Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Tezkere Reddedildi

Estel_Anorien

Öne çıkan mesajlar

Sanki şimdi savaş çıkmıcak , sanki bizde o savaşa girmicez. Esas şimdi moku yedik ırak'ın toprak dağılımında hiçbir zaman söz sahibi olamıcaz... ABD kafasına göre dağıtıcak ırağın topraklarını ona buna... Zaten kesin bi daha oylama yapılır...[hline]Emaleth, 24 Şubat 2003 10:33 tarihinde demiş ki:
kafam girsin o kara benim be!

XÆ®ø ƒâ®ß®Ìgh™[/b]
Sosyal ağlarda paylaş

Allah sonumuzu hayır etsin bu savaşın dışında kalmak savaşı tribünde izlemek bize yaramayacak yalnız o kesin tüm dünya savaşa hayır diyebilir çünkü onları bu savaş etkilemeyecek bu savaş onların sınırının başında olmayacak onların yanı başında yeni bir devlet kurulmayacak onlara şu 40 milyar $ borcunu öde o zaman artık diyen olmayacak ama biz girsekte girmesekte bizi etkileyecek bakalım abd nin tepkisi noolcakk

savaş başladıktan sonra kürtler ben kürdistan ı ilan ediyorum abd de ardından bende seni tanıyorum derse noolcakk biz napcazz o zaman aynen k.ırakta olacaz tabii abd ona izin verirse eee ne değişti acaba ?[hline]Emaleth, 24 Şubat 2003 10:33 tarihinde demiş ki:

XÆ®ø ƒâ®ß®Ìgh™[/b]
Sosyal ağlarda paylaş

Beyler aci cekilmeden ve sürünmeden yeni degisimler yasanamaz. Türkiye belki cok zor dönemlerden geçecek fakat emekleye emekleye sürüne sürüne yürümesini ogrenecegiz tek basimiza. Sonucta hepimizi cok zor günler bekliyor. Fakat bu zor günlerin sonunda işik var. Belki borçlarimiza bogacaklar bizi fakat zamaninda osmanli devletinin borçlarinida ödemedik mi? O yüzden Türkiye herzaman için küllerinden dogmasini bilmistir. Kurtuluş savasinida bu millet kazandi. Belki de bugün tezkerenin reddedilmesi Türkiye için yeni bir kurtuluş savaşının başı olacak. Ayaklarinin üstünde durabilen onurlu bir Türkiyenin olusmasi için atilan ilk adimlar bunlar. Tabi realist düsünürsek cok zor gunlerin olacagi, sürünecegimiz gibi sonuclari cikarabiliriz fakat sunuda unutmamak gerekir ki aci cekmeden istedigimiz duruma gelemeyiz.[hline]BonePART, 23 Şubat 2003 23:20 tarihinde demiş ki:
emlamı yad aincirli biskrem rullaz[/b]

