Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Madden 2004 kontroller sorunsalı


MrLevie

Öne çıkan mesajlar

abi oyun futbol gibi değilki kontroleri benzer olsun.

şimdi zamanım yok ama kısaca açıklayayım.

kullanılan tuşlar.

Q-W-E-R-T
A-S-D-F-G

önceliikle oyun ilk başladığında coin toss yapılıyor orda kazanırsan ilk D ile recieve olayını seç bu senin oyuna offence takımıyla başlıyacağını belirtir.kaybedersen ekranın bi köşesine rüzgarı gösteren yuvarlak bi şekil olacak.orda rüzgarı arkana almanı sağlayan kaleyi seç.

sonra çıkan ekrandaki oyunlardan S-D-F tuşlarından biriyle bi oyun seç.

eğer kick yapıyosan(takımın sahaya çizgi şklinde dizilmişse) sol alt köşedekiyuvarlak vurma gücünü gösterir.D tuşuna bir kere bastıktan sonra tekrar D tuşu ile en yüksek(son) noktada yakalamaya çalışıyosun.

eğer kick return yapıyosan(takımın sahaya genişce dizilmişse) topu yakaladıktan sonra aşağıda anlatacağım gibi rakip takımdan kaçarak gidebildiğin kadar ileri gitmeye çalışıyosun.(başlangıç için en iyi yolu D'ye basılı tutarak dümdüz ileri gitmektir.)

offence takımındayken (top sendeyken) 24 saniye içinde(gerçi huddle süresi değişebilir.ama şimdi o durumu açıklamayayım) topu oyna sokmak zorundasın.bu yüzden gelen ekran içinde önce formasyonu D tuşuyla sonra S-D-F tuşlarından biriyle oyunu seçiyosun(unutma çabuk ol). oyunu başlatmak için oyuncular yerleşmeye gittiğinde G tuşuna basarsan kamera yükselir ve bazı oyuncuların önlerinde oklar ve üzerlerinde harfler belirir.bu oklar oyuncuarın hangi yönlere koşacağını ,harflerde hangi tuş basılınca hangi oyuncuya atılacağını belirtir(yine çabuk ol unutma 20 saniyen var.). bundan sonra F ile top almak için eğilmiş olan ortadaki oyuncuyu bağırtırsın.buna fake çıkış denir.karşı takımı şaşırtmak için yapılır. D ile asıl çıkış verilir.topu aldıktan sonra "geri" tuşuna basarak bir iki adım geri atki adamların seni koruyabilsin.bunada drop-back denir.ondan sonra S-D-F-W-R tuşlarından birine basarak topu oyuncuya atarsın.bu arada amerikan futbolunun asıl amacı 4 hakta 10 yard'ı geçmektir.bu oyunda kalın bi sarı çizgi ile gösterilir. sen 4 hakta sarı çizgiyi geçmeye çalışıyosun.

bu arada bazı seçtiğin oyunlar koşu oyularıdır.yani QB (bu ilk topu alan oyuncu oluyo) ileri uzun pas atmaz ama arkasındaki adamlara ve yanlara kısa paslar atar veya elden verir.top elinde olan oyunu için 2-3 saniye içinde düşürleceğinden koşu oynlarını seçme derim başlangıç için.o yüzden oyun seçerken içinde sarı ve turuncu oklar olan oyunları seç.genelde uzun oklar olanları seç.başlangıç için çoğunluka kenardaki oyunculara(genellikle S F) pas at.

QB hariç ,top elinde olan oyuncuların kontrolleri ise(pas almış ve pası tutmuş oyuncular) D daha hızlı koşmalarını sağlar. F reverse yapar. E zıplar. W sola bir adım paralel kaçar.R sağa bir adım paralel kacar.S ileri uçarak yere atlar.topu eline aldığında bu tuş kombinasyonlarıyla rakip takım oyuncularından kaçacaksın.başlarda pek başarılı olamıyabilirsin. normal, yılma.

defence için oyun seçme bölümünde S tuşuna bas.bilgisayar(aslında bay madden) senin için o durumdaki en iyi oyun ve formasyonu gösterir.yanıp sönen oyunun tuşuna bas.sonrasını izle fazla kasma.çok karışık geniş zamanda yazarım.[hline]Mazhar Alanson-Cem Yılmaz:
Bir zamanlar fırtınalar estirirdim
Link to comment
Sosyal ağlarda paylaş

×
×
  • Yeni Oluştur...