Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

evet ilk sızdırılan ADSL Fiyatları geldi...

Joker

Öne çıkan mesajlar

Unutmadan,smile'a geçipte 1 sene kendini bağlamakta çok yanlış ayrıca.2008 de adamlar adsl2+ gelecek diyo.Zaten bu fiyatların düşmesini ben buna bağlıyorum,adsl2+ nin yolunu açacaklar gibime geliyo.Ozamanda millet 10mbit 20 mbit kullanırken mazallah 1 sene bağlı kalıp 2-4 mbitlerde kalmayın :)
Sosyal ağlarda paylaş

Kablo'nun adsl'den eski bi teknoloji olduğunu bilmek için kablo kullanmaya gerek yok sanırsam?
Aynı oranda 2 bağlantıdan hangisi denilirse,kabloyu tercih ederdim gerçi..3/1 UL oranı için elbet.Ama şuda varki kabloda daha önce zrilyon tane problem yaşadım.2004 eylül'den beri adsl kullanıcısıyım,modem ve bilgisayarın ethernet kartı dışındaki problemler dışında hiç bir problem yaşamadım adsl ile ilgili.
Sosyal ağlarda paylaş

@fir3blad3
2 yıl kablo kullandım ama ben bunu tecrübelerimle söylemedim :) okulda ki network derslerinde öğrettikleri farklara dayanarak söylüyorum ;)

kablo nette bağlı olan tüm kullanıcılar band genişliğini paylaşır, dsl'de herkesin kendine ait bir band genişliği vardır, yani 1m kullanıcı bağlanırsa, daha yavaş bir internetiniz olur, 10m bağlanırsa daha da yavaşlar. ADSL de bu durum söz konusu değildir, bu yüzden kablonet güvenilir değil.

[ Mesaj 04 Ağustos 2007, Cumartesi - 19:13 tarihinde, zgrw tarafından güncellenmiştir ]
Sosyal ağlarda paylaş

havuz sisteminin kullandığının farkındayım. Fakat downloadımı istediğim zaman stabil bir şekilde yapabiliyorsam, ping değerlerim iyi ise bu bağlantı benim için yeterlidir. Ek olarakta bozulma yavaslama düşme düzgün teknik hizmet alabiliyorsamda bunlar + 'dır benim için. Şuanki adsl ile kıyaslandığında her nekadar teknolojisi eskide olsa daha iyi bir durumda. Ha ilerde adsl2 gelcek o ayrı bi mesela... Ben şu anki duruma bakarım..
Sosyal ağlarda paylaş

bide arkadaslar ben speestest.ttnetten test ettim 807 kbps diyor baglantı. baglantıyı kurdugumda sağ altta 1megaib baglandı yaziyor. bisiler download ediyorm 55 kb le falan cekiyor. millet 100 le cekiyormus. benım modem bayagı eski usb modem acaba modemin hıza etkisi var mıdır.
Sosyal ağlarda paylaş

said:
kabloya eski teknoloji diyen arkadaslara selamimi iletiyorum
digital cable tv geldiginde eski teknolojiyi tartisiriz diyorum biyik altindan guleek

kablo tv ve üzerinden verilen her hizmet pahalı ve gereksiz. Türkiye'de mevcut altyapının gidişatı adsl2+ üzerine. 25 mbit/saniye-150mbit/saniyeye kadar bant genişliği ile zaten adsl teknolojisi üzerinden HDTV başta olmak üzere tüm hizmetler verilebilecek. Hem de Türkiye'deki altyapının büyük kısmı oluşturan bakır kablolar üzerinden. Genişbant kullananların; OECD ülkelerinde %62'si, AB'de %80'ni DSL.

Yoksa kablo tabii ki daha iyi ama dediğim gibi pahalı ve Türkiye'de uzun süre o konuda kimse para harcamayacak. Zaten sonrasında uydu gelir wimax gelir, adsl de gider.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...