Querquobad Quane [SnowLords]
Sosyal ağlarda paylaş

allah sonumuzu hayır etsin
Malesef çok abuk subuk bi politika izliyoruz kaş yapalım derken göz çıkarıyoruz.
Ne tam müslüman bir doğu
nede hristiyan bir batı ülkesiyiz.. 2 sinide desteklemiyoruz
Zamanında libya'dan milyarlarca dolar kazanırken sırf amerika istemiyo diye aptalca ambargo uyguladık.. şimdi ise Amerika ile olan ilişkilerimizi bozuyoruz bu belki şimdi doğru ama geçen 50 yılı çöpe atmak oluyo
Bilmem farkındamısınız ama amerika artık bizi Şantajcı olarak tanımlıyo
Hıncal Ulucun dedigi gibi "100 dolar verirsen savaşa gözüm açık 10.000$ verirsen kapalı girerim" pazarlığı yapıyoruz
Belki kendi çapımızda direndiğimizi sanıyoruz ama diğer batı ülkeleri vs bizi dilenci olarak goruyo sadece.
Belirli bi politika ve Milli Güvenlik derslerinde bahsi geçen Milli Hedeflerimiz hükümetten hükümete değiştiği için bu tip çelişkiler yaşanıyo.. Bi Tutucular, bi sol merkez, bi sağ merkez geliyo başa.. Bu dünyanın hiç biyerinde bu kadar hızlı değişmez.
Belki bize demokratiklik olarak geliyo ama pek doğru bişey değil.
Bir hükümet döneminde çok iyi müttefik olduğumuz ülkeyi diğer hükümet bizden soğutuyo.. böyle giderse dostumuz kalmayacak.
Savaş tabiki kötü bişey ben iyi olduğunu yada girmemiz gerektiğini söylemiyorum. Sadece çok saçma bi iş yaptığımızı,zaten mecburen gireceğemiz savaşa girmeden önce yanında savaşa gireceğimiz ülkeyi kendimizden soğutmanın doğru olmadığını düşünüyorum. Adam gibi düz,doğru ve kararlı bi politika uygulanması gerektğini düşünüyorum.Ve kafayı yiyorum
Artık hem ırak'ın düşmanı hemde Amerika'nın gelirinden pay kapmaya çalışan ufak bir ülke konumuna düştük.
Burda ben yada sizler karar veremezsiniz.. karar uzmanlarındır ama bir müttefikimiz,bir dostumuz kalmayacak bu hızla ilişki bozmaya devam edersek(tamam, amerika belki iyi bi dost değil ama bazı konularda yararlı olduğu ve bi çok şeyi de onlara borçlu olduğumuzu unutmamak gerek, yiğidi öldür hakkını yeme demişler).Uzmanlar hangi tarafın yanında durmak mantıklıysa, ülkemiz ve insanlık için faydalıysa o tarafın yanında durmalıdır, bize de sebepleriyle açıklamalıdır..bundan sonra yürütülecek politikamız da o doğrultuda olmalıdır.. yalpalayan bi politika istemiyorum artık[hline]Join Our Army.. OrcMasters
DivX Listem
Sosyal ağlarda paylaş

said:
Estel_Anorien, 01 Mart 2003 20:37 tarihinde demiş ki:
Beyler aci cekilmeden ve sürünmeden yeni degisimler yasanamaz. Türkiye belki cok zor dönemlerden geçecek fakat emekleye emekleye sürüne sürüne yürümesini ogrenecegiz tek basimiza. Sonucta hepimizi cok zor günler bekliyor. Fakat bu zor günlerin sonunda işik var. Belki borçlarimiza bogacaklar bizi fakat zamaninda osmanli devletinin borçlarinida ödemedik mi? O yüzden Türkiye herzaman için küllerinden dogmasini bilmistir. Kurtuluş savasinida bu millet kazandi. Belki de bugün tezkerenin reddedilmesi Türkiye için yeni bir kurtuluş savaşının başı olacak. Ayaklarinin üstünde durabilen onurlu bir Türkiyenin olusmasi için atilan ilk adimlar bunlar. Tabi realist düsünürsek cok zor gunlerin olacagi, sürünecegimiz gibi sonuclari cikarabiliriz fakat sunuda unutmamak gerekir ki aci cekmeden istedigimiz duruma gelemeyiz.[hline]BonePART, 23 Şubat 2003 23:20 tarihinde demiş ki:
emlamı yad aincirli biskrem rullaz[/b]

Querquobad Quane [SnowLords]

Öncelikle arkadaşım seni tebriq ediyorum. Kurtuluş savaşında olanları tekrar kaldırabilirmi bu insanlar sence?
Yada tekrarlanan bir devoluasyonu?
Peki soruorum sana Türkiye ABD ile savaşa girerse yada girmesede sonuç?
Sonuç şu aktif olaraq girmese bile savaşa sonuçta gene yardım ediceq. Bana göre ABD nin kendi petrol reservlerini elinde tutabilmeq için yaptığı bir dalavere nin içine çekilioruz. Oysaki türkiyenin geleceği için kerük petrollerinin avrupaya türkiye üzerinden yumurtalıktan gitmesi çok daha büyük bir kar sağlicaqtır. Fakat halkımız daha doğrusu bizim seçtiklerimiz milyar dolar gibi komik rakamların peşinde koşmaktadırlar. Ve teskere şu an reddilse bile tekrar oylamaya,ABD ortaya daha fazla dolar atınca, yapılcaqtır![hline]İlk insan ol, sonra sws ol, son warrior ve en son Turin'e benzemeye çalış....
İnadına sws, inadına Warrior(alayına gider)
Facing a darkness
I stand alone...
www.cutstm.com
Sosyal ağlarda paylaş

