Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

4üncü dünya savaşı?!?

SandroNightFall

Öne çıkan mesajlar

aslında çok büyük çaplı bir savaştan kaçınacaktır büyük devletler, bu tip bir kriz çıkarsa fazla büyümeden söndürülmesi lazım sonuçta tüm insanlığı yok etmek istemiyoruz dimi :) kolay cesaret edilecek birşey değil.

çok büyük bir çaplı bir terörist saldırı olması da çok zor, akıllı biri yapmaz büyük ihtimalle (mesela usame akıllı) anca sıyrık olması lazım, ellerinde nuke bile olsa alacakları karşılığa hiçbirşekilde dayanamazlar, 200 tane ülke asker yollasa üstlerine ne yapabilirler sonuçta.

ayrıca rumlar kıbrısa saldırmazlar büyük ihtimal, asıl rumlara saldırmak isteyenler biziz zaten. onlar sakin sakin gelişip ab ye falan girip eziyorlar bizi daha akıllıca yöntemlerle.
ordaki türkler rumları bizden çok seviyorlar zaten trdakilerin haberi yok. direk birleşirler bizi aradan çıkarıp.[hline][i]Wow - Begin

[Bu mesaj Norak tarafından 24 October 2003 10:43 tarihinde değiştirilmiştir]
Sosyal ağlarda paylaş

said:
metboy, 23 October 2003 17:32 tarihinde demiş ki:
dünyanın bir çok yerine atılabilecek olan kimyasal bombaları düşünün. bir çok atom bombasını düşünün, biyolojik silahları düşünün. vs. o kadar da geyik bi konu değil yani.[hline]I wish you were rain, then i could go out and drown myself in you!

valla su an itibariyle, `o kadar geyik` bi konu. einstein`in bunu soyledigi zamani tam olarak bilemiyorum ama yasadigi tarihi dusunursek 1. dunya savasi, 2. dunya savasi donemiydi. o zamanlar dunya simdiki gibi degildi, devletler iktidar mucadelelerini aynen bir rts oyunu gibi asker `uretip` savastirarak hallediyolardi. diplomatik guc bu demekti. artik cok degisti dunya. cikip da 1. ve 2. dunya savaslari ayarinda bir 3. dunya savasi cikabilecegini dusunmek sacmadir.
bugun amerika irak`a o kadar suslu puslu bi `harekat` gerceklestirmesine ragmen amerika dahil butun dunyada kiyamet kopuyor, yaptigi yanina kar kalmiyor.

zaten artik cikabilecek en buyuk `savas` da bu, kucuk devletler uzerinde buyuklerin oynadigi diplomatik iktidar oyunlari, veya gelismemis devletlerin kendi aralarindaki `catisma`lari.
abd irak`a girdi diye almanya fransa rusya`nin abd`ye savas ilan etmesini, japonyanin cine dalmasini ve her turlu devletin bu savasta bi taraf tutup savasa dahil olmasini, yani bu sekilde bir dunya savasi cikabilecegini dusunmek cok fazla hayalgucu ister kanimca. dunya savasi devri kapandi. artik terorizm ve ekonomik - ideolojik mucadeleler var.
Sosyal ağlarda paylaş

irkci seyler soylemek yanlis tabide.. irklar zaman icersinde belirli kaliplar olusturuyolar kendilerine we digerlerinin gozunde bi tarz yaratabiliyolar..genelleme yapmak nekadar dogru bilmem ama ben bazi irklar icin genelleme yapabiliyorum kafamda.. tabi bu irkciligin nasil dusunuldugunede bagli biraz ; mesela kendi irkini diger bütün irklardan üstün gormemi irkciliktir yoksa irklardan birine karsi onyargilimi olmak yoksa hepsimi ? :-p[hline]Acilarin Cocugu:(
Sosyal ağlarda paylaş

