Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

wow un filmi olursa ...

Exceed

Öne çıkan mesajlar

Blizzard Entertainment’ın Anaheim’deki yıllık toplantısı BlizzCon’da, popüler fantastik bilgisayar oyunu Warcraft’ın, Warner Bros. ve Legendary Pictures tarafından hazırlanan beyaz perde uyarlamasıyla ilgili yeni ayrıntılar açığa çıktı.

Blizzard ve Legendary Pictures temsilcileri, aralarına Blizzard’dan Paul Sams ve Chris Metzen ile Legendary Pictures CEO’su Thomas Tull ve Baş Tasarım Şefi Jon Jashni’yi de alarak bir panel düzenlediler. Warcraft filminin ‘live-action’ tarzda çekileceğini ve 2009’da vizyona girmesini planladıklarını açıkladılar.

Sams, Metzen ve Jashni yeni bir “bilgisayar oyunu filmi” yapmak istemediklerini, bunu yerine “bir destan” yaratmaya çalıştıklarını belirtiyor. Şu an için henüz yönetmen belirlenememiş ve senaryo tam olarak oluşturulmamış olmasına rağmen filmin “World of Warcraft” oyunundaki olaylardan 1 yıl öncesinde geçeceği ve filmin İttifak (Alliance) bakış açısı ile anlatılacağı doğrulandı.

ve son haber yönetmeni Steven Spielberg olacağına dair söylentiler var..
Sosyal ağlarda paylaş

bazı karakter uymamış tekrar gönderiyorum..
Blizzard Entertainment’ın Anaheim’deki yıllık toplantısı BlizzCon’da, popüler fantastik bilgisayar oyunu Warcraft’ın, Warner Bros. ve Legendary Pictures tarafından hazırlanan beyaz perde uyarlamasıyla ilgili yeni ayrıntılar açığa çıktı.

Blizzard ve Legendary Pictures temsilcileri, aralarına Blizzard’dan Paul Sams ve Chris Metzen ile Legendary Pictures CEO’su Thomas Tull ve Baş Tasarım Şefi Jon Jashni’yi de alarak bir panel düzenlediler. Warcraft filminin ‘live-action’ tarzda çekileceğini ve 2009’da vizyona girmesini planladıklarını açıkladılar.

Sams, Metzen ve Jashni yeni bir “bilgisayar oyunu filmi” yapmak istemediklerini, bunu yerine “bir destan” yaratmaya çalıştıklarını belirtiyor. Şu an için henüz yönetmen belirlenememiş ve senaryo tam olarak oluşturulmamış olmasına rağmen filmin “World of Warcraft” oyunundaki olaylardan 1 yıl öncesinde geçeceği ve filmin İttifak (Alliance) bakış açısı ile anlatılacağı doğrulandı.
Sosyal ağlarda paylaş

Deacon sapıkmısın arkadaşım?

Hangi film kötülerin bakış açısıyla yapılırki?
Şimdi 2 uyanık çıkıp da örnek vermesin genelleme yaptım.

Konu dışı;
[spo]Kötüler herzaman kaybeder. Aşk sevgi ve dostluk kazanır. Bkz:Harry Potter. Kalıbımı basarım son filmde. Sevgi, dostluk ve arkadaşlıktan oluşan bi enerji topuyla voldemortu moleküllerine ayırıcaktır.[/spo]

Şahsen Horde bakış açısını tercih ederdim.
Sosyal ağlarda paylaş

Aklıma bazı sorular geldi wow un 1 yıl öncesinden başlamak konu bütünlüğünü oturtmak zor olmıyacakmı,
gerçi çok var 2009 da vizyona girmesi planlanıyor..
böyle bir devasa oyunu filme aktarkmak,kostüm,makyaj,ses ve görüntü efekleri heleki izleyiciye atmosferin sunumu en pahalı yapımlardan biri olacağı gerçeğini çıkartıyor..
Sosyal ağlarda paylaş

elbiseyle mi iyilik kötülük marveloth yapma arkadaşım =)

benim bildiğim horde da ally de kötü değil kendi doğruları için savaşıyorlar. film epik destansı bir film olcaksa gnome(misal) gözünden anlatması pek hoş olmaz bence. şöyle bağırdığı zaman inleten bir orc gayet karizmatik olur öyle bi filmde. ha bu benim kişisel fikrimdir, ally gözünden olması bence büyük bir eksi.
Sosyal ağlarda paylaş

Humanlar kötü orc lar değilse eğer.. bu oyuna ayırdığım zamanı tekrar bi gözden geçirmem gerekicek.

