Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Pvp Hakkında

maxrep

Öne çıkan mesajlar

70 den itibaren Protect oldum.
Tamam milletin beni izlemesi iyi fakat herkes de gözümün icine bakıyor. Bu skıntı vermeye başladı.
Dungeon lardan iyi malzeme de düşmüyor.
Heroic ler zor.

Arkadaşım pvp yapmamı önerdi. Girdim ve bayağı zevk almaya başladım. Arms ağırlıklı dps yatım. Bayağı zevk almaya başladım.

PVP honor puanı ile itemlerimi de alabileceğimi söylediler.
Npc lerden bu puanlarıma karşılık malzmeme alabilecekmiyim? (mor)

Bu konuyu biraz açabilirmisiniz?

Not: Tier set dediklerini böylemi oluşturabileceğim. yoksa karazhan gibi dungeonlarda mı ..Grull ?
Sosyal ağlarda paylaş

BG'lerden aldığın honor puanı ile alacağın set Mavi set olacakama Epix olarak Ayakkabı, Kemer, Bileklik, pelerin ve takıları alabilirsin. Eğer bir arena takımına girersen o zaman Epix Areana setini alabilirsin. Arena itemlerini alman için gereken puanı BG'lerden alamazsın. Tier setleri için ise Karazhan + Gruul' Lair + Magtheridon yapmalısın önce bir sonraki tier seti için SSC + The Eye. Tier setleri sadece Raid instancelar ile edinebilirsin.
Sosyal ağlarda paylaş

evet, tier setleri pve'dir, raid instancelardan düşer
battleground markları ve o battleground'lardan kazandığın honor ile aldığın mavi honor seti ve epic bileklik - kemer - bot vardır
bir de arena setleri var, muhtemelen önce mavi honro setini ve epic honor itemlarını almadan pek girmemen gereken yerdir arena
çünkü battleground'ların aksine, arenada kaybettiğin vakit, hiçbi şey kazanamazsın, aksine rating kaybedersin
rating'in ne kadar yüksek olursa, her hafta o yüksekliğe göre puan alırsın
o yüzden rating'inin düşmesi pek hoş olmaz :)

bu arada, şahit olduğum kadarıyla (xunn :p) arena olayına girmiş bir kişi, pve'de yaşadığından daha çok stres yaşayabiliyor
ama sen warrior olduğun için, muhtemelen pvp'de pve'ye oranla daha az stres yaşarsın diye tahmin etmekteyim ben şahsen zannımca.

yardımcı olabildiysem ne mutlu.
o/
Sosyal ağlarda paylaş

BG larda tamamda esas konu anladığım kadariyla tier set.

Karazhan ki cok zor. Her Karazhan da plate item alma olasılığı çok azdır. Bir çok kez Karazhan veya Grull vs. yapılmalıki düzgün set düzülsün.

protect için bir set..
dps için başka bir set..
en az 6a ayı bulur.. o da devamlı Heroic & raid yapılırsa..
şu aşamada Battle Graund yapacağım. Aldğım puanlarla epic lerden yaparsam en azından bir şeye benzer diye düşünüyorum.

O zaman dungeonlarda çok da ezik olmam...Ama ne çare...Zaten her seferinde gözler hemen tank a çevriliyor.
Kaderimizmidir yoksa hatamızmıdır anlamadım.

Sporregar
Sosyal ağlarda paylaş

Warrior'lar pvp hayalleri kuruyorlarsa hiçbir zaman pve'ye bulaşmamaları gerekir. Zira işe yaramaz pve setleri.

Sadece battleground farmlarayak epic parçaları alırsın, sonra bir arena partneriyle geri kalan 5 slot'a arena gear çakarsın sana epix derler.

Sporeggar'da mısın sen de? Oo

[ Mesaj 05 Eylül 2007, Çarşamba - 11:15 tarihinde, Xhunarion tarafından güncellenmiştir ]
Sosyal ağlarda paylaş

eğer hem tank hem dps için t4 istiyorsan işin çok zor. ben guildimde dps warrior olarak oynuyorum; 3tane t4 + 2tane arenadan aldığım merciless parçası var (aldığım arena rewardları t4-t5 arasında bir güçte) dps setimde, tank setimde de karazhan set dışı tank gearı + kimsenin istememesi sayesinde aldığım 2 tane t4 var. iki setinde de tier setinin olabilmesi için biraz şanslı olmalısın. ayrıca pve setle de pvp yapabilirsin, dps ya da tank gear fark etmeden. 2-3 ay zorla prot olmuştum tbc başında onun için pvp'ye tank gearla gidiyodum, melee'leri baya harcıyosun hatta 3-4 tanesinin seni öldürmesi baya uzun sürüyo ama pvp buildle aldığın zevki alamıyosun. hem pve hem pvp için 31/30/0 gibi hybrid buildler de var ama gearın sağlam olmalı
Sosyal ağlarda paylaş

karazhan'dan 2parçası düşüyor (kafalık, eldiven), gruul's lair'den 2parçası(maulgar'dan omuzluk, gruul'dan pantalon), magtheridon'dan da breatplate. tokenları düşüyor, hepsi soulbound sonra shattrath'ta bunları dps ya da tank set olarak alıyorsun. yani illa gitmelisin.

[ Mesaj 05 Eylül 2007, Çarşamba - 14:52 tarihinde, nameless tarafından güncellenmiştir ]
Sosyal ağlarda paylaş

item yerine onun tokenı düşüyor bosslardan, yani bileti diyelim. defender, champion gibi 3 ayrı bilet tipi var. defender biletini warrior, druid ve priestler alabiliyor, bu biletleri alınca shattrath'taki aldor ve scryer mekanına gidip veriyorsun ve sana verdiğin tokenın tipine göre(yani kafalık mı, omuzluk mu) tank veya dps parçasını veriyor.

[ Mesaj 05 Eylül 2007, Çarşamba - 15:42 tarihinde, nameless tarafından güncellenmiştir ]
Sosyal ağlarda paylaş

75k honor farmla ve markları farmla o farmladığın honor 75k ya ulaşınca medallion of alliance dır pelerindir bot dur set itemı olmayan epicleri topla yavaş yavaş ama hep honorunu 75k civarı tutmaya çalış. Sonra da yeni sezonda arena1 setini honorla alabiliceksin direk ona basarsın 75k yla bütün seti alıyosun zaten
Sosyal ağlarda paylaş

desenize o kadar zaman boşuan zaman harcamışım..

kestigimiz adamlardan düşen item (mark dediğin herhalde) var dikkat etmedim ne düştüğüne... parada düşüyor! :)
bg beklerken ot ve maden topluyorum. o da iyi sayılır. benim iyi bir de partnerim var. onunla arena ya dalacağız. tabi ben bir şeyler düzersem

/salute

[ Mesaj 05 Eylül 2007, Çarşamba - 17:38 tarihinde, maxrep tarafından güncellenmiştir ]
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...