Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Hospital Tycoon

Bone

Öne çıkan mesajlar

Bilmiyorum oynayanınız var mı burda

Hospital Tycoon gördüğüm kadarıyla
Theme Hospital'den özenilmiş ve üstüne tycoon saçmalığı eklenmiş.

Theme Hospital'ı çok seven biri olarak daldım oyuna.
Bazı şeyleri tıpatıp Theme Hospital'a benziyor.
Ama kötü yanı, Theme Hospital'den eksiği var.
Mesela hastane dışını göremiyoruz. Arabirimi çok hantal.
Tamam oyunun bazı yönlerini geliştirmişler, artık doctor'lar "doctor, pathologist, surgeon vs" diye ayrılıyor.
Ama Theme Hospital'a kıyasla çok eksiği var.

Odaları istediğin büyüklükte yapmana izin vermiyor. Boyları fix. Bu yüzden 8x9'luk bir makine için 8x8'luk oda yerine mutlaka 8x12'lik oda almak gerekiyor, bu da fazladan 3 kare demek oluyor. Zaten ek bina satın alınamadığını düşünürsek, fix oda kalıpları, hastanede gereksiz yer işgaline neden oluyor.

Ancak beni beni en rahatsız eden konu,
-hastaların tedavi olmaması
-hastaneye hasta gelmemesi.

Herşey tamam. Odalar girilebilecek şekilde. 4 Yıldızım var. En iyi doktorlar bende. Hatta paraya kıyıp fazladan doktor ve hemşire alıyorum.
Ama tedaviye gelen hasta salak gibi aynı yerde bekliyor, tuvalete gidiyor, oturuyor ama tedavi olacağı odaya bir türlü girmiyor. Öyle aynı yerde volta atıp duruyor. E sonunda da canı bitip ölüyor tabii. Doktorlar boş, oda boş, makine boş, ama hasta gitmiyor. Bug mıdır bilmem ama çok sinir bozucu.
Bir de hastaların hastanenize gelmeme olayı var.
4 Yıldızınız var ama en fazla 1-2 hasta geliyor. Oysa hastanenizi aynı anda onlarca hasta kaldıracak şekilde inşaa ediyorsunuz. Paraya kıyıp herşeyi düzeltiyorsunuz. Ama hastaneniz boş bir şekilde bekliyor.

Valla anlamadım ben bu işi. Theme Hospital nostaljimsi yapalım diyoruz, ona bile izin vermiyor.
Sosyal ağlarda paylaş

Bazı hastalar geldiğinde doktor baktıktan sonra şu şu yapılacak diye eklemesi lazım hastaya.Atıyorum işte xray e mi giricek neyse o bölüm yoksa bekliyo öylece.Bi eksiğin olması lazım mutlak girer yoksa ne işi varsa.Bide oyun çok basit olmuş oda olayı örnek enbasitinden.Aceleye gelmiş biraz baştansavma yani.Pek beğenmedim bende 2. gün sildim.
Sosyal ağlarda paylaş

Bende bayadır oynuyorum ama hastaların odaya gıtmemesı gıbı problem olmuyor once resepsıyona gıdıyor hastalar sonra problemı neyse o bölumde calısan hemsırem gelıp hastayı alıyor ve doktora teslım edıyor.

Bence ufak bır yerde hata yapmıs olabılırsın.
Sosyal ağlarda paylaş

ikiniz de "sen beceremiyorsundur" diyince kendimi gerizaklı hissettim "herşey tamam olmasına karşın benim becerimle ne alakası var" diye.

meğersem benle ilgili bir sorun değilmiş, oyun herkeste bozuk çıkıyormuş
http://www.gamespot.com/pc/sim/hospitaltycoon/player_review.html?id=476567&tag=readerreviews;continue

"So you hire a second one. And all they do is chat each other up!
Yes! All your patients will actually DIE because they just don't go out to get the patients! And there's NO WAY you can tell them to start working!
Click the operator, click somewhere in the hospital and let him or her walk there!
So he walks over there. And turns around to chat up his colleague again!"
Sosyal ağlarda paylaş

yok ya onla alakası yok.
yani hastalar resepsiyonda birikmiyor.
resepsiyonu geçiyorlar, doktorda ilk muayeneyi oluyorlar,
sonra iş diğer odalara gelince bozuluyor.
doktorlar chat yapmaktan hastalara bakmıyor.

keşke dungeon keeper oyunundaki gibi slap olsa.
iş yapmayan kişileri slap slap öldürürüz zevkli olur.

hayır skilli yüksek, çalışkanlığı yüksek adamlar alıyorum ama yine de hastalara bakmıyorlar.

zaten aynı anda sadece 2-3 hasta oluyor hastanede.
onlara da bakmıyorlar ölüyorlar.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...