Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Karazhan Son boss yardım

maxrep

Öne çıkan mesajlar

Selamlar. Dün ilk defa karazhan son boss olan Kemikli ateş saçan bir ejderha ile karşılaştım..

Buradaki taktiği şöyle anlattı arkadaşlar:

Duvara sırtımı veriyorum.
Zelzele olduğundan Bersek Rage açıyorum. (fear immue)
Sonra defansiv stance,
.
3 defa denedik her seferinde öldük.
--
Neler yapmalı . bunu haricinde bir şey yoksa demek benim gear im hala yeterli değil :(

T4 head, T4 Hands,
epic feet, epic trinket.

3711 shield
2.1 speed one hand,
diğerleri 5m lik.
Sosyal ağlarda paylaş

Önce kimler ölüyor?

Hep ilk sen ölüyorsan ya itemin eksiktir yada crush falan yiyorsan shild block kaçırıyor olabilirsin. (5 saniyede bir kullan.)

Yada healerlar yetişemiyodur. Yerde çıkan aoe demage veren alandan kaçıcaz derken sana heal atamıyolardır.

Ama ilk sen ölmüyosanda grup yavaş yavaş eriyosa onun senle alakası yok. Doğru yerlerde durmuyor olabilirler. Veya addler geldiğinde aoe yapmakta büyük hata, tek tek kesmek gerek onları.
Sosyal ağlarda paylaş

nightbane den bahsediyorsun sanırım.daha çok healer based bir fight, sen yapman gereken şeyi(berserker rage) yapıyorsun zaten anladığım kadarı ile.Çok çeşitli taktiği olmayan bir boss, wipe yemeniz raidin gearı ile alakalı olabilir.Püf nokta olarak raiddeki herkesin video options menüsünden spell detiali mediuma getirmesini önerebilirim(adını unuttum, şu yerde çıkan alevler görünmüyor lowda).
Sosyal ağlarda paylaş

Yere inerken çok sağlam vurur. Havadayken tam inmesine 1-2 saniye kala bloodrage aç. Bu genelde agroyu sana çevirir. Kazandığın rage ile hemen shild block aç buda inişte crush yemeni engeller.

Mümkünse shildine "4000 damage absorb" taşından kullan. İnişi atlattıktan sonra büyük ihtimalle ölmessin. Çünkü fear yemiyorsan normal damage'i princeden çokta abartı fazla değil.
Sosyal ağlarda paylaş

dunya kadar sey var keske tam sorunu yazsaydın ...

1. gear yetmiyoe olabilir sadece 2 T4 + 2 epic item yeterli olamayabiliyor.

2. Dps in aggro calmadıgını senin normal karsısında dururken yatmadıgını farzedelim, eger yatıyorsan kuvvetli ihtimal hit+cleave i aynı anda yedigin yatıyorsundur, eger yatıyorsan Gear up önce sonra daha ciddi denersiniz

3. eger fear da yatıyorsan kuvvetli ihtimal healerların 30+ 40- yard aralıgında degil fear yiyolar seninde gear o arayı gecemedigi icin yatıyosun, healerlar 35 yard gibi bi mesafede fear yemeden durmalı

4. raid healerları 2 grupta olmalı ki o alltan cıkan scorhing earth (voşd zone un fire gibi gorunen melee damage veren seysi) 1 grup helaerlarına geldigi zaman MT uzerindeki heal kesilmemeli

5. Flying phasede mumkunse Drood OT eger yoksa mecburen MT 1 target sececek ona focus fire dalacaksınız (iskeletlerden) kesşnlikle frostnova haric AOE kullanılmayacak yoksa dps leriniz yatar, butun iskeletler spawn oldugu zaman thunderclap demo shout bir targetin yarının altına dustugunde sen digerine donecen dps öncekini bitirip yeni targete assist edecek

6. flying phase in son 10 sn gibi ya hunteriniz olacak MT ye MD yapacak yada Nightbane bazen platforma fazlaca yaklasır o ara threat build edebilirsin

7. Nightbane iner inmez buyuk ihtimal cleave vurur eger yanında cloth wearer varsa (mage/pri etc) muhtemelen yatarlar o yuzden 3-5 sn kala herkesin MT nin alanını bosaltması lazım,

