Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

256K ADSL 1 Temmuz'da 1Mbit

Ninlempis

Öne çıkan mesajlar

said:
İnternet servis sağlayıcı şirketlerin maliyetlerini önemli oranlarda düşüren bu adım ile internet daha ucuz hale geldi

Yeni toptan ADSL ve veri akış erişimi tarifeleri konusunda Türk Telekom Yönetim Kurulu Başkanı ve Genel Müdürü Dr. Paul Doany şöyle konuştu:
said:

“Telekomünikasyon Kurumu’nun onayladığı yeni tarifeler ile internet servis sağlayıcısı şirketlerin müşterilerine indirim yapabilmesinin önünü açtık. Tüm bu şirketlerin kendi fiyatlarını açıklayarak indirimleri fiyatlarına yansıtacağını umuyoruz. Böylece sektördeki rekabeti destekleme ve pazarı büyütme konusunda çok önemli bir adımı atmış oluyoruz.”

hahaha
evet aynen oyle sanırım

bize hiçbişi yok

olmayacakta umutlanmayın :)

[ Mesaj 02 Ağustos 2007, Perşembe - 14:31 tarihinde, BlaCk tarafından güncellenmiştir ]
Sosyal ağlarda paylaş

Ayrıca bi hesap yaparsak, toptan tarifeler 1.45 gibi bir katsayı ile bize geliyor. 1Mbit in eski toptan tarifesi ne, 68 ytl. Şimdi ona %44 indirim uygularsak 38 ytl ediyor. Bunu da 1.45le çarptığımız da 55YTL ediyor. Yani 1Mbit = 55YTL

[ Mesaj 02 Ağustos 2007, Perşembe - 14:40 tarihinde, Messor tarafından güncellenmiştir ]
Sosyal ağlarda paylaş

Black o zaman 256 kullanısına nasıl fiyat verileceğini söyle, anlıcam mevzuyu gerçekten. Ayrıca adam rekabet için demiş, çünkü tekel i kalktı telekomun. Tamam telekom satsın yine 1mbit 99 ytl den, ama toptan fiyatları başla ıss lere 55 milyona 1mbit verme hakkı tanıdı, ben diğer iss olsam satarım 55ten herkes geçer benden alır.
Sosyal ağlarda paylaş

6 ytl mi? Ya valla bir şey bilmeden konuşanlara kılım hakkaten.
Şuanki 256 toptan fiyatı 34,78 YTL. Sana satıyor 49 a, yani 14ytl lik bir kar durumu var. Eğer 1mbit in toptan fiyatı 38 e düşüp, kullanıcı fiyatı da 55 olucaksa, kar 17ytl olucak. Yani şuanda kişi başına 14 ytl kar eden, 17 ediyor olucak. Laf yapma yahu hakkaten.
Sosyal ağlarda paylaş

ben aradaki kar marjı fazlasını 6 ytl olarak söyledim.
ve bu farkın bile bu firmaları batmakdan yada çekilmekdne kurtarmıyacağını söylemeye çalışıyorum.
Ama yok inatla kendi kafanızdan uydurduğunuz kimsenin telafuz etmediği bir 55 ytl ye takıldınız anlamadığım şekilde ;)

70 olabilir örnek olarak 75 yada mantıklı rakamlardır.
Sosyal ağlarda paylaş

Şimdi TT'un TTnet ,superonline ,smile vb. şirketlere toptan kaça satacağı belli oldu geriye bunların kendi tarifelerini hazırlayıp duyurmaları kaldı.Bir süre sonra oda açıklanır.
Bu arada bleda nerde :P

said:
ya şimdi durumu özetlersek 1 ağustostan sonraki fiyatlar belli deil demi
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...