Bunun ırkçılıkla alakası yok:
Akşam sabaha kadar frp oynamışım kafam allak bullak. Hala oyundaki bazı şeyleri düşünüyorum. Bu sırada sokakta yürüyorum. Okula gidiyorum. Sonra dalmışım hafiften yola kaymışım. Kulağımın tam dibinde "dıııııııt dııııııııııt!!" Dönüyorum arkama bakıyorum ve servis şöförünü görüyorum. Sonrada adamın bir ork'a nekadar da çok benzediğini düşünüp tebessüm etmeden duramıyorum.
Ama harbiden bazı insanlar acayip benziyo orka,gobline,cüceye falan... :D[hline][/b]F-R-P konuşmalı barbut oyunu...[b]
Sosyal ağlarda paylaş

said:
horacegoesskiing, 24 October 2003 11:41 tarihinde demiş ki:
said:
Alexi_Septimus, 24 October 2003 00:58 tarihinde demiş ki:
Böyle bir durumda Kürtler Orc olur kesinlikle =).

Arkadaşlar böyle ırkçı şeyler söylemeseler keşke.[hline] Bütün dünya buna inansa, bir inansa, hayat bayram olsa...

Irkçılık olarak alıyorsan senin düşünce biçimin yanlış.
Orc'a en yakın ırk dünyadaki kürtlerdir sanırsam.Araplar human olarak kalır bandit olurlar.

Normandiya ülkelerindekiler Elf olur.Bütün uzak doğulular Büyücü bir ırk olur.

Amerikalılar avrupalılar vs nükleer savaşta öldüler karıştırmayalım.
Gelelim Afrikalılara kesinlikle Mercenary olurlar.Melee ciler.

Türkler kesinlikle dwarf olur =).[hline]"Here is wisdom. Let him hath understanding count the number of the beast: for it is the number of a man; and his number is 666."
Book of Revelation Chapter 13 Verse 18

Sosyal ağlarda paylaş

ahah ilk önce 3. dünya savaşı olsunda 4.yü sonra düşünürüz.
bence aynştan amcanın demek istediği 4. dünya savaşı isyan olarak başlıcak.hatta başladı arjantinde[hline]C kişisi, 14 July 2003 15:01 tarihinde demiş ki:
fintiki funtuku hedehödö pırt cırt kamtiki kıpçak, tikitiki ta... hödöley hödöley, tirinirinom. dunganga dıpçıs çikiçiki ba-ba. filan da falan, bla da blu. dordik dordik mogu mogu...
Sosyal ağlarda paylaş

said:
Norak, 24 October 2003 11:05 tarihinde demiş ki:
ama bunun etki alanı ortalama olarak nedir?
250 mil gibi bi bilgi buldum serpintiden etkilenme sınırı diye. bilgisi olan?[hline]Wow - Begin

10 megatonluk bir nükleer silah 20km çapında bir alanda insan yaşamını %100'e yakın oranda ortadan kaldırır, (blast, ısı ve ışık radyasyonu) serpinti hesaplamaları çok daha karışık çünkü patladığı yüksekliğe, rüzgarlara ve başka çevre etkenlerine bağlı..[hline][i]Sabahları napalm kokusunu severim, çöp kokusunu değil..
Sosyal ağlarda paylaş

karafatmalar yaşıyomuş bitek sanırım böle bişeyde[hline]C kişisi, 14 July 2003 15:01 tarihinde demiş ki:
fintiki funtuku hedehödö pırt cırt kamtiki kıpçak, tikitiki ta... hödöley hödöley, tirinirinom. dunganga dıpçıs çikiçiki ba-ba. filan da falan, bla da blu. dordik dordik mogu mogu...
Sosyal ağlarda paylaş

vala üstad einstein tam olarak ne kast etmiş bilmiyorum ama.
Sanırım bir arkadaşında belirttiği üzere 3 üncü dünya savaşında insanoğlunun herşeyini yitireceğini ima etmiş gibi. yeni bir medeniyet kurulacağı falan gibi.
Kim bilir. Tarihte buna benzer medeniyet resetlenmeleri olmuştur gerçekten. ama bence 3 üncü dünya harbi insanlığın sonunu hazırlar gibi geliyor bana..[hline]
Faster than light.

...And me

DiMarziolu Strat Squier satılıktır.
Sosyal ağlarda paylaş

said:
ConspiratoR, 25 October 2003 01:58 tarihinde demiş ki:
karafatmalar yaşıyomuş bitek sanırım böle bişeyde[hline]C kişisi, 14 July 2003 15:01 tarihinde demiş ki:

hayır...
akfatmalarda yaşar..

