Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Fotoğraflarım (sanki)

Ferrero

Öne çıkan mesajlar

Bana Doğa Rutkay resimlerinde "duygu patlaması" yaşattın.

Kendi çektiklerine gelirsek, ben prof. fotoğrafçı değilim ama kompozisyon hakkında belli bir fikre sahibim, çektiğin resimlerin (mutlu mesut pencereden bakan teyzem gibi) belli bir kompozisyonu olmalı bence eğer "sanatsal" bir şeyler ortaya koymak istiyorsan, yoksa bana da ters gelen ışık seçimin haricinde resimlerinde bir problem yok.
Sosyal ağlarda paylaş

• 1 ay sonra ...
Guzel manzara olmus.Tebrikler.

Elestirisel olarak baktıgımda,kendi gorusumce kadrajda soldan deniz tarafını biraz daha alabilseydin cok daha iyi olabilirdi.
Elde cekim yaptın sanırım,diyaframı biraz daha kısık tutup denizi tul etkisinde gostermek daha guclu bir anlatım katar.Tabi tercih meselesi :)

Gorusuruz.
Sosyal ağlarda paylaş

Sly-One said:
yakındaki yosunlar focus dışında kalmış o kötü

uykusuzluktan sanırım anlayamadım dün :)
focus dışı derken netlik kastedildiyse micro-smoothing'i baya artırdığım için kaynaklanıyor olabilir. gerçi yosunlara da odaklanmamıştım aslında. haklısın.

mutos said:
Elestirisel olarak baktıgımda,kendi gorusumce kadrajda soldan deniz tarafını biraz daha alabilseydin cok daha iyi olabilirdi.
Elde cekim yaptın sanırım,diyaframı biraz daha kısık tutup denizi tul etkisinde gostermek daha guclu bir anlatım katar.Tabi tercih meselesi :)

elde çektim evet. diyaframı kısınca ayrıntılar kaybolur diye düşündüm fakat tül etkisi de iyi olabilirdi hdr sonuçta :)
teşekkür ederim.
Sosyal ağlarda paylaş

• 4 hafta sonra ...
Fotoğrafı çekerken açını iyi düşün. Deklanşöre basmadan önce ilk olarak fotoğrafı bütün olarak gör, daha sonra kadrajın bütün kenar ve köşelerine dikkatlice bak. Bunu her sefer yapmayı alışkanlık haline getirirsen kadrajların düzelmeye başlar, daha hızlı görmeye başlarsın. Neyi nerden kestiğini, niye öyle yaptığını, hata yapıp yapmadığını bilmelisin.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...