Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Hunter nasıl DPS yapar?

Apis

Öne çıkan mesajlar

said:
Hunterlar heroizim atılınca, üstüne rapid ve viper açıp sadece auto shotta mana doldurur ancak. Yoksa mana zaten yeterliyken rapid ve heroizm ikisilizi harbiden anlamsız oluyor hunter için. Hatta sır bu yüzden imp aspect hawkdan nefret eden hunterlar var.

ona bile gerek yok yani fel mana pot u adam gibi zamanliyan hutnerin mana problemi olmuyor
Sosyal ağlarda paylaş

Aluriel çok haklı, çoğu raid leader unutuyor setup ve 10 kişilik setup her zaman her sınıfa uygun party yapamazsınız ondan zevklidir.

Dps olayında bence çoğu sınıf hunterla beraber dps meterda ilk 3 zorlaya bilir, sonuçta yuksek bır dpsden bashediyoruz arkadan gelen sınıfla oynamasını bılen çokda altda kalmaz cokda ustte olmaz yerı geldıgınde , tabı şahsı fıkırlerim.
Sosyal ağlarda paylaş

huntardlar yaa hep bi dps yapma hayali icinde main dps class ı olsaydınız yok druid buffına ıvıra zıvıra ihtiyac duymazdınız biz sadece pull icin alıoruz (bazende slow trapleri iş görebilior) raidlere ki onu bile beceremiolar bazen... genel konusmuorum tabi bizim hunterlarımızdan söz ediorum
Sosyal ağlarda paylaş

sizin hunterlarınız patates ise ben ne yapayım. druid buffına falan ihtiyaç duyduğum yok ama gimped gruba koyduğun adamla full bufflı gruba koyduğun adam arasında dps farkı mutlaka olacaktır. inkar edemezsin. frost trap nerde işe yarıyor pardon ? karazhandan bahsediyorsun sanırım sen, ben artık tier 5 instance dahi yapmayan bi guildten bahsediyorum. 1200-1500 dps diyorum, daha fazlasıda mümkün diyorum, ama anlayana tabi hepsi. ver armory linki görelim neymiş sorunu sizin hunterlarınızın.
Sosyal ağlarda paylaş

@Aluriel

1500 dpsin üstü mümkünmü şuan hunterla?

Yani Kael'thas savaşındaki dengesiz legendaryi dikkate almadan soruyorum. Çünkü blizzard ilginç bir şekilde hunterları max 90.7 lik silahlara mahkum etmiş durumda, sadece bow katagorinde 2 tane 95.8 var onlardan biride direk rogue-fury warrior silahı zaten.

Roguelar BT farma alınınca geçiyolar zaten 1500'ü, Warlockalar dahada önce1500 duvarını indirmiş oluyor. Şu 2.3 den sonra fire magelerde 1500 duvarını geçebilir (Şuan o duvarı geçen tek mage arcane blast-arcane missile spamlayan ama ciddi mana sorunu çeken mage). Ama hunterlar legendary gelmeden zor gibi
Sosyal ağlarda paylaş

@freemon Kaelthasta sanmıyorum 1500 dps yapabileceğimi çok fazla dış etken var. Ama Shade of Akama yada Teron Gorefiend buna çok uygun iki boss.

Her zaman böyle olacak diye bir durum söz konusu değil tabiki. Teron , Shadow of Death debuffını almadığın sürece sabit durup dps yapmak üzerine kurulu bir encounter. Buda işleri oldukça kolaylaştırıyor. SS oldukça eski Ağustos ayından kalma, o zaman üzerimde ki gear şu an ki kadar iyi değildi. Bristleblitz Striker vardı elimde, oyundaki en iyi 2. ranged weapon 95.8 dps. ( Şimdi Black Bow of Betrayer var :>) Ayrıca dikkatini çekerim melee gruptayım, 2 warrior 2 rogue ve ben. Ne feral druid var ne sp, ne de shaman. Gruptan aldığım tek buff, pet için battle shout. Doğru spec kullanırsan ve oynamayı biliyorsan işler oldukça kolaylaşıyor.

