Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Doomed guildinde ATATÜRK 'e küfür

deady

Öne çıkan mesajlar

said:
''Şöyle açıklayayım sana Türk insanının kırmızı çizgileri vardır vatanı ,milleti ,dini ,Önderi ,ailesi ,namusu bunlara her hangi bir laf geldiğinde sinirlenir ve tepki verir.'' Demiş bi arkadaş. İlgimi çekti. İyi demişsin arkadaşım.. Ama bu verilen tepki Heriflere ''Stupid noob'' ''%%&&+ You'' şeklinde olursa.. Bu şekildemi geri kazanmayı savunuyosun. Ataya olan saygıyı..

Gerçek hayatta nasıl tepki verirsin peki ailene küfür eden birisine şöylemi "bak arkadaşım aile kutsaldır küfür etme "deyip aile kavramı hakkında konferansmı çekersin adama.

Artı benim bu adama küfür ettiğimi nerden çıkarıyorsun. Ona wisp ten yazdığım tek şey şuydu senin önem verdiğin birisine dininizin kutsal adamı papa ya küfür etsem ve onu bir oyun karaterine benzetsem sen ne derdin acaba, karşılığında adam sadece bana lol yazdı çünkü onların inandığı ve saygı duyduğu hiç bir değer yok ailelerine küfür edebilirsin dinlerine devlet büyüklerine kesinlikle bunları takmıyorlar sadece kişisel çıkarları ön planda .İşte yabancılarla türkler arasındaki fark bu
Sosyal ağlarda paylaş

onumuze koyulan tabulari yiktigimizda bu tur seylere gulebilir hale geliyosun. tavsiye ederim. hakkimizda laf eden zilyon tane beyinsiz insana laf yetistirmektense gulup gecmek en mantiklisi.

ayrica evet ataturk politika degildir. ama yasam tarzida degildir.
ataturkun dusunceleridir politik olan. tabiki gunluk yasamimizdada yon verebilirler. ama herkes kendi yolunu cizmektede ozgurdur.

mesela laiklik ele alalim. insanlar laik olmaz. devlet laik olur.

falan filan neyse canim istediginizi soleyin adamlara heriflerin buradan haberi bile yok. olsa bile turkce bilmiyorlar kufur etsen anlamaz kendimizi yiyoruz burada.
Sosyal ağlarda paylaş

Niye ruhsağlığı bozuk adamlarla ugrasıyorsunuz ki?
Simdi burdan yazınca anlısılamazda tanıyanlar bilir,süreğen bi geyik yapma potansiyelinde insanlar.Yeterince boşlar yani..
Sözüm meclisten dısarı nane :)
Ama hehehe diyip gecmekte olmaz,tepki gösterilmelidir.
panerai de ordaydı,ghazadan en samimi 3-4 arkadasımdan biridir.O da benimle aynı düsünceyi paylasarak ayrıldı.Kültürleri ters geliyor kısacası bize.

Nonserviam
Sosyal ağlarda paylaş

said:
ayricana hergun bana spam mesaj yapan sen degildin sanirim. yalanma mevzusu falan. neyse

traşların sonuna neyse konur tabi.sallama şeylerle gelme be.40 yılda bir 'danette enchant lazım basabilcenmi?' veya 'şu ench ne malzeme istiyo?' mesajları spam yalakalıksa otur ağla.ciddi veya değil ben gördüğümü dedim gülmüşün,gülüyodun.he dediğin gibi bu ayakları bırakmaları için olabilir bişey diyemem haklı olabilirsin de şu yalanma olayını traşlamayalım =/
Sosyal ağlarda paylaş

said:
Cunku bizim gencligimiz onların genclıgı gıbı bitmis bi durumda degil. Ha bitirmeye calısıyorlar mı eet ama daha aile , ata , ulke sevgisi olan genclerımız cogunlukta , ama yakın zamanda bızıde onlara benzetmeye calısmaya devam edecekler o suphesiz bi gercek.

Buradaki tepkim zaten ona ,bir şeyler anlatmaya çalıştım
Doomed taki türk arkadaşlara ama görüyorumki herkez halinden memnun tabularını yıkmış oyununa bakıyor

Nanetteyede bir kaç şey söyleyip bu konuyu kapatmak istiyorum artık

Atatürk türk milleti için tabudur çok kişi ve iktidar bunu yıkmaya çalıştı ama başarıya ulaşamadı ulaşamayacakta ,ama malesef sen tabuyu yıkmışsın kendi kafanda gülüp geçiyorsun mantalite farkı tabiki .
Herkes kendi yolunu cizmektede ozgurdur demişsin haklısın ama bu özgürlüğü sana kimin verdiğinide unutma.

