Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Medieval 2 TW: Kingdoms

Sam

Öne çıkan mesajlar

28'de çıktı ama e-mule linkini 30'unda bulabildim.

teutonic campaign süper, factionlar:

- teutonic order
- lithuania (yegane paganlar)
- poland
- hre
- denmark
- norway (isveç neden değil bilmiyorum, norveç'in bir olayı yok kalmar ligi mevzusunda fazla)
- novgorod
- mogols (neden islam anlamadım, gayet pagandı oradakiler)

1250'de başlayıp 1550'ye kadar sürüyor. başlangıçta polonya ittifak önerince litvanya'yı 15 turn'de gömecek gibi oldum, yavaşladım şimdi bilerek.

yalnız birim dengeleme olayında biraz sapıtma var, spearmen acayip güçlü herkes için. ucuz, kalabalık ve statları çok iyi çünkü kalkanlara ciddi bonus gelmiş. land to conquer modundaki gibi yapılmış birim statları, o moda da dev yardım etmişti stat dengelemek için.

yani şöyle diyebilirim ki rittenbrüder yapsam mı yapmasam mı kararsız kaldım çünkü order spearmen neredeyse onun kadar iyi ve çok daha ucuz adam başına maliyeti. üstelik kalelerden çıkan ilk birim. halbbrüder hele çok güdük kalıyor.
Sosyal ağlarda paylaş

hmm oyun combata girdiğinde bazen cöküyp ne yazıkki o yüzden abkamadım pek campaign lere,

ama ilk olarak crusade'e girdim aldum türkleri cok gaz bi introyla başladık türkler hilal yaptı falan crusaderlara ne guzel dedik,

girdik oyuna, baktım ciddi bi gölgemiz varikiye ayrılmış olsakta, herşey güzel ama o kadar genış topraklarla başlıyorki her millet hanı bi ucundan tutup olayı kavramak zaman alıyo, normaldeki gibi ufak başlayıp kendi kontrolümüzde gelişen bi ülke olmadığı için biraz zorlandım acıkcası ülkei cekip cevirene kadar.

ayrıca şu göçme sorununu yaşayıp cözen olursa bana haber verebilirmi?
Sosyal ağlarda paylaş

yok böyle bir olay ya, crossbowmen militia ile melee yapan 10 yıldızlı hochmeister'ı hemen dibindeki trebuchet ile öldürdüler. şaka gibi..

ctrl + l yaptım sinirim bozuldu heh

bir daha denedim, bu sefer charge'a başladığım anda gelen ilk trebuchet taşı sadece hochmeister'ı vurdu.. :/

lol yalnız süper yeni traitler koymuşlar, alman prensesine bakayım dedim, ismi ne:

ethelgard the dense

[ Mesaj 09 Eylül 2007, Pazar - 00:06 tarihinde, Sam tarafından güncellenmiştir ]
Sosyal ağlarda paylaş

ben cok uğraştım didindim,

pathcleri cektim yükledim abartısız 2 saat kurdu patch sanırım değiştirmediği datafile kalmadı sesde ekledi falan.

neyse sonra girdim oyuna britan campaign hala göcüyo savaş'a başlarken bende dedim america olıyım cok zevkli valla aldım apache'lerimi ben kuzeydefransız, orta amerikadaki kardeş tribbe'ım orta doğu amerikada ingiliz, maya'larla aztek'lerde birlik olur ispanyolları doğradık, şimdi herkez ally oldu valla öle kaldık, arada bi fransız gemisi geliyo içinde 1000 musketeer falan ınıyo, hepsini okluyorum falan, öle..
Sosyal ağlarda paylaş

ben de teutonic order'la 70 yıl barış içinde yaşadıktan sonra "dur bir novgorod'a dalayım" bari dedim, 10 turn'e kalmadı hem moğollar hem polonyalılar hem danimarkalılar daldı. fırtınadan önceki sessizlik durumu olabilir yani.. :p
Sosyal ağlarda paylaş

moğollar zaten ukrayna'da oyun 1250'de başladığı için. keşke 1200'de filan başlasaydı, en heyecanlı dönem o lake peipus savaşı ve moğol istilası zamanları çünkü. :/

valla ben medium/medium başladım (daha yukarısında abuk sabuk moral bonusu ve havadan para alıyormuş ai demişlerdi) ama çok kolay geldi, litvanya'yı ingiliz eleman geldi o ezdi işte. hatta barış istediler yaptım heh. sonra 70 turn ekonomi ve ordu geliştirdim işte. zaten paso kıyı şehirleri var, 2 tane castle bıraktım sadece kıyısı olmayan.

