Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Baslangıc

Roni

Öne çıkan mesajlar

ilgi alanım bu tur oyunlar yani oyun mantıgını vs. iyi biliyorum ama oyundan oyuna fark oluyor bu yuzden oyuna baslamadan tam karar vermek istemiyorum off yada def konusunda
aklımda 2handed bi char war ama neye vermem gerekiyor bilmiyorum dogal olarak sanırım parry ve slash yuksek olan bi char olması lazım.
dusuk seviyede shield ise magelere karsı sart diye yorumladım eger yanlıs anlamadıysam okuduklarıımı.

Zaten merak etmeyin oyun elime ulasınca daha cok rahatsız edicem forumları :P spec istiycem tartısma olcak gene her forumda oldugu gibi ama napalım ozellikle RvRde iyi olacak bi char istiyorum.

[Bu mesaj Roni tarafından 08 October 2003 19:41 tarihinde değiştirilmiştir]
Sosyal ağlarda paylaş

genelde benim bu zamana kadar oyundan anladigim ve mantigima uyan paladin defencer armsman dmg dealerdir ama secim senin ben her zmaan shield pally tercih ederim vede polearm armsman ama dedigim gibi keyfin bilir[hline]Hayat Benle Sınırlıdır Ben İse Sınırsız....
Remreld Cabalist as follower of Belgarionn
Sosyal ağlarda paylaş

said:
Roni, 08 October 2003 19:38 tarihinde demiş ki:

istiycem tartısma olcak gene her forumda oldugu gibi ama napalım ozellikle RvRde iyi olacak bi char istiyorum.

[Bu mesaj Roni tarafından 08 October 2003 19:41 tarihinde değiştirilmiştir]

roni acikcasi iyi bi rvr chari yok oyunda..iyi oyunculardan olusan iyi bi rvr grubu var :)
oyun bence 80% gruba dayali bi oyun..iyi bi grubun oldugu zaman asiri zevkli,kötü bi gruplada agzindan herturlü küfürü cikarticak bi oyun :)
tabi bu dediklerim oyuna ilk basladigin zamanli gecerli degil ..ilk baslerken hersey gusel hehe[hline]UYKUM VAR!
Sosyal ağlarda paylaş

biliyorum Ged ama kastetdigim RvR'de grubuna yararlı olabilecek
ve gerektiginde koruma gorevini yapabilicek gerektiginde aktif olarak savasabilecek bir karakter.
solo takılmadıkca yuksek int/manapool herzaman bi caster icin iyidir bu yuzden avalonian kesinlke kotu race diyemezsin oyunu bilmesemde bu kadar rahat soyleyebilirim.

[Bu mesaj Roni tarafından 08 October 2003 20:54 tarihinde değiştirilmiştir]
Sosyal ağlarda paylaş

Rvr de nickler yazmaz karşı taraf seni irkinla görür. Kafanın ustunde avalonian yazinca buyucu olduğun anlaşiliyo herkes sana daliyo o anda zaten briton avo cokta fark etmiyor ileride fakar rvrde dediğim gibi...
Ya armsman yada pala olucaksin sanirim. 2 hand pala öneremem 2 hand olucaksan arms ol. Zaten arms pala dan daha iyi dmg werir palanın özelliği defansiv özelliği zaten gruplardada o sebeble gerekli...güzel aggro alırsın.
Sosyal ağlarda paylaş

bide hic extra thread acmadan...
daocda en cok nerflenen klass casterlar..ama su videoyu bi izleyin derim
http://daoc.4players.de/downloadinfo.php3?SYSTEM=PC-CDROM&DOWNLOADID=5510&TYPE=&KAT_PARENT=

site almanca ve download etmek icin uyelik almak gerekio...göz karariyla hemen bi üyelik alabilir gibime gelio herkes:)
bi icewizinin daocda solo karakterin sansi yoktur lafina inat solo bisekilde harikalar yaratmasi...[hline]UYKUM VAR!
Sosyal ağlarda paylaş

