Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Ege taraflarında kafa dinlenebilecek yer

ZaugnaKhaldun

Öne çıkan mesajlar

evet duydum onu oyle gidicez kesin. zaten soyle once bodruma gidicem ordan feribotla datca, ondan sonra bodruma donucem tekrar.

bu arada sey dicem, bende bi ufak motorsiklet var sanirim feribotla goturebiliyorum. yalniz ehliyet yok :D acaba datcada cok trafik polisi var midir? ruhsat falan da eski yani bakim makim yok cevirdiler mi baglarlar motoru.
Sosyal ağlarda paylaş

Kitapçığa şöyle bir baktım da, sadece telefonları varmış. Arada bir iki sayfada reklamlar var. Butik bir otel var Türk Evi diye. Güzel epey.

www.datcaturkevi.com

Bir de şöyle bir şey var, Datça'ya git. Knidos'a mutlaka git. Gerçi içeri para verip girmeyedebilirsin. Knidosa giderken ki o koyları görmek falan güzel zaten. Ama gir gir. Girdiğinde kayalıklar var ilerde, oraya gidiyosun. Sağında akdeniz solunda ege. Tükürsen karışıcak akdenizle ege arasında. Hatta Knidos'a doğru giderken çeşitli köylerin içinden geçiceksin. Böyle bir güzellik olamaz yani o köyler o kadar küçük ki, yani nasıl yerler buralar diyosun. Adım başı badem satanlar olucak. Nurlu badem diyorlar ve biraz al. Tadı mükemmeldir.

http://www.altanemlak.com/datca_harita.jpg

Bu haritaya baktığında görürsün. Yazıköy, Sındıköy falan var. Knidosa giderken yol ayrımları olacak. Palamütbükü, Domuzbükü falan. Palamutbükü'ndeki deniz benim şu ana kadar gördüğüm VE girdiğim en temiz ve en güzel deniz. Kaputaş var bir de ama ona girmediğim için saymadım onu. Buraya da mutlaka git.

Aklıma bir şey daha geldi, ben hayatımda yediğim en lezzetli yemekleri de kaldığım Otel Mare'de yedim. Akşam yemeklerinde çeşit yok. Yani aşçılar (çalışan az zaten) ne yapmışlarsa onlardan yiyosun. Ama en sevmediğin çeşit olsun, o bile çok güzel. Yani o yöreye has zeytinyağları, baharatlar neler neler var bilemicem.

Bunları da kesin Datça'ya gidicekmişsin diye yazdım ama. Artık olsun :D

Ve bir de eski Datça'ya git.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...