cikmasin,
Siyah bir buzdolabi, bir de cuce cikmis daha ne ciksin,
Tonla zibidi velet isikli cubuk acmasin,
Evrendir burasi, disneyland degil

turk frp yazarlarinin birle$tigi dunya
Hic bitmeyen Efsaneler (burasi)
Grim Fandango Turkish Fan Club
Kilicim ve ben ve kullanim
Sosyal ağlarda paylaş

said:
DoGMeaT, 01 November 2003 12:09 tarihinde demiş ki:
valla sınıftaki kızlarla geiklerken sormuştum para önemlimi diye,o kadar değil ama parasız biriyle birlikte olma fikri çok itici geliyor demişlerdi[hline]tık!
Signature in dire need of overhaul.Contact management to learn how you can affordably advertise at the bottom of all my posts!
Act now!

Tamam para da önemli ama bu kızların insanlıktan bir haber olduğunu düşünüyorum. Bence herşey benim için para diyen bi kız dünyalar güzeli bile olsa bakmam.

said:
-coLdwind-, 01 November 2003 12:17 tarihinde demiş ki:
herşey olmasa bile çoğu şey para malesef.[hline].::Azmodai::. (4:28 PM) :
ama oyle degilmi abi? allah icin soyle :) sevimli degilmiydim?

Evet paralı olmıyanlarda hava-nefesalmak.[hline]Tek bir Desen, ikiye ayrılmış
Kırıldığı için daha da güçlü
- Marit
-------------------------
Son Başlangıçtır!
------------
Sosyal ağlarda paylaş

Türkiyede paran varsa rahatsın..
Yoksa rezilsin..
Paran varsa hayatını yaşarsın,
yoksa robotsun..

Artık bu ülkede maaş alarak kimse bi yere gelemio..
Kimin aldığı 3-5 kuruş maaş yetioki?
Artık üniversite bitirmiş olmak deil,
Üniversite bitirip, bişeyleri becerebilio olmak önemli..

Allaha şükür maddi sıkıntı çekmediğim için pek anlayamam sizi..
(ki daha bi öğrenciyim.. Yani baba parası herşey..)

Ama dediğim gibi artık bu ülkede maaşla geçinmek gerçekten zor..

0 dan bi yere gelmek imkansız hale getirildi nerdeyse burda, Elinizde para yokken ne kazanabiliyosunuz, nede kazanmak için bi yatırım yapabiliosunuz.
Yani 0 a indiğiniz anda bitiosunuz gibi bişey.

Açık olmak gerekirse ben hayata 0 dan başlamıycağım için rahatım, benim elimde bi iş imkanı olucak, hiç olmadı sermaye olucak.. ama tabiki adam gibi kullanıp kullanamamak gene benim elimde o ayrı mesele..

Ama elinizde para yoksa ne bi iş kurabiliosunuz, nede bi yerde tüm zmn+emeğinizi harcayıp kazandığınız paradan bi iş kurmak için para biriktirebiliosunuz..

Ne akıl, ne zeka ne okumak hiç bişeyin paranız yokken anlamı kalmadı artık burda.. Çarklar çok yavaş ilerlio daha dorusu..
0 dan +x e gelmek +x den +2x e gelmekten chok daha zor..

Genede, hep özlemi duyulan Amerikada veya ne blm ingilterede vs vs.. yaşamaktansa türkiyeyi bin kere tercih ederim....
Sosyal ağlarda paylaş

evet işte bu yüzdende bu ülke kalkınmıyor.
Üçkaatçıları, hortumcuları , dolandırıcıları saymak bile istemiyorum ![hline]Tek bir Desen, ikiye ayrılmış
- Marit
Son Başlangıçtır!
------------
Sosyal ağlarda paylaş

Akilli adama her zaman is bulunur. her zaman akilliysan durumu çözersin. zaten su dünyada 2 tane güzel olay var. ya akilli ve cin gibi bir erkek olacak, ya da sölee super bir kiz olacaksin.
bu arada, iyi yetismis bir insani her sirket kendisinde görmek ister. simdi cumhuriyet lisesinden kalkip da(mesela) bogazici'ni bitirirsen ve ne bir spor yapiyorsan ne de bir ugrasin yoksa seni kim ister ki? senden 10 binlerce var türkiye'de.
ama iyi bir liseyi bitirmissen, bir sporla ugrasiyorsan, piano çaliyorsan, resimle ugrasiyorsan, iyi notlarla iyi bir üniversite bitirdiysen kim istemez ki seni?
ha ama her sey para mi?
degil.[hline]Nukem_Verite, 07 September 2003 21:38 tarihinde demiş ki: (bana)
hayatında basket izlememiş adamlarla tartıştığım şeye bak ya[/b]
Sosyal ağlarda paylaş

said:
-Melancholy-, 01 November 2003 21:06 tarihinde demiş ki:
Akilli adama her zaman is bulunur. .[hline]Nukem_Verite, 07 September 2003 21:38 tarihinde demiş ki: (bana)
hayatında basket izlememiş adamlarla tartıştığım şeye bak ya[/b]

Bu dediğine epeyce güldüm bilmeden konuşmussun çünkü günümüz Türkiyesinde hiç de öyle değil.

Ama kız konusunda haklısın Süper bi hatun oldunmuda kötü yolda hayatını çok rahat kazanırsın.[hline]Tek bir Desen, ikiye ayrılmış
- Marit
Son Başlangıçtır!
------------
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...