bu videoda solo olarak 2fg indirio yanlis gormediysem hehe
download et izle(VP wizi RA +moc bomb sayesinde)
ayni zamanda 3 tane SB yi hernekadar moc la da olsa indiriyo
kurgudan kastin sadece kendi keserken olan sahneleri yayinlamasi diosan,zaten her daoc videosu oyle...
1-2 haftalik cekimin gusel olan kisimlarini yayinliolar :)[hline]UYKUM VAR!
Sosyal ağlarda paylaş

said:
GEd, 08 October 2003 21:30 tarihinde demiş ki:
bu videoda solo olarak 2fg indirio yanlis gormediysem hehe
download et izle(VP wizi RA +moc bomb sayesinde)
ayni zamanda 3 tane SB yi hernekadar moc la da olsa indiriyo
kurgudan kastin sadece kendi keserken olan sahneleri yayinlamasi diosan,zaten her daoc videosu oyle...
1-2 haftalik cekimin gusel olan kisimlarini yayinliolar :)[hline]UYKUM VAR!

Hayır kurgudan kastım daha önceden bi şekilde diğer realmden birileriyle chatte konuşarak onları öldürüyor. Yani herşeyin videoya çekildiği nasıl olması gerektiği vs. daha önceden 2 tarafçada bilinmekte. Bende bi ranger videosu var. 450 mb kadar isterseniz linkini bulup yollarım. Adam melee ranger yapmış ve RR8 infil bile dövüyor videoda (IP kullanarak tabi)
Videoyla bir tane readme dosyası gelmişti. İşte sık sorulan sorular gibi bir bölüm yapmış. Orda sormuş; herhangi bir sahnede daha önceden anlaşmış olduğun kimse vs. varmı diye. Cevap olarakta evet bazı sahneler önceden düşünülerek ve anlaşılarak videoya aktarıldı demiş.
Yani demek istediğim ben videolara inanmıyorum. Öyle oynayan varsa bende oynuyorum bu oyunu. Daha göremedim solo wiz etrafta pek. Mercinfil videosunuda izleyip büyülenmiştik. Arkadaşım açıp 50 yaptı denedi yalann. Sonra respec etti CS ye çatır çatır adam alıyor şimdi.
Hikaye bunlar kısaca...[hline]Sungur - Scout of Hun
Necrocks - Necromancer of Hun
Sosyal ağlarda paylaş

said:
Roni, 08 October 2003 20:51 tarihinde demiş ki:
biliyorum Ged ama kastetdigim RvR'de grubuna yararlı olabilecek
ve gerektiginde koruma gorevini yapabilicek gerektiginde aktif olarak savasabilecek bir karakter.
solo takılmadıkca yuksek int/manapool herzaman bi caster icin iyidir bu yuzden avalonian kesinlke kotu race diyemezsin oyunu bilmesemde bu kadar rahat soyleyebilirim.

[Bu mesaj Roni tarafından 08 October 2003 20:54 tarihinde değiştirilmiştir]

e ben de oyunu bilen oynayan biri olarak söylüyorum. kamuflaj çok çok önemli. o mana pool bitmeden genelde ölüyorsun zaten avaloniansan. bu konuda albion zayıf. avalonian sadece caster için iyi statlara sahip. diğer realmlarda böyle değil. elimde olsa staff bile tutmam elimde ama focus yüzünden çok çabuk mana bitebilir. robe yerine vest giymek bile çok şey değiştiriyor.[hline]Chucky
Belgarionn Riva the Cabby of the HUN
Atillabey the Polearmsman of the HUN
Dantess the Infiltrator of the HUN
Sosyal ağlarda paylaş

videolarda kurgu olayı bence de kesin var. mercinf videosu mesela. kendim yaptım denedim ben buffli rakip buffsiz olsa bile 2-3 dual shadows ile adam ölmüyor.
izleyip çok iyi dediğim bir tek xzar mı ne diye bi nightsahe in videosu var. onda da herifin endurance ı hiç bitmiyor.sanırım sidi seti var.[hline]Chucky
Belgarionn Riva the Cabby of the HUN
Atillabey the Polearmsman of the HUN
Dantess the Infiltrator of the HUN
Sosyal ağlarda paylaş

