Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

haste rating değişiklikleri

Phlox

Öne çıkan mesajlar

Axedice, şöle etkisi oluyo , warrior için white dmg fury warriorlarda dmg'ın %60-70 cıvarını oluşturuyo sonucta, ve white dmg'ını arttırmanın en iyi yollarından biri haste rating kasmak, ayrıca white dmg demek rage demek dolayısıyla daha fazla yellow dmg demek.

hanı cok hoş bi durum değil warriorlar için, paladinler içinde öle,

dagger rogue'lar zaten haste kasmıyo, combatlarda rahat rahat düşük weapon speedlere ulaştığı için cok yüksek haste rating kasmaları namasız oluyo genelde speed cap yüzünden.
Sosyal ağlarda paylaş

Yanlız ben şuna inanmıyorum.

said:
melee - 1% haste için gereken haste rating 10.5den 15.7'ye çıkarıldı

caster - 1% spell haste için gereken haste rating 21den 15.7ye düşürüldü.

Gearını haste üzerine kuran bir meleenin dps kaybı 10-25% arasında.

Uçurumun bukadar fazla olduğunu sanmıyorum. Şimdi bi hesaplama da yapamıyorum hiç melee class oynamadığım için. 70 lvl ortalama bi warriorun kaç haste rating i vardır ki mesela?

[ Mesaj 20 Ağustos 2007, Pazartesi - 14:34 tarihinde, Marveloth tarafından güncellenmiştir ]
Sosyal ağlarda paylaş

Valla shaman Bloodlust'ı olmadan scorch için bile 1 saniyenin altına inmek imkansız. Şuan 1005 haste rating istiyor.

Shaman buffı varken 300 ratingle 1 saniyeye iniyosunki oda pasif olarak mümkün değil. Ancak trinket falan açarak yapılabilir (scorch atıyorsan shamandan buff alınca bi zahmet trinket açmayı ver :D, yada trinket pasif olarak açıldıysa scorch atmayı bırak fireball at)
Sosyal ağlarda paylaş

Valla o slam olayı kadar geri zekalı bir uygulama olamaz. Daha oyuna dün eklenen paladin Hammer of Wrath'ı için bile world CD yi 0,5 saniyeye düşürdüler. 2,5 yıldır var olan slam için hala akıllarına gelmedi. Bunlar hep taaa zamanında slamlarla moblara 2k-2k crit videosu çeken, ismini şimdi hatırlamadığım mal yüzünden oluyor.

[ Mesaj 20 Ağustos 2007, Pazartesi - 14:53 tarihinde, FreEmoon tarafından güncellenmiştir ]
Sosyal ağlarda paylaş

world of castercraft.

rogue dps de 4 5 ıncılıge oynar raıdde
dps warrı oda aynı rogue un armorlusu ama oyuncakları yok. pala zaten dps olarak gormemek lazım.

eh baskada melee yok say.

pvp de bu fukaraları tum rangelerın arasında dusunsene, aman yarabbı. ıclerınde bı rogue var ıste kenarda kıyıda gozukmeden suprız ataklı. warrılerde rogue kesıyo ıste arada bır onunla avunuyo. kısacası melee acısından felaket bı oyun oldugunu dusunuyorum wow un.

lol ben baydım yıne oyundan sanırım :)

hey gıdı hey swg dekı meleeler nerede 20m den kd atardık be, lol, oradada meleeler cok ustundu. ama orada bıle kı salak soe bıle bı sure sona combat medıc ve rıflelara ekledıklerı ıle range ıle dps ı dengelemeyı basardıydı ama wow da cok uzak gozukuyor. neyse haste ratınge gelınce sword rogue ıcın hos olmamıs bence , assasınatıon set ten ıkı parca pvp de cok ıs goruyordu dıgerlerı ıle bırlıkte, sımdı agır kalıcak demektır. sanırım dagera donme zzamanı gelmıs.
Sosyal ağlarda paylaş

@sadATS2

Üzgünüm ama işler pek öyle yürümüyor. Melee bu oyunda en delicesine bufflanabilien grup. Bu kadar bufflanabildiği içinde yanlış raid dağılımında eziliyorlar.

Eğer mantıklı bir guildde isen ve mantıklı officerları varsa o guildin. işler şu şekilde yürüyor.

Melee grup = 2 rogue, 1 ench shaman, 1 feral druid, 1 full mm hunter. Tüm melee'lere imp might, salvation, king atacak 3 paladin. Ve raidde 1 adet imp hunters markda almış full survival hunter ile rogueların dpsi resmen %100 artıyor.

Ne mageler ne warlocklar bu derece bufflanmıyor. Onlar en fazla %15 scorch buffı yada %15 shadow priest buffı ve bide warth totem ile max %20 bufflıyabiliyorsunuz.

Banane ben roguelara özel grup, meleelere özel raid ayarlıyamam diyorsanızda o zaman dps yapamayan roguelardan yakınır durusunuz. Bizim elinde 75-80dps dagger olan roguemuz bile warlocklarla başabaş gidiyor, magelerin hepsini eziyor. elinde 90dps silah olan roguemuz zaten uçup gidiyor 25 manlerde, tutabilene aşkolsun. Ama kalkıpta karazana girince bir anda dpsleri magelerin %80nine düşünce anlıyoruz raidlerde adamları ne kadar buffladığımızı.

Özetle melee'yi bufflıyacaksınız yada hiç boşuna raidlere almayacaksınız.

[ Mesaj 20 Ağustos 2007, Pazartesi - 18:15 tarihinde, FreEmoon tarafından güncellenmiştir ]
Sosyal ağlarda paylaş

@ Freemoon

Tebrikler.

Fakat anlamadığın nokta, bu adamlara laf anlatamazsın.
Hala kalkıp da WC de, DM de gördüğü kadarıyla biliyo classları. Buff nedir kimden alınır daha haberleri yok. 2 Spelldamage set giymiş caster görmüştür, damage meter da kendisini sollayınca nerf nerf diye ağlamaya başlar.

Geçende Frost mage halimle Mana tombs a girdim. Kendimden utandım. Rogue, warr, shammy beni 2 ye katladı dmgmeter da. Adamlar dur durak bilmiyoki.
Sosyal ağlarda paylaş

caster buffları
fire :imp scorch %15 coe %10 misery %5 woa tow
shadow:shadow weaving %15 gerisi aynı
frost :%10 crit ve gerisi aynı.

melee için sadece çok nadir raidlerde bulunan blood frenzy ile %4 damage ve 2250 armor reduce

üstelik en çileli yine melee ler.
boss whirlwind yapar boss knocback yapar boss aoe yapar boss earthquake yapar vs vs aggro alınca ölürsün ama ranged isen bi %20 şansın daha var

[ Mesaj 20 Ağustos 2007, Pazartesi - 18:56 tarihinde, Sparkcaster tarafından güncellenmiştir ]
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...