8. Flying Phase de 1 helaer bi debuff var ismini hatılayamadım onu dispelleyecek, digerleride MT/raid heal

9. Kimse olmeyecek fightta yoksa gearla alakalı olarak wipe a gider, 7-8 kişi ile kesmek resmen işkence oluyo 9 bile zamanı arttırıyo 10 kişilik raid oldugu icin, eger cok gear up lı bir raid degilseniz adam kaybedince wipe edip yeniden baslayın, ha devam etmek fight ı ogrenmek icin faydalıdır ögrendikten sonra yapın,ilk baslarda consumableların tam olması lazım

geri kalan tank and spank

/Karabuyu
Sosyal ağlarda paylaş

Hmm ben ilk NB'yi tankladığımda üstümde hiç epic yoktu.Ama gearım KZ'den önce bulabileceğin en iyi mavi itemlardan oluşuyordu.Epey öldüm tabiki o ayrı mesele :D.

Bir Boss tanklarken üstünde tutman gereken 2 şey var.Bu ikisi ne olursa olsun üstünde durcak. Birincisi Demo Shout, ikincisi Thunderclap.

Özellikle Demo Shout PVE'de PVP'dekine göre çok farklı çalışır.Mobların bizim gibi 2-3k AP'si olmaz.O yüzden bir Demo Shout yedimi vurduğu hasar dikkat edilir derecede düşer.Rahat kafadan 1k az hasar yersin.Ayrıca Thunderclap'de attack speed'i düşürceğinden healerlara daha uzun bir heal aralığı verir.

Ayrıca Flask kullanmayı unutma.500 HP güzeldir, küçümsemeye gelmez.Dahası durmadan Shield Block kullan.Her 5 saniyede bir.Büyük ihtimalle Crushing Blowlar yiyorsundur.Shield Block ile yediğin Crushing Blowları azaltırsın.

Eğer bunları düzgünce yapıyorsan ve pozisyonlaman iyi ise, senin yapabileceğin pek birşey kalmamış demektir.
Sosyal ağlarda paylaş

bence gearın yeterli gibi bende buna benzer bi gearla girmiştim ilk nightbane kombatına 2. denemede indirdik

bütün fearları eksiksiz kır abi agronu güzelcene build et havadan inincede catanadak die al agroyu(burda hunter kullanabilirsiniz rahat oluo) sonra artık onlar düsünsün artık healerlar düsündün kktnx
Sosyal ağlarda paylaş

@maxrep

Çok fazla -miş -muş kullanıyorsun. Birinin sana bossları anlatması ile çok zorlanırsın. Senin bossların tüm özellikleri ezbere bilmen lazım .Mesela "yer sarsılınca berzerkere geçiçeksin " olayı ilginç olmuş yada niye senin tanklaman gerektiğini bilmemende ilginç. Bence sen biraz www.bosskillers.com dan boss taktiklerini oku ve www.devasaturk.com dan warriorlar hakkındaki yazılarında oku. Sorunun itemler değil. Nerde ne yapacağının sana söylenmesi. Onlar sana söylenmemeli sen zaten bilmelisin.

[ Mesaj 15 Ekim 2007, Pazartesi - 12:56 tarihinde, FreEmoon tarafından güncellenmiştir ]
Sosyal ağlarda paylaş

ilk defa karşılaştığım boss ub. bir ik dk içinde anlamamı bekliyor herkes. (raid içinde) bende bir daha bu şekilde acemice karşılaşmak istemiyorum. Mutlaka çok çeşitli yerler var taktik anlatan fakat burada karşılıklı tartışarak yardımcı olunmasını istedim..

nightbane den önceki boss da 3 sefer oldu ama çok rahat oldu. 6 saat raid den sonra kasılmak doğal..

yardımlar için teşekkürler...
ing çok iyi olmadığı için kaynaklarda anlamkta zorlanıyorum..