benim ice wiz ile ilgili bizzat şahit olduğum bi anım var. Mantrah bizim grupta idi, 1 fg olarak apkdan hareket ettik. ama mantrah afk idi apkda kaldı. neyse auma geldik hib side de 1.5-2 fg mid üzerimize çullandı ve 7 mizi kesti. kesip mum yönüne gittiler. o arada mantrah dönmüş where where falan diyodu bi yandan auma koşuyomuş. dur gelme falan dedik. neyse geldi bu auma açtı kapıları tas gibi çıktı bizim cesetlerin yanına. o arada midler tekrar auma dönüyolar haldır huldur. mantrahı gördüler üzerine çullandılar. biz olayı yerden izledik mantrah bi moc bi vp patlattı. o warriorlar sawageler 1 fg saniyeler içinde yere indi sonra geride durmuş olan mid casterler mantrahı öldürdü ama mid tanklarının hepsi 1 fg kadar solo mantrah tarafından ve "açıkta" kesildi yani öyle kapı aralığı gizli saklı noktada falan da değil güpegündüz meydan ortasında. rofle :)[hline]Qal 50 Armsman 7L5
Sercain 50 Cleric 3L8
Margot 48 Theurg 3L7
Sosyal ağlarda paylaş

Beter Ulke tanimlamasina bir aciklik getireyim. Us serverlari icin konusuyorum, asagi yukari butun serverlarda Albion nufus olarak daha fazladir. Bu yuzden genellikle daha kalabalik ekipler kurarak RvR sahnesine cikarlar, www.camelot-seer.com'dan kontrol ettigime gore Excalibur icin de ayni sey gecerli. Bu nedenle genelde Albion her serverda en sevilmeyen realmdir. Tabii diger iki realm tarafindan :P Sadece bir genelleme, daha zorluyu oynamak istiyorsan Midgard oyna Albion degil hehe. Mesela Albion relic alir, herkes ooo onlarin zaten sayisi fazla der, beceriksizler der vs vs vs. Benim fikrim bu tamamen yanilsama, her realmin ustun taraflari var, kotu taraflari var. Albion'un da digerlerinden cok farki yok bence.

Avalonian'lara gelince, Malsahibine katilmak durumundayim, her zaman dusman oynamis biri olarak Avalonian ilk hedeftir, ozellikle pembe pembe mezz, veya yesil yesil AoE DoT olayina giriyorsa, ve eger ben MA'ysam uzerine giderim dumduz. Dusuk constituion'la baslamasi o kadar buyuk problem degil, en tehlikeli buyuculerden Hib Enchanter'lar genelde lurikeen olurlar ve onlarin baslangic constituion'u daha azdir. (Avalonian 45, Lurikeen 40 ve Elf 40 bu arada...)

Siniflarin dengesine gelince, arkadaslarin soyledikleri oldukca dogru, her sinifi oldurebilecek bir sinif var. Genelde Melee'yi buyuculer, buyuculeri rogue'lar, rogue'lari da melee'ler oldurur. Pure-Melee dedigimiz siniflar RvR'da ilerledikce, yani yuksek realm rank'e gelip bir suru yeni yetenek edinince (Purge, IP, Det vs. vs.) oldurulmeleri oldukca zor olur. Armsman ve Mercenary Albion'un Pure-Melee dedigimiz siniflari. Paladin'le farklari bu cok onemli yetenekleri Paladin'in daha fazla RP'ye satin almasi. (RP dedigimiz her dusman oldurdugunde kazandigin ulke savunma puani gibi bir sey)

Bence yeni baslayan biri icin Paladin iyi bir secim, Briton olup shield/sword gibi savunmaya agirlik veren bir spec faydali olur sanirim. Gruplara cok cabuk girersin. Sorcerer yeni baslayan icin biraz zor olur gibi geliyor bana, cok etkili ve gruplarda aranan bir sinif olmasina ragmen.

Asagidaki sayfada genel olarak karakterinin nasil gelisecegini, her level'da kac puan alacagini felan gorup cesitli specler deneyebilirsin.

http://daoc.catacombs.com/cbuilder15.cfm

Bunun disinda karakterler hakkinda detayli bilgi icin vnboards'daki class boardlara bir bak, genelde her karakter kendisinin ne kadar kotu oldugu, her realm diger iki realmin ne kadar ustun oldugu konusunda viz vizlanir orada ama arada sirada guzel bilgiler bulunur.