*!Yüzünü kapatarak kaçar*[hline]Dream as u never die,live as you can die tomorrow
Always remember;death is only a Begining

Only in My Dreams Now...Curse!
Fear?i dont know what is it?..[Downloadable Avi]
Sosyal ağlarda paylaş

Once bir fikra anlatayim;
Bir aslan ve arkadaslari,surekli ne yapip edip tavsani dovuyorlarmis,bir gun baska bir bahane aramislar,aslan gitmis tavsanin yanina,"Lan sen niye sapka giymedin?" deyip dovmus..
Aradan zaman gecmis,aslan tavsani gormus yine...Gitmis yanina,"lan git bana surdan sigara al" deyip parayi uzatmis..Tavsan ziplaya ziplaya gitmis,aslanda kendi kendine;"kisa alirsa niye uzun almadin diye,uzun alirsa niye kisa almadin diyim,bi guzel patakliyim sunu."Tavsan gelmis,bi uzun bi kisa aldim abi hani soylememistin emin olamadim demis.
Aslan soyle bir bakmis,"Lan sen yine sapka giymemissin..."

Valla artik savas yok falan diyorlar ama guclu olan devletler hala isgale devam ediyor..Toprak olarak degil,devletin ekonomosini emip sonra cekip gidiyor...Bir gun bir kac devlet ABD'ye "Hoop kardesim nabion?" diyecek..İp orda kopacak belki yakinda olmayacak bu olay belki ABDde olmayacak,ama birine olacak ve dalacaklar yani,savas su an hala devam ediyor.Filistin-israil,Çecenistan-Rusya ,Türkiye ile kürtler ve daha su an hatirlamadigim nice savaslar...Afrika'nin halini saymiyorum bile...(Ayrica;APO'yu avladik ama tezkere cikmadigi icin kökünden kaziyamadik kuzey Irak'i.Her ne kadar " NE ISIMIZ VAR BIZIM IRAK'TA" deselerde,orda olecek 1000 kisi yerine 50 yil icinde bi 10 misli mehmetcik daha kaybedicez [hatta belki bende aralarinda olcam kim bilir?]diye dusunuyorum,eger hala sansimiz varken temizlersek surayi..)...ve daha niceleri..Yapmayin arkadaslar aradan sadece 50 yil gecti 2. dunya savasinin ardindan,2. dunya savasini cikaranlarin cocuklari su an iktidardalar yani..1 kusakta tum anlayisin degistigine inanmiyorum.Sadece eskisi gibi "Seni sevmedim" diye dalmak yok o kadar...Yakinda bu da olabilir.(Hatta sekil 2-b Saddam, adama silahlarini yokettirdiler..Sunu yap dediler yapti..Bunu yap dediler yapti..Sonra "Lan sen niye sapka giymedin" misali daldilar..)

Yani kisaca demek istedigim arkadaslar,Dünya'nın en güçlü devletlerinden biri yanina 2-3 muttefik alip bi yere "Lan sen niye sapka giymedin?" diye dalabilir...Ve bir ulke bir digerine atom bombasi atsa..? Sizce ne olur? Bence atom bombalari havada ucusur...Dunya'da pek cok ulkede var su sira..

[Bu mesaj MeSh tarafından 25 October 2003 08:49 tarihinde değiştirilmiştir]
Sosyal ağlarda paylaş

said:
Halfmumi, 25 October 2003 03:30 tarihinde demiş ki:
hayır...
akfatmalarda yaşar..