bayıldım birimlerine tötonların, tam benim tarzım. ağır ama koydu mu ses getiriyor heh. ritterbrüder zaten efsane, böyle charge ediyorlar çarptıkları gibi tabanvay moduna geçiyor millet, miğferlerin hastasıyım :p

ya sonra mesela sword brethren var, çapulcu gözüküyor baştan ama bütün upgradeleri yaparsan 125 ducat upkeep ile feudal knight gibi oluyorlar. order spearmen zaten ayrı bir manyaklık, oyuna başladığın gibi sadece ondan bassan yakıp yıkıyorsun. livonian auxiliary desen 14'lük crossbow ve pavise böyle fransız tipler vardı pavise giymeyen, onlar gibi ama paviseli olmuş. halbbrüder bir tek parasını hakediyor mu bilmiyorum, ritterbrüder zaten artık cem yılmaz'ın gora'da şekil yapıp pataklaması olayı gibi. this is madness diyorum ancak.

litvanya'da da okkalı şeyler var rosterda ama hrıstıyanlığa döndüler hepsi gitti ehe

[ Mesaj 09 Eylül 2007, Pazar - 02:25 tarihinde, Sam tarafından güncellenmiştir ]
Sosyal ağlarda paylaş

cokuyorum hala cokuyorum....

bu arada litvanyayla oynıyım dedim bari, sonuc ilginc bi millet bu litvanya atlı okcuları acıkcası tırt, boyar sons kıvamlı üniteleride yok, geri kalanlarda spear militia'dan ileri gitmiyo...

ama işte pagan tapınaklarından cidden cok tatlı üniteler cıkıyo, tatlı dediğim onlar'sız tetonları dövmek cok zor veya imkansız order zaten 5. 6. turdan order spearman'ler surlarınıza dayanıyo, hanı ilkini dövdünüz cok başıma geldi daha retrain yapmada repair yapmadan ikinci siege'ı yediğim.

böle yıkık duvarlarla savaşıyosun korkucn oluyo acıkcası, en yakın zamanda bol baltalı adam yapıp kafalarına yığmak tek düzgün care tetonları yenmek için.

ha bide pagan olduğunuz için mogollar size cok uzak bakmıyo, tetonları sevmedikleri için novgorodda aynen öle, ama işe karımıyolar fazla, meydana yalnız cıkıyosunuz yanı
Sosyal ağlarda paylaş

of of ne heroic'ler yapmışım böyle 2500 moğola karşı köprü savunması filan, efsane. hoş gerçi small unit stack kullanıyorum fps ille follofoş olmasın diye.

bir de pagan olarak kalırsan teton'lara gemiyle avrupalı haçlılar geliyor yardıma dönem dönem, fazla kalabalık değiller gerçi. polonya saldırabilir dikkat.

bana almanlar dışında herkes savaş açtı şu anda feci katliamlar oluyor, 10 stack filan ordu gezidiriyorum saldırmasınlar diye. ritterbrüder cidden manyak ama, dread'i yüksekse generalimin ritterbrüder charge yaptığı anda shaken ya da wavering oluyor millet ehu
Sosyal ağlarda paylaş

moğollar oynanmıyor. aynı birimler medieval 2'deki. herşeyleri ok atıyor heavy cavalry hariç. :p crossbow kullanmayan en iyi okçular ve en iyi atlı okçular onlarda. şahsen ben hiç bulaşmıyorum pavise crossbowmen gibi birşeyden tonlarca yapmamışsam.

kuru kalabalık diyemem doğrusu, mongol infantry yanına geliyorsun nasılsa okçu diyorsun ama herif kesiyor senin militia tadındaki adamını gayet güzel. esas medieval 2'de bunlardan binlerce geliyordu ehe

[ Mesaj 10 Eylül 2007, Pazartesi - 00:36 tarihinde, Sam tarafından güncellenmiştir ]
Sosyal ağlarda paylaş

valla şöyle bir olay var ki bütün ordu ok atınca fark oluyor gene. yoksa bedava mongol infantry denen olay, 100 upkeep'li adam 225 upkeep'liyi dövmesin zaten? üç full stackle saldırıyorlar köprüye yani militia'dan iyi statları ve 9 atan okçu yok oyunda. militia crossbowmen'e denk. bir de birbirlerinin arkalarından atabilme avantajları var. charge yiyince geriye kaçabiliyorlar hemen, crossbowları kurarken kaçıramadım adamları haşat ettiler benim. ayrıca good stamina filan var yani yakalayamıyorsun yayan öyle. okçularımın cephanesi tükenince kasıldım yaya ritterbrüder ile ki oyunun en yüksek armor değerli adamı upgrade edilmiş hali. ve very good stamina olduğu için yetişebildiler. daha zayıf düz feudal knights daha çok kasılır kesin.

bir de birimleri statları filan değiştirilmiş, oklar eskiye nazaran biraz daha güçlü sanırım armor değerleri azaldığından. shield değerleri yükselmiş ama.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...