Lafi cok uzattik, bende Euro'daki arkadaslara bir kac soru sorayim, boardlara gore Excalibur'da lag oldukca kotuymus, ayni zamanda kimse Excalibur'u host eden GOA.com'dan hosnut degil... Ne diyorsunuz bu konuda?

Beter Ulkenin tum vatandaslarina saygilar sevgiler :P

Orf - Hand of Modi
Sosyal ağlarda paylaş

biraz zor olsun diye midgardi secmek ..bence tamamen yanlis.....
oyundaki realm balance bakarsan en ii durumda midgard var suanda....
3healer 1 schamane 1 skalde 3wilder fotm gruplarini 8vs8 fightta yenmek cok zor bisey...
vede eu serverlainda bicok midigrubu bu sekilde dolasio..[hline]UYKUM VAR!
Sosyal ağlarda paylaş

Hmm, en iyi durumda Midgard demek cok dogru degil bence, tum serverlardaki durum soyle:

Total Realm Points
N Realm Total RP Population
1 Albion 10,413,370,282 88,715
2 Midgard 9,841,248,775 69,308
3 Hibernia 9,839,458,839 63,381

Last Week Realm Points
N Realm LW RP Population
1 Albion 332,487,101 53,226
2 Midgard 325,806,396 43,685
3 Hibernia 302,262,697 38,820

Average Total Realm Points
N Realm AVG RP Population
1 Hibernia 155,243 63,381
2 Midgard 141,993 69,308
3 Albion 117,380 88,715

Average Last Week Realm Points
N Realm AVG LW RP Population
1 Hibernia 7,786 38,820
2 Midgard 7,458 43,685
3 Albion 6,247 53,226

Averajlarda Albion'un son sirada olmasinin sebebi de nufus fazlaligi, yeniliyor olmalari degil bu arada :P

Orf - Hand of Modi
Sosyal ağlarda paylaş

o sayilarda albionun onde olmasi tamamen zerg aksiyonlarindan kaynaklaniyor...ve player fazlaligi
benim soylemek istedigim oyunda en zoru oynamak isteyen midgardi degil tam tersine albionu secmelidir..
nasil kafayi yerime ii bi ornektir cunku albion cogu serverda...[hline]UYKUM VAR!
Sosyal ağlarda paylaş

Bu arada GED, bahsettigin grup genelde soyle kurulur:

1 healer - Pacification Spec
1 healer - Mending Spec
1 Shaman - Cave/Mend Spec
1 Skald
4 Pure Melee (Savage/Berserker/Warrior/hatta thane bile olur)

2 Shaman - Aug Spec Bot
1 Healer - Aug Spec Bot

Bu grubu yenmek oldukca zor olur dogru... Eger grup RR7+ ise...

Ayni tur grubu Albion da kurabilir ama sorcerer'in cloth zirh giyen sinif olmasi nedeniyle, daha az efektif oluyor genelde bence, tabii bir de insta'lar yok...

Albion benim gordugum kadariyls su tur gruplarla basarili:

1 minstrel
2 scout
5 infiltrator - thrust spec

2 cleric - aug spec bot

:P

Orf - Hand of Modi
Sosyal ağlarda paylaş

hehehe
ama dedigin harbi dogru
en iyi albi grubu o
ne kadar ugrasirsan ugras 8 slotluk bi grupta diger gruplara denk gelicek baska bi grup cikaramazsin albide...
bide sey var tabi 7 infi 1 minne
8tanede bb :)))

ben kendim uzun sure o tur bi midi grubunda paci healer olarak oynamistim...bide bersi nerf gelmeden onceydi bu
3healer
1schami
1skalde
1savage
2bersi yidi grup.:)[hline]UYKUM VAR!
Sosyal ağlarda paylaş

Valla benim en korktugum grup sudur ki:

1 mentalist - mana spec
1 druid - regrowth/nature spec
1 bard - nurture/music spec
ve tabii ki
5 enchanter - mana spec

yaklasabilirsen oldur kamikaze lurikeenleri :P 5 tane underhill'i soylemiyorum bile....

Orf - Hand of Modi
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...