*!Yüzünü kapatarak kaçar*

hayııııııııııııııııırrrrrrrrrrr bunu yapan insan olamaaaaaaz :P[hline]C kişisi, 14 July 2003 15:01 tarihinde demiş ki:
Sosyal ağlarda paylaş

mesh soylediklerinin sosyal-politik bir dayanagi yok.
bugun itibariyle hic bir devlet digerine nukleer bomba atmaz oncelikle, nukleer bombalar senin kopegi yanindan kovmak icin eline alip kopege gosterdigin tas gibidir, `senin disin varsa bende de var` mesajidir.
diyelim atildi-ki bu atilacak nukleer bomba da abd veya bir avrupa ulkesi degil buyuk ihtimal iktidar mucadelesinde gerilerde kalmis bir devlet tarafindan atilacaktir- nukleer bombalar etrafta ucusmaya filan baslamaz. butun dunya kamuoyundan buyuk tepki gelir ve atan devlet kisa surede attigi bombadan cikar elde etse de o cikari butun devletler-nukleer bomba atmadan-burnundan getirirler.

artik dunya 60 sene onceki dunya degil. nasil 1500 de cikan savaslar 1930 da cikan savaslardan farkli, 2000 de cikan savaslarda 1930da cikan savaslardan farkli olacak. hem de cok daha farkli olacak cunku aslinda 1500 le 1900 yine birbirine benziyor. birinde oldurme araci kilic birinde otomatik silah.

bugun oyle degil. bugun bircok guclu devletin elinde birbirlerini birak bi kere ustuste ONLARCA defa yokedebilecek nukleer guc var. olay sansa bagli degil, iki devlet de isterse birbirini yokedebilir. sizce iki devlet bunu bile bile nukleer savasa girebilir mi? mantikli olmak lazim.

simdi soyle bir ornekle bu uluslararasi siyaset mantigini aciklayalim; amerika bi yere mudahele etmek ister, almanya karsi cikarsa bunun acisini baska sekilde cikarir. gidip amerikayi bombalayarak degil. ve de almanya zaten amerikaya orda edecegi kardan daha fazla zarar verecekse abd oyle bir hamleyi daha en basindan yapmaz.

bunu satranc, satranctaki mat hamlesi gibi dusunun.
satrancta mata giden yol ve mat hamlesi oncesinden bellidir, hic bir gercek satranc oyuncusu mat olur olmaz `aa ne bicim hamle mat oldum lan ahah nasil` demez, zaten mat olacagini gorur. sah cektikten sonra sahin gidecek yeri yoksa oyun biter. ayrica alip sah ceken tasi sahin kafasina vurmazsin.

uluslararasi iliskiler, oyunlar da boyledir. eger amerika zaten almanyanin karsi cikmasina ragmen gidip bi yere mudahele edecekse demek ki almanyanin buna karsi yapacak biseyi yoktur, olsa bile amerikanin cikarini baltalayacak seviyede degildir.
gunumuz sartlarinda ikinci dunya savasi niteliginde bir ucuncu dunya savasi ci-ka-maz.

[Bu mesaj dark-dr tarafından 25 October 2003 13:05 tarihinde değiştirilmiştir]
Sosyal ağlarda paylaş

Bazen mantikli dusunmeyeceksin dark..Sence hitler cok mu mantikli dusunuyordu? Tum dunyayi hedef secti...50 milyonun olumune neden oldu...Hatta cok az daha gec kalsalardi,almanya atom bombasini bulacak,dunyayi mahvedecekti...Hos, gerci tum dunyayi elinde tutmasi imkansiz ama cok zarar verecegi kesin..Bi kere su an ingiltere olmazdi.Neyse konu bu degil.Mesela su sira kuzey Kore'de dengesiz herifin teki diktator.BM yasalarina karsi gelip nukleer bomba uretmeye basladi.Gelin engelleyin diyede rest cekti.Bu adam mantikli mi dusunuyor sizce? Ben bundan bahsediyorum iste..Bunun gibiler yuzunden savas cikacak.Belki 4. dunya savasi uzak ihtimal.Belki tas sopa olmayacak ama,dunyamiza zarar verecegimiz kesin.
Sosyal ağlarda paylaş

said:
dark-dr, 25 October 2003 13:01 tarihinde zaten demiş ki:

diyelim atildi-ki bu atilacak nukleer bomba da abd veya bir avrupa ulkesi degil buyuk ihtimal iktidar mucadelesinde gerilerde kalmis bir devlet tarafindan atilacaktir- nukleer bombalar etrafta ucusmaya filan baslamaz. butun dunya kamuoyundan buyuk tepki gelir ve atan devlet kisa surede attigi bombadan cikar elde etse de o cikari butun devletler-nukleer bomba atmadan-burnundan getirirler.[hline][i]Wow - Begin

[Bu mesaj Norak tarafından 25 October 2003 15:11 tarihinde değiştirilmiştir]
Sosyal ağlarda paylaş

-Dark:haklı Mesh:Haklı-

Ama farklı olan şey; Ne olursa olsun,CİDDİ bir savaş çıkarsa,Dünyaya zarar vereceği kesin..

