Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

VDSL ile 30mbit Ocak 2008'de

Brigand

Öne çıkan mesajlar

said:
kertenkel 0 Eylül 2007, Pazar - 22:47 tarihinde demis ki:
önemli noktası mesela digiturk'un HD veya dijital olmadan iyi bir görüntü kalitesiyle maçları satabilecek olması olabilir... ne bileyim maç başı 3 ytl canavar streaming.

Bu zaten var. Lig tv internetten izlenebiliyor.
http://zonea.digiturkwebtv.com
Ama Turkiye'den erisemiyorsun bildigim kadariyla
Sosyal ağlarda paylaş

yalan ya 30 mbit yapcak ne olcak altyapı olmayınca o 30mbiti alanların nerdeyse tamamının işi yurtdısıyla olcak yurtdısı cıkısların berbat olunca ne anlamı olcak cocuk kandırır gibi kandırıyolar insanlaır once altyapıyı kursun sonra hızını artırsın
Sosyal ağlarda paylaş

vdsl2 simetrik olabiliyor lakin o sekilde sunacaklarini sanmiyorum. ama simetrik olabilmesi bile bizim icin cok cok buyuk bir avantaj. (adsl'in 1mbit upload siniriyla karsilastirdigimizda)

ote yandan, superonlinein da wimax ile bir taraftan bastirmasi ve 10/10 mbit hizmet sunmasi sebebiyle 2 seneye kalmaz 10 mbitlerde upload, en olmadi biraz daha dusuk hizlarda simetrik internet hizmeti almak mumkun ve ucuz olur diye dusunuyorum.
Sosyal ağlarda paylaş

said:
BullDoG 03 Ekim 2007, Çarşamba - 00:55 tarihinde demis ki:
yalan ya 30 mbit yapcak ne olcak altyapı olmayınca o 30mbiti alanların nerdeyse tamamının işi yurtdısıyla olcak yurtdısı cıkısların berbat olunca ne anlamı olcak cocuk kandırır gibi kandırıyolar insanlaır once altyapıyı kursun sonra hızını artırsın

yahu şöyle türk telekom çalışanı gibi buraya sağdan soldan okuduğunuza güvenerek yazmasanız olmaz değilmi?İlla herşeyi çok biliyosunuz,illa türk telekom kötü yani.Rusya'da 128kbps internete 100 $ ve üzerinde para ödüyolar.Herhalde sen bu tür bi interneti tercih ediyodun..?
Sosyal ağlarda paylaş

said:
Muhallebi 01 Ekim 2007, Pazartesi - 04:30 tarihinde demis ki:
Tabi o sıralamada Türkiye'nin nüfusunun diğer ülkelere oranınıda katarsak elde edilen verim korkunç olur herhalde.

Çok güzel bi noktaya değinmişsin,hiç yoktan o ülkelerin nüfusu kadar adam burada hizmet alıyo nerdeyse.Bukadar yükün altından kalkmakta kolay olmasa gerek.

Devlet işleri,şirket işleri bunlar kolay yürümeyen şeyler.Birsürü prosedürü var,biyerde kaynağı belli olmayan ve telekomdan gelen bilgilermiş gibi görünen teorileri okuyupta celallenmeyin.Hala anlamıyorum ben bu bizim insanımızı,daha 3-4 ay öncesine kadar sürünüyodu 256'larda bugun elinde MBit'ler var hala yakınıyo,hala telekoma saydırıyo.Tamam çok haklı biyanı yok belki telekomun ama,"hani bana şeker alcaktın :( almadın yalancı :(" gibide telekomu suçlamanın bi anlamı yok.Zamanla geliyo işte,ağır belki ama neticede geliyo.Şunun şurasında 3-4 ay bişey kalmış..

said:
Korax 30 Eylül 2007, Pazar - 02:43 tarihinde demis ki:

Bence telekom çalışıyo artık.Sadece uygulama yavaş,oda normal.Yıllar önceden yapılması gereken bütün teknik gereksinimler yeni yapılıyor.Suçlusu kim bunun?Geçen yıllardaki yönetim/yönetimler.

-Efendim adsl diye bişey bulunmuş,altyapı için hede hödö lazımmış,çalışmalara buzamandan başlarsak avantajlı oluruz.
-ne diyeseli yahu,bırakın diyeseli ciyeseme önem verin.

Enazından artık ucuz(avrupa standartlarıyla birebir olmasada) bağlantımız var.Aylar öncesine kadar hala 256 ile sürünüyoduk,2 mbit'in kıymetini biliyorum suanda,hdd bile yetmiyo 4. hdd yi alıcam yakında.Bilgisayar kapanıyo evde artık çok şükür.Vesaire.

Enson benim hatırladığım yurtdışı çıkışları 65 gbps idi.Sanırsam 1-2 ay önce açıklamışlardı onuda.Konuyu okumam üzerine sitesine tekrar baktım ve;

Mevcut Yurtdışı Bağlantı Toplamı 68.420 / 68.420 Gbps (Geliş / Gidiş)

Demekki çalışıyo buadamlar.Dediğim gibi sadece uygulama yavaş çünkü artık gereksinim zamanının tam ortasındayız bunun için.Zamanında 100 bin li sayılarda kullanıcıları varken bunu yapmaya başlamış olsalardı şimdi milyon lu sayılardaki insanlara eziyet etmezlerdi.