@Die_Human
Hunter hakkında ne kadar bilgin olduğu belli oluyor mesajlarından, ciddiye alıpta cevap yazmıyacağım.

Aimed shot solo farm yaparken işe yarar bide misdirection kullanırken ilk shot olarak başkada bi halta yaramaz. PvE dps için bunu kullanıyorsa hunter aptaldır, classını bilmiyordur.

Edit: link çalışmadı bi türlü nedense.

[ Mesaj 05 Ekim 2007, Cuma - 09:42 tarihinde, Aluriel tarafından güncellenmiştir ]

[ Mesaj 05 Ekim 2007, Cuma - 09:43 tarihinde, Aluriel tarafından güncellenmiştir ]

Sosyal ağlarda paylaş

@Aluriel

Ne yalan söylim o gearla elde legandart bir bow olmadan 1500+ dps'i benim kafam almıyor. Çok sağlam bir makroyla falan 1 tane bile autoshot kaçırmadan, non stop arcane-multi-study-kill diye bir döngü tutursan tamamda. Aksi durumda olmaz gibi geliyor. Ve böyle süper dengeli çalışan toplu bir macroda yok diye biliyorum.

Yani insan gününde olur, takır takır saydırır 0 hata ile o zaman belkide. Zor be dostum, çok zor. İnsanda 15-20 dakika sonra kafa kalmaz. Beyin ambale olur valla :D. Böyle bir makro yoksa, 10 parmak daktilo ile 1000 sayfa tez yaşmıştan beder olursun her raidden sonra.
Sosyal ağlarda paylaş

bende 1 tane 58 BM var,beraber kastım birde DPS warrior arkadaş var.
şimdi damagemeterda onun dps daha ii gozukuyo ama benim petin dps yi eklersek benimki fazla.Damagemeter da pet in dps ayrı gozukuyor. ve party deki diğer elemanların damagemeterında da gozukmedi için pet in dps. dps mde, parti de dusuk gibi çıkıyor. Bunu nasıl halledebiliriz.
Sosyal ağlarda paylaş

Freemoon ss te 1505 dps işte ne zoru hem de şu ankinden çok daha kötü gear ve gimped grup ile Hatta mana oil mage blood vs bile kullanmamışım yani. BM hunter mana sorunu yaşamaz Fel Mana Potion yeterde artar bile çoğu zaman. Arcane Shot nerdeyse 2 kat manaya çok küçük bir miktar daha fazla dmg veriyor steady den, gereksiz bence BM için. Multishot ise yine mana efficency acısından kötü ama mana sorunun yoksa her 10 saniyede bir kullanılabilir steady yerine. En azından ben öyle yapıyorum. Ayrıca BM spec ile arcane multi falan spamlamıyorsun, auto/steady ve kill command sadece. zaten spamlayamazsın istesende dps kaybı yaşarsın, attack speed iizn vermiyor.
Sosyal ağlarda paylaş

hunterın DPS sine bossa göre bakmakta fayda var bence. Bazı bosslarda ezip geçebiliyor hunter.

Shot Rotationsız imkansız zaten. Arcane + Steady yeterli multiye fazla gerek yok.

Hunter oynamayı bildikten sonra üstü başıda diğerlerine göre denk bir üst başsa (Warlock vardır Tier 5 tir, Rogue T5 tir, Hunter Yarım T4 gerisi heroic epic dir öyle olmamasındna bahsediyorum) DPS ve damage da tepeye oynar. Oynamıyorsa hunterda problem var zaten, ya da itemları kötüdür. Hele Bide SP li bir gruba konduysa ve tank şahane bir tanksa DPS nin dibine o zaman vurulur.

Aluriel gayet şahane açıklamış boş boş yorum yapanlar çıkmış. Komik.

Autoshot hunterların, auto ya bırakıp yan gelip yatttıklarını guild üyeleri veya raid leader anlamıyorsa , ilginç bir lidermiş o. Veya nasıl bir güven verdiyseniz huntera, autoshot yaparım itemı dkp yi kaparım gidip takılırım zihniyetine bulanmış.

[ Mesaj 06 Ekim 2007, Cumartesi - 04:52 tarihinde, Asphodel tarafından güncellenmiştir ]
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...