/salute

ilk defa karazhan a giren birisinden çok şey beklenmemeli zaten değil mi?

forumlarda da zaten tank lık hakkında çok soru sorduğumu da görürsünüz. 5 yıllık bir oyunda çok tecrübeli kişiler olduğu gibi çok acemilerde olması muhtemel.. benim gibi :P

[ Mesaj 15 Ekim 2007, Pazartesi - 13:11 tarihinde, maxrep tarafından güncellenmiştir ]
Sosyal ağlarda paylaş

İngilizce sorunların varsa, İnstancedan önce gerek burdan gerek başka türkçe sitelerden -ki yukarda verdiğim devastürkte 1-2 tane karazan bossu var türkçe olarak- öğrenebildiğin kadar çok şey öğren. Hatta youtubedan falan her bossun videosunu indir 1-2 seyretsen baya baya kaparsın. Bide ingilizce olayına çok kafayı takma. WoWun ingilizcesi 20-30 kelime çevresinde döner onları öğrendinmi gerisi hikaye.

Bide önce araştır sonra sor, özellikle burda insanlar yardım etmeyi sever ama hiçbirşey bilmeyenede oturup anaokulunda ders verir gibi sayfalar dolosu yazmak istemez. Sen ne bilmediğini öğren bilmediğinide burdan öğrenirsin.

[ Mesaj 15 Ekim 2007, Pazartesi - 13:18 tarihinde, FreEmoon tarafından güncellenmiştir ]
Sosyal ağlarda paylaş

bu arada sen sırtını degil boss sırtını duvara verecek,boss ın tail swipe ı cleave i vede heal icin LoS olmaması icin daha faydalı,

kısaca bahsettiydim yukarad zaten ufak eventları, bu tarz ufak eventlar (fear) stance dance haricinde yapacagın tanking i zaten biliyor olman lazım o "nasıl tank olurunur, nasıl boss tanklanır" tarzında ayrı bi topic olur,

ha bide swstats/outogl addonları var, combat datasını parse eden, http://www.lossendil.com dada daha anlamlı hale getiren yapılar var,

bu sekilde combat logları detaylı inceleyerek sen neden oldun sana son vurus ne zaman yapıldı, sana son X saniyede kac K heal geldi gelmedi vsvs her seyi inceleyebilirsiniz,
Sosyal ağlarda paylaş

Sorun benim tanlık yapıp yapamamam değil. Türkçe ve yabancı sitelerden (hatta video dan da izlediklerim var)
tanklık hak. bir çok şey okudum ve ezberledim hatta. Sorun benim gear la alakalı olduğuna inanıyorum ve boss lar için taktik okumalıyım.. Bence eksiğim bu.

Yardımlarınız için çok teşekkürler...

[ Mesaj 15 Ekim 2007, Pazartesi - 13:30 tarihinde, maxrep tarafından güncellenmiştir ]
Sosyal ağlarda paylaş

Her bossun farklı taktiği olabilir ama bir tank olarak yaptığın/yapaman gereken şeyler genelde aynıdır.Boss encounterlarına alışma sürecine bakar performansın. Ne kadar kısa sürede alışırsan o kadar az hata yaparsın.Tecrübesizlikten kaynaklanan sorunlar yaşaman son derece normal, single targeta chain heal attığım, druidle oynarken mt yi innvervatelediğim günler hala daha aklımda :P
Tavsiyem; oyununu geliştirmek istiyorsan bol bol heroic yap, tanklık tecrübeni arttır.Sen hatasız oynarsan, boku diğerlerine atma şansın daha fazla olur her zaman ahah
Sosyal ağlarda paylaş

hay elini öpeyim...

görenlere bende söylüyorum. bu silahla tanklık olmaz.. Hele de pary ve immue olunca daha bir kötü oluyorum. En azından 1.6 lik bir one hand olması gerek... inan bazen ağlıyasım geliyor.. adam resmen bekleyip çay demliyor..:(

[ Mesaj 15 Ekim 2007, Pazartesi - 15:30 tarihinde, maxrep tarafından güncellenmiştir ]
Sosyal ağlarda paylaş

tamamdır öyle deneyelim.

mantıklı. fear i kesmekte sorun olmaz. zaten en önemlisi o. Zaten ben nightbane ye bakmaktan diğerlerini görme imkanını bulamıyorum. Birde healime ve dragonun üstündeki attack ve debuff lara.

[ Mesaj 15 Ekim 2007, Pazartesi - 18:14 tarihinde, maxrep tarafından güncellenmiştir ]
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...