Laiklik tartışmasına hiç girmek istemiyorum konu çok uzayacak ama kısaca yazayım tabiki dediğin doğru okullarda size böyle öğretildi devlet laik olur (ve hatta din ile devlet işlerinin birbirinden ayrılması dediler ama bu sadece laikliğin sözlük anlamıdır) ama o devletin insanlarınında laik yaşam tarzını benimsemesi lazım yoksa bu kavram havada asılı kalır.

Konu başında beri hep söylemek istediğim adamların tarz lafları söyledikten sonra sizlerin yani doomedtaki türk memberları duyarsız davranması tepki vermemesi

Kedi ciğer mundar işleri beni hiçmi hiç ilgilendirmiyor item açı bir insan değilim. Doomed ın guild yapısı bana hiç uymuyor o guildte türk olduğun için aşalanıyormuşsun öyle sölüyolar :) bu aşağlanmalara gülüp geçmek için geniş insan olmak lazım .

Ve bir şey daha ATATÜRK konusu genel chatta konuşuldu bazıları tepki verdi sen ordaydın ve güldün gerçekten kime güldün orda bizim halimizemi ,soultakerın yaptıklarınamı yoksa yalakalık olayları filanmı merak ettim ?Sen şu anda doomed ta değilsin doomedtan bir officer yazı yazmış sende full savunma yapmışsın burda, sevgili soultaker arkadaşını bir güzel savunmuşsun nedir abicim olay kime hoş görünmeye çalışıyorsun yoksa soultaker a tercüme filanmı ettin forumlarda yazılanları aferin dedimi sana

Haa bu arada Doomed üyeleri benim oyundaki nickim i öğrenmeye çalışıyormuş harıl harıl ne iş küfürmü edeceksiniz bana yoksa adres filanmı isteyeceksiniz PM diye bir olay var çok merak eden özel mesaj yazar öğrenir kim olduğumu

[ Mesaj 23 Temmuz 2007, Pazartesi - 21:18 tarihinde, deady tarafından güncellenmiştir ]
Sosyal ağlarda paylaş

Kimseyi karşıma almak istemem ama;

Biri sizin aile üyelerinize küfür ettiğinde de bunu forumlara taşıyomusunuz?

Tartışılması çok gereksiz bi konu olmuş.

Bu olay yüzünden guild'ı terkedenler ve hala orda kalanlar, hatta zanlının arkasında olanlar fln.

Yani bir türk de Atatürk'ü sevmeyebilir

bkz: AKP

Onun hakkında iğrenç espriler yapıp dalga geçebilir

bkz: AKP

Ve hatta hiçbişi olmamış gibi layikiz layikiz die çırpınabilirler.

bkz: AQP

Soultaker mıdır nedir, bir oyunda şebeklik yaptı die bukadar tepki gösteriyosanız, akp iktidarına karşı sizi meydanlarda görmek isteriz.

Bahse girerim sanal ortamda milliyetçiliği alevlenen onca insan, gerçek hayatta kılını bile kıpırdatmayacaktır.
Her 2 insandan birinin Atatürk'ü sevmediği bir ülkede yaşıyoruz (bkz: 2007 seçim sonuçları) Artık bu tür vakalarla karşılaşmaya alışmalıyız gibime geliyo.

Ne yazık...
Sosyal ağlarda paylaş

evt siyasete kacti biraz.

neyse laikligi derslerden ziyade kitap karistirarak ogrendim ben. diger cogu seyi ogrendigim gibi. interneti falanda kullandim. insanlarin laik fikirleri olmasi hicbir sey degistirmiyor. (bakiniz 2007 secimleri akp 46% oy chp 20%dsp ile beraber) ha chp solcu degil oda ayrida... acayip kaydi bu konu. neyse bi toparliyim.

kimseyi korudugum yok
kimseye ceviri yaptigim yok
kimse icin herhangi bir sey yaptigim yok

bazi seylerin acikliga kavusmasini isterim o ortamin icinde olan biri olarak.

nonser ben tepkimi 1 sene once yaptim fire of dunedayken. o gunden beri konusmuyorlar zaten sacma sapan.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...