said:
XaeroFarb, 01 Mart 2003 19:52 tarihinde demiş ki:
Sanki şimdi savaş çıkmıcak , sanki bizde o savaşa girmicez. Esas şimdi moku yedik ırak'ın toprak dağılımında hiçbir zaman söz sahibi olamıcaz... ABD kafasına göre dağıtıcak ırağın topraklarını ona buna... Zaten kesin bi daha oylama yapılır...[hline]Emaleth, 24 Şubat 2003 10:33 tarihinde demiş ki:

XÆ®ø ƒâ®ß®Ìgh™[/b]

Unutmamak lazım ki herşey masa başına bağlı değil... Amerikanın nerdeyese 4 katı ordumuz şuan zaten Kuzey Irak'ta. Savaşın dışında değiliz. Irak paylaşılırken bizim ordumuz hala fiili bir güç olarak orada olacak. Yıllardır yatırım yaptığımız tek şey olan bu gücü masabaşında adam gibi kullanabilirsek, bazı riskleri gözealabilirsek Irağın yıkılışnı lehimize çevirebiliriz.
Sosyal ağlarda paylaş

said:
XaeroFarb, 01 Mart 2003 20:17 tarihinde demiş ki:
Allah sonumuzu hayır etsin bu savaşın dışında kalmak savaşı tribünde izlemek bize yaramayacak yalnız o kesin tüm dünya savaşa hayır diyebilir çünkü onları bu savaş etkilemeyecek bu savaş onların sınırının başında olmayacak onların yanı başında yeni bir devlet kurulmayacak onlara şu 40 milyar $ borcunu öde o zaman artık diyen olmayacak ama biz girsekte girmesekte bizi etkileyecek bakalım abd nin tepkisi noolcakk

savaş başladıktan sonra kürtler ben kürdistan ı ilan ediyorum abd de ardından bende seni tanıyorum derse noolcakk biz napcazz o zaman aynen k.ırakta olacaz tabii abd ona izin verirse eee ne değişti acaba ?[hline]Emaleth, 24 Şubat 2003 10:33 tarihinde demiş ki:

XÆ®ø ƒâ®ß®Ìgh™[/b]

XaeroFarb kardeşim valla senin dediklerinin hepisine tüm yüreğimle katılıyorum!! Bende soruyorum ne değişti acaba sölermisiniz?
*! XaeroFarb'ın aklını okunduğunu zanneder, kafasını sağa sola sallayarak hayret içinde monitöre bakar*[hline]günde bir öğün :P >>Join tHe war!
icq no: 97135892
send me a mail to : [email protected]
Sosyal ağlarda paylaş

Amerika türkiyeye verilcek para mikatarını kararlaştırmadan çıkartmadılar çok iyi oldu bence. Hiç bişiye kayıtsız şartsız başımızı eğemeyiz körfez savaşında yaşananları bir daha yaşamamalıyız[hline]...Bozarmı sandın acılar,
Belaya Atlar giderim...
Sosyal ağlarda paylaş

eheh ii walla parayi bastir turkiyeyi al mantigi bu heralde
neyse walla bu savas cikacak orasi kesin cunku bu saatten sonra amerikanin birliklerini geri cekmesi demek prestijinin ve otoritesinin dunya ustunde yokolmasi demek olur
bu savas baslar guneyden amerika gelir eger irak cidden savasirsa amerika geri puskurtulur bunun teknolojik harikalikla ilgisi yok
amerika orayi resmen isgal etmeye gidicek sadece 1 2 kenti bombalayip opersyon yapmicak butun sehirler ustleri ele gecirmek ve irak ordusu teslim olmadikca savasmak zorunda ve bu gercekten cook zor biseydir
orasi oylede simdi bu tezkere reddedildi ama orada simdi bir kurt tehlikesi var
bence hukumet yabanci askerin gelmesini reddeder turk askerinin sinir disina gitmesine izin verirse amerika resmen morlasir:)[hline]"I will flay the skin from your flesh and the flesh from your bones and scrape your bones dry.
And still you will not have suffered enough."
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...