Geleceği hangimiz bilebiliriz ki?

Sadece TAHMİN ediyoruz...[hline]Dream as u never die,live as you can die tomorrow
Always remember;death is only a Begining

Only in My Dreams Now...Curse!
Fear?i dont know what is it?..[Downloadable Avi]
Sosyal ağlarda paylaş

hangi büyük devlet shu an icin dierine saldirirki? vede hangileri dierlerine karsi yer alir?
mesala bi on sene once sovyetler birliği ve usa vardı güc olarak.. usa naptı sovyetleri savasarakmi(topla tüfekle direk saldirarak) bitirdi sizce?
burdan yola cıkarak 3.dünya savasi gibi bisi olucaksa bile bu kesinlikle souk savas seklinde olucak bi büyük devlet dierini icten bitiricek..
usa vede dier büyük güclerin dier kücük devletlerin büyümesini engellemek icin kendi iclerinde ufak savaslar (ic savaslar) cıkarttiğini hepimiz görüyo olmaliyiz..
kendi icimizde.. kac parcaya ayrildiğimizin farkindasinizdir..
yok asiri dinciler
yok asiri sagcilar
yok asiri solcular..
bir ülkeyi tarihten silmek icin illa toplu tüfekli bi savasa bence gerek yok.. (bkz. sovyet) yani bir ülke bir ülkeyi yok etmek istiosa topsuz tüfeksizde pekala yapabilir..

einsteinin bu düsüncesi.. onun yasadiği dönemle bizim yasadiğimi dönem arasindaki keskin farklar göz önüne alındığında bence anlamsiz bi cümleden ibaret..
hangi büyük devletler hangilerine karsı olucakki?

olasi bi savas eger.. islam devletlerii dünyanın büyük gücleri arasinda yer alsaydı.. belki o zaman tüm dünyayı kapsayan bi din savasindan bahsedebilirdik..
yani araplara bakin göcebe sürüleri..
dier müslüman devletlere bakin ne halde sürünüolar..
büyük hristiyan ittifakı bir sekilde bizi zaten bitirmişken..

belki.. hani olmazya.. cinin basina bi chosen one gecipte ulan hepinizin kökünü kazicam filan derse bi gün.. belki o zaman sözünü ettiğimiz bu 3.dünya savasi baslar.. o zaman kullanilicak silahlarin (eger yakin bi gelecekte olursa) nükeler olacaini pek sanmam.. belki kendini bilmez bi iki 3. dünya ülkesi bi yerlere atar (ki atsa file uydularla gözlenen bi dünyada yasioz herhangi bi konvansionel füze bi yere varana kadar bence bi kac bin kerecik filan havada vurulur) nese..

ha bide..
bi yerlerde okumustum yanlish animsamiosam..
amerika icin..
stratejistler.. uzak olmayan bi gelecekte.. amerikanın 1den cok parcaya ayrılacağı.. bu nedenle eski büyük gücüne tekrar kavusmasinin ne kadar uzak olacagi filan falan.. anlatiodu..

bir baska ufak düsünce..
eger büyük devletler cıkarlarına uygun bulurlarsa..
kendi aralarinda deilde.. ücüncü dünya ülkeleri olan biz ufaklıklar arasinda bisiler belki baslatirlar.. :) sonada iki tarafada insanı yardim yada demokrasi getirmek vaadiyla(!)
kendi ordularını yollarlar

israil vs filistin olai..
heh o kadar ilginc gelioki.. israilliler göstere göstere filistin ırkını (!) yok edio.. hitler vari bi sekilde olmasada..
sonra kendini bi sekilde savunmaya calisan insanlari (ki masum insanlara yapilan saldirilari tasvip etmesemde) terörist olarak nitelendirmek.. ve dahada ileri gitmek..[hline]"I tried to kill the pain,
But only brought more"

Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...