*Soak Soak* demelerinden anlamıştım zaten.

Brokeback esprisi de baydı bence. Allies lafı geçen her yerde aynı espri. Bu ne homofobikliktir anlamadım lol

Neyse benim temennim sonu D&D nin filmleri gibi olmasın. Yazık olur.
Sosyal ağlarda paylaş

@Deacon

said:
elbiseyle mi iyilik kötülük marveloth yapma arkadaşım =)

benim bildiğim horde da ally de kötü değil kendi doğruları için savaşıyorlar. film epik destansı bir film olcaksa gnome(misal) gözünden anlatması pek hoş olmaz bence. şöyle bağırdığı zaman inleten bir orc gayet karizmatik olur öyle bi filmde. ha bu benim kişisel fikrimdir, ally gözünden olması bence büyük bir eksi.

Alli ların gözüyle dendiğinde sen sadece ally mı olucak anladın? Başrol Alli olucka yani.
Elbiseye gelince. Basitleştirerek örnek verim dedim. İdeoloji kastırma istersen.

said:
benim bildiğim horde da ally de kötü değil kendi doğruları için savaşıyorlar.

E ozaman iyi kötü kavramını tüm evrenden silelim. Sonuçta her koşulda canlılar kendi doğruları için savaşır. lol
Sosyal ağlarda paylaş

D&D gibi bi facia beklemesem de filmin warcfart lore bilen ve ilgilenen insanlara pek çekici geleceğini sanmıyorum. Bu filmi yapmaktaki amaçları wowu daha geniş bi pazar kitlesine tanıtıp marka değerini yükseltmek.

Daha çok potansiyel müşterilere yönelik bi film olucak yani. Bide tabi yeni mmolar çıktığında kafalardaki wow vurgusunu arttırmaya yarayacak. Başka oyunlar için wowu bırakanları oyuna geri döndürmek için sublime marketting hehe.
Sosyal ağlarda paylaş

Undeadlerle friendly takılan her varlık benim için Kötüdür.

Lore bilgim pek yok. Çıkıp da Undeadler kötü değil derseniz çok gülerim. Yılanmış frp bilgilerime dayanarak ırkların alignmentları konusunda genel bi kararım var. Orclar aslında iyi değilse eğer gülüp geçiyorum. İtiraz edemem bu wow. Ama orc yaratılış itibariyle (emin değilim ama tolkien miydi ilk yaratan?) onları kötü olarak tasarlamış. Şimdi bi mmo çıkıp da bu ırkı sözde''iyi'' sınıfına sokarsa he deyip geçerim. Okadar.

Wow da işler nasıl yürüyo, insanlar, orcların yaşam alanlarını mı tehdit ediyo, onları dışlıyomu bilemem lol. o yüzden tartışmak istemiyorum. Sonuçta wow un sistemi.

edit: @axedice bu nicki Baltazar mı Balthazar mı böyle ni isimden esinlenerek mi buldun acaba?

[ Mesaj 26 Ağustos 2007, Pazar - 14:18 tarihinde, Marveloth tarafından güncellenmiştir ]
Sosyal ağlarda paylaş

görünüş olarak kötü gözüken ırkları kolay kolay iyi gösteremezsiniz insanların aklına kazınmıştır yani bu imaj.
sonuçta wowu un 9 milyon oynayanı varsa filmi 90 milyon adam izlicektir wow la alakası bile olmayan.

sen bunlara bu yürüyen çürümüş ölüler, bu yeşil derili kocaman dişli canavar tipli yaratıklar iyi hatta onurlu şamanist vb aslında dersen, ve mavi kumaşlara sarılı parlak şövalye zırhları içinde adamlara da kötü bunlar aslında dersen elinde 85 milyon kadar sana gülen izleyicin olur yönetmen olarak :p pazarlama açısında çok yanlış bi taktik olur bu eheh

[ Mesaj 26 Ağustos 2007, Pazar - 14:27 tarihinde, Norak tarafından güncellenmiştir ]
Sosyal ağlarda paylaş

said:
D&D gibi bi facia beklemesem de filmin warcfart lore bilen ve ilgilenen insanlara pek çekici geleceğini sanmıyorum. Bu filmi yapmaktaki amaçları wowu daha geniş bi pazar kitlesine tanıtıp marka değerini yükseltmek.

samwise faktoru var cizer bişiler en azından gorsel olarak tatmın eder bizi
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...