Ahahaha bune ya :D

said:
Viktor 01 Ekim 2007, Pazartesi - 04:23 tarihinde demis ki:
tyle="border: 1px dashed ; margin: 14px; padding: 6px;">@#$@# GAYREEEKS HAHAHAHA

@#$%#@$ @#$#@$ NASI KOYDUK LAN INTERNETTE WHAT IS DIS YOU GAYREEKS TURKS ARE ANANIZI #@@##
#
STRATEVOS #@#$#@ GREECE ZORT ZORT ZORT

comment gelmesse neyim

[ Mesaj 03 Ekim 2007, Çarşamba - 20:49 tarihinde, Korax tarafından güncellenmiştir ]
Sosyal ağlarda paylaş

Arkadaşlar türk telekom cebite gittim genel yöneticisi ile 2 saat konuşma ardından istediğim tüm bilgileri aldım.

Ocak ayında hizmet olarak Istanbul levent gayret tepe ve beşiktaş ilçelerinde hizmete başlayacaklar ve ilk açiliş için 10.000 port yanı bu 10.000 kişi için hizmet vermeye başlayacaklar.

Fiyatlar kesin olmasada bir ortalama oran belirti bana kendisi.

100- 200 ytl arasında değişecektir.

Alt yapı sorununu konuştum bu konuda sevindirici bilgiler aldım 3 tane bop servis istasyonu hizmete başlamiş ve 7 tane daha kurulmakta olduğunu belirti bop istasyonları yurt dişi çikişlari ile alakadar bağlanti hqlardır.

Yurt içinde bir sorun olmadiğini ve hatağa kablonet ile beraber bir kaç çalişmalarinin olduğunu T internet kullanicilari 2010 yılına kadar loss seviyesini minimal seviyesine indirilmiş olduğunu ve min bağlantiyi 10mbps yapilcağini belirti. Tabikde fiyatlarinda değişeceğini.

Yerel sektorde 5 ayrı buyuk kuruluşun tüm türkiye'de alt yapı geliştirmesinde bulunduğunu ve bu şirketlerle ortak olarak çaliştiklarını bir nevi roaming tarzi.

bu şirketlerinde 2008 augustos ayında hizmetlerini duyurcaklarını belirti.

VDSLII bağlantısı için ayrı bakır kablo hatlarının hazırlandığını belirti bu loss seviyesinin baya düşeceğini işaret ediyor aslında.

Gayrettepe merkezine gittim bir kaç genel müdür ile görüşme firsatım oldu bir kaç test uygulaması gördüm wow demekle kaldım.

Teliasonera ile tekrar anlaşilcağini sölemeyi unutum bölece trace routeların arasında oluşan loslar 80% kadar düşeceğini direct yurt dişi avrupa - amerika bağlantıların artıcağını cezayır üzerinden ağırlıklı olarak şuanda kullandığımız bağlantilar artık italya üzerinden gene geçiş yapicağini belirtiler.

SATNOC alt yapısını geliştirdiklerini yanı kablosuz datacenter bağlantıları geliştirdiklerini.

Bunu çoğunuz bilmeyebilir dcler arasinda artık kablo olmayacğı uydu üzerinden veri transferi yapilcağini bölece loss seviyelerinin ilerideki yıllarda x rakamlarına düşeceğini ve hizin 1000% artıcağını belirtiler..

Buda ayrı bir mesele 10.5 milyon $ yatırım yapildiğini sadece ttnet tarafından ve 100$m diğer firmaların yaptığını belirti.

Bahsi geçen diğer şirketler

SA KOÇ WESBİT(Israel Telekom) WarnerBros Roadrunner(American dsl şirketi) Pipnetwork (Amerikan dsl network) ve bir kaç tane daha saydı aklımda kalmadı bunlar gerçi dünyaca ünlü.

Cogent bağlantıların daha maximize edilip bölece dl hizini artırmayı planliyor baya bir paket sistemleri hazirlamişlar sevindirici buda..

Kotalı kullanicilar için farklı tip model uygulamalar hazirliyorlar beni ilgilendirmediği için bilgi almadım o konuda

Kablonet baya büyük bir hizmet paketlerı sunmaya hazirladiğini bu yüzdende ttnet buna karşilik farklı çözüm önerileri için RD olarak ve geliştirme olarak ileride baya büyük olanaklar hazirliyor..

Bilginiz olsun.

Şuanda 10.000 beta kullanıcısı var ttnet vdsl II için bunlar hepsi gayret tepe çevresinde bulunmakta gayret tepede oturanınız varsa beta testi için başvuru yapabilirler.

Wifi sistemlerini hiç anlatmadim oda çok ilgimi çekti henüz hükümet yasada değişikliği yapmadiği için wifi tam olarak yasal değil bazı konularda ancak yasal olma yolunda bu yüzden ttnet ve koç systems bir takım ortak çalışmalara girmekte.

Borusan bir network yapilandirması içinde ancak tam olarak ne derece olduğu mechul .

vs vs...

Sorunuz varsa sorun.

Cebite gittim berbat ötesiydi tek ilgi odağım olan ttnet'de 3 saat takıldım gerisi fiyaskoydu buda ayrı birşey...

Bir fuarda hardware olmaz mi kardeşim hiç görmedim.. ayıp ya..
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...