Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Civilization 4:Beyond The Sword(Expansion Pack)

RamsesII

Öne çıkan mesajlar

• 4 hafta sonra ...
Abi oyunu ben kopya cd ciden aldım.Çoktan düştü piyasaya.Torrentte filanda bulabilirsin.Valal tech-tree filan değişmiş,hele modları oynarsanız apayrı olmuş tech tree(yanında bir sürü ünite vs ).Ondan yepisyeni bir oynanış tarzı ve strateji gerekiyor başarılı olmak için.Noble da oynamama rağmen zorlanıyorum bazen.Çok açılamıyorum.Öyle çok yayılmacı olmayıp space-ship olayıyla victory yapıyorum :D
Tabi hiç savaşa girmiyorum demek değil bu...Ama noble da bile benim üstümde 1-2 tane benden daha yüksek score u olan ırklar oluyodu.Hele yeni çıkan bişey var bayıldım,senin şehrinde ünlü biri konser veriyo ve çok seviliyo,sana soruyor oyun " bunu tüm şehirlere yaymak ister misiniz?(hazineden para aktarılacak ama her şehrin kültür puanı artıyor) ya da sadece burada mı kalmasını isterseniz?(Hayvani kültür puanı o şehir için)".Ya da madenciler şehrin yakınlarında aniden spices buluyo ve bunu elde etmek için para aktarmanı istiyolar.Aktarıyosun bi de bakmışsın spice çıkıyo bi anda.Ai de daha saldırgan gibi geldi.2 li-3lü ittifaklar bolca mevcut.En önemli wonderları senden önce yapıyolar(sistine chapel i filan bitmesine 2 turn kala başka bi ülke yapınca krize girmiştim).
Sosyal ağlarda paylaş

O soru olayı Europa'dan arak direk ama güzel olmuş araklamış olmaları. :) Yalnız her cevabı veremiyorsun, yönetim şekline bakıyor biraz da mesela ben police state takılıyordum genelde 3 cevaptan 2si kapalı oluyordu eheh.

AI tam çakal. 1000 senelik bir zaman diliminde başıma geleni anlatayım: Ben Roma'yım, Portekizle savaşıyorum. Ben Portekiz'in canına okurken o ana kadar iyi geçindiğim Japonya bana savaş açıyor. Birkaç yüzyılda Portekizi haritadan silip Japonya'da ilerleyişimi sürdürüyorum. Japon direncini daha çabuk kırmak için Babillileri hediyelerle Japonya'ya savaş açmaya ikna ediyorum ama asıl ateşgücü benim, bütün şehirleri ben aldım. Japonya'nın 2 şehri kalmış, ikisnii birden kuşatmışım, top ateşine tutuyorum. WTF!!! Babilliler Japonya'yı vassallıyor ve bana savaş açıyor. Gel de delirme :D

[ Mesaj 14 Eylül 2007, Cuma - 03:02 tarihinde, arcane tarafından güncellenmiştir ]
Sosyal ağlarda paylaş

Hiçbir civilization da police state oynamadım...Nasıl güzel oluyor mu arcane?Savaştayken süper olabilir.Wonderlardan neler yapıyosun arcanecim?Manhattan Project yapıyorum ben,kaçmaz ;) Bi de o 6 tane hit single ve 6 tane movie veren wonderlar resmen bomba olmuş ilaç gibi geliyor yapınca.Bi de wall street diyorum...Oh nefis oluyo nefis
Sosyal ağlarda paylaş

Valla oynanış stiline göre devamlı devrim yapmak gerekiyor. Ben savaştan bir türlü çıkamadığım için police state ve türevlerine bağımlı kaldım. Savaş hali için gerçekten mükemmel çünkü o kadar savaşa rağmen halk mutlu olabiliyor. Wonder adına pek birşey göremedim açıkçası, ünite üretimiyle meşguldüm. 1920'ye kadar oynadım yaptığım wonder sayısı 3-4. Manhattan Project gibi birşey gelseydi productionı o yönde kaydırırdım gerçi. Ha bir de şu var wonder yapmıyorum ama başkası yapıyor benim yerime eehuh, öyle de barbar oldum bin sene savaşınca. Bilim adına da çok parlak olamadım ama askeri teknolojiye abandığımdan rakiplerime göre daima bir adım öndeydim. Ekonomiyi sağlam tuttum çünkü bilim adına herşeyi yaptıktan sonra bilimi arttırmanın tek yolu nakit basmak, yani tax slider.
Sosyal ağlarda paylaş

ARkadaşım corporation olayı değişik.Great engineer yardımıyla kuruyosun(bilmiyom ben öle kurdum).Mesela Mining Inc. kuruyosun,işte gem-coal-copper-iron gibi kaynaklara bonus veriyo extra şeyler sağlıyo bu tür kaynakların çıkarıldıkları şehirleri ihya ediyor(tabi o şehirlerde de aynı corporation varsa).Bir kez şirketin ana binasını kurduktan sonra başka yerlere sıçrayabiliyor şirket.Aynen din gibi.
Sosyal ağlarda paylaş

• 3 hafta sonra ...
v3.13 yaması çıktı.
Mirror 1 - official
Mirror 2 ve change log

Edit: Change log çok uzun. Forumda saçma bir spoiler karakter limiti olduğundan sığmamakla kalmayıp mesajımın devamını uçurdu.

Bende oyun movielerde anlamsız bir biçimde çökmeye başladı. Introda bir sorun yok hatta bu sorun eskiden yoktu ve arada hiçbirşeyi değiştirmedim. Ekran kartı sürücümü ve codeclerimi güncelledim buna rağmen hala çöküyor. İşin boktan kısmı yapımcı Firaxis ve dağıtımcı 2kgames'in troubleshooting namına bir sitesi yok, şaka gibi. Movieleri kapatıp oynuyorum ona oynamak denilebilirse...

[ Mesaj 07 Ekim 2007, Pazar - 01:54 tarihinde, arcane tarafından güncellenmiştir ]
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...