Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Football Manager 2008

Aragorn

Öne çıkan mesajlar

juventusla geçen başarılı 5 sezon sonrasında oyun gençlere ve regenlere kalıyo yavaş yavaş. benim de tam zıçma dönemlerim oluyo bu dönemler. hiç kullanmazdım bu sefer fm genie kullanayım dedim pa yüksek ne varsa saldırdım. ama bunun hidden attributeları falan da işin içine girince çoğu sakatlanan ve büyük maçlarda oynayamayan tipler çıktı... ne yapayım ben şimdi? ingiltere gel dedi. gitsem mi :/

siz napıyosunuz bu regenler türedikçe?
Sosyal ağlarda paylaş

Abi hiddenda mesela attributesda injury proneness vardır. Sakatlanmaması için 40 ve altı olması lazım. Ondan fazlaysa alma bence.

Bir de big match rate: tarzı bi özellik olacak. Consistency falan da vardı galiba. Onlar da 10000 üstünden olmalı. Ne kadar yüksekse o kadar iyi işte.

2007de öyleydi 2008in oyun içi scouting sistemi müthiş bence gerçekten zevk almak istiyorsan 18-19 en az özellikleri olan 2-3 tane scout al. Juve'sin zaten gelirler. Gayet de bulursun. Ben fmscoutun bulduğu adamları kendi scoutlarımla buluyorum valla. İnternetten adam bakarken bi bakıyorum zaten benim scoutlarımın bulduğu adamlar :D

Bi de scouting bölümünü daha da detaylı yaparsan daha net tespitlerle geliyorlar.

Adamı mesela scout ettirirken bikaç maç izlet. Ya da karneyi iki kere iste ki daha çok bilgi versin. Daha da doğru bilgiler veriyor o zaman. Ayrıca turnuvaları yada başka ligleri izletirsen maç izleyip adamları beğeniyorlar, üstüne tekrar report card istersen deli adamlar alırsın
Sosyal ağlarda paylaş

fm live kesinlikle gereksiz degil, betadayim su an ve artik fm oynayamiyorum.

betada detayli taktik yok derken hersey var, bitek saha icinde oklarla oynayamiyoruz ki buyuk ihtimalle releasede acilir.

her yaptigin taktiksel degisiklige aninda cevap gelmesi, her an tetikte olmak, hangi td un ne yapicaginin belli olmamasi oyuna ayri bi guzellik ve gerceklik katiyo.

oyuna erken baslayanlarin avantajli olma durumu ise yeni game worldlerle her zaman ortadan kalkicak bisey, ki takimlarin butceleriyle ilgili gozden gecirme gelicek dendi. misal ibrahimovic su an 2milyon pounda maas acik arttirmasi ile gidiyo, ancak takimlarin reputationlari var. futbolcularin sadece parayla degil takimlarin unune gore takim secmesi dusunuluyo. 3 haftanin bi sezona denk geldiginide dusunursek 2-3 ay icinde oyun tamamen regenlere kalicak. avantaj falan kalmiycak yani :)
Sosyal ağlarda paylaş

oluyo o penaltı olayı ki fmnin en büyük hatasıdır bana göre, hakem yönetimi. ama bi açıdan da olabilir gibi geliyor yani olmayacak iş değil. sen adamları kendi yarısahasına hapsettiysen bi de teknik 2 3 adamın varsa ceza sahasında cirit atıyosan ve adamların da defanslarından birisi gerçekten kötü gününüdeyse ( mesela, kız arkadaşı terketmiştir, emo olmuştur filan ) o zaman 5 penaltı mümkün gözüküyo
Sosyal ağlarda paylaş

fiorentina ile başlayabilirsin. onun dışında atletico madrid düşünebilirsin ispanya istersen. atletico'da inanılmaz bi potansiyel var 2-3 sene içerisinde ispanya'nın en iyisi olabilirsin. eski günlerine döndürmek isterim dersen atletico iyi seçim olur. italya için fiorentina zevkli olur. türkiye için kayserispor'un kadrosunu koruyup üstüne koyabilirsen düşünebilirsin ancak onu denemedim. ingiltere'de 4 büyüklerin arasına girmek hayli zor olsa gerek onu denemedim ama düşünürsen tottenham mantıklı seçim olur.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...